Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:20

Όντως μια δοκιμή θα ήταν must που λέμε για να αποφασίσει κάποιος.. Πέραν από τα συν και πλην είναι και θέμα πως κάθονται στα αυτιά.. Βασικότατο για μένα. Προσωπικά τα κλασικά με το καλώδιο της Apple μου πέφτουν συνέχεια. Τα AirPods τα πρώτα που είχα δοκιμάσει από φίλο πάλι μετά από κάποιες πιο απότομες κινήσεις μου έφευγαν. Όποτε για μένα και τα καλύτερα του κόσμου να ήταν αν δεν τα δοκίμαζα δεν θα τα αγόραζα στην τύχη.. Ελπιζω να είμαι στους λίγους που η εργονομία της Apple δεν βρίσκει ανταπόκριση


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελικά έτσι είναι, γιατί τα αυτιά και σα σχήμα, αλλά και η ακοή του καθενός είναι διαφορετικά!

Εμένα τα κλασσικά Airpods μου στέκονται τόσο καλά στο αυτί που και να κουνάω το κεφάλι πέρα δώθε, ή να κάνω γενικά απότομες κινήσεις, δε νιώθω ποτέ ανασφάλεια ότι θα μου φύγουν! Και μετά από λίγο νιώθω σα να μη τα φοράω καθόλου! Ξέρω βέβαια άπειρο κόσμο που είναι όπως εσύ!

Δείτε και αυτό το thread, πόσο διαφορετικές γνώμες υπάρχουν για τα Pro, άλλοι πονάνε όταν τα φοράνε, σε άλλους δε στέκονται με τίποτα στο αυτί, άλλοι παθαίνουν πονοκεφάλους και βέβαια υπάρχουν και οι σούπερ ικανοποιημένοι! Ένας αχταρμάς!

https://forums.macru...irpods.2208399/

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 13/11/2019 - 19:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 20:42

Φιλος είχε τα πρώτα. Θα κράτησε μια βδομάδα και τα γύρισε πίσω. Του έπεφταν από τα αυτιά και είχε μικρά αυτιά. Είναι η κατασκευή. Βέβαια ΗΠΑ και τα έδωσε πίσω. Εμένα καθόταν καλά αλλά για τα καινούργια δεν γνωρίζω. Όταν τα πάρω θα μάθω. Ο καθένας έχει τα θέματα του με την σχεδίαση του αυτιού.

#288   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2019 - 20:48

Παίζει μόνο στην Ελλάδα να μην μπορείς να δοκιμάσεις η να γυρίσεις πίσω προϊόν..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#289   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/11/2019 - 20:52

Τα πήρα σήμερα και γω από istorm. Είχα τα πρώτα και δεν μπορούσα με τίποτα να κρατήσω σταθερά στα αυτιά μου. Αυτά κουμπώνουν τέλεια! Άψογη η εφαρμογή τους και φυσικά ο ήχος τους!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#290   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 21:38

Τα πήρα σήμερα και γω από istorm. Είχα τα πρώτα και δεν μπορούσα με τίποτα να κρατήσω σταθερά στα αυτιά μου. Αυτά κουμπώνουν τέλεια! Άψογη η εφαρμογή τους και φυσικά ο ήχος τους!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποτέ είχες κανείς προπαραγγελια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#291   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/11/2019 - 21:44

Ποτέ είχες κανείς προπαραγγελια;


Sent from my iPhone using Tapatalk


4/11 την είχα κάνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#292   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2019 - 23:26

Το κυριότερο θέμα τελικά είναι η εφαρμογή. Αν σου “κουμπώσουν” καλά στ αυτιά είναι αρκετά καλά ακουστικά.

Από τη δοκιμή μου small medium large έχουν ελάχιστη διαφορά. Δλδ δεν παίζει το small σε κάποιον να κολυμπάει και το large να μην μπαίνει καν. Θέλει δοκιμή και δυστυχώς θέλει αρκετή ώρα στο καθένα για να αποφασίσεις. Παίζει το large να απομονώνει καλύτερα σαν πρώτη εντύπωση αλλά μετά από ώρες χρήσης η εφαρμογή τους να προκαλεί πόνο. Οπότε και η δοκιμή σε κατάστημα δεν ξέρω αν βοηθάει πολύ.

Το τεστ ότι να ναι. Με όλα έβγαλε “καλή εφαρμογή”.

Εμβέλεια δε θυμάμαι να αναφέρεται κάποια βελτίωση στα χαρακτηριστικά τους αλλά στην ίδια απόσταση που αποσυνδέονταν τα προηγούμενα, αποσυνδέονται κι αυτά.

Ο έλεγχος θορύβου είναι αποτελεσματικός. Στην “ακύρωση θορύβου” έχεις ουσιαστικά ωτοασπίδες. Στο “όχι” και στο “διαφάνεια” περνάει λίγος ή περισσότερος θόρυβος αντίστοιχα. Αυτό ανάλογα με το θόρυβο στο χώρο που βρίσκεσαι μπορεί να είναι και ενοχλητικό. Πχ παίζει η τηλεόραση και στο βάθος ακούγεται ελάχιστα ο αφυγραντήρας. Με την ακύρωση με δυσκολία ακούγεται η τηλεόραση, ο αφυγραντήρας καθόλου. Στο όχι και στο διαφάνεια ακούγεται η τηλεόραση (ομιλία) καθαρά αλλά ο θόρυβος από το φύσημα του αφυγραντήρα περνάει ως ένα ενοχλητικό “ψηφιακό” φύσημα. Στο ίδιο σενάριο με τον αφυγραντήρα κλειστό δεν υπάρχει καμία ενόχληση σε καμία λειτουργία ανάλογα με το τι επιλέγεις.

Ο ήχος τους είναι πολύ καλός και καθαρός και η ένταση λόγω και του in ear στο τέρμα σχεδόν δεν αντέχεται σε αντίθεση με τα προηγούμενα.

#293   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/11/2019 - 23:52

Προς οσους ταχουν παρει ηδη:η μπαταρια ειναι οπως λεει η απλ?4,5 ωρες που με τις φορτισεις της θηκης παει 24Η?
discord.gg/ajkUM8J

#294   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2019 - 01:37

Πως σας ακούνε οι άλλοι όταν είστε σε θορυβώδη περιβάλλον : τα παλιά ήταν για κλάμα. Ο άλλος άκουγε λες και ήταν εκεί μαζί.

#295   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2019 - 10:31

4/11 την είχα κάνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ έχω από 30/10 και ακόμα τίποτα


Sent from my iPad using Tapatalk

#296   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 14/11/2019 - 10:33

Αν σε ενδιαφέρει οπως έχω γράψει και παραπάνω έχω ένα κρατημενο στον Γερμανό του golden hall. Αν θες το παίρνεις.

Αν δεν το θέλει κανένας μεχρι το μεσημέρι ακυρώνω τη παραγγελία


Sent from my iPhone using Tapatalk

#297   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2019 - 10:55

Αν σε ενδιαφέρει οπως έχω γράψει και παραπάνω έχω ένα κρατημενο στον Γερμανό του golden hall. Αν θες το παίρνεις.

Αν δεν το θέλει κανένας μεχρι το μεσημέρι ακυρώνω τη παραγγελία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν ήμουν Αθήνα θα το έκανα εννοείται. Κρήτη βρίσκομαι... Αν θες όμως περίμενε λίγο ένας φίλος μου θέλει από Αθήνα και του έστειλα. Αν μπορείς περίμενε λίγο μέχρι το απόγευμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#298   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/11/2019 - 11:13

Γερμανός eshop...κοροϊδία !!!

Παρήγγειλα και πλήρωσα με πιστωτική την Τρίτη τα airpods pro που τα είχαν διαθέσιμα με παράδοση 2 εργάσιμων :lol: :lol:Υπόψιν ότι αν δεν τα έχουν διαθέσιμα δε σε αφήνει το σύστημα να πληρώσεις. Σου λέει βάλε mail για ενημέρωση κτλ.  Την Τετάρτη 13/11 αφού δεν είχε προχωρήσει στο  tracking η παραγγελία και έδειχνε ως καταχωρημένη τους πήρα τηλ και με ενημέρωσαν ότι είναι οκ και θα φύγουν αργά το βράδυ..Σήμερα αφού δεν είχε γίνει τίποτα και υποτίθεται έπρεπε να παραλάβω τους κάλεσα και μου είπαν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα , είστε σε αναμονή κτλ... Τους πήρε και τους σήκωσε, ακύρωσα και ζήτησα να γίνει αντιλογισμός στην κάρτα όπου φυσικά δέχθηκαν και μου είπαν θα τα δω σε 5 μέρες..Στο club των καραγκιόζηδων ο Γερμανός για μένα από εδώ και πέρα. Πριν 3 χρόνια είχα βάλει και το Public και δεν ξαναψώνισα ούτε μολύβι. Κατα τα άλλα αν και έχω τα 2 , τα reviews που διάβασα με έπεισαν και επειδή ταξιδεύω συχνά με αεροπλάνο πιστεύω ότι θα δω διαφορά.Πάω istorm που προσωπικά με εξυπηρετούν..


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 14/11/2019 - 11:14


#299   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2019 - 11:47

Εγω παραλαμβανω απο γερμανο το απογευμα 5-8.30 μου ειπαν, ηρθαν τα ακουστικα μου στο καταστημα με πηραν τηλεφωνο. Αγορα με τιμολογιο. Ελπιζω να μην το μετανιωσω...

#300   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/11/2019 - 12:03

Τα παλιά μπαίνουν πολύ πιο γρήγορα και εύκολα χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι με αυτά μπορείς να χάσεις κλήση, μπορεί να μπαίνουν πιο δύσκολα αλλά είναι πιο σταθερά σε περίπτωση που θέλεις να τρέξεις πχ. Μετά από αρκετή ώρα αρχίζουν και ενοχλούν στο αυτί ενώ τα προηγούμενα τα φορούσα ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα απόλυτος.
Η διαφορά ήχου με τα προηγούμενα το ξαναλέω ότι είναι ελαφρώς καλύτερα απλώς σε μπερδεύει το ότι αυτά σφραγίζουν καλύτερα στο αυτί και ακούγεται καλύτερα ο ήχος.
Προσωπικά αν μπορούσα να τα δοκιμάσω μια μέρα δεν θα έκανα την αγορά τους μόνο και μόνο για την ακύρωση θορύβου.


Εδώ έκανα δοκιμές με όλη την ομάδα

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες