Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1546   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2021 - 11:22

Αν σκέφτεσαι για click away θα περιμένεις λίγο.Αναστέλλονται πάλι για μέχρι τις 11 του μήνα.


Ναι μόλις το είδα ...έχω παραγγείλει με click away από istorm ... δεν το βλέπω να παραλαμβάνω πριν το Πάσχα ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1547   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/01/2021 - 11:25

Αν σκέφτεσαι για click away θα περιμένεις λίγο.Αναστέλλονται πάλι για μέχρι τις 11 του μήνα.


Τώρα το είδα κι εγώ, το πλαίσιο έχει και δικά του οχήματα κι ίσως μπορέσει να παραδώσει.
Αλλιώς θα περιμένω Amazon. Οι οποίοι σου λένε δυο χρόνια σε καλύπτουμε. Όταν μάλιστα τους είπα αν θα μπορέσω να το πάω σε εξουσιοδοτημένο στην Ελλάδα μου είπαν από εμάς ελεύθερα και μετά πάλι σε καλύπτουμε αλλά η αντιπροσωπεία θα σε παραπέμψει σε εμάς (Amazon).

#1548   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/01/2021 - 11:30

Αν βγει κάποιο πρόγραμμα από apple τότε από όπου και να το έχεις προμηθευτεί (1 χρόνο ή και όχι ) πας info quest αλλιώς μόνο από εκεί που το προμηθεύτηκες για τον 2 χρόνο υπάρχουν ειδικές συμφωνίες που δεν σε νοιάζουν εσένα σαν καταναλωτή . ( κάποιοι έχουν δικά τους service)


Δε μιλάμε για τα προγράμματα αντ/στασης.

Αυτό είναι ένα άλλο κομμάτι όπου και πας σε όποιο εξουσιοδοτημένο σε βολεύει.

Μοναδικός πάλι που έχει δικό του επισκευαστικό πλήν των εξουσιοδοτημένων είναι ο Γερμανός, ως ο πρώτος Reseller πρίν χρόνια.

Οι υπόλοιποι στέλνουν στην InfoQuest.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1549   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/01/2021 - 13:55

Πανω απο 390£ θα εχει taxes and duties


https://www.gov.uk/g...OPAxzO-tdY0RjdQ

#1550   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2021 - 18:20

Εγώ πάλι βλέπω οτι εφαρμοζεται τo import fees deposit από Amazon UK ακόμα και σε ποσά κάτω των 300GBP

 

Αυτό πρέπει να είναι το σωστό:

Customs Duty becomes payable if the goods are more than £135 in value.

 

 

Πανω απο 390£ θα εχει taxes and duties

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  123.jpg   33.38KB   67 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 02/01/2021 - 18:28


#1551   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/01/2021 - 18:34

Έχω στηθεί με το δίκανο και περιμένω το iPhone 12 128GB Black at Amazon. Υπάρχει κανένας τρόπος να ενημερωθώ για την διαθεσιμότητα ώστε να κάνω παραγγελία;



#1552   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2021 - 18:57

Έχω στηθεί με το δίκανο και περιμένω το iPhone 12 128GB Black at Amazon. Υπάρχει κανένας τρόπος να ενημερωθώ για την διαθεσιμότητα ώστε να κάνω παραγγελία;

Να φανταστώ Γερμανικό ή Γαλλικό ε; Γιατί Αγγλικό πάπαλα και Ισπανικό και Ιταλικό δεν κάνουν παράδοση στην Ελλάδα (αυτό με το Ισπανικό και το Ιταλικό είναι καταστροφή)

Θα πρέπει λοιπόν να βρεις το χρώμα που θες και να στο έχει ή temporarily out of stock που σε αυτή την περίπτωση σου δίνει επιλογή να το βάλεις στο καλάθι και να το παραγγείλεις κανονικά ή currently unavailable και να έχει επιλογή (επάνω δεξιά) να σου στείλει email όταν θα υπάρξει διαθέσιμο.

Για την ώρα στο γερμανικό δυστυχώς σε μαύρο δίνει μόνο δυνατότητα τα 256gbσ

Το γαλλικό το έχει όμως
https://www.amazon.f...ref_=ast_sto_dp


Να περιμένεις μεγάλη καθυστέρηση στην παράδοση.

Παραγγελία μου από 21/12 είναι ακόμα στο preparing for dispatch (επιλογή express shipping )



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: afilopou, 02/01/2021 - 19:05


#1553   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/01/2021 - 19:13

Εγώ πάλι βλέπω οτι εφαρμοζεται τo import fees deposit από Amazon UK ακόμα και σε ποσά κάτω των 300GBP

Αυτό πρέπει να είναι το σωστό:
Customs Duty becomes payable if the goods are more than £135 in value.


Ειναι deposit. Επίσης, εχει μικρότερη τιμη απο αυτη που ειχε πριν βάλεις διευθυνση εκτος UK.

#1554   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/01/2021 - 20:56

Να φανταστώ Γερμανικό ή Γαλλικό ε; Γιατί Αγγλικό πάπαλα και Ισπανικό και Ιταλικό δεν κάνουν παράδοση στην Ελλάδα (αυτό με το Ισπανικό και το Ιταλικό είναι καταστροφή)

Θα πρέπει λοιπόν να βρεις το χρώμα που θες και να στο έχει ή temporarily out of stock που σε αυτή την περίπτωση σου δίνει επιλογή να το βάλεις στο καλάθι και να το παραγγείλεις κανονικά ή currently unavailable και να έχει επιλογή (επάνω δεξιά) να σου στείλει email όταν θα υπάρξει διαθέσιμο.

Για την ώρα στο γερμανικό δυστυχώς σε μαύρο δίνει μόνο δυνατότητα τα 256gbσ

Το γαλλικό το έχει όμως
https://www.amazon.f...ref_=ast_sto_dp


Να περιμένεις μεγάλη καθυστέρηση στην παράδοση.

Παραγγελία μου από 21/12 είναι ακόμα στο preparing for dispatch (επιλογή express shipping )



Sent from my Pixel XL using Tapatalk




Για το γερμανικό λέω γιατί έχω επαγγελματικό λογαριασμό.
Δεν μου δίνει καν δυνατότητα στο 128Gb black να με ενημερώσει με mail.

#1555   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2021 - 21:07

Για το γερμανικό λέω γιατί έχω επαγγελματικό λογαριασμό.
Δεν μου δίνει καν δυνατότητα στο 128Gb black να με ενημερώσει με mail.

Και από το γαλλικό μπορείς .Με τα ίδια credentials που έχεις στο Amazon DE Business


Θα πας στο γαλλικό αμαζον.

https://www.amazon.fr/

Θα κάνεις login με τα credentials που χρησιμοποιείς στο γερμανικό (μπορεί να σου ζητήσει για λόγους ασφαλείας να σου στείλει κωδικό επιβεβαίωσης στο email ή στο κινητό).Θα κάνεις login και θα δεις ότι θα έχει όλες τις διευθύνσεις και τις κάρτες πληρωμής που έχεις και στο γερμανικό.

Θα κάνεις την παραγγελία (χρησιμοποίησε chrome για να σου κάνει μετάφραση στα αγγλικά) και λογικά θα σου ζητήσει για λόγους ασφαλείας να ξαναβάλεις τα ψηφία της κάρτας πληρωμής.
Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: afilopou, 02/01/2021 - 21:15


#1556   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/01/2021 - 21:53

Το είδα, ευχαριστώ. Αυτοί οι Γάλλοι, ούτε δυνατότητα για αγγλικά δεν έχουν. Είναι πιο ακριβό όμως στο γαλλικό.



#1557   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/01/2021 - 01:57

Σε ξεγελάει ο ΦΠΑ. Η τιμή που βλέπεις στο γερμανικό θα αλλάξει όταν το βάλεις στο καλάθι και επιλέξεις ελληνική διεύθυνση γιατί θα αναπροσαρμόσει τον ΦΠΑ στο ελληνικό. Στο γαλλικό φαίνεται να είναι πιο ακριβό γιατί έχουν μεγαλύτερο ΦΠΑ από τους Γερμανούς, αλλά αν το βάλεις στο καλάθι και κάνει την αναπροσαρμογή, θα είναι ίδια τιμή και στα δυο για αποστολή Ελλάδα (στο γαλλικό θα είναι μικρότερη η αύξηση, αλλά εν τέλει θα έρθει μια η άλλη) . Μόνη εξαίρεση αν έχει πτώση τιμής το γερμανικό λόγω προσφοράς
 

 

Το είδα, ευχαριστώ. Αυτοί οι Γάλλοι, ούτε δυνατότητα για αγγλικά δεν έχουν. Είναι πιο ακριβό όμως στο γαλλικό.



#1558   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/01/2021 - 02:00

Έβαλα από το γαλλικό παραγγελία το ρολόι 9/12 κι εγώ με express. Έγινε τελικά dispatch 18/12 με UPS και 19/12 έφτασε. Λογικά από μέρα σε μέρα θα φύγει. 
 


Να περιμένεις μεγάλη καθυστέρηση στην παράδοση.

Παραγγελία μου από 21/12 είναι ακόμα στο preparing for dispatch (επιλογή express shipping )



Sent from my Pixel XL using Tapatalk



#1559   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2021 - 08:59

Σε ξεγελάει ο ΦΠΑ. Η τιμή που βλέπεις στο γερμανικό θα αλλάξει όταν το βάλεις στο καλάθι και επιλέξεις ελληνική διεύθυνση γιατί θα αναπροσαρμόσει τον ΦΠΑ στο ελληνικό. Στο γαλλικό φαίνεται να είναι πιο ακριβό γιατί έχουν μεγαλύτερο ΦΠΑ από τους Γερμανούς, αλλά αν το βάλεις στο καλάθι και κάνει την αναπροσαρμογή, θα είναι ίδια τιμή και στα δυο για αποστολή Ελλάδα (στο γαλλικό θα είναι μικρότερη η αύξηση, αλλά εν τέλει θα έρθει μια η άλλη) . Μόνη εξαίρεση αν έχει πτώση τιμής το γερμανικό λόγω προσφοράς

Είναι πιο ακριβό το γαλλικό περίπου κατά 37 ευρώ (λόγω χαμηλότερης τιμής του γερμανικού και λόγω προσφοράς που έχει)

Ο φίλος αγοράζει με επαγγελματικό. Σε κάθε περίπτωση δυνατότητα για άμεση αγορά δίνει μόνο το γαλλικό.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

#1560   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/01/2021 - 09:35

Σε ξεγελάει ο ΦΠΑ. Η τιμή που βλέπεις στο γερμανικό θα αλλάξει όταν το βάλεις στο καλάθι και επιλέξεις ελληνική διεύθυνση γιατί θα αναπροσαρμόσει τον ΦΠΑ στο ελληνικό. Στο γαλλικό φαίνεται να είναι πιο ακριβό γιατί έχουν μεγαλύτερο ΦΠΑ από τους Γερμανούς, αλλά αν το βάλεις στο καλάθι και κάνει την αναπροσαρμογή, θα είναι ίδια τιμή και στα δυο για αποστολή Ελλάδα (στο γαλλικό θα είναι μικρότερη η αύξηση, αλλά εν τέλει θα έρθει μια η άλλη) . Μόνη εξαίρεση αν έχει πτώση τιμής το γερμανικό λόγω προσφοράς


Ευχαριστώ, το έψαξα πιο πριν. Όπως είπε κι ο afilopou αγοράζω χωρίς ΦΠΑ και το γερμανικό το έχει 37€ φθηνοτερο που προτιμώ να τα δώσω σε θήκη!
Αλλά αν δω ότι δεν το βγάζει στα κοντά μάλλον στα γαλλάκια θα τα δώσω τα λεφτά. Αν συμβεί κάτι όμως στο κινητό, θα πρέπει να συνεννοηθώ με το γαλλικό Amazon ή θα μπορώ και στο γερμανικό; Γιατί με τους Γάλλους δεν νομίζω να βγάλω άκρη, εγώ δεν μιλάω γαλλικά, αυτοί δεν θέλουν να μιλάνε αγγλικά... δύσκολα τα πράγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες