Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1756   kostas276

kostas276

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/09/2019 - 13:27

εγώ έχω παρατήρηση ότι με ios 13.1 η μπαταριά τελειώνει πιο γρήγορα . το έχει προσέξει κανένας άλλως ??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1757   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 26/09/2019 - 13:29

Καλησπέρα,

Πέρασα κι εγώ στην 13.1 σε iPhone 7 και έχω παρατηρήσει περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας καθώς και περισσότερη αναζήτηση της τοποθεσίας, το βελάκι πάνω δεξιά είναι σταθερά εκεί, άλλοτε το περίγραμμα μόνο άλλοτε κανονικά παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω βάλει μόνο κατά την χρήση..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1758   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/09/2019 - 13:40

Από τις 7:00 σήμερα με 100%! μπαταρία, με 13.1 με έντονη χρήση (κλήσεις, Tapatalk, messenger, Facebook) μπαταρία στα 84% τώρα, άρα μια χαρά παρόλο που η ένδειξη μπαταρίας μου δείχνει 68%’με .... καινούργια genuine απο Document! Δικά σας τα συμπεράσματα!


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#1759   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:23

εγώ έχω παρατήρηση ότι με ios 13.1 η μπαταριά τελειώνει πιο γρήγορα . το έχει προσέξει κανένας άλλως ??

Καλησπέρα,

Πέρασα κι εγώ στην 13.1 σε iPhone 7 και έχω παρατηρήσει περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας καθώς και περισσότερη αναζήτηση της τοποθεσίας, το βελάκι πάνω δεξιά είναι σταθερά εκεί, άλλοτε το περίγραμμα μόνο άλλοτε κανονικά παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω βάλει μόνο κατά την χρήση..

Πάντα μετά απο αναβάθμιση χρειάζονται 2-3 φορτίσεις για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Επίσης απο υπ. συστήματος εν/ποιημένα μόνο τη βαθμ. πυξίδας και το Find.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1760   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:33

Γεια μήπως κάποιος ξέρει; upgrade με restore as new σε 13.1 από Itunes. περιστασιακά όταν το πληκρολόγιο είναι να βγει popup δηλαδή να γράψω κείμενο η δεξιά πλευρά και η αριστερή κολλάνε και δεν πατιώνται. Σε πλάτος από έξω προς τα μέσα μέχρι το πρώτο πλήκτρο από το πλαινό σασί.

 

για 3-4 δευτερόλεπτα δεν πατιέται το p και το backspace δηλαδή.

 

Επίσης μέσα στην εφαρμογή revolut πχ τώρα πήγα να κάνω exchange και στο πεδίο που πρέπει να γράψεις ποσό (στο ίδιο ύψος με το p του πληκτρολογίου ενώ φαίνεται να περιμένει το πληκτρολόγιο να εμφανιστεί πηγαίνοντας προς τα πάνω, κάνοντας κλικ στο μηδέν δε βγαίνει ο κέρσορας ούτε το πληκτρολόγιο (non responsive)

 

είναι θέμα Ios/συσκευής ή εφαρμογής; συγγνώμη για τα άσχημα screenshot να πω πως αν την ξανα ανοίξω τη revolut ή όποια εφαρμογή γράφω δουλεύει

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 26/09/2019 - 14:35


#1761   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:38

Η Alpha Bank δν μου ανοιγει εμένα 13.1 σε XS
Κάνω Reboot μπαινει κανονικά,μετα απο καποια ωρα ξανα το ίδιο.
Περιμένω update εφαρμογής


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Κανένα θέμα εγώ με 13.1 και xs


Sent from my iPad using Tapatalk

#1762   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:41

Από τις 7:00 σήμερα με 100%! μπαταρία, με 13.1 με έντονη χρήση (κλήσεις, Tapatalk, messenger, Facebook) μπαταρία στα 84% τώρα, άρα μια χαρά παρόλο που η ένδειξη μπαταρίας μου δείχνει 68%’με .... καινούργια genuine απο Document! Δικά σας τα συμπεράσματα!


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

Αυτό δε το πιασα
84 ή 68 έχεις μπαταρία;


Sent from my iPad using Tapatalk

#1763   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:42

Γεια μήπως κάποιος ξέρει; upgrade με restore as new σε 13.1 από Itunes. περιστασιακά όταν το πληκρολόγιο είναι να βγει popup δηλαδή να γράψω κείμενο η δεξιά πλευρά και η αριστερή κολλάνε και δεν πατιώνται. Σε πλάτος από έξω προς τα μέσα μέχρι το πρώτο πλήκτρο από το πλαινό σασί.

 

για 3-4 δευτερόλεπτα δεν πατιέται το p και το backspace δηλαδή.

 

Επίσης μέσα στην εφαρμογή revolut πχ τώρα πήγα να κάνω exchange και στο πεδίο που πρέπει να γράψεις ποσό (στο ίδιο ύψος με το p του πληκτρολογίου ενώ φαίνεται να περιμένει το πληκτρολόγιο να εμφανιστεί πηγαίνοντας προς τα πάνω, κάνοντας κλικ στο μηδέν δε βγαίνει ο κέρσορας ούτε το πληκτρολόγιο (non responsive)

 

είναι θέμα Ios/συσκευής ή εφαρμογής; συγγνώμη για τα άσχημα screenshot να πω πως αν την ξανα ανοίξω τη revolut ή όποια εφαρμογή γράφω δουλεύει

δουλευει κανονικα η Revolut (X)....δοκιμασες κανα reboot?



#1764   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2019 - 14:46

Πολλά,

την επόμενη φορά θα το κάνω record. δεν μπορώ να καταλάβω. Το πληκτρολόγιο μου φαίνεται φταίει αλλά γιατί και πως δεν ξέρω

 

δουλευει κανονικα η Revolut (X)....δοκιμασες κανα reboot?

 

https://photos.app.g...pFtvSg3hrSDmq46

αυτό. Τελικά δεν είναι μόνο μια περιοχή απλά. Το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται στην αρχή και αφού την ξανα-ανοίξω φτιάχνει



δουλευει κανονικα η Revolut (X)....δοκιμασες κανα reboot?


Μόλις μίλησα μαζί τους είναι γνωστό πρόβλημα μου είπαν. Πρέπει το 13 να είναι θεματάκι και για τους developers και όχι μόνο για την apple. Ευχαριστώ για το feedback. Έπρεπε να κάνω κάποιες αποστολές και μου έβγαλε το λάδι
 

https://photos.app.g...pFtvSg3hrSDmq46

αυτό. Τελικά δεν είναι μόνο μια περιοχή απλά. Το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται στην αρχή και αφού την ξανα-ανοίξω φτιάχνει


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/09/2019 - 15:46
MERGE


#1765   gk8719

gk8719

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2019 - 15:44

Όσοι εχουν 6s Plus 16GB , καλύτερα να μείνουν στην 12.4.1. ME το 13.1, εαν έχετε αυτοματισμούς sonoff & κινεζικές κάμερες Sricam κ digoo , καλύτερα να περιμένετε να γίνουν update τα app κ μετα κάντε update το iOS που ομως δεν χρειάζεται σε κινητο 4 ετων με τοσο λίγη μνήμη 16GB
Διαφορετικα θα κλαίτε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1766   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2019 - 15:52

Η Alpha Bank δν μου ανοιγει εμένα 13.1 σε XS
Κάνω Reboot μπαινει κανονικά,μετα απο καποια ωρα ξανα το ίδιο.
Περιμένω update εφαρμογής


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Εμένα η εφαρμογή Alpha Bank δεν εγκαταστάθηκε στο κινητό, τόσο μετά την αναβάθμιση σε 13.0 όσο και μετά την αναβάθμιση σε 13,1.

Δεν ξέρω γιατί.... 


Τελευταία επεξεργασία από: dandri, 26/09/2019 - 15:53


#1767   Caveman

Caveman

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2019 - 15:55

Καλησπέρα.

 

Πέρασα κι εγώ την 13.1 στο iPad Air 2 και μέχρι στιγμής όλα καλά. 
 

Πολύ ωραία προσθήκη οι συντομεύσεις στην αρχική οθόνη. Έχω ένα θέμα όμως. Σαν ημερολόγιο χρησιμοποιώ αυτό της google και όχι του ipad. Στις συντομεύσεις εχει να βάλω να εμφανίζεται η επόμενη ειδοποίηση (Επόμενο), αλλά χρησιμοποιεί τα δεδομένα από το ημερολόγιο της συσκευής και δε με βολεύει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση; 



#1768   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 26/09/2019 - 16:38

Όσοι εχουν 6s Plus 16GB , καλύτερα να μείνουν στην 12.4.1. ME το 13.1, εαν έχετε αυτοματισμούς sonoff & κινεζικές κάμερες Sricam κ digoo , καλύτερα να περιμένετε να γίνουν update τα app κ μετα κάντε update το iOS που ομως δεν χρειάζεται σε κινητο 4 ετων με τοσο λίγη μνήμη 16GB
Διαφορετικα θα κλαίτε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ήρθε το τέλος των 16GB με την 13. Εκτός και αν έχεις λίγες εφαρμογές και φωτό-video εννοείτε στο icloud.



#1769   mmarga

mmarga

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Twitter:@maikmarga
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:maikmarga

Δημοσίευση 26/09/2019 - 16:45

εγώ έχω παρατήρηση ότι με ios 13.1 η μπαταριά τελειώνει πιο γρήγορα . το έχει προσέξει κανένας άλλως ??

Αφού Περάσουν 3 ημέρες Θα μας Πεις Πάλι.



#1770   Panagiotisfx

Panagiotisfx

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2019 - 17:22

Καταπληκτικη η αναβαθμιση και σε ipad air 2019.
Πανω που ημουν ετοιμος να το πουλησω για να γυρισω στο αγαπημενο μου αντροιντ,μου εδωσε ενδιαφερον.
Hard reset που διαβασα απο καποιους πως κανουμε;Δεν πετυχαινει οπως στα iphone που ειδα οτι παταμε "πληκτρο + μετα πληκτρο - και μετα power button μεχρι να κανει επανεκκινηση.Αυτο δεν κανει επανεκκινηση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (13)