Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1996   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/03/2017 - 20:50

Γεια σας παιδιά. Να σας ρωτήσω ,ψάχνω tampered glass 3D αλλά δε βρίσκω κάτι που να είναι full coverage. Δηλαδή να "πιάνει" όλες τις άκρες του iPhone. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1997   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2017 - 20:57

Κομπλέ φαίνεται! :)



#1998   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2017 - 20:59

Γεια σας παιδιά. Να σας ρωτήσω ,ψάχνω tampered glass 3D αλλά δε βρίσκω κάτι που να είναι full coverage. Δηλαδή να "πιάνει" όλες τις άκρες του iPhone. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;


Δες εδώ https://www.ebay.com/itm/252325088044


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1999   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12843 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/03/2017 - 21:06

Κομπλέ φαίνεται! :)

Πραγματικά αξίζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2000   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/03/2017 - 21:37

Δες εδώ https://www.ebay.com/itm/252325088044


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk


Ευχαριστώ. πολύ φθηνή για να ναι αληθινή ή όχι; Είναι δοκιμασμένη;

Τελευταία επεξεργασία από: magdak, 10/03/2017 - 21:38


#2001   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 21:45

Γεια σας παιδιά. Να σας ρωτήσω ,ψάχνω tampered glass 3D αλλά δε βρίσκω κάτι που να είναι full coverage. Δηλαδή να "πιάνει" όλες τις άκρες του iPhone. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

παρηγγειλε αυτη που σου προτεινε ο Κωστας, προσωπικα δεν ξερω τι ψαρια πιανει αλλα ειναι φτηνη οποτε αξιζει το ρισκο. Επισης σιγουρα αυτη

Τι θηκη φορας στη συσκευη? Υπαρχει σιγουρα συμβατοτητα?



#2002   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/03/2017 - 22:00

παρηγγειλε αυτη που σου προτεινε ο Κωστας, προσωπικα δεν ξερω τι ψαρια πιανει αλλα ειναι φτηνη οποτε αξιζει το ρισκο. Επισης σιγουρα αυτη
Τι θηκη φορας στη συσκευη? Υπαρχει σιγουρα συμβατοτητα?


Δεν έχω πάρει ακόμα θήκη.Μολις εχθές πήρα τη συσκευή όποτε είμαι ακόμα στο ψάξιμο. Αλλα θα πάρω μια τύπου σαν αυτη και μια σιλικόνης. Αυτή που μου πρότεινες rromeodim πιάνει όλες τις γωνιές; δε θέλω να φαίνεται όπως κάποιες που έχω δει. Μου χαλάει την αισθητική του iphone

Συνημμένα αρχεία



#2003   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 22:07

Δεν έχω πάρει ακόμα θήκη.Μολις εχθές πήρα τη συσκευή όποτε είμαι ακόμα στο ψάξιμο. Αλλα θα πάρω μια τύπου σαν αυτη και μια σιλικόνης. Αυτή που μου πρότεινες rromeodim πιάνει όλες τις γωνιές; δε θέλω να φαίνεται όπως κάποιες που έχω δει. Μου χαλάει την αισθητική του iphone

ναι ολες τις γωνιες->απο ακρη σε ακρη η αλλιως edge to edge θα το βρεις στα ξενα σαιτ.. Η θηκη που μου δειχνεις λογικα δεν θα εχει προβλημα λογικα γιατι ειναι ανοιχτη αρκετα περιμετρικα αλλα να θυμασαι οτι ενα μεγαλο ποσοστο των θηκων εχουν ασυμβατοτητα με τετοιου τυπου γυαλια οποτε θελει προσοχη το παντρεμα.



#2004   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/03/2017 - 22:16

ναι ολες τις γωνιες->απο ακρη σε ακρη η αλλιως edge to edge θα το βρεις στα ξενα σαιτ.. Η θηκη που μου δειχνεις λογικα δεν θα εχει προβλημα λογικα γιατι ειναι ανοιχτη αρκετα περιμετρικα αλλα να θυμασαι οτι ενα μεγαλο ποσοστο των θηκων εχουν ασυμβατοτητα με τετοιου τυπου γυαλια οποτε θελει προσοχη το παντρεμα.


Είναι δοκιμασμένη αυτή λοιπόν; μια ακόμη ερώτηση προσθέτει όγκο στην οθόνη; αν ναι υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική για να προστατεύσω σ'ενα βαθμό την οθόνη;
Βαςικα οι θήκες που μάλλον θα πάρω είναι αυτές ,λες να έχει θέμα;

Συνημμένα αρχεία



#2005   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 22:35

τις ειδα στο σαιτ τους, ομορφα σχεδια εχουν. Λογικα δεν εχεις προβλημα με e2e γυαλι αλλα παντα με επιφυλαξη γιατι δεν ξερω στα μερη που ανεβαινει η θηκη πανω απο την οθονη κατα ποσο την αγκαλιαζει ωστε να συναντα το γυαλι εκει. Παντως δεν νομιζω. Δεν χανεις τιποτα να τους στειλεις ενα μειλ και να ρωτησεις αν ενα edge to edge glass is compatible. O ογκος που δινει το γυαλι ειναι ελαχιστος και σιγουρα δεν ειναι ανασταλτικος παραγοντας.



#2006   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/03/2017 - 23:47

Αυτές οι μεμβράνες λένε τίποτα ?


Εγώ επειδή είμαι καμένος από γυαλί θα σου έλεγα να δεις αν θες ζελατίνα της Tech Armor Crystal Clear .

Δοκιμασμένες , πολύ καλές !! 2 Μήνες δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, ούτε καν στα πλαϊνά που κάνουν συνήθως οι ζελατίνες .


On_7+

@CaLi@


#2007   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 11/03/2017 - 00:35

Εγώ επειδή είμαι καμένος από γυαλί θα σου έλεγα να δεις αν θες ζελατίνα της Tech Armor Crystal Clear .

Δοκιμασμένες , πολύ καλές !! 2 Μήνες δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, ούτε καν στα πλαϊνά που κάνουν συνήθως οι ζελατίνες .


On_7+

Γιατί Καμμένος από γυαλί;
Οκ δεν παρέχουν την ασφάλεια που φανταζόμαστε αλλά πιστεύω υπερέχουν της μεμβράνης!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2008   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/03/2017 - 00:53

τις ειδα στο σαιτ τους, ομορφα σχεδια εχουν. Λογικα δεν εχεις προβλημα με e2e γυαλι αλλα παντα με επιφυλαξη γιατι δεν ξερω στα μερη που ανεβαινει η θηκη πανω απο την οθονη κατα ποσο την αγκαλιαζει ωστε να συναντα το γυαλι εκει. Παντως δεν νομιζω. Δεν χανεις τιποτα να τους στειλεις ενα μειλ και να ρωτησεις αν ενα edge to edge glass is compatible. O ογκος που δινει το γυαλι ειναι ελαχιστος και σιγουρα δεν ειναι ανασταλτικος παραγοντας.


Ελπιζω να είναι και γερές εκτός από όμορφες Πόσες μέρες κάνει η παραγγελία από aliexpress?
Παιδιά η tech armor crystal clear πιάνει 3D? Να έχω κ άλλη εναλλακτική αν δε μου κάτσει το tampered glass

#2009   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2017 - 03:53

Ελπιζω να είναι και γερές εκτός από όμορφες Πόσες μέρες κάνει η παραγγελία από aliexpress?
Παιδιά η tech armor crystal clear πιάνει 3D? Να έχω κ άλλη εναλλακτική αν δε μου κάτσει το tampered glass

Μεμβρανες e2e δεν υπαρχουν, μονο γυαλια. Αν παρ' ελπιδα δεν σου κατσουν οι 3D τοτε θα πας σε 2.5D οι οποιες ειναι σχεδον ιδιες στο ματι. Μην αγχωνεσαι και ιδιαιτερα παντως παρα μονο οταν ειναι να τοποθετησεις σωστα τη προστασια. Η θηκη που θες ειναι ομορφη και καλη ποιοτικα φανταζομαι, λογω τιμης, αλλα μεχρι εκει. Η προστασια που παρεχει ειναι βασικη αλλα δεν θα πετας το τηλ καθε μερα απο τον πρωτο οροφο να δεις αν αντεχει.

Σε 2.5D ...

1.

2.

και πολλες αλλες σε αμαζον και ebay.

Επισης υποψιν οτι οι θηκες της apple δερματινες και σιλικονης ειναι απολυτα συμβατες με γυαλια e2e 3D. Το ιδιο και καποιες αλλες μαρκες. Επειδη σε βλεπω να μπερδευεσαι ξεκινα με ενα μειλ στην εταιρεια με τις θηκες και αναλογα την απαντηση πραττεις αν και επαναλαμβανω δεν δειχνουν λογω σχηματος να δημιουργουν προβλημα.



#2010   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/03/2017 - 05:40

Γιατί Καμμένος από γυαλί;
Οκ δεν παρέχουν την ασφάλεια που φανταζόμαστε αλλά πιστεύω υπερέχουν της μεμβράνης!


Sent from my iPhone using Tapatalk



Έπεσε έσπασε το γυαλί στην γωνία (Ήταν 3D) και μου σημάδεψε την οθόνη άσχημα . . Μιλάμε για καλό τσαμπουκά ! Μέχρι που έσπασε τελικά σε ένα πέσιμο για τα καλά και την άλλαξα και δεν το βλέπω πια ... :·)

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες