Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:32

Λυπάμαι πολύ that you'll never get to feel the real thing :/ 

 

 

GmoAc4W.jpg

 

 

UIVCD6Q.jpg



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:33

Είπα να μη το χοντρύνω πολύ. Ντρέπομαι ήδη για το δικό μου..

 

Κουράγιο και κρύψτο με τη μάλλινη.

 

Δεν είμαι φαν των μπρασελέ, δείχνει μια χαρά όμως.

 

Εδώ κοντεύω να ντρέπομαι και εγώ για το δικό σου!!!

 

 

Αυτό που ταιριάζει πολύ επίσης σε milanese είναι το παρακάτω, έχει ένα ιριδίζον χαλκοπράσινο που του πάει

 

 

Τέσπα το κλείνω εδώ με τα λουράκια/ μπρασελέ γιατί υπάρχει άλλο thread που είναι σχετικό και δεν θέλω να το βγάλω off topic το εδώ

 

Νάσαι καλά φίλε και καλή συνέχεια

Συνημμένα αρχεία



#1053   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:37

Λυπάμαι πολύ that you'll never get to feel the real thing :/ 

 

 

 

 

 

 

 

Great lookin' watch and... good rubbing!!!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 18/01/2019 - 12:40


#1054   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:39

Βασικά δαχτυλιές έχει επειδή το έβαλα τώρα. Eπίσης δεν εκτίθεται απευθείας σε φυσικό φως να δεις πόσο όμορφα γυαλίζει. Δείξε μου το δικό σου σε 4 χρόνια πως θα είναι. Λογικά θα αποσυντίθεται 3 χρόνια κάπου στα Άνω Λιόσια.


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 18/01/2019 - 12:44


#1055   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:41

Εδώ κοντεύω να ντρέπομαι και εγώ για το δικό σου!!!

 

Αυτό που ταιριάζει πολύ επίσης σε milanese είναι το παρακάτω, έχει ένα ιριδίζον χαλκοπράσινο που του πάει

 

Τέσπα το κλείνω εδώ με τα λουράκια/ μπρασελέ γιατί υπάρχει άλλο thread που είναι σχετικό και δεν θέλω να το βγάλω off topic το εδώ

 

Νάσαι καλά φίλε και καλή συνέχεια

Το Sport Loop είναι αυτό? Κάνουν δουλίτσα.

 

Είχα πάρε 3-4 απο τον κινέζο φίλο μας που θα βρείς στο άλλο Topic.

 

Περιμένω και ένα Red.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1056   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:45

Το Sport Loop είναι αυτό? Κάνουν δουλίτσα.

Είχα πάρε 3-4 απο τον κινέζο φίλο μας που θα βρείς στο άλλο Topic.

Περιμένω και ένα Red.

To δεύτερο από αριστερά ναι, αλλά δεν με βολεύει να σου πω. Ίσως γιατί δεν είναι το original? τι να πω.. να σου πω την αλήθεια τα μόνα που βρίσκω άνετα είναι αυτό που φοράω τώρα και το original rubber band που έρχεται με το ρολόι μαζί
 

Βασικά δαχτυλιές έχει επειδή το έβαλα τώρα. Eπίσης δεν εκτίθεται απευθείας σε φυσικό φως να δεις πόσο όμορφα γυαλίζει. Δείξε μου το δικό σου σε 4 χρόνια πως θα είναι. Λογικά θα αποσυντίθεται 3 χρόνια κάπου στα Άνω Λιόσια.

Μπορεί... αλλά σε 4 χρόνια δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε και οι δύο κρατήσει το ίδιο ρολόι... και το ξέρουμε και οι δυό αυτό, έτσι? B)
Παρόλα αυτά όντως είναι όμορφο το ss , προσωπικά όμως προτιμώ κάτι πιο ελαφρύ στο χέρι.
Να είσαι πάντα καλά και να το χαρείς με υγεία φίλε, όπως και όλοι μας φυσικά


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/01/2019 - 13:14
Merge


#1057   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/01/2019 - 12:56

Μπορεί... αλλά σε 4 χρόνια δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε και οι δύο κρατήσει το ίδιο ρολόι... και το ξέρουμε και οι δυό αυτό, έτσι?  B)

Παρόλα αυτά όντως είναι όμορφο το ss , προσωπικά όμως προτιμώ κάτι πιο ελαφρύ στο χέρι.

Να είσαι πάντα καλά και να το χαρείς με υγεία φίλε, όπως και όλοι μας φυσικά

 

γλυκούλη. <3 



#1058   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2019 - 13:01

To δεύτερο από αριστερά ναι, αλλά δεν με βολεύει να σου πω. Ίσως γιατί δεν είναι το original? τι να πω.. να σου πω την αλήθεια τα μόνα που βρίσκω άνετα είναι αυτό που φοράω τώρα και το original rubber band που έρχεται με το ρολόι μαζί

Μπα δε παίζει ρόλο αυτό αν είναι γνήσιο ή όχι.

 

Τώρα για τα σιλικόνης, προσοχή αν πας σε μη γνήσιο απο ebay κτλ.

 

Το μεταλλικό κομμάτι απο το κούμπωμα μου 'χε κάνει κοκκινίλα και δε το ξαναέβαλα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1059   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 13:07

Μπα δε παίζει ρόλο αυτό αν είναι γνήσιο ή όχι.

Τώρα για τα σιλικόνης, προσοχή αν πας σε μη γνήσιο απο ebay κτλ.

Το μεταλλικό κομμάτι απο το κούμπωμα μου 'χε κάνει κοκκινίλα και δε το ξαναέβαλα.

Κοίτα, σε σιλικόνη πήρα αυτό που βλέπεις με την κόκκινη ρίγα στη μέση αλλά και το nike watch band δίπλα του, μπορώ να πω ότι δεν μου έχουν κάνει κάποιο πρόβλημα με τα μεταλικά τους κουμπώματα. Ίσως γιατί τα φοράω και χαλαρά στο χέρι και όχι τσίτα κουμπωμένα.

Πάντως το έχει ξεφτιλήσει στις τιμές η Apple στα λουράκια (όπως και σε όλα τα υπόλοιπα βασικά) αλλά σε αυτά τα είδη κτυπάει πολύ άσχημα, ειδικά στα μπρασελέ της.
 

γλυκούλη. <3

Εγώ!


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/01/2019 - 13:14
Merge


#1060   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2019 - 13:12

Κοίτα, σε σιλικόνη πήρα αυτό που βλέπεις με την κόκκινη ρίγα στη μέση αλλά και το nike watch band δίπλα του, μπορώ να πω ότι δεν μου έχουν κάνει κάποιο πρόβλημα με τα μεταλικά τους κουμπώματα. Ίσως γιατί τα φοράω και χαλαρά στο χέρι και όχι τσίτα κουμπωμένα.

 

Πάντως το έχει ξεφτιλήσει στις τιμές η Apple στα λουράκια (όπως και σε όλα τα υπόλοιπα βασικά) αλλά σε αυτά τα είδη κτυπάει πολύ άσχημα, ειδικά στα μπρασελέ της.

Κυρίως το καλοκαίρι αυτό με τον ιδρώτα.

 

Μπορεί να 'σαι και τυχερός βέβαια.

 

Καλά για τις τιμές μην ανοίξουμε κουβέντα.. Για γέλια είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1061   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 13:25

Κυρίως το καλοκαίρι αυτό με τον ιδρώτα.

 

Μπορεί να 'σαι και τυχερός βέβαια.

 

Καλά για τις τιμές μην ανοίξουμε κουβέντα.. Για γέλια είναι.

 

Ένα τρικ που κάνουν γενικότερα όσοι έχουν θέμα με ερεθισμούς στο δέρμα από μπρασελέ κυρίως είναι η επάλειψη με baby oil του εσωτερικού μέρους του μπρασελέ. Στο αναφέρω επειδή έχω εμπειρία με ωρολόγια και είμαι χρόνια μέλος σε forums σχετικά με ωρολογοποιία, δουλεύει στο μεγαλύτερο ποσοστό εφαρμογής, και είναι όντως ένα  θέμα που το έχουν πολλοί.

 

 

Πάντως σαν κατασκευή το ρολόι κάθεται απίστευτα καλά στο χέρι, έχει το τέλειο μέγεθος και σε αυτό βοηθάει πολύ το τετραγωνισμένο σχήμα του και το χαμηλό προφίλ του.

Ο αισθητήρας παλμών έχει ακρίβεια (τεσταρισμένος παράλληλα με polar καρδιοσυχνόμετρο και ζώνη)... οι ειδοποιήσεις άμεσες σε όλες τις εφαρμογές και ευανάγνωστες... Ένα άλλο πράγμα που είναι στα θετικά του είναι η υποστήριξη ΒΤ 5 και αυτό φαίνεται όταν απομακρύνομαι αρκετά μέτρα από το τηλέφωνο και πάω σε άλλο γραφείο στον ίδιο όροφο , κάτι που με το Galaxy watch και με το Gear s3 δεν το είχα... δεν χρειάζεται πλέον να παίρνω τη συσκευή μαζί!


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 18/01/2019 - 13:28


#1062   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2019 - 14:08

Ένα τρικ που κάνουν γενικότερα όσοι έχουν θέμα με ερεθισμούς στο δέρμα από μπρασελέ κυρίως είναι η επάλειψη με baby oil του εσωτερικού μέρους του μπρασελέ. Στο αναφέρω επειδή έχω εμπειρία με ωρολόγια και είμαι χρόνια μέλος σε forums σχετικά με ωρολογοποιία, δουλεύει στο μεγαλύτερο ποσοστό εφαρμογής, και είναι όντως ένα  θέμα που το έχουν πολλοί.

 

 

Πάντως σαν κατασκευή το ρολόι κάθεται απίστευτα καλά στο χέρι, έχει το τέλειο μέγεθος και σε αυτό βοηθάει πολύ το τετραγωνισμένο σχήμα του και το χαμηλό προφίλ του.

Ο αισθητήρας παλμών έχει ακρίβεια (τεσταρισμένος παράλληλα με polar καρδιοσυχνόμετρο και ζώνη)... οι ειδοποιήσεις άμεσες σε όλες τις εφαρμογές και ευανάγνωστες... Ένα άλλο πράγμα που είναι στα θετικά του είναι η υποστήριξη ΒΤ 5 και αυτό φαίνεται όταν απομακρύνομαι αρκετά μέτρα από το τηλέφωνο και πάω σε άλλο γραφείο στον ίδιο όροφο , κάτι που με το Galaxy watch και με το Gear s3 δεν το είχα... δεν χρειάζεται πλέον να παίρνω τη συσκευή μαζί!

Eμπειρία, χρόνια μέλος σε forums και πας ρε αθεόφοβε στο Aluminum? Μα καλά είναι δυνατόν?

 

Κάποια στιγμή πρέπει να τη κάνουμε τη κουβέντα για τα ρολόγια. Είμαι και 'γω χρόνια στο greekwatchforum.

 

To ρολόι είναι έρωτας απλά. Και το καλύτερο κομμάτι του, η κεραμική πλάτη, χάνεται και δε το βλέπεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1063   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 18/01/2019 - 15:17

Eμπειρία, χρόνια μέλος σε forums και πας ρε αθεόφοβε στο Aluminum? Μα καλά είναι δυνατόν?

Κάποια στιγμή πρέπει να τη κάνουμε τη κουβέντα για τα ρολόγια. Είμαι και 'γω χρόνια στο greekwatchforum.

To ρολόι είναι έρωτας απλά. Και το καλύτερο κομμάτι του, η κεραμική πλάτη, χάνεται και δε το βλέπεις.



Xαχαχα όποτε θέλεις Νίκο

Ε ναι μωρέ, βαρέθηκα τα ατσάλινα και τα ΤΤ και είπα να το ρίξω στα ανακυκλώσιμα υλικά πια!

Γι΄αυτό και υπερσπίστηκα με πάθος το μηχανικό ρολόι εδώ

http://www.iphonehel...watch-series-4-επίσημη-παρουσίαση/page-79


χαχα τώρα θυμήθηκα το rolexakias.gr!!! έκλεισε αυτό πάει αν και είχε ενδιαφέροντα μέλη και απόψεις!

και τους καυγάδες του Στήκα στο mywatch.gr

Aυτό τότε θα το εκτιμήσεις ιδιαίτερα, sorry για το off topic!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/01/2019 - 16:12


#1064   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 18/01/2019 - 15:54

Παιδιά πως στον ΓΙΟΥΤΣΟ βάλατε το Αpple Care??? Έφαγε μία στην κουπαστή σήμερα και αυτό το φλατς που έκανε θα με στοιχειώνει για όλη μου τη ζωή. Δεν έσπασε. Προσπαθώ να κάνω apple care + μέσω checkcoverage και τι πιστωτικές, τι χρεωστικές, τι άλλα apple id, τι αμερικη, τι αγγλια τι γαλλια, τιποτα δεν παιρνει. Τα 'χω δει όλα απλά δεν κάνω καν πλάκα. Φωτίστε με μεγάλοι γκουρού της γνώσης . Μου βγάζει συνέχεια αυτό.

05AwJf8.png

AppleCare+ δεν γίνεται σε stainless steel ρολόι γιατί πολύ απλά τους βάζεις μέσα.Ειδικα αν το κοπανάς στην κουπαστή μέρα παρά μέρα.Εχουν γνώση εκεί στο Cupertino γατακιιιιιιιι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1065   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2019 - 16:18

Xαχαχα όποτε θέλεις Νίκο

Ε ναι μωρέ, βαρέθηκα τα ατσάλινα και τα ΤΤ και είπα να το ρίξω στα ανακυκλώσιμα υλικά πια!

Γι΄αυτό και υπερσπίστηκα με πάθος το μηχανικό ρολόι εδώ

http://www.iphonehel...watch-series-4-επίσημη-παρουσίαση/page-79


χαχα τώρα θυμήθηκα το rolexakias.gr!!! έκλεισε αυτό πάει αν και είχε ενδιαφέροντα μέλη και απόψεις!

και τους καυγάδες του Στήκα στο mywatch.gr

Aυτό τότε θα το εκτιμήσεις ιδιαίτερα, sorry για το off topic!

Ωραία συλλογή.. Αγαπάμε Omega και Citizen.

 

Θα σου έλεγα να έκανες χώρο και για το AW, αλλά χωρίς Stainless ΠΟΥ ΠΑΣ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)