Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2019 - 18:25

Εμενα το βγαζει. ΕΙχα ρωτησει στο chat παντως γιατι δεν στελνουν τα pro ενω στελνουν τα airpods 2 πχ και δεν ηξεραν να μου πουν κατι συγκεκριμενο, απλα δεν το αφηνει το συστημα.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Evaggelostzi

Evaggelostzi

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@euaggelos6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 08/11/2019 - 18:39

Είμαι ανάμεσα στα AirPods Pro και στα Sony WF1000XM3. Καμία συμβουλή από κάποιον που έχει δοκιμάσει και τα δυο;

Καλησπερα, εχοντας το προηγουμενο μοντελο sony οπως και τα airpods πρωτης γενιας καταθετω μια αποψη.

Τα σονυ αν και τα πηρα δυο φορες και εχοντας και ενδιαμεση αναβαθμιση που ελυνε τα προβληματα με αποσυνδεσεις και ποιοτητα κλησεων δεν λειτουργησαν ποτε τοσο υποδειγματικα οσο της apple, θα σου προτεινα να δεις πρωτα σε φορουμ οπως το head fi π.χ. τι αναφερουν οι χρηστες για τα σονυ και εν συνεχεια νεοτερο για τα pro και να αποφασισεις.

Ειναι ακριβα και πρεπει να ανταποκρινονται αριστα στις προσδοκιες μας και οχι να ψαχνου για beta tester οι εταιρειες.



#198   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/11/2019 - 19:47

Είμαι ανάμεσα στα AirPods Pro και στα Sony WF1000XM3. Καμία συμβουλή από κάποιον που έχει δοκιμάσει και τα δυο;

Εξαρτάται τι ζητάς.

Αν ακούς πολύ μουσική και σε ενδιαφέρει κυρίως η ποιότητα του ήχου, πας στα Sony.

Αν πας για τη γενικότερη εμπειρία/ευκολία σε σύνδεση, Gestures κτλ, AirPods.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#199   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/11/2019 - 19:51

Μου ήρθανε εχθές από Αγγλία νομίζω μέσου Κύπρου ! Φοβερά , Pro !! b6508136f737759f8fc3b07c581f0dd1.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

#200   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2019 - 20:10

Για πείτε βρε παιδιά, κυρίως απευθύνομαι σε όσους είχαν και τα προηγούμενα Airpods...

Βγαίνουν από την θήκη με την ίδια άνεση όσο τα απλά; Κάτι είχα διαβάσει ότι έχουν παραπάνω δυσκολία...

Επίσης, στερεώνονται στο αυτί το ίδιο εύκολα και γρήγορα με τα απλά; Ή για να κάνει καλή εφαρμογή θέλει κάποιο χρόνο; Με δεδομένο ότι με τα απλά Airpods, αν τα έχω μέσα στη θήκη και μου έρθει κλήση, σε περίπου 2-3 δευτερόλεπτα max είναι στερεωμένα στο αυτί μου και θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα για μένα την όποια καθυστέρηση μπορεί να έχει οποιοδήποτε ακουστικό για να απαντήσω σε μια κλήση.

Είμαι κι από εκείνους που τα απλά Airpods μου κάθονται τρομερά καλά στο αυτί, μετά από λίγο δε τα νιώθω και δεν πέφτουν ποτέ... Και φοβάμαι αφού το σχήμα των απλών μου έχει κάτσει τόσο καλά, μήπως με τα Pro έχω θέμα...

Επίσης, κάτι που διάβασα σε ξένα forum ότι ισχύει για όλα τα in-ear, είναι πως αν είσαι έξω και περπατάς, ακούς στα ακουστικά το βηματισμό σου;
Αλήθεια τώρα; [emoji47] Είδα αρκετούς να το αναφέρουν ως κάτι φυσιολογικό και παραξενεύτηκα...

Έχω ρίξει την παραγγελία να υπάρχει, αλλά είμαι σε δίλημμα ακόμα για το τι να κάνω.

Η αλήθεια είναι πως η κύρια χρήση που κάνω είναι κλήσεις και youtube, όχι για μουσική, reviews κλπ, η μουσική είναι τελευταία, θα έλεγα ότι από τη συνολική χρήση που τους κάνω, ένα 30% πάει στη μουσική.

Αλλά έχω και το μικρόβιο της gadgetιας οπότε με βλέπω στο τέλος να τα παίρνω anyway [emoji23]

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 08/11/2019 - 20:11


#201   eudel

eudel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2019 - 21:10

Για πείτε βρε παιδιά, κυρίως απευθύνομαι σε όσους είχαν και τα προηγούμενα Airpods...

Βγαίνουν από την θήκη με την ίδια άνεση όσο τα απλά; Κάτι είχα διαβάσει ότι έχουν παραπάνω δυσκολία...

Επίσης, στερεώνονται στο αυτί το ίδιο εύκολα και γρήγορα με τα απλά; Ή για να κάνει καλή εφαρμογή θέλει κάποιο χρόνο; Με δεδομένο ότι με τα απλά Airpods, αν τα έχω μέσα στη θήκη και μου έρθει κλήση, σε περίπου 2-3 δευτερόλεπτα max είναι στερεωμένα στο αυτί μου και θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα για μένα την όποια καθυστέρηση μπορεί να έχει οποιοδήποτε ακουστικό για να απαντήσω σε μια κλήση.

Είμαι κι από εκείνους που τα απλά Airpods μου κάθονται τρομερά καλά στο αυτί, μετά από λίγο δε τα νιώθω και δεν πέφτουν ποτέ... Και φοβάμαι αφού το σχήμα των απλών μου έχει κάτσει τόσο καλά, μήπως με τα Pro έχω θέμα...

Επίσης, κάτι που διάβασα σε ξένα forum ότι ισχύει για όλα τα in-ear, είναι πως αν είσαι έξω και περπατάς, ακούς στα ακουστικά το βηματισμό σου;
Αλήθεια τώρα; [emoji47] Είδα αρκετούς να το αναφέρουν ως κάτι φυσιολογικό και παραξενεύτηκα...

Έχω ρίξει την παραγγελία να υπάρχει, αλλά είμαι σε δίλημμα ακόμα για το τι να κάνω.

Η αλήθεια είναι πως η κύρια χρήση που κάνω είναι κλήσεις και youtube, όχι για μουσική, reviews κλπ, η μουσική είναι τελευταία, θα έλεγα ότι από τη συνολική χρήση που τους κάνω, ένα 30% πάει στη μουσική.

Αλλά έχω και το μικρόβιο της gadgetιας οπότε με βλέπω στο τέλος να τα παίρνω anyway [emoji23]

Και εγώ μία από τα ίδια...

 

Από την θήκη βγαίνουν το ίδιο εύκολα αρκεί να μάθεις το κόλπο... δες το παρακάτω video και ιδιαίτερα το πρώτο tip:

https://www.youtube....h?v=6gnQW1NwGMQ

 

Και εγώ φοβόμουν ότι σχετικά με τα πρώτα airpods θα ήταν πιο δύσκολα στην τοποθέτηση αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι το ίδιο εύκολο ίσως και ευκολότερο. Και μένουν στα αυτιά μου τόσο καλά όσο τα πρώτα.

 

Όσο για το περπάτημα ναι ισχύει αλλά με το noise cancelation σχεδόν εξαφανίζεται. Το ίδιο και αν τα χρησιμοποιείς και σε ήσυχο περιβάλλον, όπως στο σπίτι σου, όπου ακούς και την ανάσα σου αλλά πάλι με το noise cancelation εξαφανίζεται!

 

Γενικώς όλοι οι προβληματισμοί μου εξαφανίστηκαν με το που άρχισα να τα χρησιμοποιώ, με μόνη αντίρρηση την τιμή τους που θεωρώ υπερβολική!


Τελευταία επεξεργασία από: eudel, 08/11/2019 - 21:11


#202   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2019 - 21:30

Και εγώ μία από τα ίδια...

Από την θήκη βγαίνουν το ίδιο εύκολα αρκεί να μάθεις το κόλπο... δες το παρακάτω video και ιδιαίτερα το πρώτο tip:


Και εγώ φοβόμουν ότι σχετικά με τα πρώτα airpods θα ήταν πιο δύσκολα στην τοποθέτηση αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι το ίδιο εύκολο ίσως και ευκολότερο. Και μένουν στα αυτιά μου τόσο καλά όσο τα πρώτα.

Όσο για το περπάτημα ναι ισχύει αλλά με το noise cancelation σχεδόν εξαφανίζεται. Το ίδιο και αν τα χρησιμοποιείς και σε ήσυχο περιβάλλον, όπως στο σπίτι σου, όπου ακούς και την ανάσα σου αλλά πάλι με το noise cancelation εξαφανίζεται!

Γενικώς όλοι οι προβληματισμοί μου εξαφανίστηκαν με το που άρχισα να τα χρησιμοποιώ, με μόνη αντίρρηση την τιμή τους που θεωρώ υπερβολική!

Ευχαριστώ πολύ για το link και το αναλυτικό feedback!

Όλα πολύ θετικά, πλην του θέματος με το βηματισμό, γιατί τουλάχιστον τις ώρες που βρίσκομαι στο δρόμο πεζή και κινούμαι ανάμεσα σε οχήματα, δε θα ήθελα να έχω το noise cancelation στο on, για ευνόητους λόγους. Και η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ πολύ έτσι, δηλαδή είτε απλά το φοράω ενώ περπατάω για να δεχτώ τυχόν κλήσεις, είτε ακούω μουσική, όπου και πάλι δε θα ήθελα να μπλοκάρω τελείως τους γύρω ήχους...

Ελπίζω ότι θα είναι κάτι που συνηθίζεται, γιατί αφού τα υπόλοιπα είναι θετικά, δε βλέπω να με σταματάει μόνο αυτό από το να τα πάρω [emoji1787]

#203   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2019 - 22:02

Σε θορυβώδη μέρη πως σας ακούει συνομιλητής?

Τα προηγούμενα ήταν σαν να είναι στο ίδιο μέρος.

Δεν έκοβαν θορύβους και αν είσαι σε αεροδρόμιο για να σε ακούσει ο άλλος έπρεπε να φωνάζεις.



#204   eudel

eudel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2019 - 22:17

Σε θορυβώδη μέρη πως σας ακούει συνομιλητής?

Τα προηγούμενα ήταν σαν να είναι στο ίδιο μέρος.

Δεν έκοβαν θορύβους και αν είσαι σε αεροδρόμιο για να σε ακούσει ο άλλος έπρεπε να φωνάζεις.

Εξαρτάται από τον θόρυβο.

Σε περιβάλλον αεροπλάνου π.χ. όπου υπάρχει ένα συγκεκριμένο επαναλαμβανόμενο βουητό, η ακύρωση θορύβου είναι πολύ αποτελεσματική.

Σε περίπλοκα περιβάλλοντα όπως ενός αεροδρομίου με ομιλίες, θόρυβο από ηχεία κλπ. είναι πιο δύσκολα τα πράγματα, η ακύρωση λειτουργεί ως απλά μεγάλη ελάττωση της στάθμης θορύβου.

Στα ακουστικά η ακύρωση θορύβου έχει τον σκοπό να ακούς καλά την μουσική και έτσι λειτουργεί αποτελεσματικά.

Πάντως ΚΑΜΙΑ σχέση με τα προηγούμενα airpods... μέρα με την νύχτα...


Τελευταία επεξεργασία από: eudel, 08/11/2019 - 22:17


#205   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/11/2019 - 22:57

Φιλε μου το ιδιο σκεφτομουνα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εδώ δίνουν 1500 ευρώ για τηλέφωνο day one! Χαχαχαχαχα!


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#206   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 08/11/2019 - 23:08

Ευχαριστώ πολύ για το link και το αναλυτικό feedback!

Όλα πολύ θετικά, πλην του θέματος με το βηματισμό, γιατί τουλάχιστον τις ώρες που βρίσκομαι στο δρόμο πεζή και κινούμαι ανάμεσα σε οχήματα, δε θα ήθελα να έχω το noise cancelation στο on, για ευνόητους λόγους. Και η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ πολύ έτσι, δηλαδή είτε απλά το φοράω ενώ περπατάω για να δεχτώ τυχόν κλήσεις, είτε ακούω μουσική, όπου και πάλι δε θα ήθελα να μπλοκάρω τελείως τους γύρω ήχους...

Ελπίζω ότι θα είναι κάτι που συνηθίζεται, γιατί αφού τα υπόλοιπα είναι θετικά, δε βλέπω να με σταματάει μόνο αυτό από το να τα πάρω [emoji1787]


Αν σε φοβίζει το noise cancelation η θέλεις να έχεις και την προσοχή σου σε ανακοινώσεις η αν οδηγείς πχ και θέλεις να ακούς σειρήνες κόρνες κτλ απλά το γυρνάς στο transparency mode και είναι όπως με τα προηγούμενα. Αυτό έχω καταλάβει
Τώρα για το noise cancelation και το ποσο αποτελεσματικό είναι, όπως λένε σωστά κάποιοι είναι noise και όχι sound cancelation


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#207   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2019 - 00:29

Εδώ δίνουν 1500 ευρώ για τηλέφωνο day one! Χαχαχαχαχα!

Να εξηγηθω να μην παρεξηγηθώ (ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα) εξ αφορμης του ποστ σου : οποιος ταχει τα διαθετει οπως θελει. Απλα στα ακουστικά δεν εχω συνηθισει τοσο υψηλες τιμες. Ισως φταιει και το οτι μας ανεβασαν σιγα σιγα την τιμη των flagship κινητων και μας φαινονται «φυσιολογικά» τα 1000+ €...για αυτα που προσφερουν τα airpods pro τα 300€ τα θεωρω -κατα τη γνωμη μου- πολλα. Στο iphone τα 1500 τα φτανεις σε μεγαλες χωρητικοτητες

Στο θεμα μας τωρα: πληθαινουν οι γνωμες που συνηγορουν υπερ της υψηλης ακουστικης τους. Σε αυτο το βιντεο αυτος ο reviewer, παλιος υποστηρικτης της apple και τωρα αρκετα καυστικος απεναντι της, εκφραζεται θετικα για τα airpods pro....


https://youtu.be/Lp7FKUxG-Xc

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 09/11/2019 - 00:30

discord.gg/ajkUM8J

#208   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2019 - 12:38

Public Σύνταγμα διαθεσιμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#209   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2019 - 14:20

Εμένα με έκραξε άτομο λέγοντας μου 1500 για κινητό;
Και του λέω κανείς 1.5 πακέτο ημερησίως....
τώρα τα 300 είναι πολλά για ακουστικά ποσό μάλλον όταν ειδικοί θεωρούν τον ήχο μέτριο αλλά υπάρχει απίστευτη συνεργασία με το κινητό!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#210   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/11/2019 - 14:43

Από ότι λένε όσοι ασχολούνται και τα έχουν δοκιμάσει τα Sony είναι καλύτερα για μουσική τα Apple καλύτερα για κλήσεις και συνεργασία.. Όπως και να έχει το ποσο έκαστο είναι υπερβολικό ειδικά αν δεν κάνει κανείς συχνή χρήση και τα θέλει για το και καλά


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες