Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2018 - 15:55

Πες την αλήθεια,την μερσεντα ήθελες να μας δείξεις....:)


Χα χα όχι ρε απλά δούλευα εκείνη τη στιγμή !! :Ρ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/11/2018 - 17:04

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο αλουμίνιο με 459 (ή 489 αν το βρω εδώ) ή stainless steel με 749 (έχω γνωστό να το φέρει από Γερμανία στις γιορτές)...

Σημειωτέον ότι η cellular έκδοση δε μου χρειάζεται, αλλά το ρολόι που έχω τώρα (όχι smart) το κοπανάω αρκετά συχνά σε πόμολα αλλά είναι stainless steel / saphire glass και δε νιώθει.


Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 21/11/2018 - 17:10


#228   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2018 - 17:06

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο αλουμίνιο με 459 ή stainless steel με 749 (από Γερμανία)...
Σημειωτέον ότι η cellular έκδοση δε μου χρειάζεται, αλλά το ρολόι που έχω τώρα (όχι smart) το κοπανάω αρκετά συχνά σε πόμολα.



Τουλάχιστον έχεις καταλήξει σε μέγεθος γτ εγώ άκομα δεν έβγαλα άκρη !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#229   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/11/2018 - 17:10

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο αλουμίνιο με 459 ή stainless steel με 749 (έχω γνωστό να το φέρει από Γερμανία στις γιορτές)...

Σημειωτέον ότι η cellular έκδοση δε μου χρειάζεται, αλλά το ρολόι που έχω τώρα (όχι smart) το κοπανάω αρκετά συχνά σε πόμολα αλλά είναι stainless steel / saphire glass και δε νιώθει.

Άμα είσαι επιρρεπής στα κοπανήματα μήπως θα έπρεπε να εξετάσεις κάτι σε θήκη?



#230   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/11/2018 - 18:46

Απλο αλουμινιο βρε παιδια, το AW δεν θα το κρατησουμε μια 10ετια (ακομα και να το θελουμε) για να σκεφτομαστε το υλικο κατασκευης-εκτος και αν μας αρεσει η γυαλαδα του stainless.

Ασε που το ατσαλι κανει πιο ευκολα μικρογρατσουνιες που φαινονται περισσοτερο στο εντονο φως.

Κρατα τα λεφτα της διαφορας για το επομενο μοντελο που θα αγορασεις σε 2-3-4 χρονια max.

Τα smartwatch ειναι αναλωσιμα wearables με ορισμενο κυκλο χρησης και οχι κοσμηματα καρπου για μια ζωη, μην το ξεχνατε.



#231   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2018 - 19:09

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο αλουμίνιο με 459 (ή 489 αν το βρω εδώ) ή stainless steel με 749 (έχω γνωστό να το φέρει από Γερμανία στις γιορτές)...
Σημειωτέον ότι η cellular έκδοση δε μου χρειάζεται, αλλά το ρολόι που έχω τώρα (όχι smart) το κοπανάω αρκετά συχνά σε πόμολα αλλά είναι stainless steel / saphire glass και δε νιώθει.

Stainless Steel αν δεν έχεις σκοπό να το αλλάξεις στο επόμενο μοντέλο. Εγώ από Stainless Steel που είχα (το πήρε η γυναίκα τώρα) S2 δεν μπορούσα με τίποτα να πάω στο απλό. Το πήρα και είναι πραγματικά ένα κόσμημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#232   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 21/11/2018 - 22:41

Εντυπώσεις από την πρώτη «προπόνηση» αν μπορώ να το πω μιας και ήταν ένα απλό καθημερινό περπάτημα για συντήρηση.

Έχω πάθει πλάκα με την ακρίβεια του GPS, δείχνει και την πιο μικρή καμπύλη που θα κάνω! Θεωρώ ότι ο σχεδιασμός του Activity σε παρακινεί σωστά και στοχευμένα για να κανείς καθημερινή άσκηση έστω και απλή. Επίσης το breath app όσο χαζό και αν ακούγεται θεωρώ ότι κάνει δουλειά.

Για όσους από εσάς κάνετε διατροφή ή συντήρηση ή ακόμα και αν θέλετε να τρώτε σωστά μπορείτε να κατεβάσετε το LifeSum το οποίο συγχρονίζεται με το Helath app και άρα όλα τα δεδομένα άσκησης.

Συνημμένο αρχείο  A54ADDD5-3AE9-4F7A-9710-38D40015DBB2.jpeg   46.9KB   78 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  F18E96B0-D1A6-4A24-8099-FF2007F80774.jpeg   115.39KB   78 λήψεις

#233   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2018 - 23:01

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο αλουμίνιο με 459 (ή 489 αν το βρω εδώ) ή stainless steel με 749 (έχω γνωστό να το φέρει από Γερμανία στις γιορτές)...

Σημειωτέον ότι η cellular έκδοση δε μου χρειάζεται, αλλά το ρολόι που έχω τώρα (όχι smart) το κοπανάω αρκετά συχνά σε πόμολα αλλά είναι stainless steel / saphire glass και δε νιώθει.

Είναι πολύ δεσμευτικό το Stainless.

 

Αφού δεν σε ενδιαφέρει μελλοντικά η υποστήριξη της eSIM εδώ, προσπέρνα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#234   majortroll

majortroll

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/11/2018 - 17:28

Παιδιά μια ερώτηση όσον αφορά το βαιμπερ και το messenger . Βλέπω στο AW έχει επιλογή για voice msg αλλά δεν είναι ενεργή , πρέπει κάτι να κάνω για να το ενεργοποιήσω η απλά δεν είναι γενικά ακόμα διαθέσιμο το voice msg σε βαιμπερ messenger στο AW?

#235   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/11/2018 - 17:33

Παιδιά μια ερώτηση όσον αφορά το βαιμπερ και το messenger . Βλέπω στο AW έχει επιλογή για voice msg αλλά δεν είναι ενεργή , πρέπει κάτι να κάνω για να το ενεργοποιήσω η απλά δεν είναι γενικά ακόμα διαθέσιμο το voice msg σε βαιμπερ messenger στο AW?


Ισχύει και εγώ το ψάχνω από χθες! Το μόνο που έχει είναι το Voice to Text (ή όπως αλλιώς λέγεται)!

#236   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2018 - 20:02

Παίδες θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με τις ειδοποιήσεις!

Όταν φοράω το ρολόι, δεν ακουω κανέναν ήχο ειδοποίησης (εκτός απο τον ήχο κλήσης) απο το iphone. Αν απενεργοποιήσω το Wrist detection, τότε ακούω τους ήχους απο το κινητό αλλά δεν με ειδοποιεί το ρολόι.

Επίσης, δεν λαμβάνω ηχητική ή δόνηση, όταν έρχεται email με την native εφαρμογή email. Αν όμως κοιτάξω το ρολόι, θα βρω την ειδοποίηση για νεο email.

Ξέρω οτι θα πεί ο Νίκος, πως είναι μάπα και να βάλω το Outlook, αλλά με βολεύει η native πιο πολύ.

Να σημειώσω, ότι στις ρυθμίσεις του ρολογιού, στα Notifications έχω επιλέξει το Mirror my iPhone.

Το έκανα reset και set as new και δεν άλλαξε κάτι. Έχω την εντύπωση όμως ότι την πρώτη μέρα, τουλαχιστον τα email με ειδοποιούσαν κανονικά.

 

Σε όλους έτσι δουλεύει ή έχω κάνει παπαριά εγώ;



#237   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/11/2018 - 21:03

Χθες δοκίμασα το 44 στο πλαίσιο όμως δεν είχαν το 40 για να δω τη διαφορά !!! Αν δεν είναι κόπος στείλε μια φωτό με το ρολόι στο χέρι σου λίγο πιο ψηλά που να το δω πως φαίνεται στο καρπό σ !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 40αρι πηρα και εγω με λεπτό καρπό επίσης
Είμαι αθλητικό παιδί και ασχολουμε με πολλά .
Δεν θα έχεις κανένα θέμα και μάλιστα σε αθλητικές δραστηριότητες ίσα ίσα δεν θα εμποδίζει πουθενά .
Είχα το song smartwach 3 και δυστυχως το είχα σακατέψει παντού λόγω μεγέθους
Το ορθογώνιο ρολόι σε μεγάλο μέγεθος είναι άσχημο σε λεπτό καρπό και δυσκολεύει τα πράγματα σε αντίθεση με το στρογγυλό το οποίο και μεγάλο μα είναι φαίνεται και αισθητικά ωραία αλλά δεν σκαλώνει και πουθενά
Μην ακούς κάποιους που λένε ότι το 40αρι είναι για γυναίκες , δεν ισχύει στο λέω και εγω που κάνω και πυγμαχία .....(χα χα)
Η οθόνη μια χαρά θα σου είναι και πίστεψε με , μετά από κάποιες μέρες δεν θα το αλλάζεις με τίποτα
Το 40 αρι πραγματικά είναι σαν να μην φοράς τίποτα στο χέρι σου , μιλάμε για άνεση
Αν θες διαστημόπλοιο στο χέρι σου πάρε το 44 ( σε μικρό καρπό αναφέρομαι ) Αν θες όμως κάτι που πραγματικά θα ταιριάζει σε αδύνατο καρπό μην διστάσεις για το 40αρι
Αν μπορείς φυσικά δοκίμασε τα και τα δυο και βλεπεις



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#238   keros76

keros76

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/11/2018 - 21:41

Καλησπέρα
Πήρα στα χέρια μου πριν 2ωρες το νέο μου Apple Watch series 4. Τελικά την αναβάθμιση σε 5. 1. 1 την κάνουμε;


Sent from my iPad using Tapatalk

#239   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/11/2018 - 21:43

Καλησπέρα
Πήρα στα χέρια μου πριν 2ωρες το νέο μου Apple Watch series 4. Τελικά την αναβάθμιση σε 5. 1. 1 την κάνουμε;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι άφοβα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#240   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 22/11/2018 - 21:48

Το 40αρι πηρα και εγω με λεπτό καρπό επίσης
Είμαι αθλητικό παιδί και ασχολουμε με πολλά .
Δεν θα έχεις κανένα θέμα και μάλιστα σε αθλητικές δραστηριότητες ίσα ίσα δεν θα εμποδίζει πουθενά .
Είχα το song smartwach 3 και δυστυχως το είχα σακατέψει παντού λόγω μεγέθους
Το ορθογώνιο ρολόι σε μεγάλο μέγεθος είναι άσχημο σε λεπτό καρπό και δυσκολεύει τα πράγματα σε αντίθεση με το στρογγυλό το οποίο και μεγάλο μα είναι φαίνεται και αισθητικά ωραία αλλά δεν σκαλώνει και πουθενά
Μην ακούς κάποιους που λένε ότι το 40αρι είναι για γυναίκες , δεν ισχύει στο λέω και εγω που κάνω και πυγμαχία .....(χα χα)
Η οθόνη μια χαρά θα σου είναι και πίστεψε με , μετά από κάποιες μέρες δεν θα το αλλάζεις με τίποτα
Το 40 αρι πραγματικά είναι σαν να μην φοράς τίποτα στο χέρι σου , μιλάμε για άνεση
Αν θες διαστημόπλοιο στο χέρι σου πάρε το 44 ( σε μικρό καρπό αναφέρομαι ) Αν θες όμως κάτι που πραγματικά θα ταιριάζει σε αδύνατο καρπό μην διστάσεις για το 40αρι
Αν μπορείς φυσικά δοκίμασε τα και τα δυο και βλεπεις



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Είχα παραγγείλει το 40 mm από istorm και ήταν και ετοιμοπαράδοτο κι όμως σήμερα πέρασα από κοτσωβολο και δοκίμασα το 44 και κατέληξα σ αυτό !! Ακύρωσα τη παραγγελία και παράγγειλα με νέου το 44 !! Ο θεός ξέρει ποσό και καιρό θα περιμένω !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)