Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2131   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2021 - 19:43

Ναι έχει οδηγό (πλαστικό) για εύκολη τοποθέτηση.

Επειδή χρόνια χρησιμοποιούσα της Klearlook, με βεβαιότητα σου λέω πως της TORRAS είναι ανώτερη.

Και έχει και 3 μέσα.

Νικόλα 2 ή 3?

Η δική μου συσκευασία έχει 2.Οπως και του φίλου


Και επιβεβαιώνω ότι είναι καταπληκτικό γυαλί (δεν έχω βέβαια εμπειρία από άλλες μάρκες)
Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: afilopou, 06/01/2021 - 19:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2132   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/01/2021 - 20:24

Ναι μακακία. 2 έχω και 'γω.

 

Είχα αφήσει μέσα στη συσκευασία το σακουλάκι του που νόμιζα πως ήταν το 3ο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2133   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2021 - 22:28

Δεν έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία των τζαμιών της Torras και ίσως ο δικός της αποτελεί εξαίρεση, αλλά ΓΕΝΙΚΑ μην έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη στους οδηγούς τοποθέτησης.

Λεπτό, συνήθως κακοκομμένο, με γωνιές πλαστικό που εφαρμόζει σφιχτά και αλουμίνιο ή stainless steel είναι κακός συνδυασμός.

Επίσης η χρησιμότητά του ελέγχεται. Το τζαμί δίνει πολλά περιθώριο διόρθωσης λανθασμένης τοποθέτησης.

Τουλάχιστον τον οδηγό τον τοποθετείτε προσεκτικά.

#2134   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 07/01/2021 - 17:29

Εγώ δεν ενθουσιάστηκα από τα τζαμάκια της Torras. Ο πλαστικός οδηγός τοποθέτησης πίεζε το δικό μου κινητό κατά τη τοποθέτηση και έβαλα το τζαμάκι "χειροκίνητα" και επίσης είδα αμέσως δαχτυλιές (fingeprints) που βλέπω στα συνηθισμένα τζαμάκια της τοπικής αγοράς. Γι αυτό το λόγο έχω ήδη παραγγείλει και έρχονται τα παρακάτω:

 

1. https://www.amazon.d...dt_b_prod_image

ZAGG InvisibleShield Glass Elite VisionGuard Plus

 

2. https://flolab.io/co...creen-protector

NanoArmour Anti-Microbial iPhone 12 Pro Max Screen Protecto

 

Ειδικά το 2ο βγήκε στη κορυφή συγκριτικού:

 


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 07/01/2021 - 17:33


#2135   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 07/01/2021 - 19:03

Πρώτη βγάζει την Rhinoshield. https://rhinoshield....-12&color=black

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι τόσο καλή; Την βάζεις εύκολα; Είναι βέβαια και 0,42mm.



#2136   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 07/01/2021 - 19:17

στο install & scratch την έχει αρκετά πιο χαμηλά από τις παραπάνω. 1η overall είναι η flolab οπως έγραψα. απλά μετά διαλέγεις τι προτιμάς περισσότερο.



#2137   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 07/01/2021 - 19:28

στο install & scratch την έχει αρκετά πιο χαμηλά από τις παραπάνω. 1η overall είναι η flolab οπως έγραψα. απλά μετά διαλέγεις τι προτιμάς περισσότερο.

https://flolab.io/co...reen-protectors Φίλε μου τι διαφορές έχουν μεταξύ τους; Εκτός από την privacy δεν κατάλαβα τις υπόλοιπες τι διαφορές έχουν. Επίσης, ευρωπαϊκό Site έχουν; Από Αμερική αυτές θα περάσουν τελωνείο.



#2138   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 07/01/2021 - 22:39

και εγώ "κόλλησα" στην αρχή, Η 1η αυτή που πήρα καλύπτει όλη την οθόνη, η "best" είναι πιο μαζεμένη και δε καλύπτει το notch, μετά είναι η mat έκδοση και τέλος η "privacy". Για τις mat και privacy φαντάζομαι ξέρεις τις διαφορές...?

 

Έρχεται από Κίνα χωρίς τελωνείο και με traxcking number. Απλά επειδή είναι "απλή" αποστολή φοβάμαι ότι μέχρι να φθάσει θα έχει βγει το iphone 13.... Αν έχω νεότερα θα σου πω... \

 

Έρχεται πάντως με YunExpress 

 

Από Αμερική που ψωνίζω Dbrand μέσω FedEx και μου έρχεται σε 3 μέρες και κόστος 40-50Ε δε είχα θέμα με τελωνείο. Νομίζω από ένα ποσό και πάνω πιάνεται το τελωνείο


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 07/01/2021 - 22:43


#2139   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2021 - 22:57

e739a49a7e24e69701a1b21815e90f38.jpg

#2140   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/01/2021 - 23:12

και εγώ "κόλλησα" στην αρχή, Η 1η αυτή που πήρα καλύπτει όλη την οθόνη, η "best" είναι πιο μαζεμένη και δε καλύπτει το notch, μετά είναι η mat έκδοση και τέλος η "privacy". Για τις mat και privacy φαντάζομαι ξέρεις τις διαφορές...?

 

Έρχεται από Κίνα χωρίς τελωνείο και με traxcking number. Απλά επειδή είναι "απλή" αποστολή φοβάμαι ότι μέχρι να φθάσει θα έχει βγει το iphone 13.... Αν έχω νεότερα θα σου πω... \

 

Έρχεται πάντως με YunExpress 

 

Από Αμερική που ψωνίζω Dbrand μέσω FedEx και μου έρχεται σε 3 μέρες και κόστος 40-50Ε δε είχα θέμα με τελωνείο. Νομίζω από ένα ποσό και πάνω πιάνεται το τελωνείο

Αυτό έχω πάρει εγώ στη Black Friday όταν ακόμη περίμενα της torras. Απλά κορυφαίο, με απίστευτη αίσθηση. Το πήρα με έκπτωση 30% και έβαλα dhl express. Η παραγγελία έγινε Κυριακή της Black Friday και Πέμπτη το είχα στα χέρια μου! Μάλιστα εκτελωνίστηκε, χωρίς φόρο φυσικά. Επίσης, έχει πολύ καλή αντίσταση στις γρατζουνιές που εμφανίζουν όλα τα προστατευτικά. Εκεί που θα μείνεις, είναι η αίσθηση που αφήνει στην αφή! Έχω αφήσει και σχόλιο στο σάιτ του και μου είχαν στείλει εκπτωτικό κουπόνι που έχει λήξει. 



#2141   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 08/01/2021 - 00:22

Ευχαριστώ για τισ πληροφορίες. Σε εμένα δεν έβγαλε επιλογή για express,,,,η τορας δε μου άρεσε καθόλου. Κατευθείαν fingerprints

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 08/01/2021 - 00:23


#2142   hobis

hobis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/01/2021 - 20:05

Καλησπέρα σας είναι εύκολο να μου βάλετε ένα λίνκ για τζαμάκι και θήκη διάφανη Torras για iPhone 12 Pro Max ; Από Amazon.de Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

#2143   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2021 - 20:25

Καλησπέρα σας είναι εύκολο να μου βάλετε ένα λίνκ για τζαμάκι και θήκη διάφανη Torras για iPhone 12 Pro Max ; Από Amazon.de Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Διαλεξε



#2144   hobis

hobis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/01/2021 - 21:31

Ευχαριστώ πολύ για το λίνκ !

#2145   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 10/01/2021 - 08:56

Δε ξέρω τι λέτε, αλλά το συγκεκριμένο skin της dbrand απλά τα σπάει για μένα...!! Η βλακεία μου είναι πως όταν το παρέλαβα δε μου έκανε κλικ το χρώμα και το τοποθέτησα χύμα και δεν είναι τέλειο όπως θα έπρεπε... Παρήγγειλα όμως και άλλο να έρχετε  :)

 

Pastels - Sunset Red 12 Pro Max

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 10/01/2021 - 08:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)