Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1546   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2020 - 20:07

Γιατί μου λέει στις Ρυθμίσεις-Apple ID «Δεν διατίθεται λίστα αξιόπιστων συσκευών»;

Στο iOS13 είχε τις συσκευές μου!
Θέλει κάποια ρύθμιση για να εμφανιστούν πάλι;

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 01/10/2020 - 20:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1547   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/10/2020 - 22:29

To iOS 14 δεν υπογραφεται πλεον !



#1548   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2020 - 09:56

Αυτό που βλέπεις είναι το ένα δέντρο όμως το δάσος έχει και άλλα πολλά δέντρα που είναι πολύ διαφορετικά από αυτό που μονόπλευρα παρουσιάζεις.  

Τα social media χρησιμοποιούνται από πολλούς επαγγελματίες και εταιρείες με πολύ αποτελεσματικό σκοπό και μέσω των οποίων προμοτάρουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες τους -και πίστεψέ με, βγάζουν πολλά χρήματα από αυτό (και καλά κάνουν). Επίσης μέσα από αυτά παρουσιάζονται μεγάλες επιστημονικές μελέτες και επαναστατικές έρευνες. 

 

Δεν είναι όλα γκόμενες, φίλτρα, fake news. Αν κάποιος ακουλουθεί αυτά, αυτά θα βλέπει. Αν ακουλουθεί επιστήμονες, επιστημονικά θέματα θα έχει το feed του. Τόσο απλό.

Τόσο στο διαδίκτυο, όσο και στα social υπάρχουν αξιόπιστα media με πολύ σοβαρή ενημέρωση αρκεί κάποιος να ξέρει που να ψάξει και γενικά να φιλτράρει σωστά αυτό που διαβάζει

Κανενός το μυαλό δεν κατευθύνεται, αν ο ίδιος δεν το επιτρέψει. Μεγάλα παιδιά με έξυπνα μυαλά είμαστε οι περισσότεροι. Ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τα μήλα από τα αχλάδια. Το θεωρώ λίγο παιδικό όσοι παριστάνουν τα θύματα οτι μας χαλιναγωγούν "οι κακοί οι άλλοι".  

Αυτο που λες Γιωργο ειναι περα για περα αληθινο μονο που αντιστοιχει σε ενα 5% (και πολυ λεω) .Το υπολοιπο 95% χρησιμοποιει τα social media απλα "για να σκοτωνει την ωρα του" με οτι περιλαμβανεται σε αυτο το σκοτωνει. Ετσι ειναι ο κοσμος ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Γεματος "φιλτρα"



#1549   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2020 - 10:18

Τα ποσοστα ναι σιγουρα εχουν μεγαλη διαφορα εχεις δικιο. Ομως ολες οι επιλογες βρισκονται εκει. Ο καθενας οριζει μονος του τι θα διαβασει, τι θα ακολουθησει, τι θα πιστεψει και τελος να αποφασισει ποιο μονοπατι στα social τον ενδιαφερει να ακολουθει.

Αυτο που περιγραφεις «απλωνεται» σχεδον παντου. Ο περισσοτερος κοσμος πχ του αρεσει να πινει καφε στην καφετερια σχεδον καθε μερα ενω ειναι πολυ λιγοτεροι εκεινοι που θα κατσουν να διαβασουν ενα βιβλιο η να πανε σε ενα μουσειο της πολης που ζουν.

Οι επιλογες και οι πραξεις μας ειναι εκεινες που μας χαρακτηριζουν σαν ανθρωπους.
Τωρα αν ενας βριζει τα social για τις γκομενες και για τα fake news και στο feed του εχει επιλεξει να ακολουθει αυτα, ε αυτα θα βλεπει, δεν πρεπει να του φταινει οι αλλοι.



quote name="rromeodim" post="2034500" timestamp="1601625372"]Αυτο που λες Γιωργο ειναι περα για περα αληθινο μονο που αντιστοιχει σε ενα 5% (και πολυ λεω) .Το υπολοιπο 95% χρησιμοποιει τα social media απλα "για να σκοτωνει την ωρα του" με οτι περιλαμβανεται σε αυτο το σκοτωνει. Ετσι ειναι ο κοσμος ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Γεματος "φιλτρα"[/quote]

#1550   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2020 - 10:19

Αυτό που βλέπεις είναι το ένα δέντρο όμως το δάσος έχει και άλλα πολλά δέντρα που είναι πολύ διαφορετικά από αυτό που μονόπλευρα παρουσιάζεις.  

Τα social media χρησιμοποιούνται από πολλούς επαγγελματίες και εταιρείες με πολύ αποτελεσματικό σκοπό και μέσω των οποίων προμοτάρουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες τους -και πίστεψέ με, βγάζουν πολλά χρήματα από αυτό (και καλά κάνουν). Επίσης μέσα από αυτά παρουσιάζονται μεγάλες επιστημονικές μελέτες και επαναστατικές έρευνες. 

 

Δεν είναι όλα γκόμενες, φίλτρα, fake news. Αν κάποιος ακουλουθεί αυτά, αυτά θα βλέπει. Αν ακουλουθεί επιστήμονες, επιστημονικά θέματα θα έχει το feed του. Τόσο απλό.

Τόσο στο διαδίκτυο, όσο και στα social υπάρχουν αξιόπιστα media με πολύ σοβαρή ενημέρωση αρκεί κάποιος να ξέρει που να ψάξει και γενικά να φιλτράρει σωστά αυτό που διαβάζει.

 

Κανενός το μυαλό δεν κατευθύνεται, αν ο ίδιος δεν το επιτρέψει. Μεγάλα παιδιά με έξυπνα μυαλά είμαστε οι περισσότεροι. Ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τα μήλα από τα αχλάδια. Το θεωρώ λίγο παιδικό όσοι παριστάνουν τα θύματα οτι μας χαλιναγωγούν "οι κακοί οι άλλοι".  

αχαχαχαχαχα, καλοοοο :lol:
 


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1551   okourkoulos

okourkoulos

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Twitter:@okourkoulos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/10/2020 - 12:02

Μήπως έτυχε σε κάποιον από σας να μη βλέπετε κάποια imessages από μια συνομιλία?

Εξηγώ: Σε υπάρχουσα μεγάλη συνομιλία με κολλητό βλέπω ειδοίηση στο ρολόι (AW4).

Πάω να τη δω στο τηλέφωνο (iPhoneX) και πουθενά!!! Στο ρολόι πουθενά!!!

Και χτες μια φορά και σήμερα πάλι!

Χτες ήταν κείμενο και σήμερα ένα link. Το Link υπάρχει στις πληροφορίες της συνομιλίας.αλλά είναι ανενεργό.

Eνδιάμεσα έλαβα κανονικά απ'τον ίδιο.

Σε ψάξιμο στο δίκτυο δε βρήκα κάτι παρόμοιο.

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το μέγεθος της συνομιλίας, αλλά γενικά σβήνω απ'αυτήν (απ'όλες) φωτο και αρχεία να μη πιάνουν χώρο.


Τελευταία επεξεργασία από: okourkoulos, 02/10/2020 - 12:03


#1552   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/10/2020 - 15:51

Μια βοήθεια ρε παιδιά,φίλος έκανε restore στο 14 χωρίς μπακαπ και με γεμάτο cloud με αποτέλεσμα να χάσει φωτο του τελευταίου εξαμήνου περίπου.υπαρχει κάποιος τρόπος ανάκτησης;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1553   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2020 - 17:27

Μόνο πλέον αν είχε εν/ποιμένο το iCloud Photos, ή αν συγχρόνιζε σε κάποιο άλλο Cloud Service (π.χ. Google Photos).


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1554   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/10/2020 - 18:44

Μόνο πλέον αν είχε εν/ποιμένο το iCloud Photos, ή αν συγχρόνιζε σε κάποιο άλλο Cloud Service (π.χ. Google Photos).

cloud photos ήταν ενεργό αλλα όπως έγραψα είχε γεμίσει και σταμάτησε να κάνει upload


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1555   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2020 - 18:49

Τότε δυστυχώς απο τη στιγμή που δεν έχει και Backup, δε μπορεί να κάνει κάτι άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1556   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/10/2020 - 22:10

Συνημμένο αρχείο  F4F93830-E0B5-451C-9F23-D8183B49F22E.png   244.35KB   123 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  FD6CE9C7-2F52-4F24-ABA4-BF704529647E.jpeg   62.7KB   117 λήψεις

Το εχει παθει κανεις αυτο; Στο icloud mail μονο συνεχεια κου δειχνει οτι εχω ενα αδιαβαστο. Ενω δεν εχω. Και στον υπολογιστη που μπαινω δεν μου δειχνει κανενα καινουριο.

#1557   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/10/2020 - 22:29

attachicon.gifF4F93830-E0B5-451C-9F23-D8183B49F22E.pngattachicon.gifFD6CE9C7-2F52-4F24-ABA4-BF704529647E.jpeg

Το εχει παθει κανεις αυτο; Στο icloud mail μονο συνεχεια κου δειχνει οτι εχω ενα αδιαβαστο. Ενω δεν εχω. Και στον υπολογιστη που μπαινω δεν μου δειχνει κανενα καινουριο.

Πάτα το εικονίδιο κάτω και αριστερά να σου δείξει τα αδιάβαστα μηνύματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1558   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/10/2020 - 00:55

Συνημμένο αρχείο  9FF5EA04-ECF0-48D0-94A8-4926E94E1349.png   119.82KB   118 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  8F89ED66-F97D-4BE1-8FDF-F8D7296E220A.png   119.91KB   119 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  5649C6D0-3247-4CF0-AFFA-1FB975121D06.png   244.68KB   121 λήψεις


Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω αδιάβοστα μήνθμα. Δεν εχω κανενα μηνυμα βασικα. Και μπηκα και απο υπολογιστη. Το ιδιο μου κανει και στο iphone 14.0.1. Και στο ipad ιδια εκδοση.

#1559   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2020 - 16:20

Σήμερα με κάλεσε ένας φίλος στο κινητό και αντί να γράφει το όνομά του έγραφε άλλο όνομα και ότι η κλήση γινόταν από whatsapp.
Νομίζω ότι το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος το συγκεκριμένο bug.
Τι φάση; [emoji15]

#1560   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2020 - 16:40

Σήμερα με κάλεσε ένας φίλος στο κινητό και αντί να γράφει το όνομά του έγραφε άλλο όνομα και ότι η κλήση γινόταν από whatsapp.
Νομίζω ότι το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος το συγκεκριμένο bug.
Τι φάση; [emoji15]

Το έχει πολύ κόσμος αυτό το bug και απο ότι διαβάζω υπάρχει και στην 14.2
Πάει καλά και το ios 14 φέτος....android γίναμε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)