Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 15


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/04/2022 - 17:22

Χαχα το ίδιο είχα ποστάρει στο Reddit πριν λίγες μέρες. Θα πας στις 3 τέλειες τέρμα δεξιά που λένε “more”, θα βρεις το προβληματικό, θα κάνεις swipe left και delete.




Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι δεν θέλω να τα αφαιρέσω! θέλω να τα έχω αλλά να φαίνονται και τα εικονίδια τους :D αλλά δεν. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2022 - 18:21

Ναι δεν θέλω να τα αφαιρέσω! θέλω να τα έχω αλλά να φαίνονται και τα εικονίδια τους :D αλλά δεν.

Αν δεν έχεις τις εφαρμογές πως να έχεις τα εικονίδια αυτά;
Αν πάλι έχεις τις εφαρμογές και δε φαίνονται τα εικονίδια τότε είναι bug.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1908   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/04/2022 - 21:35

iOS 15.5 beta 1 public διαθέσιμη.



#1909   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2022 - 08:06

Άρα ουσιαστικά έτσι είναι ο τρόπος λειτουργίας των συσκευών μεταξύ τους όταν είναι πάνω από μία.
Κρίμα, και πως θα καταλάβω μετά ποιο notification δεν έχει έρθει στο iPhone οέο;


Αν είναι τόσο σημαντικό για την εργασία σου το FaceTime, μήπως να το απενεργοποιήσεις από το ipad? Ώστε να μην φαίνεσαι online και να σε καλούν έστω στο τηλέφωνο. Ή να αφήνεις το ipad offline στο σπίτι.

#1910   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2022 - 08:43

Αν είναι τόσο σημαντικό για την εργασία σου το FaceTime, μήπως να το απενεργοποιήσεις από το ipad? Ώστε να μην φαίνεσαι online και να σε καλούν έστω στο τηλέφωνο. Ή να αφήνεις το ipad offline στο σπίτι.

Τόσο σημαντικό δεν είναι, έτυχε η στραβή μία φορά. Το iPad πάντα σπίτι το αφήνω. Απλά όταν γυρίζω από τη δουλειά στο σπίτι η πρώτη μου κίνηση είναι να αφήσω το iPhone στην άκρη και να συνεχίσω τα πάντα στο iPad, τιμολόγια μέσω teamviewer, πληρωμές προμηθευτών, τράπεζες, αποθήκευση .pdfs στο iCloud κτλ. κτλ.



#1911   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2022 - 09:01

Απ'ότι είδα όταν είναι και οι δύο συσκευές στο σπίτι τα notifications έρχονται κανονικά σε αμφότερες.

Συνημμένα αρχεία



#1912   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2022 - 14:52

Απ'ότι είδα όταν είναι και οι δύο συσκευές στο σπίτι τα notifications έρχονται κανονικά σε αμφότερες.


Ναι αλλά το πρόβλημα σου ήταν όταν το iPhone ήταν εκτός Ίντερνετ. Ότι δεν σου ήρθαν οι ειδοποιήσεις όταν ξανασυνδεθηκε το iPhone.

Δοκίμασε το ξανά, με αυτά τα δεδομένα (iPhone offline-ipad online) με κάποιον γνωστό και αν δεν σου έρθει ξανά η ειδοποίηση όταν συνδεθεί το iPhone στο δίκτυο, τότε η πιο απλή λύση ισως είναι το να αφήνεις το ipad εκτός δικτύου στο σπίτι όσο λείπεις.

#1913   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2022 - 17:00

Ναι αλλά το πρόβλημα σου ήταν όταν το iPhone ήταν εκτός Ίντερνετ. Ότι δεν σου ήρθαν οι ειδοποιήσεις όταν ξανασυνδεθηκε το iPhone.

Δοκίμασε το ξανά, με αυτά τα δεδομένα (iPhone offline-ipad online) με κάποιον γνωστό και αν δεν σου έρθει ξανά η ειδοποίηση όταν συνδεθεί το iPhone στο δίκτυο, τότε η πιο απλή λύση ισως είναι το να αφήνεις το ipad εκτός δικτύου στο σπίτι όσο λείπεις.

Σωστά ναι, δε βλέπω να υπάρχει και άλλη λύση. Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με feedback.
Ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPad using Tapatalk

#1914   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2022 - 17:04

Έβαλε κάποιος 15.4.1 σε 11 pro να μας πει εντυπώσεις μπαταρίας;

#1915   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 07/04/2022 - 17:21

Σωστά ναι, δε βλέπω να υπάρχει και άλλη λύση. Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με feedback.
Ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPad using Tapatalk



Δυστυχώς έτσι είναι. Πρέπει να έχεις απενεργοποιημενες τις ειδοποιήσεις από το iPad για να μην έχεις πρόβλημα. Έτσι την πάτησα εγώ με iMessage που δεν μου ερχόταν τα μηνύματα στο iPhone ενώ ήμουν συνδεμένος με data αλλά όταν γυρνούσα σπίτι τα έβλεπα στο iPad όλα να είναι εκεί κανονικά. Όποτε εγώ απενεργοποίησα το iMessage από το iPad και από τότε δεν έχω κανένα θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1916   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2022 - 17:24

Δυστυχώς έτσι είναι. Πρέπει να έχεις απενεργοποιημενες τις ειδοποιήσεις από το iPad για να μην έχεις πρόβλημα. Έτσι την πάτησα εγώ με iMessage που δεν μου ερχόταν τα μηνύματα στο iPhone ενώ ήμουν συνδεμένος με data αλλά όταν γυρνούσα σπίτι τα έβλεπα στο iPad όλα να είναι εκεί κανονικά. Όποτε εγώ απενεργοποίησα το iMessage από το iPad και από τότε δεν έχω κανένα θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωπ, όντως ισχύει και στο iMessage αυτό; Όταν είναι εκτός δικτύου το iPhone ή και όταν ήταν; Άσχημο πολύ αυτό! Στη δουλειά πάντως σήμερα έστειλα κι έλαβα κανονικά iMessage. Ήμουν σε Wi-Fi βέβαια.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1917   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 07/04/2022 - 17:39

Για να μη σου πω ψέμματα δε θυμάμαι αν ήμουν εκτός δικτύου ή με δεδομένα (γιατί ήταν πριν 2-3 χρόνια) αλλά πάντως δεν ήμουν σε Wi-Fi


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1918   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2022 - 21:19

Ειδοποιήσεις (iMessages, FaceTime, κλήσεις) έρχονται σε όσες συσκευές είναι ενεργοποιημένες ταυτόχρονα (iPhone, iPad, Mac). Πχ μια κλήση χτυπάει και σε iPhone και σε iPad και σε Mac και σε ρολόι ταυτόχρονα.

Αν μια συσκευή δεν έχει δίκτυο προφανώς δε λαμβάνει ειδοποιήσεις. Θα τις λάβει όταν συνδεθεί σε δίκτυο, εκτός κι αν μέχρι τότε έχουν διαβαστεί οι ειδοποιήσεις σε μια από τις άλλες συσκευές. Τότε θα λάβει το περιεχόμενο αλλά όχι ειδοποιήσεις.

#1919   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/04/2022 - 21:25

Ωπ, όντως ισχύει και στο iMessage αυτό; Όταν είναι εκτός δικτύου το iPhone ή και όταν ήταν; Άσχημο πολύ αυτό! Στη δουλειά πάντως σήμερα έστειλα κι έλαβα κανονικά iMessage. Ήμουν σε Wi-Fi βέβαια.

Οι Native εφαρμογές (FaceTime, iMSG) και γενικότερα ο,τι άλλο πάει μέσω Handoff, λειτουργούν διαφορετικά απο τις 3rd Party εφαρμογές στο κομμάτι "ειδοποιήσεις".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1920   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2022 - 07:21

Καλημέρα σε όλους. Έχω παρατηρήσει πως σε iPhone 13 Pro Max με Cosmote μετά από επανεκκίνηση του κινητού, η ένδειξη σήματος δείχνει 5G μόλις ανοίξει το κινητό. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα πέφτουν όλες οι μπάρες, η ένδειξη γυρίζει σε G και μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάλι γυρίζει στο 5G και μένει εκεί. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Είναι φυσιολογική συμπεριφορά; Σχετίζεται με το iOS ή με την Cosmote;


Τελευταία επεξεργασία από: bak1983, 08/04/2022 - 07:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες