Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   empire21

empire21

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2018 - 00:41

Αφου το παιρνεις απτο you, γιατι δεν το παιρνεις απο την ιστορμ που ειναι ουσιαστικα η ιδια εταιρεια και δε θα σε κοιτανε σαν τον εξωγηινο αν τους εξηγησεις ενα υπαρκτο και γνωστο προβλημα της απλ;

Απο you δεχτηκα τηλ σημερα να παραλαβω μιας και το γνωστό θεμα της διαθεσιμοτητας δεν εχει ακομα ξεπεραστεί. Ισως αξίζει να περιμένω να παραλάβω απο istorm όπως λες αλλά θα θέλα να προλάβω τις γιορτές των xmas ώστε να κάνω ενα δώρο στον εαυτό μου!!..Πάντως είναι βάσανο η διαδικασία να σου αρέσει πολύ μια συσκευή, αλλα να ξέρεις οτι οι πιθανοτητες να παραλάβεις τεμάχιο χωρις το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι 50-50.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/12/2018 - 01:13

Δεν εννοώ ακριβώς αυτό.

Εννοώ πως προπληρώνεις σχετικά ακριβά για κάτι που ενδεχομένως δεν χρειαστείς ποτέ.

Αν, αν το πάθεις η τιμή της Apple πάλι δεν είναι απαγορευτική.

Τόσο θέλει, τόσο ζητάει. Μαγκιά της. Το θέμα είναι αν αξίζει να το προπληρώσεις.

Έχω φτάσει 2 φορές στο check out αλλά δεν το έκανα. Δεν έχω σπάσει ποτέ ούτε τηλέφωνο ούτε ρολόι ούτε οτιδήποτε και το θεωρώ απίθανο.

Είναι θέμα πιθανοτήτων και υποκειμενικό.

Εξαιρετικά ακριβή ασφάλιση.

Γιατί σκέφτεσαι μόνο το σπάσιμο της οθόνης; Βέβαια και εγώ για sport δεν θα έκανα, για stainless steel όμως επιβάλλεται και επιβάλλεται γιατί μπορεί να χαλάσει και κάτι άλλο εκτός από το τζάμι εμπρός, μπορεί και το Digital Crown όπως γινόταν συχνά με τα s2


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#753   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2018 - 08:06

Γιατί σκέφτεσαι μόνο το σπάσιμο της οθόνης; Βέβαια και εγώ για sport δεν θα έκανα, για stainless steel όμως επιβάλλεται και επιβάλλεται γιατί μπορεί να χαλάσει και κάτι άλλο εκτός από το τζάμι εμπρός, μπορεί και το Digital Crown όπως γινόταν συχνά με τα s2


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τα 287 είναι το κόστος για αντικατάσταση συσκευής.

Στο SS αυξάνεται και το κόστος του care+.

Τελευταία επεξεργασία από: DiS, 21/12/2018 - 08:08


#754   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 21/12/2018 - 08:52

σε ευχαριστω για την απαντηση. η αληθεια ειναι οτι θελει σε stainless steel να ειναι. σκεφτομαι γι αυτο. μαλλον δεν τραβαει τριχες https://www.monowear...ucts/metal-band

Mπορείς και σε λιγότερο ακριβή λύση

 

https://www.ebay.com...353.m2749.l2648



#755   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 21/12/2018 - 08:57

Δεν εννοώ ακριβώς αυτό.

Εννοώ πως προπληρώνεις σχετικά ακριβά για κάτι που ενδεχομένως δεν χρειαστείς ποτέ.

Αν, αν το πάθεις η τιμή της Apple πάλι δεν είναι απαγορευτική.

Τόσο θέλει, τόσο ζητάει. Μαγκιά της. Το θέμα είναι αν αξίζει να το προπληρώσεις.

Έχω φτάσει 2 φορές στο check out αλλά δεν το έκανα. Δεν έχω σπάσει ποτέ ούτε τηλέφωνο ούτε ρολόι ούτε οτιδήποτε και το θεωρώ απίθανο.

Είναι θέμα πιθανοτήτων και υποκειμενικό.

Εξαιρετικά ακριβή ασφάλιση.

Και εγώ δεν είχα σπάσει ποτέ αλλά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα έσπασα και το Ιpad και το Note 8 ... δεν είναι καθόλου θέμα πιθανοτήτων

Ευτυχώς το note είχα φροντίσει να το ασφαλίσω σε ασφαλιστική γιατί με μια 300 αρα θα καθάριζα

Για εμένα με τα όσα προανέφερα (και ειδικά από τη στιγμή που σου δίνει δυνατότητα να πληρώνεις 4$ τον μήνα περίπου χωρίς να δώσεις όλο το ποσό) αξίζει παιδιά



#756   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/12/2018 - 09:00

Τα 287 είναι το κόστος για αντικατάσταση συσκευής.

Στο SS αυξάνεται και το κόστος του care+.

Παπντως αλλαγή οθόνης σε s3 δεν πήραν λεφτά. Στο s2 stainless steel με το χαλασμένο Digital Crown δυστυχώς δεν είχα να σου πω τι θα γινόταν, πιστεύω πως θα το έφτιαχναν δωρεάν.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#757   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/12/2018 - 11:53

Πάντως 89 + 49 = 138 λίρες για ένα ενδεχόμενο σπάσιμο με Apple care +, ενώ 287 χωρίς...

Δεν το λες και ευκαιρία. Ειδικά αν δε συνηθίζεις να σπας πράγματα.

Και για το Xs MAX αντίστοιχα, μόνο για το σπάσιμο της πλάτης συμφέρει.

Κάνεις ένα λάθος λογικής.

 

Αν δεν το χρειαστείς έχεις σπαταλήσει μόνο 89 λίρες (ή 79 δολάρια που συμφέρει παραπάνω).

 

Αν πάλι το χρειαστείς, η τελική τιμή είναι στο 50%. Και επίσης με δεδομένο ότι έχεις αρχικά προπληρώσει τα 89, τη στιγμή του σπασίματος στη μία περίπτωση πρέπει να πληρώσεις 49 ενώ στην άλλη 287.

 

Οπότε με το Apple Care και συνολικά σου βγάινει στο 50%, και δεν δίνεις ταλεφτά μαζεμένα που μπορεί να μην είναι εύκολο τη στιγμήπου θα γίνει το σπάσιμο.



#758   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/12/2018 - 13:34

Κάνεις ένα λάθος λογικής.

 

Αν δεν το χρειαστείς έχεις σπαταλήσει μόνο 89 λίρες (ή 79 δολάρια που συμφέρει παραπάνω).

 

Αν πάλι το χρειαστείς, η τελική τιμή είναι στο 50%. Και επίσης με δεδομένο ότι έχεις αρχικά προπληρώσει τα 89, τη στιγμή του σπασίματος στη μία περίπτωση πρέπει να πληρώσεις 49 ενώ στην άλλη 287.

 

Οπότε με το Apple Care και συνολικά σου βγάινει στο 50%, και δεν δίνεις ταλεφτά μαζεμένα που μπορεί να μην είναι εύκολο τη στιγμήπου θα γίνει το σπάσιμο.

Συγνωμη εαν παθει κατι το ρολοι ή σπάσει σε οποιαδηποτε περιπτωση θα πληρωσουμε το φιξ ποσο των 49 δολαρίων; δεν είναι τσαμπα υποτίθεται μέχρι 2 φορες;



#759   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/12/2018 - 13:50

Υπάρχει απαλλαγή 49 δολαρίων όπως σ εόλες τις ασφάλειες.

 

Που σημαίνει ότι δικαιούσαι 2 σπασίματα αλλά για το κάθε ένα θα πληρώνεις 49 δολάρια.



#760   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/12/2018 - 15:04

Υπάρχει απαλλαγή 49 δολαρίων όπως σ εόλες τις ασφάλειες.

 

Που σημαίνει ότι δικαιούσαι 2 σπασίματα αλλά για το κάθε ένα θα πληρώνεις 49 δολάρια

Η αληθεια ειναι δεν διαβασα αναλυτικά την πολιτική του αλλα ενας πιο πριν λεει οτι δεν του πηρανε τιποτα! ότι ζημια και να γινει η ταριφα ειναι στανταρ στα $49;



#761   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2018 - 15:16

Κάνεις ένα λάθος λογικής.

 

Αν δεν το χρειαστείς έχεις σπαταλήσει μόνο 89 λίρες (ή 79 δολάρια που συμφέρει παραπάνω).

 

Αν πάλι το χρειαστείς, η τελική τιμή είναι στο 50%. Και επίσης με δεδομένο ότι έχεις αρχικά προπληρώσει τα 89, τη στιγμή του σπασίματος στη μία περίπτωση πρέπει να πληρώσεις 49 ενώ στην άλλη 287.

 

Οπότε με το Apple Care και συνολικά σου βγάινει στο 50%, και δεν δίνεις ταλεφτά μαζεμένα που μπορεί να μην είναι εύκολο τη στιγμήπου θα γίνει το σπάσιμο.

Αν γίνει η ζημιά εννοείται πως συμφέρει. Αυτό έλειπε άλλωστε. Αλλιώς ποιό το νόημα ;

 

Θα πλήρωνες 4.000€ για ολική ασφάλιση 2 ετών ενός αυτοκινήτου 20.000€ ; 

 

Δεν έχω κάνει αντίστοιχη ασφάλιση αλλά η τιμή είναι νομίζω κάπου στο μισό. 



#762   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2018 - 16:29

Η αληθεια ειναι δεν διαβασα αναλυτικά την πολιτική του αλλα ενας πιο πριν λεει οτι δεν του πηρανε τιποτα! ότι ζημια και να γινει η ταριφα ειναι στανταρ στα $49;

Τα $49 εδώ μεταφράζονται 59€.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#763   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/12/2018 - 16:30

Άραγε το lte θα μπορούσε να γίνει hotspot για το iPhone και να τραβάει internet από εκεί;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#764   Gi4nnis

Gi4nnis

    iPH User

  • 159 μηνύματα

Δημοσίευση 21/12/2018 - 16:31

Και τα 89$ αγοράς του πακέτου ποσό ;; Εγώ ξέρω το ευρώ είναι λιγότερο απ το δολάριο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#765   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 21/12/2018 - 18:29

Bleeding UPDATE:

Λοιπόν παρέλαβα το δικό μου μετά από 2 βδομάδες (αφού η κούριερ το έκανε βόλτες στην Αθήνα) μπορώ να πω ότι έχω πολύ καλά νέα! Το bleeding ελάχιστο σε σχέση με το προηγούμενο που είχα στην κατοχή μου! Μπορώ να το θεωρήσω φυσιολογικό πλέον σε σχέση με το προηγούμενο.
Παραθέτω φωτογραφίες παρακάτω για να δειτε το επίπεδο bleeding στο καινούριο. Η Apple(Ολλανδία που πήγε) αναγνώρισε αμέσως το πρόβλημα με το που το παρέλαβαν άρα είναι κάτι γνωστό και στην ίδια.

Μακάρι να μην υπάρχουν από εδώ και πέρα αλλά τέτοια.

Συνημμένο αρχείο  EB7884D5-A4F7-46C6-AD9E-4A573DA1DF3A.jpeg   37.54KB   58 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  6493E10E-6ECE-4D6E-91D3-5E47B89D9BFE.jpeg   27.49KB   57 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (1)