Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1276   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/12/2020 - 07:26

Μεγειά! Να το χαρείς!

Έκανα κι εγώ την πληρωμή σε Document σήμερα και αύριο θα το πάνε οι ίδιοι στο σπίτι μου, που είναι κοντά. Από περιέργεια, κάποιος που αγόρασε από Document και παρέλαβε από τους ίδιους και όχι από κούριερ, πώς ακριβώς έγινε η φάση;

Σας ειδοποίησαν ότι ετοιμάζονται να έρθουν ή απλά χτύπησαν το κουδούνι κάποια στιγμή μέσα στη μέρα;

Περιμένω να δω αν θα το παραδόσουν σχετικά νωρίς, ώστε να μου το στείλει η μητέρα μου στην επαρχία με το ταξί της περιοχής, το οποίο θα βρίσκεται Αθήνα αύριο...

Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει η document πρέπει να έχει κάποιο καλό συμβόλαιο με την speedex, δεν έχω δεί κανέναν να έχει κάνει παράπονο για καθυστέρηση ενώ έξω πέφτει τρελό κράξιμο στην speedex. Στην περιπτωσή μου η παραγγελία έγινε την περασμένη Παρασκευή ενώ ενημερώθηκα οτι διαθέσιμο για αποστολή θα υπήρχε τη Δευτέρα.

Έτσι και έγινε αποστολή Δευτέρα και Τρίτη παραλαβή στα προάστια της Αθήνας!

Μήπως θα ηταν πιο απλό να στο στείλουν με speedex και σε 1-2 ημέρες το πολύ να το έχεις?


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 10/12/2020 - 07:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1277   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2020 - 08:27

Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει η document πρέπει να έχει κάποιο καλό συμβόλαιο με την speedex, δεν έχω δεί κανέναν να έχει κάνει παράπονο για καθυστέρηση ενώ έξω πέφτει τρελό κράξιμο στην speedex. Στην περιπτωσή μου η παραγγελία έγινε την περασμένη Παρασκευή ενώ ενημερώθηκα οτι διαθέσιμο για αποστολή θα υπήρχε τη Δευτέρα.

Έτσι και έγινε αποστολή Δευτέρα και Τρίτη παραλαβή στα προάστια της Αθήνας!

Μήπως θα ηταν πιο απλό να στο στείλουν με speedex και σε 1-2 ημέρες το πολύ να το έχεις?

Nομίζω είναι καθαρά θέμα τύχης... Ειμαι σε παραδιπλανή περιοχή από το Document. Μου έστειλαν μια θήκη (αυτή περιμενω για να βγάλω το κινητό από το κουτί του και να αρχίζω να το χαίρομαι..Ναι είμαι περίεργος χαχα) τη Δευτέρα με Speedex. Από τότε η θήκη έχει κολλήσει στο Κ/Δ Αθηνών λέει και αγνοείται η τύχη της. Αντιθέτως με ACS έρχονται όλα σε 1 άντε 2 εργάσιμες μέρες. Τι να πεις... Ό,τι να 'ναι... 

 

EDIT: Μόλις είδα ότι η θήκη είναι προς παράδοση! Για να δούμε...


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 10/12/2020 - 08:31


#1278   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/12/2020 - 08:34

Nομίζω είναι καθαρά θέμα τύχης... Ειμαι σε παραδιπλανή περιοχή από το Document. Μου έστειλαν μια θήκη (αυτή περιμενω για να βγάλω το κινητό από το κουτί του και να αρχίζω να το χαίρομαι..Ναι είμαι περίεργος χαχα) τη Δευτέρα με Speedex. Από τότε η θήκη έχει κολλήσει στο Κ/Δ Αθηνών λέει και αγνοείται η τύχη της. Αντιθέτως με ACS έρχονται όλα σε 1 άντε 2 εργάσιμες μέρες. Τι να πεις... Ό,τι να 'ναι... 

Ελά ρε σοβαρά? Μου κάνει εντύπωση γιατί είδα και παιδιά απο επαρχία και παρέλαβαν εντός 1-2 ημερών απο document.

Σε καταλαβαίνω εγώ ευτυχώς μαζί με το κινητό πήρα μαζί και την θήκη οπότε μου ήρθαν μαζί...ελπίζω να παραλάβεις άμεσα!


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 10/12/2020 - 08:34


#1279   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/12/2020 - 08:38

Όντως θέμα τύχης κι εγώ έπεσα στην άτυχη περίπτωση.κολλημενο το πακέτο στην acs από την προηγούμενη Παρασκευή και το κακο είναι ότι δεν έχει σκαναριστει για να μπει στην διαλογη.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1280   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2020 - 08:41

Ελά ρε σοβαρά? Μου κάνει εντύπωση γιατί είδα και παιδιά απο επαρχία και παρέλαβαν εντός 1-2 ημερών απο document.

Σε καταλαβαίνω εγώ ευτυχώς μαζί με το κινητό πήρα μαζί και την θήκη οπότε μου ήρθαν μαζί...ελπίζω να παραλάβεις άμεσα!

Αυτός ήταν ο σκοπος αλλά το iStorm δεν είχε τη θήκη που ήθελα τότε και την πήρα απο  document. Τελικα μετά πήρα και μια αλλη από istorm που περιμενω κι αυτή να έρθει... Άστα χαμός!! Χαχαχα... Ευχαριστώ όπως και να εχει...

Ορίστε αν ήταν ανοιχτά τα καταστήματα θα τα έιχαμε ψωνίσει όλα όμορφα κι ωραία και θα τελείωνε εκεί το θέμα. Υπομονή σε όλους παιδιά... 



#1281   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2020 - 09:13

Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει η document πρέπει να έχει κάποιο καλό συμβόλαιο με την speedex, δεν έχω δεί κανέναν να έχει κάνει παράπονο για καθυστέρηση ενώ έξω πέφτει τρελό κράξιμο στην speedex. Στην περιπτωσή μου η παραγγελία έγινε την περασμένη Παρασκευή ενώ ενημερώθηκα οτι διαθέσιμο για αποστολή θα υπήρχε τη Δευτέρα.
Έτσι και έγινε αποστολή Δευτέρα και Τρίτη παραλαβή στα προάστια της Αθήνας!
Μήπως θα ηταν πιο απλό να στο στείλουν με speedex και σε 1-2 ημέρες το πολύ να το έχεις?

Να σου πω την αλήθεια, αρχικά τους ρώτησα για αποστολή με courier επαρχία, για να γλιτώσω και το κόστος του ταξί, κι επειδή δεν τους άκουσα και πολύ αισιόδοξους, είπα να το παίξω safe...

Αλλά ok, τόσα λεφτά δώσαμε, ένα 15αρι παραπάνω για να το παραλάβω χωρίς να μου γίνουν τα νεύρα τσατάλια πρώτα, αξίζει.
Είναι που ξέρω και το ταξί, γιατί έχει χρειαστεί να μου φέρει κι άλλα πράγματα από το καλοκαίρι που έχω παραμείνει εδώ, λόγω covid.

Να δούμε βέβαια πώς θα παραδόσουν σήμερα σπίτι μου, γιατί μαθαίνω Αθήνα θα κάνει χαλασμό όλη μέρα...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 10/12/2020 - 09:13


#1282   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/12/2020 - 09:30

Να σου πω την αλήθεια, αρχικά τους ρώτησα για αποστολή με courier επαρχία, για να γλιτώσω και το κόστος του ταξί, κι επειδή δεν τους άκουσα και πολύ αισιόδοξους, είπα να το παίξω safe...

Αλλά ok, τόσα λεφτά δώσαμε, ένα 15αρι παραπάνω για να το παραλάβω χωρίς να μου γίνουν τα νεύρα τσατάλια πρώτα, αξίζει.
Είναι που ξέρω και το ταξί, γιατί έχει χρειαστεί να μου φέρει κι άλλα πράγματα από το καλοκαίρι που έχω παραμείνει εδώ, λόγω covid.

Να δούμε βέβαια πώς θα παραδόσουν σήμερα σπίτι μου, γιατί μαθαίνω Αθήνα θα κάνει χαλασμό όλη μέρα...

Τότε ναι καλά έκανες και το πήγες εκ του ασφαλούς, εφόσον το συνδιάζεις και με άλλα πράγματα χαλάλι το 15αρι

Γίνεται ήδη χαμός εδώ αλλά οκ δεν πιστεύω να έχεις θέμα λόγω καιρού...καλή παραλαβή!



#1283   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/12/2020 - 10:04

Όντως θέμα τύχης κι εγώ έπεσα στην άτυχη περίπτωση.κολλημενο το πακέτο στην acs από την προηγούμενη Παρασκευή και το κακο είναι ότι δεν έχει σκαναριστει για να μπει στην διαλογη.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ίδια και σε μένα. Κολλημένο από την προηγούμενη Τετάρτη στην speedex χωρίς να έχει σκαναριστει.

Εντωμεταξύ το πλαισιο μου έχει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως και σήμερα.
62e03f16c4c8cbb69989af4548d69f3f.jpg

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1284   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/12/2020 - 10:13

Τα ίδια και σε μένα. Κολλημένο από την προηγούμενη Τετάρτη στην speedex χωρίς να έχει σκαναριστει.

Εντωμεταξύ το πλαισιο μου έχει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως και σήμερα.
62e03f16c4c8cbb69989af4548d69f3f.jpg

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ ως σήμερα υποτίθεται θα το έπαιρνα.και άντε πες την ακυρώνουμε την παραγγελία,πότε θα πάρουμε τα λεφτά πίσω (εγώ παρήγγειλα 2 pro max 256)και πότε θα το πάρουμε από το νέο κατάστημα.ασε τραγική η κατάσταση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1285   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2020 - 10:39

Βρίσκω να αγοράσω από κάποιον λέει με τιμολόγιο θα μου δώσει δλδ απόδειξη .Αυτη ισχύει για 2 χρονια εγγύηση η ένα ;

Αντίγραφο του τιμολογίου θα σου δώσει.

 

Καλύπτεσαι με τρέξιμο στο 2ο χρόνο.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1286   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 10/12/2020 - 12:27

Καλημέρα σε όλους! Χθες παρέλαβα το Pro Max 128 P.B μετά από τεράστια αναμονή αλλά με αποζημίωσε η συσκευή! Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος, χωρίς να έχω τεστάρει τα πάντα βέβαια! Μου ήρθε με την 14.2 περασμένη το οποίο θεωρώ θετικό! Σχετικά με το θέμα της οθόνης δεν μπήκα καν στον κόπο να τεστάρω για τα γνωστά θέματα! Στην καθημερινή μου χρήση δεν διαπίστωσα κάτι ενοχλητικό οπότε δεν θέλω να κάτσω να ψάχνω και να αγχωθώ! Καλές παραλαβές σε όλους!!



#1287   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 10/12/2020 - 12:48

Και μια φωτο ετσι για το καλο...!

Συνημμένα αρχεία



#1288   Niou90

Niou90

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2020 - 13:55

Ενημέρωση και από εμένα για χρόνους παράδοσης. Παραγγελία 4/12 από istorm, πληρωμή 7/12, παράδοση σε acs 8/12 και παραλαβή σήμερα 10/12 στην επαρχία. Αρκετά ικανοποιημένος από άποψη χρόνου με όλα αυτά που έχω ακούσει.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1289   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/12/2020 - 14:11

Ενημέρωση και από εμένα για χρόνους παράδοσης. Παραγγελία 4/12 από istorm, πληρωμή 7/12, παράδοση σε acs 8/12 και παραλαβή σήμερα 10/12 στην επαρχία. Αρκετά ικανοποιημένος από άποψη χρόνου με όλα αυτά που έχω ακούσει.


Sent from my iPad using Tapatalk

πως γινεται προπαραγγελια στο istorm?εκανα στο πλαισιο 1-12 ουτε φωνη ουτε ακρόαση



#1290   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2020 - 14:13

πως γινεται προπαραγγελια στο istorm?εκανα στο πλαισιο 1-12 ουτε φωνη ουτε ακρόαση

Μπαίνεις κανονικά στο site τους και αγοράζεις αυτο που θες. Το βάζεις στο καλάθι κτλ κτλ.

Αυτοί θα σε καλέσουν αμέσως μόλις έχουν διαθεσιμοτήτα για να γίνει η πληρωμή και να στο στείλουν.

Κάντο άμεσα και δε θα περιμένεις πολύ.


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 10/12/2020 - 14:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες