Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 17:56

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι γιατί φταίω εγω που δεν το ανέφερα αρχικά και σε λίγο θα με κάνετε να αισθανθώ ότι πήγα και έκλεψα τη μπουκιά απο το στόμα πεινασμένου παιδιού και το έσπρωξα να πέσει κιόλας. ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, απο την πρώτη μέρα που άνοιξαν στη συγκεκριμένη αλυσίδα ! Απλά στην αρχή δεν αγχώθηκα και είπα Οκ, σε 2-3 βδομάδες θα το φέρουν. Βλέποντας όμως οτι δεν παραλαμβάνει σχεδόν κανένας και έχοντας τον αγοραστή του παλιού μου κινητού να με πιέζει, ΤΟΤΕ πήρα τη γνωστή μου και της είπα να το κοιτάξει αν μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία μου και επενέβη να το πάρω, Οπότε, ναί τυπικά σταυρώστε με που το έκανα αλλά στην ουσία κανένα κινητό δεν άρπαξα απο άλλον που έχει προπαραγγείλει γιατί και εγω είχα προπαραγγείλει πρώτη μέρα. Αυτό και ας τελειώσει εδώ η συζήτηση σας παρακαλώ, γιατί ειλικρινά έχω μετανιώσει και που το ανέφερα και που είπα την αλήθεια.


Κοιτά να χαρείς της συσκευή σου…μην σκέφτεσαι τίποτα . Αν μπορείς ανέβασε καμμία φωτο πως βγάζει βράδι ( με χαμηλό φωτισμό)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2021 - 18:01

Το πρόβλημα με το ΦΠΑ δεν το καταλαβαίνω ,οποιος μπορεί να πάρει με απαλλαγή γιατί να μην το κάνει ?


Sent from my iPad using Tapatalk

#573   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2021 - 18:30

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι γιατί φταίω εγω που δεν το ανέφερα αρχικά και σε λίγο θα με κάνετε να αισθανθώ ότι πήγα και έκλεψα τη μπουκιά απο το στόμα πεινασμένου παιδιού και το έσπρωξα να πέσει κιόλας. ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, απο την πρώτη μέρα που άνοιξαν στη συγκεκριμένη αλυσίδα ! Απλά στην αρχή δεν αγχώθηκα και είπα Οκ, σε 2-3 βδομάδες θα το φέρουν. Βλέποντας όμως οτι δεν παραλαμβάνει σχεδόν κανένας και έχοντας τον αγοραστή του παλιού μου κινητού να με πιέζει, ΤΟΤΕ πήρα τη γνωστή μου και της είπα να το κοιτάξει αν μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία μου και επενέβη να το πάρω, Οπότε, ναί τυπικά σταυρώστε με που το έκανα αλλά στην ουσία κανένα κινητό δεν άρπαξα απο άλλον που έχει προπαραγγείλει γιατί και εγω είχα προπαραγγείλει πρώτη μέρα. Αυτό και ας τελειώσει εδώ η συζήτηση σας παρακαλώ, γιατί ειλικρινά έχω μετανιώσει και που το ανέφερα και που είπα την αλήθεια.

Μονο εσυ ειχες κανει προπαραγγελια αδερφε. Κανεις αλλος. Αν εσυ δεν αρπαξες δεν αρπαξαν και οι υπολοιποι την πρωτη μερα οταν ατομα ειχαν κανει απο τις 12 και στο τελος μονο συσκευη δε πηραν. Λιβ γιορ μυθ ιν γκρις

#574   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 19:02

Το πρόβλημα με το ΦΠΑ δεν το καταλαβαίνω ,οποιος μπορεί να πάρει με απαλλαγή γιατί να μην το κάνει ?


Sent from my iPad using Tapatalk



Καλά κάνει οποίος το κάνει ,δεν λέμε αυτό , η απαλλαγή ΦΠΑ είναι για επαγγελματίες η«διευκόλυνση».Το να παίρνεις το επαγγελματικό ΑΦΜ φίλου , γνωστού , ξαδέρφου για απαλλαγή ΦΠΑ είναι και αυτό ένα είδους cheat εφόσον δεν είσαι ο ιδιος επαγγελματιας ,όποτε το να «κουνάς το δάχτυλο» σε αυτόν που βάζει μέσον για να το πάρει πιο γρήγορα είναι λίγο …προσωπικά παντα μιλώντας χωρίς να θέλω να παρεξηγηθούμε .

#575   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2021 - 19:08

Δηλ. μερικοί στο Marketplace που παίρνουν από μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων δέκαδες κινητά ,πως τα παίρνουν? και μάλιστα κάθε εβδομάδα παραλαμβάνουν ....και τα πουλάνε με καπέλο 300€+. Μήπως να το δουν μερικοί αυτό , λέω εγώ τώρα! Και μετά όλα τα υπόλοιπα ! Έναν που ρώτησα μου λέει 13 προ Μαξίμου 128 1500 € και θα το έχεις τώρα,ενω η παραγγελία που έχεις κάνει θα σου έρθει το κινητό τον Ιανουάριο ....αυτά.....τροφή για σκέψη !!!!



#576   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 06/11/2021 - 19:16

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι γιατί φταίω εγω που δεν το ανέφερα αρχικά και σε λίγο θα με κάνετε να αισθανθώ ότι πήγα και έκλεψα τη μπουκιά απο το στόμα πεινασμένου παιδιού και το έσπρωξα να πέσει κιόλας. ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, απο την πρώτη μέρα που άνοιξαν στη συγκεκριμένη αλυσίδα ! Απλά στην αρχή δεν αγχώθηκα και είπα Οκ, σε 2-3 βδομάδες θα το φέρουν. Βλέποντας όμως οτι δεν παραλαμβάνει σχεδόν κανένας και έχοντας τον αγοραστή του παλιού μου κινητού να με πιέζει, ΤΟΤΕ πήρα τη γνωστή μου και της είπα να το κοιτάξει αν μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία μου και επενέβη να το πάρω, Οπότε, ναί τυπικά σταυρώστε με που το έκανα αλλά στην ουσία κανένα κινητό δεν άρπαξα απο άλλον που έχει προπαραγγείλει γιατί και εγω είχα προπαραγγείλει πρώτη μέρα. Αυτό και ας τελειώσει εδώ η συζήτηση σας παρακαλώ, γιατί ειλικρινά έχω μετανιώσει και που το ανέφερα και που είπα την αλήθεια.

Πραγματικά κάθεσαι και εξηγείς τώρα ? Καλά έκανες, και να είσαι σίγουρος πολλοί που σχολιάζουν εδώ μέσα θα έκαναν το ίδιο αν είχαν την δυνατότητα.



#577   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2021 - 19:37

Κρίμα είναι να κλειδωθεί το Topic.

 

Ας μην συνεχιστεί άλλο το όλο θέμα πιο πάνω. Τα υπεραναλύσαμε, αυτοί που κατάλαβαν, κατάλαβαν και πάμε παρακάτω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#578   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 07/11/2021 - 10:36

Amazon παιδιά όμορφα και αξιοκρατικά, θα το πάρεις κάποια στιγμή όταν έρθει η σειρά σου.

#579   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 07/11/2021 - 10:53

Ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος χωρις θηκες.

#580   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 07/11/2021 - 10:53

Ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος χωρις θηκες.

Συνημμένα αρχεία



#581   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 07/11/2021 - 12:52

Ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος χωρις θηκες.

Διαμαντη αλλα δυστοιχως χρειαζονται και οι θηκες για προστασια. Μιλαμε για μια συσκευη που καποιος θα την εχει παρα πολλα χρονια.



#582   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2021 - 13:45

Ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος χωρις θηκες.

Έχεις βάλει κάποιο film προστασίας στην πλάτη;; Αν ναι ποιας εταιρίας είναι;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#583   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/11/2021 - 13:57

Ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος χωρις θηκες.


Πάντως, πραγματικά περίεργο χρωμα. Ενώ στο κουτί βλέπεις ότι είναι το γαλάζιο, το κινητό φαίνεται σαν γκρι!

Αυτό με τις θήκες ειδικά, μεγάλη αλήθεια! Πρώτη φορά βάζω σε κινητό θήκη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#584   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 07/11/2021 - 14:09

Έχεις βάλει κάποιο film προστασίας στην πλάτη;; Αν ναι ποιας εταιρίας είναι;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όχι δεν έχει τίποτα πάνω το κινητό.

 

Πάντως, πραγματικά περίεργο χρωμα. Ενώ στο κουτί βλέπεις ότι είναι το γαλάζιο, το κινητό φαίνεται σαν γκρι!

Αυτό με τις θήκες ειδικά, μεγάλη αλήθεια! Πρώτη φορά βάζω σε κινητό θήκη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Καμία σχέση οι official φωτογραφίες (ακόμα και το κουτί) με το πραγματικό χρώμα.

 

Είναι σαν να αλλάζει χρώμα ανάλογα με τον φωτισμό που υπάρχει. 



#585   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2021 - 14:24

Πάντως, πραγματικά περίεργο χρωμα. Ενώ στο κουτί βλέπεις ότι είναι το γαλάζιο, το κινητό φαίνεται σαν γκρι!

Αυτό με τις θήκες ειδικά, μεγάλη αλήθεια! Πρώτη φορά βάζω σε κινητό θήκη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ναι σε χαμηλό φωτισμό είναι τελείως γκρι, αλλιώς σε νορμαλ το μωρουδίστικο ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες