Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/05/2016 - 20:05

βγαλε καθαρες φωτο και στειλε....και κανε τον απογοητευμενο.

 

Το θέμα είναι οτι δεν το εχω πάρει απο το site τους αλλα απο το ebay.

 

Θα βγάλω άκρη άραγε;

Αύριο θα έχω δεύτερο κινητό για να βγάλω φώτο.

Λέω να τους στείλω τώρα ενα mail και αυριο τις φώτο. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2016 - 20:18

αν ειναι αυθεντικο το γυαλι τοτε γιατι να μην παραπονεθεις κοσμια και σε αυτους?



#228   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/05/2016 - 20:42

αν ειναι αυθεντικο το γυαλι τοτε γιατι να μην παραπονεθεις κοσμια και σε αυτους?

Αυθεντικό είναι ναι. Κόσμια πάντα εννοείται :P

 

Αλλά μπερδεύτηκα, όταν λες αυτούς, εννοείς στο ebay ή να στείλω και στο επίσημο site τους και να πω οτι το πήρα απο το ebay?

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλα θέλω "να το κάνω καλά" γιατί αν υπάρχουν οποιεσδήποτε ελπίδες για Refund/Αποστολή άλλου, να μην τις χάσω :P



#229   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2016 - 20:54

βασικα ξεκινα με τον πωλητη του ebay...θελω να πιστευω οτι θα σε εξυπηρετησει. Μην αγχωνεσαι παρα μονο στο να βγαλεις καθαρες φωτο



#230   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/05/2016 - 21:05

βασικα ξεκινα με τον πωλητη του ebay...θελω να πιστευω οτι θα σε εξυπηρετησει. Μην αγχωνεσαι παρα μονο στο να βγαλεις καθαρες φωτο

Το ελπίζω :P

 

Θα ενημερώσω για οποιαδήποτε εξέλιξη αλλα και φώτο μόλις βγάλω για να μου πειτε αν ειμαι υπερβολικός χαχα

 

Ευχαριστώ !!



#231   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 29/05/2016 - 18:31

Παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω το Anker screenprotector που έχω με το ένα που να καλύπτει όλη την οθόνη.

Ποιο από τα δυο λέτε; Έχει δοκιμάσει κανένας κάποιο από τα παρακάτω ;

iPhone 6 Plus / 6S Plus Schutzfolie (5,5 Zoll), ESR[emoji768] [3D Curved][0.2MM] Vollbild Tempered Glas Folie für iPhone 6 Plus/6S Plus (Schwarz) http://www.amazon.de...i_dJXsxb87QB3MR

3D Tech Gehärtetem Glas Schutzfolie für iPhone 6 6s Plus von DBPOWER... http://www.amazon.de...i_OLXsxbXZ4YBGW


Sent from my iPhone using Tapatalk

#232   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2016 - 19:20

σε reviews το ESR τα παει καλυτερα στο αμερικανικο αμαζον ενω το αλλο στο αγγλικο αλλα και τα 2 μετρια στο γερμανικο. Κοινως διαλεξε ενα και αν καθησει καλα θα εισαι μια χαρα. Ειναι και θεμα τυχης οποιο και να διαλεξεις.



#233   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 29/05/2016 - 19:29

σε reviews το ESR τα παει καλυτερα στο αμερικανικο αμαζον ενω το αλλο στο αγγλικο αλλα και τα 2 μετρια στο γερμανικο. Κοινως διαλεξε ενα και αν καθησει καλα θα εισαι μια χαρα. Ειναι και θεμα τυχης οποιο και να διαλεξεις.


Σκεφτόμουν για το δεύτερο. Αλλά το θέμα είναι ότι ένα κομμάτι γυαλί πάνω σε ένα stainless steel πλαίσιο. Γιαυτο είναι και curved δεν ξέρω κατα ποσό θα αντέξει χωρίς να στραβώσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#234   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:08

Καλησπέρα,

 

επικοινώνησα με τον πωλητή και με τα πολλά μου είπε αν ειμαι ΟΚ να μου επιστρέψει το μισό ποσό και να κρατήσω το γυαλί. 

 

Μου είπε οτι δεν θα εξαπλωθεί και θα υπάρχει λογικά αστοχία με την κόλλα κάτω απο το γυαλί, δεν ξέρω αν εννοεί αυτό που κατάλαβα, αλλα το νιώθω με το νύχι μου ελάχιστα οπότε δεν είναι κάτω.

 

Πιστεύω με συμφέρει να πάρω τα μισά χρήματα μιας και δεν νομίζω να μου δώσει πλήρες Refund και να κρατήσω και το γυαλί. 

 

Εσείς τι πιστεύετε; 

Παραθέτω και τις φωτογραφίες. 

Συνημμένα αρχεία



#235   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:26

Καλησπέρα,

επικοινώνησα με τον πωλητή και με τα πολλά μου είπε αν ειμαι ΟΚ να μου επιστρέψει το μισό ποσό και να κρατήσω το γυαλί.

Μου είπε οτι δεν θα εξαπλωθεί και θα υπάρχει λογικά αστοχία με την κόλλα κάτω απο το γυαλί, δεν ξέρω αν εννοεί αυτό που κατάλαβα, αλλα το νιώθω με το νύχι μου ελάχιστα οπότε δεν είναι κάτω.

Πιστεύω με συμφέρει να πάρω τα μισά χρήματα μιας και δεν νομίζω να μου δώσει πλήρες Refund και να κρατήσω και το γυαλί.

Εσείς τι πιστεύετε;
Παραθέτω και τις φωτογραφίες.


Εάν εκτιμάς πως δεν πρόκειται να σου κάνει full refund και να κρατήσεις το γυαλί, δέξου. Εννοείται δεν συμφέρει να σου κάνει full refund και να στείλεις το γυαλί πίίίίίσω. Εφόσον δεν σε ενοχλεί πολύ, κράτα το μέχρι να σπάσει, κρίμα είναι.

#236   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:40

Εάν εκτιμάς πως δεν πρόκειται να σου κάνει full refund και να κρατήσεις το γυαλί, δέξου. Εννοείται δεν συμφέρει να σου κάνει full refund και να στείλεις το γυαλί πίίίίίσω. Εφόσον δεν σε ενοχλεί πολύ, κράτα το μέχρι να σπάσει, κρίμα είναι.


Ναι να το στειλω πισω δεν υπάρχει περίπτωση.
Δεν ειναι οτι με ενοχλεί τοσο απλα δεν λέει να αρχίσει να εξαπλώνεται.
Βεβαια με το μισο refund θα μπορω να προσθέσω αλλα τόσα και να το ξαναπάρω που λέει ο λογος.
Λεω να τον ρωτήσω για Full Refund, αλλα "φοβάμαι" την απάντηση του και μην στραβώσει το πράγμα :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#237   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:43

Ναι να το στειλω πισω δεν υπάρχει περίπτωση.
Δεν ειναι οτι με ενοχλεί τοσο απλα δεν λέει να αρχίσει να εξαπλώνεται.
Βεβαια με το μισο refund θα μπορω να προσθέσω αλλα τόσα και να το ξαναπάρω που λέει ο λογος.
Λεω να τον ρωτήσω για Full Refund, αλλα "φοβάμαι" την απάντηση του και μην στραβώσει το πράγμα :P


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κοίτα εδώ που τα λέμε είναι άδικο για τον άνθρωπο και να σου στείλει full refund και να κρατήσεις το προϊόν. Παίζει να το κάνει όμως φοβούμενος την αρνητική κριτική. Στην θέση σου δεν θα το έκανα πάντως, κυρίως λόγω κατανόησης προς τον πωλητή και έχοντας στο νου πως "και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο;"


Sent from my iPhone using Tapatalk

#238   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:47

Παντως απο την εμπειρια μου, αυτο ειναι οντως θεμα της κολλας κατω απο το γυαλι. ΛΟΓΙΚΑ δε θα ανοιξει παραπανω



#239   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/05/2016 - 12:51

Κοίτα εδώ που τα λέμε είναι άδικο για τον άνθρωπο και να σου στείλει full refund και να κρατήσεις το προϊόν. Παίζει να το κάνει όμως φοβούμενος την αρνητική κριτική. Στην θέση σου δεν θα το έκανα πάντως, κυρίως λόγω κατανόησης προς τον πωλητή και έχοντας στο νου πως "και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο;"


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν μπορω να συμφωνήσω περισσότερο σε αυτο που είπες :)
Θα του πω οκ για half refund και ας ελπίσω να παραμείνει ως εχει η κατάσταση του γυαλιού αλλιώς θα κλάψω τουλαχιστον τα 9 ευρω και οχι τα 18 :P


Παντως απο την εμπειρια μου, αυτο ειναι οντως θεμα της κολλας κατω απο το γυαλι. ΛΟΓΙΚΑ δε θα ανοιξει παραπανω


κόλλα κατω απο το γυαλί εννοεις την κόλλα μεταξύ της οθόνης μου και του γυαλιού; γιατι σε αυτη την περίπτωση δεν θα το καταλάβαινα με την αφή. Δεν ειναι οτι το καταλαβαίνω στην χρήση, αλλα αν επικεντρωθώ στο να καταλάβω θα νιώσω οτι εκει εχει διαφορετική αίσθηση απο το υπόλοιπο του γυαλιού.

Παρεπιπτόντως πρώτη φορά βάζω γυαλί και εχει πολυ καλη αίσθηση, καλυτερη και απο της γνήσιας οθόνης μπορω να πω :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#240   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2016 - 14:29

το θεμα ειναι οτι υπαρχει αστοχια....παντως ετσι οπως δειχνει θα το πεταγα αμεσως. Αν προκειται να παρεις ιδιο τοτε γιατι δεν δοκιμαζεις αμεσα ενα μειλ στην εταιρεια εξηγωντας οτι αγορασες ενα προιον τους  αλλα ετυχε να ειναι προβληματικο (παραθεση φωτο). Με αλλα δυο που εχεις τοποθετησει δεν ειχες το παραμικρο προβλημα (ψεμα).Να δεις τι θα σου απαντησουν....και αν απο κει δεν βγαλεις ακρη και κανουν τον... Κινεζο  :P   τοτε η παρε τα μισα που σου λεει ο τυπος στο eBay η προτεινε να σου στειλει αλλο στα μισα λεφτα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες