Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Θήκες iPhone 12 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/12/2020 - 15:05

Pasific Blue έχω!

Είδα τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει Νίκο, ταιριάζει τρελά με το Pasific Blue!

Πως ακριβώς ταιριάζει τρελά με το PB από τη στιγμή που η θήκη είναι κλειστή περιμετρικά?Αν εννοείς το κενό της κάμερας οκ αλλά και πάλι αφού η πλάτη ακουμπάει σε τραπέζι γραφείο ή κάποια επιφάνεια πως εσυ θα διακρίνεις το ταιριαστό των χρωμάτων?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2020 - 15:27

Εγώ πήρα ταυτόχρονα με το 12 Pro Max σα λύση ανάγκης την Apple Clear Silicone, μέχρι να πάρω από Amazon διάφανη silicone άλλης εταιρείας ή να βρω σε απόθεμα εδώ κάποια από τις δερμάτινες/σιλικόνης της Apple που έχω βάλει στο μάτι.

Εντέλει μετά από πολλές μέρες, η αίσθηση της Apple Clear Silicone μου αρέσει τρομερά και προβλέπω να την κρατάω στη συσκευή περισσότερο απ´όσο αρχικά νόμιζα.
Είναι σα γυάλινη που ήταν μια ευχάριστη αλλαγή μετά από τόσα χρόνια με θήκες που έχουν μαλακό υλικό.

Τα μειονεκτήματα είναι ότι φαίνεται πίσω το Magsafe και ότι γλιστράει σε σχέση με τις άλλες Apple silicone, αλλά είναι λογικό, αφού είναι σαν από γυαλί και όχι rubbery.

Μου αρέσει επίσης που είναι ανοιχτή στην κάτω πλευρά, όπως οι θήκες προηγούμενης γενιάς και έτσι νιώθω έστω και λίγο το υλικό από το σασί και ένα έξτρα πλεονέκτημα είναι το smoothness στην αφή, κατά το swipe up.

Πάνε χρόνια που είχα να φορέσω διάφανη θήκη, αλλά με αφορμή το Pacific Blue που είναι καταπληκτικό χρώμα, είπα να δοκιμάσω και δε το μετάνιωσα!

#378   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 17/12/2020 - 15:44

Πως ακριβώς ταιριάζει τρελά με το PB από τη στιγμή που η θήκη είναι κλειστή περιμετρικά?Αν εννοείς το κενό της κάμερας οκ αλλά και πάλι αφού η πλάτη ακουμπάει σε τραπέζι γραφείο ή κάποια επιφάνεια πως εσυ θα διακρίνεις το ταιριαστό των χρωμάτων?


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Φυσικά και εννοώ το -μπλε- τετράγωνο κομμάτι των καμερών που δεν καλύπτεται από την θήκη, στα δικά μου μάτια ταιριάζει. 

 

Έχω το συνήθειο να αφήνω το κινητό την οθόνη και όχι με την πλάτη, οπότε μια χαρά μπορώ να διακρίνω τον συνδυασμό.



#379   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2020 - 18:16

Εγώ πήρα ταυτόχρονα με το 12 Pro Max σα λύση ανάγκης την Apple Clear Silicone, μέχρι να πάρω από Amazon διάφανη silicone άλλης εταιρείας ή να βρω σε απόθεμα εδώ κάποια από τις δερμάτινες/σιλικόνης της Apple που έχω βάλει στο μάτι.
Εντέλει μετά από πολλές μέρες, η αίσθηση της Apple Clear Silicone μου αρέσει τρομερά και προβλέπω να την κρατάω στη συσκευή περισσότερο απ´όσο αρχικά νόμιζα.
Είναι σα γυάλινη που ήταν μια ευχάριστη αλλαγή μετά από τόσα χρόνια με θήκες που έχουν μαλακό υλικό.
Τα μειονεκτήματα είναι ότι φαίνεται πίσω το Magsafe και ότι γλιστράει σε σχέση με τις άλλες Apple silicone, αλλά είναι λογικό, αφού είναι σαν από γυαλί και όχι rubbery.
Μου αρέσει επίσης που είναι ανοιχτή στην κάτω πλευρά, όπως οι θήκες προηγούμενης γενιάς και έτσι νιώθω έστω και λίγο το υλικό από το σασί και ένα έξτρα πλεονέκτημα είναι το smoothness στην αφή, κατά το swipe up.
Πάνε χρόνια που είχα να φορέσω διάφανη θήκη, αλλά με αφορμή το Pacific Blue που είναι καταπληκτικό χρώμα, είπα να δοκιμάσω και δε το μετάνιωσα!


Οι φετινές σιλικόνης είναι όντως πολύ καλές.

Και βοηθάει κυρίως η αλλαγή του σχεδιασμού με το Flat Design.

Περιμένω εντυπώσεις για πιθανές γρατζουνιές και πόσο φαίνονται.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#380   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2020 - 18:37

Οι φετινές σιλικόνης είναι όντως πολύ καλές.

Και βοηθάει κυρίως η αλλαγή του σχεδιασμού με το Flat Design.

Περιμένω εντυπώσεις για πιθανές γρατζουνιές και πόσο φαίνονται.

Θα ενημερώσω σίγουρα!

Αυτό που με αγχώνει λίγο, είναι μην αρχίσει σύντομα να μαζεύει σκονίτσες, που λόγω διαφάνειας θα φαίνονται και θα χρειαστεί καθάρισμα.

Είναι πολύ tight και μου φαίνεται ότι θα είναι δύσκολο task η αφαίρεση. Βέβαια ίσως γι'αυτό το λόγο να μη μπαίνουν εύκολα σκόνες, θα δείξει μέσα σε κανά μήνα φαντάζομαι...

#381   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2020 - 19:10

Αυτό δε ξέρω κατά πόσο θα το αποφυγείς.

Ειδικά αν το βάζεις σε τσέπες και τσάντες.

Και ‘μενα η διάφανη που σου ‘χα πει πιο πίσω, γεμίζει πολύ εύκολα και κάποια κομμάτια σκόνης είχαν κολλήσει στο Stainless.

Γύρισα στη ΠΟΠΑΡΑ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#382   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2020 - 19:13

Εγώ πήρα ταυτόχρονα με το 12 Pro Max σα λύση ανάγκης την Apple Clear Silicone, μέχρι να πάρω από Amazon διάφανη silicone άλλης εταιρείας ή να βρω σε απόθεμα εδώ κάποια από τις δερμάτινες/σιλικόνης της Apple που έχω βάλει στο μάτι.

Εντέλει μετά από πολλές μέρες, η αίσθηση της Apple Clear Silicone μου αρέσει τρομερά και προβλέπω να την κρατάω στη συσκευή περισσότερο απ´όσο αρχικά νόμιζα.
Είναι σα γυάλινη που ήταν μια ευχάριστη αλλαγή μετά από τόσα χρόνια με θήκες που έχουν μαλακό υλικό.

Τα μειονεκτήματα είναι ότι φαίνεται πίσω το Magsafe και ότι γλιστράει σε σχέση με τις άλλες Apple silicone, αλλά είναι λογικό, αφού είναι σαν από γυαλί και όχι rubbery.

Μου αρέσει επίσης που είναι ανοιχτή στην κάτω πλευρά, όπως οι θήκες προηγούμενης γενιάς και έτσι νιώθω έστω και λίγο το υλικό από το σασί και ένα έξτρα πλεονέκτημα είναι το smoothness στην αφή, κατά το swipe up.

Πάνε χρόνια που είχα να φορέσω διάφανη θήκη, αλλά με αφορμή το Pacific Blue που είναι καταπληκτικό χρώμα, είπα να δοκιμάσω και δε το μετάνιωσα!


Θα ενημερώσω σίγουρα!

Αυτό που με αγχώνει λίγο, είναι μην αρχίσει σύντομα να μαζεύει σκονίτσες, που λόγω διαφάνειας θα φαίνονται και θα χρειαστεί καθάρισμα.

Είναι πολύ tight και μου φαίνεται ότι θα είναι δύσκολο task η αφαίρεση. Βέβαια ίσως γι'αυτό το λόγο να μη μπαίνουν εύκολα σκόνες, θα δείξει μέσα σε κανά μήνα φαντάζομαι...


Πόσο «διάφανη» είναι τελικά ;

Στις φωτογραφίες γυαλίζει αρκετά, πράγμα που την καθιστά όχι και τόσο διάφανη. Και λίγο «φτηνή», άσχετα αν η ποιότητα είναι καλή.

Δεν είχα προσέξει ότι είναι ανοιχτή από κάτω. Ένα ακόμα μείον για μένα. Μαζί με τη γυαλάδα και την ενδεχόμενη κιτρινίλα. Αλλά έτσι κι αλλιώς όλες οι σιλικόνης κ@λος γίνονται αρκετά γρήγορα.

Οι φετινές υπόλοιπες σιλικόνης βγαίνουν αρκετά εύκολα, χωρίς να αφήνουν μεγάλα κενά περιμετρικά. Οι παλιότερες (μαζί με τη φετινή clear) έχουν πιο σφιχτή εφαρμογή αναγκαστικά λόγω του ανοίγματος κάτω.

Σκόνη - χνούδι μαζεύεται σε φυσιολογικό βαθμό ειδικά αν υπάρχει και τζάμι.

Μακάρι να μη γυάλιζε τόσο η clear. Οι λευκές επικαλύψεις των μαγνητών που παραπέμπουν σε «on» είναι γ@μ@τες.

#383   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2020 - 19:47

Αυτό δε ξέρω κατά πόσο θα το αποφυγείς.

Ειδικά αν το βάζεις σε τσέπες και τσάντες.

Και ‘μενα η διάφανη που σου ‘χα πει πιο πίσω, γεμίζει πολύ εύκολα και κάποια κομμάτια σκόνης είχαν κολλήσει στο Stainless.

Γύρισα στη ΠΟΠΑΡΑ.

Το βάζω μόνιμα σε συγκεκριμένη θήκη τσάντας που σίγουρα δε βοηθάει. Νομίζω το πλεονέκτημα των κοινών silicone είναι η εσωτερική επένδυση που έχω την αίσθηση ότι παγιδεύει τις σκόνες κλπ πάνω της κι έτσι παύουν να κάθονται πάνω στο stainless με κίνδυνο να αφήσουν μόνιμα σημάδια εν καιρώ.

Η Poppy και η Baltic Blue είναι οι σίγουρες επόμενες αγορές μου [emoji4]

Πόσο «διάφανη» είναι τελικά ;

Στις φωτογραφίες γυαλίζει αρκετά, πράγμα που την καθιστά όχι και τόσο διάφανη. Και λίγο «φτηνή», άσχετα αν η ποιότητα είναι καλή.

Δεν είχα προσέξει ότι είναι ανοιχτή από κάτω. Ένα ακόμα μείον για μένα. Μαζί με τη γυαλάδα και την ενδεχόμενη κιτρινίλα. Αλλά έτσι κι αλλιώς όλες οι σιλικόνης κ@λος γίνονται αρκετά γρήγορα.

Οι φετινές υπόλοιπες σιλικόνης βγαίνουν αρκετά εύκολα, χωρίς να αφήνουν μεγάλα κενά περιμετρικά. Οι παλιότερες (μαζί με τη φετινή clear) έχουν πιο σφιχτή εφαρμογή αναγκαστικά λόγω του ανοίγματος κάτω.

Σκόνη - χνούδι μαζεύεται σε φυσιολογικό βαθμό ειδικά αν υπάρχει και τζάμι.

Μακάρι να μη γυάλιζε τόσο η clear. Οι λευκές επικαλύψεις των μαγνητών που παραπέμπουν σε «on» είναι γ@μ@τες.

Είναι όντως πολύ γυαλιστερή, σαν τζάμι. Αλλά το χρώμα φαίνεται 100% γι'αυτό το λόγο. Όσο χάνει μια θήκη σε γυαλάδα, σημαίνει ότι περνάμε σε πιο matte υφή και το χρώμα θαμπώνει. Μέχρι που φτάνουμε στις frosted θήκες που είναι σαν αμμοβολή και αλλοιώνεται το χρώμα εντελώς.

Θα βάλω ένα βιντεάκι αύριο σε φως, για να δεις πώς είναι.

Συμφωνώ ότι σε γενικές γραμμές οι διάφανες θήκες δείχνουν φθηνές, με τη συγκεκριμένη δεν ξέρω πώς το έχουν καταφέρει να μη δείχνει φθηνή. Με έχει εκπλήξει ευχάριστα, νομίζω παίζει ρόλο και το thickness, γιατί λεπτή δεν τη λες. Είναι αρκετά παχιά και το σκληρό υλικό σου δίνει μια αίσθηση στιβαρότητας.
Επίσης, στο κάτω μέρος, βγαίνει πιο έξω σε σχέση με τις παλιές, "αγκαλιάζει" δηλαδή πολύ περισσότερο το εκτεθειμένο κομμάτι και το καταλαβαίνω επειδή παρατήρησα πως πλέον το μικρό μου δάχτυλο δεν φτάνει να ακουμπήσει στο σασί, όταν το τοποθετώ εκεί για να κάνω grip, ακουμπάει μόνο στην άκρη της θήκης.
Το οποίο είναι σίγουρα καλό για τυχόν πεσίματα.

Edit: νομίζω για τη συγκεκριμένη αντίστοιχη περσινή είχα διαβάσει ότι κιτρίνισε κυρίως στα πλήκτρα και όχι τόσο η υπόλοιπη.
Θα δείξει στο μέλλον, θα σας κρατήσω ενήμερους.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 17/12/2020 - 19:50


#384   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2020 - 20:10

Το βάζω μόνιμα σε συγκεκριμένη θήκη τσάντας που σίγουρα δε βοηθάει. Νομίζω το πλεονέκτημα των κοινών silicone είναι η εσωτερική επένδυση που έχω την αίσθηση ότι παγιδεύει τις σκόνες κλπ πάνω της κι έτσι παύουν να κάθονται πάνω στο stainless με κίνδυνο να αφήσουν μόνιμα σημάδια εν καιρώ.
Η Poppy και η Baltic Blue είναι οι σίγουρες επόμενες αγορές μου [emoji4].


Ναι η επένδυση βοηθάει πολύ.

Ο λόγος που γύρισα στη δερμάτινη.

Φέτος ίσως να είναι η πρώτη φορά που θα πάω στη σιλικόνη της Apple.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#385   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 18/12/2020 - 11:59

Ωραιες ολες οι aftermarket θηκες , αλλα σαν την original ..... 

 

Παρελαβα σημερα )))) 

 

 

Συνημμένα αρχεία



#386   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2020 - 12:38

Πόσο «διάφανη» είναι τελικά ;

Στις φωτογραφίες γυαλίζει αρκετά, πράγμα που την καθιστά όχι και τόσο διάφανη. Και λίγο «φτηνή», άσχετα αν η ποιότητα είναι καλή.

Δεν είχα προσέξει ότι είναι ανοιχτή από κάτω. Ένα ακόμα μείον για μένα. Μαζί με τη γυαλάδα και την ενδεχόμενη κιτρινίλα. Αλλά έτσι κι αλλιώς όλες οι σιλικόνης κ@λος γίνονται αρκετά γρήγορα.

Οι φετινές υπόλοιπες σιλικόνης βγαίνουν αρκετά εύκολα, χωρίς να αφήνουν μεγάλα κενά περιμετρικά. Οι παλιότερες (μαζί με τη φετινή clear) έχουν πιο σφιχτή εφαρμογή αναγκαστικά λόγω του ανοίγματος κάτω.

Σκόνη - χνούδι μαζεύεται σε φυσιολογικό βαθμό ειδικά αν υπάρχει και τζάμι.

Μακάρι να μη γυάλιζε τόσο η clear. Οι λευκές επικαλύψεις των μαγνητών που παραπέμπουν σε «on» είναι γ@μ@τες.

Ανέβασα ένα βιντεάκι εδώ, για να δουν όσοι ενδιαφέρονται την Apple Silicone Clear. Επειδή σε φωτογραφίες η συγκεκριμένη δύσκολα γράφει σωστά.

https://we.tl/t-ULpNr0Y6So

#387   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 18/12/2020 - 12:45

ειναι υπεροχη Σονια , ομως εμενα δεν μου αρεσει καθολου το mag safe πισω , για αυτο κι κατεληξα στην δερματινη μπλε - εχει mag safe αλλα εσωτερικα μονο 



#388   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2020 - 12:54

ειναι υπεροχη Σονια , ομως εμενα δεν μου αρεσει καθολου το mag safe πισω , για αυτο κι κατεληξα στην δερματινη μπλε - εχει mag safe αλλα εσωτερικα μονο

Ισχύει και για μένα, δεν το προτιμώ που φαίνεται. Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν σκοπεύω και να το αξιοποιήσω κιόλας. Τη Baltic Blue σκοπεύω κι εγώ να την αγοράσω σύντομα, ως εναλλακτική! Είναι πολύ ωραία, μεγειά [emoji4]

#389   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2020 - 13:04

Eγώ πάλι παιδιά επειδή μου αρέσει να πω την αλήθεια μου όπως είναι με το χρυσό γύρω γύρω και να μου χαρίσουν θήκη που το κρύβει δεν την βάζω γιατί μετά νοιώθω ότι δεν έχω το τηλέφωνο που έχω διαλέξει .Έτσι έχω καταφύγει σε διάφανες και προσπαθώ να βρω μια που να είναι όσο το δυνατόν ποιο minimal και να μην του δίνει ούτε όγκο αλλά και να φαίνεται το τηλέφωνο όσο γίνεται βέβαια όπως θα ήταν χωρίς θήκη . 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#390   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2020 - 13:14

Ισχύει και για μένα, δεν το προτιμώ που φαίνεται. Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν σκοπεύω και να το αξιοποιήσω κιόλας. Τη Baltic Blue σκοπεύω κι εγώ να την αγοράσω σύντομα, ως εναλλακτική! Είναι πολύ ωραία, μεγειά [emoji4]

Πήγα να κάνω edit στο τελευταίο γιατί κάτι θυμήθηκα να γράψω, αλλά δε με αφήνει.

Όσοι έχετε πάρει τις τελευταίες μέρες αυθεντικές θήκες, αν μπορείτε, παρατηρείστε αν η θήκη παραμένει καλά "κουμπωμένη" στις άκρες, σε βάθος χρόνου.

Έχω δει να αναφέρεται πολύ συχνά ότι ανασηκώνονται οι άκρες της συσκευής από τη θήκη και αναρωτιέμαι αν έχει διορθωθεί στις τελευταίες παρτίδες ή αν έχει να κάνει με το νέο σχεδιασμό του iPhone.

Είναι ένας από τους βασικούς λόγους που ακόμα δεν έχω προβεί σε αγορά των δερμάτινων που με ενδιαφέρουν... Ο άλλος λόγος είναι πως δεν υπάρχουν ακόμα διαθέσιμες στη Document που είναι η μόνη εταιρεία με την οποία μπορώ να εξασφαλίσω ότι θα φτάσουν πολύ σύντομα στα χέρια μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες