Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   ant2004

ant2004

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:21

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!!
ελπίζω να μην είναι παράλογο από μέρους μου αν το κάνω έτσι και τους φέρνω σε δύσκολη θέση.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:26

Νικο  ειχες πει να  παιξω και εγω τζοκερ , αν παραλαβω , ειμαστε πολλοί,  απο τι βλεπω !!! :)

Για την ώρα φαίνεται πως οι προπαραγγελίες με το άνοιγμα της πλατφόρμας τους πάνε καλά.

 

Όπως είπα και πιο πίσω, είμαι αισιόδοξος για φέτος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#288   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:50

Μόλις έβαλα κ εγώ παραγγελία από iStorm pro max graphite και ενώ επέλεξα τιμολόγιο δεν φαίνεται πουθενά η έκδοση τιμολογίου.

#289   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:56

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!!
ελπίζω να μην είναι παράλογο από μέρους μου αν το κάνω έτσι και τους φέρνω σε δύσκολη θέση.


Sent from my iPad using Tapatalk


Καλά αν δεν το παρεις εσυ στην επόμενη ώρα το έχουν δώσει.. γίνεται χαμούλης... δεν θα μείνει κεραία... [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#290   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 16/11/2020 - 23:14

Είδα μόλις στο γνωστό site αγγελιών, κάποιος να έβαλε ότι δίνει 12 mini από Vodafone ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ.
Και ρωτάω καλοπροαίρετα τι έγινε και πως βρέθηκε αφού και καλά 20/11 Ελλάδα θα φέρουν οι γνωστές αλυσίδες.

Τι παίζει ρε παίδες?
Οι γνωστοί κουμπάροι?

Ήρεμα ρωτάω? :)

Νομιζω απλα 12αρια και μινι εφερε και ο Γερμανος σημερα , μου το ειπε φιλος μου .



#291   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2020 - 01:14

Τελικά, με τα απανωτά σημερινά τηλεφωνήματα από το istorm για κατάθεση των χρημάτων στις προπαραγγελίες και παράδοση από Πέμπτη μέχρι Δευτέρα, άλλαξε το κλίμα από απαισιοδοξία σε αισιοδοξία.

 

Γιατί όταν έγραψα την Παρασκευή μετά την προαπαραγγελία, ότι ελπίζω την άλλη Παρασκευή να χτυπήσει το κούριερ το κουδούνι μου, με βρήκατε πολύ αισιόδοξο.

 

Φυσικά σε όσους ξοφλήσαμε την προπαραγγελία αμέσως τα μεσάνυχτα της Πέμπτης προς Παρασκευή, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από istorm. Αλλά και πάλι τι να μας πουν αφού έχουμε ξοφλήσει. Να καταθέσουμε τα χρήματα;

 

Ας ελπίσουμε να τιμήσουν την σειρά που ολοκληρώσαμε τις παραγγελίες, με πλήρη εξόφληση, και από Πέμπτη να παραλάβουμε χωρίς καμία άλλη ειδοποίηση.

 

     



#292   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/11/2020 - 01:30

Να γράψω και εγώ την ιστορία μου. 
Είχα κάνει προπαραγγελία με το που άνοιξαν οι φόρμες στο istorm. Η όλη διαδικασία διήρκεσε μερικά λεπτά και στο 00:06 είχε καταχωριστεί η παραγγελία με έκδοση τιμολογίου ενός pro max 256GB pacific blue. Σήμερα κατά τις 17:30 χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν το σηκώνω, γιατί είχα δουλειά. Μετά από κανένα τέταρτο κάνω επανάκληση και βγαίνει τηλέφωνο της infoquest. Συνδέομαι με το κέντρο τους και λέω τα συναφή, αλλά μου λένε ότι μου τηλεφώνησαν από iStorm που ανήκει στον όμιλο  όμως δεν μπορούν να με συνδέσουν με αυτούς, συστήνοντας με να περιμένω εκ νέου τηλεφώνημά τους. Σιγά μην περιμένω, λέω μέσα μου, και τηλεφωνώ στο νούμερο που έχει στον ιστότοπό τους. Τους λέω την ιστορία και μου λέει, εμείς σας καλέσαμε για να κάνετε την κατάθεση, γιατί θα είστε από τους πρώτους που θα παραλάβετε. Του λέω, μήπως έχασα τη σειρά μου, όποτε δε θα ήθελα να καταβάλω τα χρήματα για ένα προϊόν που δεν είναι ετοιμοπαράδοτο. Προς τιμήν του παιδιού, μου ζητάει τον κωδικό ηλεκτρονικής παραγγελίας, το επιβεβαιώνει και μου λέει, όχι δε χάσατε την προτεραιότητά σας, θα στα τηλεφωνούσαν και αύριο, απλά τώρα θα τους ενημερώσω εγώ. Άρα, προχωράω στη μεταφορά χρημάτων με e banking άφοβα, του λέω. Ναι, μου απαντά, και μάλιστα είστε χωρίς ΦΠΑ, το ελέγξαμε, όποτε το ποσό είναι 1208,79€ (αν θυμάμαι καλά). Απλά μόλις κάνετε τη μεταφορά επαναπροωθήστε το ηλεκτρονικό καταθετήριο στο mail από το οποίο δεχθήκατε το μήνυμα με το οποίο καταχωρίστηκε η προπαραγγελία σας. Πράγματι, μετά από μισή ώρα και εφόσον έχω κάνει τη μεταφορά, μου τηλεφωνούν και μου λένε ότι λάβανε το αποδεικτικό της κατάθεσης και ότι θα μιλήσουν σύντομα από το αρμόδιο τμήμα για την παραλαβή για Παρασκευή ή Δευτέρα. 
Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, αλλά έπρεπε να πω τον πόνο μου σε κάποιους που θα με καταλάβουν. 



#293   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 17/11/2020 - 01:36

Τελικά, με τα απανωτά σημερινά τηλεφωνήματα από το istorm για κατάθεση των χρημάτων στις προπαραγγελίες και παράδοση από Πέμπτη μέχρι Δευτέρα, άλλαξε το κλίμα από απαισιοδοξία σε αισιοδοξία.

Γιατί όταν έγραψα την Παρασκευή μετά την προαπαραγγελία, ότι ελπίζω την άλλη Παρασκευή να χτυπήσει το κούριερ το κουδούνι μου, με βρήκατε πολύ αισιόδοξο.

Φυσικά σε όσους ξοφλήσαμε την προπαραγγελία αμέσως τα μεσάνυχτα της Πέμπτης προς Παρασκευή, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από istorm. Αλλά και πάλι τι να μας πουν αφού έχουμε ξοφλήσει. Να καταθέσουμε τα χρήματα;

Ας ελπίσουμε να τιμήσουν την σειρά που ολοκληρώσαμε τις παραγγελίες, με πλήρη εξόφληση, και από Πέμπτη να παραλάβουμε χωρίς καμία άλλη ειδοποίηση.


Κανονικά θα παραλάβεις. Μην αγχώνεσαι. Απλά δεν είχαν λόγο να σε καλέσουν ακόμα. Θα σου έρθει ένα ωραιότατο μυνηματάκι μεθαύριο που θα λέει ο tracking number από την acs είναι αυτό. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#294   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2020 - 02:30

Να γράψω και εγώ την ιστορία μου. 
Είχα κάνει προπαραγγελία με το που άνοιξαν οι φόρμες στο istorm. Η όλη διαδικασία διήρκεσε μερικά λεπτά και στο 00:06 είχε καταχωριστεί η παραγγελία με έκδοση τιμολογίου ενός pro max 256GB pacific blue. Σήμερα κατά τις 17:30 χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν το σηκώνω, γιατί είχα δουλειά. Μετά από κανένα τέταρτο κάνω επανάκληση και βγαίνει τηλέφωνο της infoquest. Συνδέομαι με το κέντρο τους και λέω τα συναφή, αλλά μου λένε ότι μου τηλεφώνησαν από iStorm που ανήκει στον όμιλο  όμως δεν μπορούν να με συνδέσουν με αυτούς, συστήνοντας με να περιμένω εκ νέου τηλεφώνημά τους. Σιγά μην περιμένω, λέω μέσα μου, και τηλεφωνώ στο νούμερο που έχει στον ιστότοπό τους. Τους λέω την ιστορία και μου λέει, εμείς σας καλέσαμε για να κάνετε την κατάθεση, γιατί θα είστε από τους πρώτους που θα παραλάβετε. Του λέω, μήπως έχασα τη σειρά μου, όποτε δε θα ήθελα να καταβάλω τα χρήματα για ένα προϊόν που δεν είναι ετοιμοπαράδοτο. Προς τιμήν του παιδιού, μου ζητάει τον κωδικό ηλεκτρονικής παραγγελίας, το επιβεβαιώνει και μου λέει, όχι δε χάσατε την προτεραιότητά σας, θα στα τηλεφωνούσαν και αύριο, απλά τώρα θα τους ενημερώσω εγώ. Άρα, προχωράω στη μεταφορά χρημάτων με e banking άφοβα, του λέω. Ναι, μου απαντά, και μάλιστα είστε χωρίς ΦΠΑ, το ελέγξαμε, όποτε το ποσό είναι 1208,79€ (αν θυμάμαι καλά). Απλά μόλις κάνετε τη μεταφορά επαναπροωθήστε το ηλεκτρονικό καταθετήριο στο mail από το οποίο δεχθήκατε το μήνυμα με το οποίο καταχωρίστηκε η προπαραγγελία σας. Πράγματι, μετά από μισή ώρα και εφόσον έχω κάνει τη μεταφορά, μου τηλεφωνούν και μου λένε ότι λάβανε το αποδεικτικό της κατάθεσης και ότι θα μιλήσουν σύντομα από το αρμόδιο τμήμα για την παραλαβή για Παρασκευή ή Δευτέρα. 
Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, αλλά έπρεπε να πω τον πόνο μου σε κάποιους που θα με καταλάβουν. 

 
Αδερφέ αν πρόκειται να παραλάβεις ως τη Δευτέρα δε το λες και "πόνο" όλο αυτό.Χειρότερο κι από ερωτική απογοήτευση είναι το παραπάνω :D 



#295   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/11/2020 - 07:49

Είδα μόλις στο γνωστό site αγγελιών, κάποιος να έβαλε ότι δίνει 12 mini από Vodafone ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ.
Και ρωτάω καλοπροαίρετα τι έγινε και πως βρέθηκε αφού και καλά 20/11 Ελλάδα θα φέρουν οι γνωστές αλυσίδες.

Τι παίζει ρε παίδες?
Οι γνωστοί κουμπάροι?

Ήρεμα ρωτάω? :)

Ένας τύπος στην Κρήτη με 4 αξιολογήσεις...να δούμε ποιός θα ειναι ο τυχερός!


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 17/11/2020 - 07:52


#296   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2020 - 10:13

Μου ηρθε σημερα η θηκη απο γερμανια για iphone 12 pro max..αφου τετοιο στυλ θηκης προτιμω σε ολα μου τα iphone..μια θηκη να καλυβει ολο το κινητο αλα και να το βγαζω να το χαιρομαι οπως ειναι.


Μου ηρθε σημερα η θηκη απο γερμανια για iphone 12 pro max..αφου τετοιο στυλ θηκης προτιμω σε ολα μου τα iphone..μια θηκη να καλυβει ολο το κινητο αλα και να το βγαζω να το χαιρομαι οπως ειναι.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: manosofi1, 17/11/2020 - 10:15


#297   georgeapostolo

georgeapostolo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2020 - 10:17

Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα σε ολα τα καταστηματα ηλεκτρικων ειδων κανενας λεει οτι δεν ξερει ποσα κομματια θα παραλαβουν και οτι ακομα δεν εχουν μπει στην αποθηκη (κατι που δεν πιστευω) κ ολα  ζητανε προπληρωμή για να προχωρήσει η παραγγελία εκτος του κωτσοβολου.Mονο το puplic μου ειπε οτι εχουν παραλαβει καποια κομματια.



#298   jeremypao

jeremypao

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jeremy mito

Δημοσίευση 17/11/2020 - 10:17

Εχει κάποιος update από κωτσο;;

#299   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2020 - 10:32

Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα σε ολα τα καταστηματα ηλεκτρικων ειδων κανενας λεει οτι δεν ξερει ποσα κομματια θα παραλαβουν και οτι ακομα δεν εχουν μπει στην αποθηκη (κατι που δεν πιστευω) κ ολα  ζητανε προπληρωμή για να προχωρήσει η παραγγελία εκτος του κωτσοβολου.Mονο το puplic μου ειπε οτι εχουν παραλαβει καποια κομματια.

σκεψου και μενα χτες που πηρα public το απογευμα μου ηπαν οτι δεν εχουν παραλαβει ακομα τηέφωνα και ουτε λιστα για το ποιος θα παραλαβει πρωτες μερες



#300   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:00

Παρέλαβα τα δικά μου από Amazon :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 128

0 μέλη, 128 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες