Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Apple Pay για ελληνικές κάρτες μέσα στο 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1996   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 06/06/2020 - 08:47

Απορία έχω πιστωτική στην Πειραιώς κ σκέφτομαι να κάνω αίτηση για την miles and bonus visa της alpha λόγω Apple Pay. Απλά δεν θυμάμαι γιατί πάνε χρόνια χρειάζεται εγγυητής για έκδοση στην alpha ή όχι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1997   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/06/2020 - 09:49

Δε χρειαζεται να μεταφέρεις χρηματα για να πληρωσεις την καρτα άλλης τράπεζας. Οταν το εκανα απ την Πειραιως για να πληρωνω την καρτα της Alpha, πλήρωνα 1€ για πληρωμή καρτας άλλης τράπεζας. Φυσικα μπορεις να μεταφέρεις αρκετα χρηματα πχ απ την Eurobank στην Alpha για να γλυτωνεις το 1€ της προμήθειας.

Οσον αφορα στην εκδοση πιστωτικης, πιστευω παιζει ρολο το εκκαθαριστικό του καθένα. Εμενα ας πουμε δε μου ειχε ζητησει η Alpha εγγυητή.

#1998   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 06/06/2020 - 10:04

Δε χρειαζεται να μεταφέρεις χρηματα για να πληρωσεις την καρτα άλλης τράπεζας. Οταν το εκανα απ την Πειραιως για να πληρωνω την καρτα της Alpha, πλήρωνα 1€ για πληρωμή καρτας άλλης τράπεζας. Φυσικα μπορεις να μεταφέρεις αρκετα χρηματα πχ απ την Eurobank στην Alpha για να γλυτωνεις το 1€ της προμήθειας.

Οσον αφορα στην εκδοση πιστωτικης, πιστευω παιζει ρολο το εκκαθαριστικό του καθένα. Εμενα ας πουμε δε μου ειχε ζητησει η Alpha εγγυητή.

Σε ευχαριστώ σχετικά με την απάντηση για τον εγγυητή λογικά 11.500€ το 2019 πρέπει να περάσει αν είναι έτσι. Ξερεις κ πόσες μέρες κάνει για να εγκριθεί; Σήμερα έκανα την αίτηση online.

#1999   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/06/2020 - 10:07

Ε ολα αυτα ειναι σχετικα, ειδικα τωρα μετα τον κορωνοιο που εχει πεσει πολυ δουλεια. Παντως οταν ειχα κανει online μια φορα, σου έδιναν αριθμο αίτησης και εβλεπες την πορεια της. Παντως για πιστωτικη για να την παρεις στα χερια σου, σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες δε νομιζω να ερθει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2000   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 06/06/2020 - 10:08

Ε ολα αυτα ειναι σχετικα, ειδικα τωρα μετα τον κορωνοιο που εχει πεσει πολυ δουλεια. Παντως οταν ειχα κανει online μια φορα, σου έδιναν αριθμο αίτησης και εβλεπες την πορεια της. Παντως για πιστωτικη για να την παρεις στα χερια σου, σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες δε νομιζω να ερθει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οκ σε ευχαριστώ κ πάλι να σε καλά κ καλό 3ημερο :)

#2001   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 06/06/2020 - 10:09

Ε ολα αυτα ειναι σχετικα, ειδικα τωρα μετα τον κορωνοιο που εχει πεσει πολυ δουλεια. Παντως οταν ειχα κανει online μια φορα, σου έδιναν αριθμο αίτησης και εβλεπες την πορεια της. Παντως για πιστωτικη για να την παρεις στα χερια σου, σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες δε νομιζω να ερθει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οκ σε ευχαριστώ κ πάλι να σε καλά κ καλό 3ημερο :)

#2002   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/06/2020 - 11:05

Στη Eurobank μπορείς αν έχεις 3000 ευρώ τουλάχιστον σε λογαριασμό, να έχεις δωρεάν πακέτο συναλλαγών και να πληρώνεις την κάρτα της alpha όπως και όλες τις πληρωμές λογαριασμών χωρίς προμήθειες.



#2003   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 18/06/2020 - 17:40

Τελικά τι ισχύει με τα pos της Εθνικής και την curve; Συνήθως αν τυχω σε pos εθνικής δε δέχεται αλλά μου έτυχε μια φορά που το δέχτηκε. Μιλάω πάντα για πληρωμές με apple watch.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2004   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2020 - 19:01

Τελικά τι ισχύει με τα pos της Εθνικής και την curve; Συνήθως αν τυχω σε pos εθνικής δε δέχεται αλλά μου έτυχε μια φορά που το δέχτηκε. Μιλάω πάντα για πληρωμές με apple watch.

Και στο iPhone τα ιδια γινονται. Ετσι παιζει και σε μενα, αλλα ναι, αλλα οχι ....



#2005   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2020 - 21:12

Τελικά τι ισχύει με τα pos της Εθνικής και την curve; Συνήθως αν τυχω σε pos εθνικής δε δέχεται αλλά μου έτυχε μια φορά που το δέχτηκε. Μιλάω πάντα για πληρωμές με apple watch.

Πρέπει να αλλάξουν τα POS οι περισσότεροι, αν όχι όλοι.

 

Σε όσα κολλάει δεν είναι αναβαθμισμένα.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2006   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2020 - 12:33

Ας παραδειγματιστούν οι τράπεζες της Ελλάδας...

Κακό δε θα τους κάνει. 

 

 

Συνημμένα αρχεία



#2007   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2020 - 20:46

Εταιρική κάρτα σε άλλο όνομα (συγγενικό) παίζει να περάσει ;

Δε γίνεται με επιβεβαίωση μέσω μηνύματος σε κινητό ;

#2008   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 24/06/2020 - 22:10

Ας παραδειγματιστούν οι τράπεζες της Ελλάδας...
Κακό δε θα τους κάνει.

Αυτοί έχουν κανένα χρόνο που το έβγαλαν

#2009   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2020 - 22:14

I know, μπηκαν πολυ νωρις.
Τις περασα περσι τετοιο καιρο.

2f6bc128a6970fa7fec77e103f39af06.jpg



Αυτοί έχουν κανένα χρόνο που το έβγαλαν



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2010   argisak

argisak

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Twitter:@argisak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:argisak

Δημοσίευση 25/06/2020 - 14:43

Αυτή η συζήτηση περί ελληνικών τραπεζών και της χρήσης της υπηρεσίας Apple Pay νομίζω πρέπει κάποια στιγμή να λάβει ένα τέλος! Εκτός της Alpha Bank, καμία άλλη δεν έκανε ή φαίνεται να κάνει κίνηση στο άμεσο μέλλον! Η συζήτηση ξεκίνησε στις 22/03/2019 και σήμερα έχουμε 25/06/2020, δηλ. πέρασαν 1 χρόνος, 3 μήνες και 3 ημέρες! Καμία άλλη δεν δείχνει ενδιαφέρον, αφού προωθούν τα δικά τους Pay. Εγώ προσωπικά και πολύ απλά επισκέφτηκα ένα κατάστημα Alpha Bank, άνοιξα έναν λογαριασμό μισθοδοσίας, εκδόθηκε κι ήδη παρέλαβα την χρεωστική μου κάρτα, την ενεργοποίησα στο iPhone μου αφού την έβαλα στο Wallet του Apple Pay, μετέφερα την μισθοδοσία μου από την Πειραιώς στην Alpha και τέλος καλό όλα καλά! Σιγά μην περιμένω τις άλλες τράπεζες και την κοροϊδία που μας σερβίρουν! Τώρα μπορούν να την ενεργοποιήσουν το 2181 και να στέλνουν απαντητικά μηνύματα πως αξιολογούν αυτές την υπηρεσία! Τώρα θα μου πείτε πως δεν ταράχτηκαν από την κίνησή μου, δεν με ενδιαφέρει, κοίταξα το προσωπικό μου συμφέρον όπως το κοιτούν κι αυτές! Άραγε, μέχρι πότε θα μιλάμε εδώ μέσα για το Apple Pay? Αλλάξτε τράπεζα αν το μπορείτε, δεν έκανα συμβόλαιο μονιμότητας με την Πειραιώς, εκεί βρίσκεται για να με εξυπηρετεί κι όχι για να την εξυπηρετώ, αλλιώς Revolut, Monese ή Ν26!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)