Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Apple Pay για ελληνικές κάρτες μέσα στο 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1741   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 15/04/2020 - 13:13

για μετά το Πάσχα λένε παράδοση .

εγω πιστεύω μέχρι αύριο θα την παραλάβεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1742   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 15/04/2020 - 14:14

Η Alpha Bank είναι η πρώτη ελληνική Τράπεζα που προσφέρει στους Πελάτες της το Apple Pay, με το οποίο εντάσσοντας όλες τις χρεωστικές, πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες Visa της Alpha Bank θα προβαίνουν στις αγορές τους ανέπαφα σε POS ή ηλεκτρονικά σε e-shops, χωρίς να πληκτρολογούν το ΡΙΝ της κάρτας τους, χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό τηλέφωνο ή το ρολόι τους.
 
Η τράπεζα, συνεχίζοντας να καινοτομεί, εισάγει το Apple Pay, καθώς σήμερα η ανάγκη για ανέπαφες συναλλαγές είναι πιο επίκαιρη από ποτέ, η πρωτοποριακή υπηρεσία της Apple για iPhone, Apple Watch, iPad και Mac, αποτελεί αναμφίβολα τον πιο εύκολο και ασφαλή τρόπο πληρωμών σε φυσικά καταστήματα, καθώς και στο internet.

Με ελάχιστα βήματα και με τη μέγιστη ασφάλεια, οι Πελάτες της Τράπεζας μπορούν πλέον να εντάξουν στο Apple Pay, όλες τις χρεωστικές, πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες Visa της Alpha Bank.

Η νέα υπηρεσία έχει ήδη γίνει ανάρπαστη από τους Πελάτες της Τράπεζας, καθώς περισσότεροι από 5.000 Πελάτες της Τράπεζας, κάτοχοι καρτών Visa, συνδέθηκαν με το Apple Pay και ξεκίνησαν να το χρησιμοποιούν αμέσως μόλις έγινε διαθέσιμο, την περασμένη εβδομάδα. Πολύ σύντομα η Alpha Bank θα διαθέσει το Apple Pay και στους Πελάτες της που είναι κάτοχοι καρτών Mastercard.

«Η μεγάλη ανταπόκριση των Πελατών μας στο Apple Pay, ιδιαίτερα στη δύσκολη περίοδο που διανύουμε, αναδεικνύει την εμπιστοσύνη του καταναλωτικού κοινού στην Alpha Bank και μας ενθαρρύνει να συνεχίσουμε να προσφέρουμε καινοτόμες λύσεις στην ελληνική αγορά, όπως είχαμε κάνει και στο παρελθόν με τις πρώτες contactless κάρτες, το πρώτο ψηφιακό πορτοφόλι myAlpha wallet, την πρώτη εφαρμογή πληρωμών μέσω smart watch Garmin pay κ.ά.
Η λειτουργία των καρτών της Alpha Bank μέσω της σύγχρονης τεχνολογίας tokenization, στην οποία στηρίζεται και το Apple Pay, μας επιτρέπει να παραμένουμε στο επίκεντρο των τεχνολογικών εξελίξεων, εισάγοντας πρωτοποριακές εφαρμογές που μπορούν πραγματικά να αλλάξουν ριζικά τις μεθόδους πληρωμών και να διευκολύνουν σημαντικά την καθημερινότητα των καταναλωτών», αναφέρει ο κ. Γρηγόρης Πολίτης, Διευθυντής της Διεύθυνσης Καρτών και Χρηματοδοτήσεων Ιδιωτών της Alpha Bank.
 

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 15/04/2020 - 14:20


#1743   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 15/04/2020 - 14:38

Σχετικά με την curve η δίκη μου εμπειρία λέει ότι όπου δεν πέρναγε με Apple Pay δεν περνούσε ούτε σαν φυσική κάρτα. Αρα μάλλον είναι θέμα της κάρτας. Σε όλες τις περιπτώσεις που ρωτούσα για το τερματικό ήταν πάντα της εθνικής. Ψάχνωντας λιγάκι online διάβασα ότι πρέπει η εθνική να κάνει update σε κάποια τερματικά της ώστε να δέχονται τις πληρωμές από curve


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1744   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2020 - 14:57

Aπο εκεί που το παίζανε σκληρές και αδιάφορες όλες, τώρα "Yποδεχόμαστε το Apple Pay που έχει γίνει ανάρπαστο και η τράπεζα για άλλη μια φορά καινοτομεί"....

Έτσι... να σας κάνει η apple να το βάζετε με ανοιχτά τα......... εμμμ, με ανοιχτές τις αγκάλες...

Νeeeeext bank... 

 

 

Η Alpha Bank είναι η πρώτη ελληνική Τράπεζα που προσφέρει στους Πελάτες της το Apple Pay, με το οποίο εντάσσοντας όλες τις χρεωστικές, πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες Visa της Alpha Bank θα προβαίνουν στις αγορές τους ανέπαφα σε POS ή ηλεκτρονικά σε e-shops, χωρίς να πληκτρολογούν το ΡΙΝ της κάρτας τους, χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό τηλέφωνο ή το ρολόι τους.
 
Η τράπεζα, συνεχίζοντας να καινοτομεί, εισάγει το Apple Pay, καθώς σήμερα η ανάγκη για ανέπαφες συναλλαγές είναι πιο επίκαιρη από ποτέ, η πρωτοποριακή υπηρεσία της Apple για iPhone, Apple Watch, iPad και Mac, αποτελεί αναμφίβολα τον πιο εύκολο και ασφαλή τρόπο πληρωμών σε φυσικά καταστήματα, καθώς και στο internet.

Με ελάχιστα βήματα και με τη μέγιστη ασφάλεια, οι Πελάτες της Τράπεζας μπορούν πλέον να εντάξουν στο Apple Pay, όλες τις χρεωστικές, πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες Visa της Alpha Bank.

Η νέα υπηρεσία έχει ήδη γίνει ανάρπαστη από τους Πελάτες της Τράπεζας, καθώς περισσότεροι από 5.000 Πελάτες της Τράπεζας, κάτοχοι καρτών Visa, συνδέθηκαν με το Apple Pay και ξεκίνησαν να το χρησιμοποιούν αμέσως μόλις έγινε διαθέσιμο, την περασμένη εβδομάδα. Πολύ σύντομα η Alpha Bank θα διαθέσει το Apple Pay και στους Πελάτες της που είναι κάτοχοι καρτών Mastercard.

«Η μεγάλη ανταπόκριση των Πελατών μας στο Apple Pay, ιδιαίτερα στη δύσκολη περίοδο που διανύουμε, αναδεικνύει την εμπιστοσύνη του καταναλωτικού κοινού στην Alpha Bank και μας ενθαρρύνει να συνεχίσουμε να προσφέρουμε καινοτόμες λύσεις στην ελληνική αγορά, όπως είχαμε κάνει και στο παρελθόν με τις πρώτες contactless κάρτες, το πρώτο ψηφιακό πορτοφόλι myAlpha wallet, την πρώτη εφαρμογή πληρωμών μέσω smart watch Garmin pay κ.ά.
Η λειτουργία των καρτών της Alpha Bank μέσω της σύγχρονης τεχνολογίας tokenization, στην οποία στηρίζεται και το Apple Pay, μας επιτρέπει να παραμένουμε στο επίκεντρο των τεχνολογικών εξελίξεων, εισάγοντας πρωτοποριακές εφαρμογές που μπορούν πραγματικά να αλλάξουν ριζικά τις μεθόδους πληρωμών και να διευκολύνουν σημαντικά την καθημερινότητα των καταναλωτών», αναφέρει ο κ. Γρηγόρης Πολίτης, Διευθυντής της Διεύθυνσης Καρτών και Χρηματοδοτήσεων Ιδιωτών της Alpha Bank.
 

 



#1745   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 15/04/2020 - 15:00

εγω πλεον εχω κρατησει την Alpha bank με apple pay (για το αφορολογητο) και την Revolut σε περιπτωση ταξιδιου στο εξωτερικο 

Την Curve την εκλεισα 



#1746   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/04/2020 - 15:03

εγω πλεον εχω κρατησει την Alpha bank με apple pay (για το αφορολογητο) και την Revolut σε περιπτωση ταξιδιου στο εξωτερικο
Την Curve την εκλεισα


Εγω την κράτησα γιατι εχω εκτός απο Alpha Visa και Άλφα Mastercard και Πειραιώς, οπότε μέχρι να μπουν κ οι υπόλοιπες την κρατω κ μετά την βαζω απλα Stand by δεν την κλείνω. Ποτέ δεν ξέρεις,ας υπάρχει.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

#1747   kaveiros

kaveiros

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2020 - 15:27

εγω πλεον εχω κρατησει την Alpha bank με apple pay (για το αφορολογητο) και την Revolut σε περιπτωση ταξιδιου στο εξωτερικο
Την Curve την εκλεισα

Και γώ το ίδιο έκανα + μια virtual revo για διαδικτυακές συναλλαγές.
Αν και ταξίδι στο εξωτερικό θα κάνω καιρό να δω όπως πάει το πράγμα .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kaveiros, 15/04/2020 - 15:28


#1748   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 15/04/2020 - 16:38

Πάντως εμένα η Πειραιώς από τον Ιούνιο που ξεκίνησε το Apple Pay μέχρι κ σήμερα που τους ξανά έστειλα γιατί τους έχω ζαλίσει μου απαντάνε με την ίδια copy paste απάντηση....

Συνημμένα αρχεία



#1749   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/04/2020 - 17:05

Και η cosmote έχει esim ενώ η VODAFONE όχι .Ολα σχετικά είναι εγώ βλέπω σε ένα χρόνο από τώρα θα το έχουν ενεργοποίηση ολες οι τράπεζες.Τωρα κάτι λύσεις οπως curve κτλ δεν έχω εμπιστοσύνη .Υπομονη θέλει δεν είναι και τόσο κουραστικό για λίγο ακόμα να βγάζουνε τη καρτα μας


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1750   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2020 - 18:46

αιτημα εκανα το Σάββατο σήμερα μου ήρθε

 

την έκανα Κυριακή οπότε αν δούμε τα δικά σου δεδομένα φυσιολογικά θα έρθει αύριο :)


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1751   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/04/2020 - 18:48

Αν τις βλέπετε στον λογαργιασμο σας ίσως έρθει αν όχι μετά το Πάσχα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1752   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2020 - 18:58

Αν τις βλέπετε στον λογαργιασμο σας ίσως έρθει αν όχι μετά το Πάσχα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι, απo σήμερα την βλέπω έτσι [screen shot]

 

 

ps

3000 πόντους δεν έλεγαν οτι δίνουν bonus?

 



Συνημμένο αρχείο  IMG_0271.PNG   94.84KB   87 λήψεις


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1753   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 15/04/2020 - 19:00

Σας το εύχομαι παίδες!!εμενα την επόμενη από την ημέρα της αίτηση μου την εμφάνισε στο application.παντως είναι εξυπηρέτηση χωρίς να έχεις τον φόβο να μην περάσει στα μηχανάκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1754   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 15/04/2020 - 19:00

Σας το εύχομαι παίδες!!εμενα την επόμενη από την ημέρα της αίτηση μου την εμφάνισε στο application.παντως είναι εξυπηρέτηση χωρίς να έχεις τον φόβο να μην περάσει στα μηχανάκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1755   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2020 - 19:17

Σας το εύχομαι παίδες!!εμενα την επόμενη από την ημέρα της αίτηση μου την εμφάνισε στο application.παντως είναι εξυπηρέτηση χωρίς να έχεις τον φόβο να μην περάσει στα μηχανάκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω συναντήσει πρόβλημα ούτε με την Curve αλλά ούτε με την Revolut


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)