Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1531   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/09/2020 - 21:55

Το Facebook έκανα έτσι κ έστρωσε. Τι σκάλωμα κ αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σήμερα έγινε εννοποίηση Facebook messenger + Instagram messages

λογικά κάτι πήγε στραβά. Τέτοια θεματάκια έχει πολλές φορές κυρίως σε android το έβλεπα. Η λύση αυτή που είπε ο νίκος πάντα


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 30/09/2020 - 21:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1532   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2020 - 21:58

Το παραπάνω θέμα με το "εκπληκτικό" FB και τις ειδοποιήσεις συμβαίνει μήνες τώρα.

 

Πέταμα η μόνη λύση. Τα υπόλοιπα αλχημείες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1533   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/09/2020 - 22:13

Η λύση είναι μία, προσωπικά δεν έχω λογαριασμό σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ποτέ δεν είχα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο και το μυαλό μου σκεπτόμενο και όχι κατευθυνόμενο... όταν βγείτε από εκεί μέσα και αποδυναμωθούν τα μέσα ίσως τότε να έχουμε ένα καλύτερο αύριο... έως τότε θα πηγαίνει το face news και η κατεύθυνση στεφάνι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: boxer, 30/09/2020 - 22:17


#1534   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2020 - 08:51

Καλημερα. Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με τη 14.0.1 να μην χτυπανε τα ξυπνητηρια; Και χθες και σημερα διαφορετικο ξυπνητηρι σεταρισμενο με καθημερινη ειδοποιηση δεν χτυπησε

#1535   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2020 - 09:14

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με τα ξυπνητήρια στην 4.0.1



#1536   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 01/10/2020 - 09:51

Η λύση είναι μία, προσωπικά δεν έχω λογαριασμό σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ποτέ δεν είχα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο και το μυαλό μου σκεπτόμενο και όχι κατευθυνόμενο... όταν βγείτε από εκεί μέσα και αποδυναμωθούν τα μέσα ίσως τότε να έχουμε ένα καλύτερο αύριο... έως τότε θα πηγαίνει το face news και η κατεύθυνση στεφάνι.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εδώ πώς γράφεις; Πώς το ξεπέρασες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1537   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/10/2020 - 11:37

Όταν πάω να κάνω αναζήτηση μια εφαρμογή στο spotlight που δεν την έχω εγκατεστημένη μου εμφανίζει την εφαρμογή από το store. Πατάω επάνω και μου βγάζει μια λευκή σελίδα

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το έχει αυτό το πρόβλημα στη 14;

και αν ναι αν διορθώνεται στην 14.0.1;

 

Ευχαριστώ

Συνημμένα αρχεία



#1538   okourkoulos

okourkoulos

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Twitter:@okourkoulos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/10/2020 - 12:03

Καλημερα. Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με τη 14.0.1 να μην χτυπανε τα ξυπνητηρια; Και χθες και σημερα διαφορετικο ξυπνητηρι σεταρισμενο με καθημερινη ειδοποιηση δεν χτυπησε

Το ίδιο και σε μένα σήμερα.

Όχι χτες, όμως!

Περίεργο.



#1539   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/10/2020 - 12:28

Επίσης άλλο ένα πρόβλημα δεν ξέρω τι να κάνω η εφαρμογή podcast όποτε πάω να ανοίξω ένα κανάλι από αναζήτηση μου βγάζει αυτό

Και έτσι όπως πήγα να βάλω screenshot μου βγάζει όλα τα screenshot το ίδιο μέγεθος.
Από μένα όλο το 14 είναι χειρότερο από το 13 τελικά. Το να μη δουλεύουν πράγματα είναι χειρότερο από το να δουλεύουν και να τρώνε μπαταρία

Συνημμένα αρχεία



#1540   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/10/2020 - 14:56

Εδώ πώς γράφεις; Πώς το ξεπέρασες;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εδώ φίλε μου είναι συγκεκριμένο φόρουμ με εξειδίκευση, βοήθεια όποτε την ζητήσεις ένα μικρό καφενείο σε κάποια αλλά θέματα και δεν έχει καμία σχέση με μέσα κοινωνικής δικτύωσης Fb Instagram κλπ στα οποία πέραν των fake news όπως ανέφερα και της μόχλευσης, η πλειονότητα των χρηστών παρακολουθεί το ξεκατίνιασμα των άλλων, την προσωπική τους ζωή, που πήγαν, πότε, τι έφαγαν, ποτέ ξύπνησαν, εάν πήγαν τουαλέτα το πρωί, χίλιες φωτογραφίες με 35.000 φίλτρα που στο τέλος δεν είναι ο εαυτός τους, δλδ προσπαθούν να ζήσουν σε έναν ψεύτικο κόσμο στον οποίο θέλουν να κάνουν εντύπωση στους άλλους... θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο βιβλίο για την αποξένωση και την μοναξιά την οποία θέλουν να καλύψουν σε έναν εικονικό κόσμο... συγνώμη για το off topic δεν θα επανέλθω πάλι στο θέμα, ότι έγραψα το έκανα καλοπροαίρετα και ποτέ για να προσβάλω κάποιον...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1541   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2020 - 15:39

Αυτό που βλέπεις είναι το ένα δέντρο όμως το δάσος έχει και άλλα πολλά δέντρα που είναι πολύ διαφορετικά από αυτό που μονόπλευρα παρουσιάζεις.  

Τα social media χρησιμοποιούνται από πολλούς επαγγελματίες και εταιρείες με πολύ αποτελεσματικό σκοπό και μέσω των οποίων προμοτάρουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες τους -και πίστεψέ με, βγάζουν πολλά χρήματα από αυτό (και καλά κάνουν). Επίσης μέσα από αυτά παρουσιάζονται μεγάλες επιστημονικές μελέτες και επαναστατικές έρευνες. 

 

Δεν είναι όλα γκόμενες, φίλτρα, fake news. Αν κάποιος ακουλουθεί αυτά, αυτά θα βλέπει. Αν ακουλουθεί επιστήμονες, επιστημονικά θέματα θα έχει το feed του. Τόσο απλό.

Τόσο στο διαδίκτυο, όσο και στα social υπάρχουν αξιόπιστα media με πολύ σοβαρή ενημέρωση αρκεί κάποιος να ξέρει που να ψάξει και γενικά να φιλτράρει σωστά αυτό που διαβάζει.

 

Κανενός το μυαλό δεν κατευθύνεται, αν ο ίδιος δεν το επιτρέψει. Μεγάλα παιδιά με έξυπνα μυαλά είμαστε οι περισσότεροι. Ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τα μήλα από τα αχλάδια. Το θεωρώ λίγο παιδικό όσοι παριστάνουν τα θύματα οτι μας χαλιναγωγούν "οι κακοί οι άλλοι".  

 

Εδώ φίλε μου είναι συγκεκριμένο φόρουμ με εξειδίκευση, βοήθεια όποτε την ζητήσεις ένα μικρό καφενείο σε κάποια αλλά θέματα και δεν έχει καμία σχέση με μέσα κοινωνικής δικτύωσης Fb Instagram κλπ στα οποία πέραν των fake news όπως ανέφερα και της μόχλευσης, η πλειονότητα των χρηστών παρακολουθεί το ξεκατίνιασμα των άλλων, την προσωπική τους ζωή, που πήγαν, πότε, τι έφαγαν, ποτέ ξύπνησαν, εάν πήγαν τουαλέτα το πρωί, χίλιες φωτογραφίες με 35.000 φίλτρα που στο τέλος δεν είναι ο εαυτός τους, δλδ προσπαθούν να ζήσουν σε έναν ψεύτικο κόσμο στον οποίο θέλουν να κάνουν εντύπωση στους άλλους... θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο βιβλίο για την αποξένωση και την μοναξιά την οποία θέλουν να καλύψουν σε έναν εικονικό κόσμο... συγνώμη για το off topic δεν θα επανέλθω πάλι στο θέμα, ότι έγραψα το έκανα καλοπροαίρετα και ποτέ για να προσβάλω κάποιον...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 01/10/2020 - 15:47


#1542   imob

imob

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 01/10/2020 - 18:08

Παιδιά σε iOS 14.0.1 στις ρυθμίσεις του κινητού στην καρτέλα "notifications" σας εμφανίζει το Instagram;

Εμένα όχι και δεν μπορώ πως να ενεργοποιήσω τις ειδοποιήσεις για προσωπικά μηνύματα;
Το έχω κάνει μέσα από την εφαρμογή, αλλά δεν έρχονται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1543   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2020 - 19:44

Παιδιά από μπαταρία πως είστε?

Εμένα πέρα από την υγεία που έχει πέσει ( δεν δίνω σημασία) έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία δεν κρατάει τόσο καλά./



#1544   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 01/10/2020 - 19:47

Παιδιά από μπαταρία πως είστε?
Εμένα πέρα από την υγεία που έχει πέσει ( δεν δίνω σημασία) έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία δεν κρατάει τόσο καλά./


Εμένα μετά τις πρώτες φορτίσεις έστρωσε και πλέον, νομίζω πως το 14 κάνει καλύτερη διαχείριση της συσκευής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1545   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2020 - 19:51

θα προτιμούσα να ήταν απλά ένα shortcut που θα άνοιγε την εφαρμογή, όπως τα αντίστοιχα shortcuts της κάμερας, της αριθμομηχανής κλπ... Αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει σαν απλό shortcut, ώστε να γλιτώσω ένα ακόμα εικονίδιο στη homescreen.


Υπάρχει σαν shortcut με το ios 14. Μπες μέσα στο shortcuts και θα το βρεις.
Εγώ το έχω βάλει στο widget που έχω με τα shortcuts από την πρώτη μέρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες