Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/10/2020 - 17:17

Την ίδια, απλά αν θέλεις γρήγορη φόρτιση, τότε το σωστό καλώδιο είναι USB-C σε Lightning


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν χρησιμοποιήσουμε τα “παλιά” USB-A καλώδια με αντάπτορα, σε φορτιστή USB-C, θα έχουμε πρόβλημα ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2020 - 18:16

Πραγματικό Fast Charging μόνο με USB-C to Lightining και 18W+ αντάπτορες.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/10/2020 - 19:59

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#108   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/10/2020 - 19:07

Άρα άνετα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τους παραδοσιακούς φορτιστές των προηγούμενων μοντέλων ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#109   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2020 - 20:00

Άρα άνετα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τους παραδοσιακούς φορτιστές των προηγούμενων μοντέλων ;
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εγώ τότε Όταν πάρω το 12 pro και αφού δε με ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση θα φορτίζω με ένα φορτιστή Lenovo που έχω και περισσεύει στα 5,2v-2A

#110   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2020 - 20:04

Άρα άνετα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τους παραδοσιακούς φορτιστές των προηγούμενων μοντέλων ;

Για ποιό λόγο να μη μπορείς?

 

Απλά No Fast Charging.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#111   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2020 - 20:13

Apple’s neat solution to selling the iPhone 12 with EarPods in France.

To κουτί μέσα στο κουτί.  :D

 

 

 

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  333.jpg   136.97KB   166 λήψεις


#112   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/10/2020 - 21:37

Παιδιά βοηθήστε λίγο....
Έχω το 11Pro και δεν με ικανοποιεί το μέγεθος της οθόνης, έτσι λοιπόν είχα πάρει την απόφαση να πάρω το 12Pro Max αν και ποτέ δεν ήμουν οπαδός των τεράστιων οθονών.
Έρχεται τώρα η Apple και αλλάζει τις διαστάσεις και μου γ@&#ει το μυαλό.
Το Max πάει στις 6,7" και νομίζω ότι θα θέλεις τρέιλερ να το μεταφέρεις και το Pro στις 6,1" που είναι οριακά ικανοποιητικό.
Κλίνω προς το Pro Max αλλά θέλω την γνώμη σας - βοήθειά σας!!!


12 pro 6.1 είναι ιδανική διάσταση για τα πάντα, δεν θα σε ταλαιπωρεί στις τσέπες κλπ Πιστεύω το max μετά την κάψα της πρώτης εβδομάδας θα σε ταλαιπωρήσει αρκετά, είναι too much.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#113   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/10/2020 - 22:31

12 pro 6.1 είναι ιδανική διάσταση για τα πάντα, δεν θα σε ταλαιπωρεί στις τσέπες κλπ Πιστεύω το max μετά την κάψα της πρώτης εβδομάδας θα σε ταλαιπωρήσει αρκετά, είναι too much.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι ρε γαμωτο, με φοβίζει πολύ αυτό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#114   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/10/2020 - 23:00

Καλά, βρείτε το πρώτα και μετά επιλέξτε ποιο θελετε. Άλλες χρονιές την παραμονή της κυκλοφορίας είχαμε τηλεφωνήματα από τις μεγάλες αλυσίδες για παραλαβή την επόμενη μέρα. Αύριο κυκλοφορεί επίσημα το 12 pro και ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Μιλάμε για θήκες, για φορτιστές και το τηλέφωνο άφαντο. Όπως όταν ήμασταν σχολείο και όταν πηγαίναμε πολυήμερες εκδρομές αγοράζαμε κουτιά με προφυλακτικά και... γυρνούσαμε με όσα φεύγαμε. Καλά που ήταν τα μπουγέλα στο τέλος του σχολικού έτους και χρησιμοποιούσαμε τα αχρησιμοποίητα -δηλαδή όλα- προφυλακτικά για να τα γεμίζουμε νερό. 


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 22/10/2020 - 23:01


#115   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 22/10/2020 - 23:31

Κυκλοφορεί στην Ελλάδα αύριο;

#116   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2020 - 01:23

Κυκλοφορεί στην Ελλάδα αύριο;

Οχι βεβαια.ΗΠΑ. Φανταζεσαι Αμερικανο να αγοραζει iphone "εισαγωγης" απο Ελλαδα μετα? :D :D



#117   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/10/2020 - 06:37

Ε, και πότε κυκλοφορεί δηλαδή, χωρίς ανακοίνωση από την apple για άλλες ημερομηνίες και κυκλοφορία ανά κύματα; Το έχει κάνει ξανά αυτό η apple; Εφόσον ανακοίνωσε μια ημερομηνία χωρίς διευκρινίσεις, θα έπρεπε να είναι διαθέσιμο την μέρα αυτή παντού. Άντε να δούμε. Καλορίζικο σε όσους το πάρουν. Αλίμονο σε εμάς που περιμένουμε το pro max σε pacific blue. Ευτυχισμένο το 2021. 



#118   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2020 - 13:09

Λοιπόν σήμερα έκανα μία μικρή έρευνα για τις τιμές του απλού 12 iphone που εικάζω ότι θα είναι και το best seller.

 

(Βάσει και των προηγούμενων στοιχείων-ερευνών που το iphone 11 ήταν πρώτο σε πωλήσεις σε κινητό, τρίμηνο δεν θυμάμαι..)

 

Με τιμολόγιο πάντα (αλλιώς κατ΄εμέ δεν έχει νόημα) η τιμή για το απλό 12αρι 64 gb με τιμολόγιο (-24% ΦΠΑ) από ελληνικό κατάστημα βγαίνει στα 781 ευρώ.

 

Από amazon.de και με δεδομένο την μείωση (ελέω covid-19) του ΦΠΑ σε 16%, η τιμή διαμορφώνεται στα  755 ευρώ.

 

Υ.Γ. 1: Το pro λιγουρεύομαι αλλά η τιμή για GREECE πάει (πάλι τιμολόγιο) στα 991 ευρώ

 

(Νομίζω ξεφεύγουμε πολύ σε τιμή, και απευθύνεται μόνο σε photo maniacs)

 

Υ.Γ. 2: Το max το λιγουρεύομαι για την κάμερα, όμως και μόνο το βάρος-μέγεθος, το καθιστά απαγορευτικό. Την τιμούλα  (τιμολόγιο only GREECE) στα 1079 euroτην αναφέραμε;

 

Υ.Γ. 3: Η μητέρα μου μου είχε κάνει δώρο το 2009 το iphone 3gs. Και μου είχε πει, να πάρεις αυτό με τα 64MB (ναι mb όχι GB  :lol: , δεν ήξερε τι διαφορά...) Τιμή; 667 ευρώ.

 

(Το θυμήθηκα γιατί ήταν ίσως το ωραιότερο τεχνολογικό gadget που έχει περάσει στα χέρια μου, είχα πάθει την πλάκα μου. Την δεύτερη μέρα δε από την αγορά -Χριστούγεννα-, αρρώστησα με H1N1.... :rolleyes: , οπότε είχα καλή παρέα)


Τελευταία επεξεργασία από: johnythedirector, 23/10/2020 - 13:10


#119   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2020 - 13:16

Εγώ παλι ο μόνος λόγος που ψήνομαι για τα προ μοντέλα, είναι η ραμ (εκτός του σχεδιαστικου κομματιού). Αν είχαν και τα 12 ίδια ραμ πιθανότατα δεν θα κοιτούσα καν τα προ.
Έχω το απλό 11 ένα χρόνο τώρα και θα ήθελα και amoled οθόνη αλλά δεν θα είχα πρόβλημα να μείνω ακόμα έναν χρόνο με αυτό καθώς το κινητό κάνει μια χαρά αυτά που θέλω.
Λυπάμαι τα λεφτά κιόλας στις περιόδους που διανύουμε οπότε θα δείξει αν θα αλλάξω συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#120   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2020 - 13:21

Εγώ παλι ο μόνος λόγος που ψήνομαι για τα προ μοντέλα, είναι η ραμ (εκτός του σχεδιαστικου κομματιού). Αν είχαν και τα 12 ίδια ραμ πιθανότατα δεν θα κοιτούσα καν τα προ.
Έχω το απλό 11 ένα χρόνο τώρα και θα ήθελα και amoled οθόνη αλλά δεν θα είχα πρόβλημα να μείνω ακόμα έναν χρόνο με αυτό καθώς το κινητό κάνει μια χαρά αυτά που θέλω.
Λυπάμαι τα λεφτά κιόλας στις περιόδους που διανύουμε οπότε θα δείξει αν θα αλλάξω συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όντας κάτοχος iphone XS, θεωρώ την oled οθόνη μονόδρομο. Το μαύρο μαύρο. 

Υπάρχει διαφορά. 

Αυτό με την RAM δεν νομίζω πως έχει και μεγάλη σημασία. Δες και τα σχετικά τεστ.

Με ένα απλό 12αρι με τιμολόγιο, θα είσαι κύριος. Εννοείται πως θα πουλήσεις και το 11 οπότε, η διαφορά σου θα είναι κάπου 150-200 ευρώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες