Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1036   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:21

Το πιασα thnx αντε να δουμε ευχομαι μην χρειαστει παλι να το παω γιατι μου δωσαν τρεις μηνες με την αντικατασταση του

πριν ληξει η εγγυηση αν συνεχισει να το πας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1037   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:26

Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια εαν εχετε διαβασει παραπανο εχω παρει ανακατασκευασμενο iphone 5 πριν λιγο καιρο!!!το αφηνω ξεφωρτιζει εντελως και το φορτιζω παλι ασχετο που το φορτιζω δυο φορες την ημερα λογω οτι ειναι ανοιχτο συνεχεια το wifi τι ηθελα να ρωτησω λοιπον της τελευταιες μερες οταν το βγαζω απο την φορτισει κολλαει και του κανω ενα reset να ανοιξει σημερα επειδη βιαζομουν το εβγαλα απο την φορτιση στο 98% φυσικα κολλησε εκανα reset κι η μπαταρια εγραφε μετα 100 % λετε να χει προβλημα η μπαταρια;;;;περασα με κομπιουτερ την 8.3 κι εκανα μετα setup as new καινουργειο το τηλ μην φερω και της μακακιες του προηγουμενου τηλεφωνου

Αποφόρτιση και θα διορθωθεί. Είναι φυσιολογικό το παραπάνω για καινούριες μπαταρίες.

 

Δεν είναι πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1038   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:27

πριν ληξει η εγγυηση αν συνεχισει να το πας.

ναι βρε εννοειτε απλα ειχα σκοπο να κανω παλι restore για αρχη και setup as new και μετα εαν εβλεπα τα ιδια θα το πηγενα !!!απλα το βγαζω απο την μπριζα το πρωι το βαζω στην τσεπη στον δρομο μετα το βγαζω να παρω ενα τηλ και σερνοταν παταγα να ανοιξει και μετα απο καποια δευτερα ανοιγε εβαζα να ανοιξει και σαν να πηγενε καρε καρε μετα καταλαβα λεω δεν μπαινει παω να κανω ενα reset κολλησε και μου βγαλε δυο φοτογραφιες εκανα μετα το reset κι ολα καλα!!!εχθες ακριβως το ιδιο και προχθες το βγαζα απο τσεπι κλειστω
Rafael Nadal

#1039   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:33

Αποφόρτιση και θα διορθωθεί. Είναι φυσιολογικό το παραπάνω για καινούριες μπαταρίες.

Δεν είναι πρόβλημα.

τι ισχυει τωρα απο τα δυο ρε παιδια πραγματικα μπερδευτικα το κινητο δεν ειναι ουτε μηνας που το πηρα παντα το αφηνα να φορτιζει μεχρι το 100% και να κανει αποφορτιση και μετα φορτοση ξανα μεχρι το 100%!!!το προηγουμενο το πηγα ενα μηνα πριν ληξει η εγγυηση δηλαδη 23 μηνες ζωης ειχε η μπαταρια με φορτισει καθημερινη δυο φορες την ημερα και αποφορτιση της μπαταριας οπως ειπα πιο πανω το πηγα λοιπον γιατι ειχε φουσκωσει η μπαταρια του!!!το μοναδικο σφαλμα που μπορει καποιος να πει που για αλλους δεν ξερω σωστο λαθος κοιμομουν το εβαζα να φορτιζει και το πρωι που ξυπνουσα το εβρισκα στο 100%
Rafael Nadal

#1040   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:39

Όποτε θες το βγάζεις. Δε θα σε βάλει κανείς τιμωρία αν δε το αφήνεις να παει στο 100%.

 

Μη τρελαίνεσαι. Δεν υπάρχουν κανόνες στη φόρτιση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1041   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:45

Όποτε θες το βγάζεις. Δε θα σε βάλει κανείς τιμωρία αν δε το αφήνεις να παει στο 100%.

Μη τρελαίνεσαι. Δεν υπάρχουν κανόνες στη φόρτιση.

εχω διαβασει τα παντα νικο αλλη λενε οπως ο λευτερης πιο πανω να μην το αφηνω να παει κατω απο 20% και μετα παλι στην φορτιση εσυ μου λες να αποφορτιζει πληρος κι επειδη ειναι καινουργειο μου κανει αυτα που σας ειπα πιο πανω δεν θελω να βγαλει ξανα προβλημα ποσο μαλιστα αυτο που ειχε γινει το προηγουμενο τηλεφωνο που πηγα στο σερβις με φουσκωμενη μπαταρια!!!γι αυτο σας ρωταω ενα δυο πραγματα να μου απαντησετε βαση της εμπειριας σας

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 24/05/2015 - 14:46

Rafael Nadal

#1042   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/05/2015 - 15:15

Οι καινούριες μπαταρίες όπως η δική σου, θέλουν μερικές φορτίσεις.

 

Εγώ απλά σου είπα οτο αυτό που σου κάνει η μπαταρία, διορθώνεται με αποφόρτιση. Όχι συνέχεια.

 

Σου ξαναλέω, φόρτιζε όπως θές, μόνο μην το αφήνεις να πηγαίνει χαμηλά για να το κάνεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1043   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/05/2015 - 15:20

Ok ευχαριστω θα κανω οτι μου λες κι ευχομαι να πανε ολα καλα
Rafael Nadal

#1044   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 00:08

Αυτες της ημερες δεν αφηνω το τηλεφωνο μου να πεσει κατω απο 20% και δουλευει αψογα!!!θα ηθελα να ευχαριστισω τον nikosgnr και lefteristz για κατι που δεν ηξερα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/05/2015 - 00:14

Rafael Nadal

#1045   Hot

Hot

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/05/2015 - 05:39

Καλημερα παιδια! εχω ενα iphone 5S με τα εξης θεματα:  σβηνει αποτομα στο 5% χωρις τερματισμο,το ακουστικο κανει εναν περιεργο ηχο περιαστασιακα και μου εχει λυγισει ελαφρα στο σημειο που βρισκονται τα volume buttons.. υπαρχει περιπτωση να μην μου το περασουν εγγυηση; λογικα για αντικατασταση με αλλο δεν παει; 10 μηνων ειναι το τηλεφωνο... (λεω iSystem να το παω που κανει πιο γρηγορα..)

ΥΓ. επειδη τα περισσοτερα εχουν ηδη απαντηθει στις πρηγουμενες σελιδες, ρωταω κυριως λογω του λυγισματος...


Τελευταία επεξεργασία από: Hot, 27/05/2015 - 05:42


#1046   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/05/2015 - 10:05

εχω διαβασει τα παντα νικο αλλη λενε οπως ο λευτερης πιο πανω να μην το αφηνω να παει κατω απο 20% και μετα παλι στην φορτιση εσυ μου λες να αποφορτιζει πληρος κι επειδη ειναι καινουργειο μου κανει αυτα που σας ειπα πιο πανω δεν θελω να βγαλει ξανα προβλημα ποσο μαλιστα αυτο που ειχε γινει το προηγουμενο τηλεφωνο που πηγα στο σερβις με φουσκωμενη μπαταρια!!!γι αυτο σας ρωταω ενα δυο πραγματα να μου απαντησετε βαση της εμπειριας σας

Πολλά λέγονται, και γω χρόνια τα ψαχνω, τελικά όμως δεν κερδίζεις τρομερά κατι, αυτό που λέει ο Νίκος. Εγώ απλά είχα παραδοθεί στο ότι το αειφον είχε σκατομπαταρία, φόρτιζα 2 φορές την ημέρα με φουλ χρήση (4g, wifi όταν υπήρχε, φωτο, τηλέφωνα, φεισμπουκ, ότι ναναι) και απλά το πήρα απόφαση. 6άρι δεν έχω οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά αν είναι οτιδήποτε μοντέλο κάτω του 6 πάρτο και συ απόφαση ότι θα φορτίζεις πολύ :P


Whatsapp doc?

#1047   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2015 - 11:01

Καλημερα παιδια! εχω ενα iphone 5S με τα εξης θεματα:  σβηνει αποτομα στο 5% χωρις τερματισμο,το ακουστικο κανει εναν περιεργο ηχο περιαστασιακα και μου εχει λυγισει ελαφρα στο σημειο που βρισκονται τα volume buttons.. υπαρχει περιπτωση να μην μου το περασουν εγγυηση; λογικα για αντικατασταση με αλλο δεν παει; 10 μηνων ειναι το τηλεφωνο... (λεω iSystem να το παω που κανει πιο γρηγορα..)

ΥΓ. επειδη τα περισσοτερα εχουν ηδη απαντηθει στις πρηγουμενες σελιδες, ρωταω κυριως λογω του λυγισματος...

Για το λύγισμα είπες να κλέψεις λίγη απο τη δόξα του 6 ε?

 

Πιθανόν όντως να μη στο περάσουν. Δε χάνεις να δοκιμάσεις βέβαια και βλέπεις τι θα σου πουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1048   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 11:06

Πολλά λέγονται, και γω χρόνια τα ψαχνω, τελικά όμως δεν κερδίζεις τρομερά κατι, αυτό που λέει ο Νίκος. Εγώ απλά είχα παραδοθεί στο ότι το αειφον είχε σκατομπαταρία, φόρτιζα 2 φορές την ημέρα με φουλ χρήση (4g, wifi όταν υπήρχε, φωτο, τηλέφωνα, φεισμπουκ, ότι ναναι) και απλά το πήρα απόφαση. 6άρι δεν έχω οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά αν είναι οτιδήποτε μοντέλο κάτω του 6 πάρτο και συ απόφαση ότι θα φορτίζεις πολύ :P

φιλε μου δεν εχω προβλημα στο να φορτιζω δεν ειπα κατι σε αυτο απλα εμενα ειναι η πρωτη apple συσκευη οποτε ρωταω τους πιο εμπειρους για την πιο σωστη φορτιση της μπαταριας!!!!φυσιολογικα αφου ολοι την ωρα ειμαι με το τηλεφωνο να θελει και φορτιση!!!!απλα το πηγα στο service της apple στην infoquest πριν λιγο καιρο γιατι μου ειχε φουςκωςει η μπαταρια και ειχε παρει και πληκτρο,μου εδωσαν αλλο γι αυτο ρωταω να μην την ξαναπαθω κι επειδη θα ειναι εκτος εγγυησης θα πρεπει να το πληρωσω
Rafael Nadal

#1049   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/05/2015 - 14:56

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1432731350.106441.jpg   330.93KB   29 λήψεις
Παιδιά αυτο το Στράβωμα πλάτης σώζεται;

Τελευταία επεξεργασία από: pakos30, 27/05/2015 - 14:56


#1050   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2015 - 15:07

Αρκεί να έχεις 250Ε έτοιμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες