Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AirPods Pro II


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
288 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/10/2022 - 13:23

Αν και εχω τα 1st gen 8 μηνες μονο, εκανα την κινηση και τα αγορασα επειδη απο τις κριτικες ολοι λενε για καλυτερο ηχο σε συγκριση με τα πρώτα.

Εν συντομία:

-παρα πολυ βολικη η φορτιση στον φορτιστη του apple watch

-σαφώς κι εμφανώς καλύτερος ηχος ακροασης απο τα προηγουμενα, επιτελους εχω εναλλακτικη σε σχεση με τα φοβερα -αλλα δυσχρηστα sony xm3. Ειχα αγορασει στη μιση τιμη τα σονυ xm3 και ο ηχος τους ηταν αλλο επιπεδο σε σχεση με τον ηχο των pro 1st gen.

-πολυ καλυτερο ANC

- θήκη θα βαλω την παλια της νομαντ που εχω, ταιριαζει πληρως απλως κλεινει το ηχειο αλλα δε με ενδιαφερει. Η δερματινη θηκη της νομαντ οπως εχει παλιωσει αυτη τη στιγμη ειναι κοσμημα και η νομαντ μεχρι στιγμης δεν εχει βγαλει κανουρια .

Εν κατακλειδι , αν αξιζει η μεταβαση απο τα παλια pro στα νεα , η απαντηση ειναι ναι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/10/2022 - 13:31

Αν και εχω τα 1st gen 8 μηνες μονο, εκανα την κινηση και τα αγορασα επειδη απο τις κριτικες ολοι λενε για καλυτερο ηχο σε συγκριση με τα πρώτα.
Εν συντομία:
-παρα πολυ βολικη η φορτιση στον φορτιστη του apple watch
-σαφώς κι εμφανώς καλύτερος ηχος ακροασης απο τα προηγουμενα, επιτελους εχω εναλλακτικη σε σχεση με τα φοβερα -αλλα δυσχρηστα sony xm3. Ειχα αγορασει στη μιση τιμη τα σονυ xm3 και ο ηχος τους ηταν αλλο επιπεδο σε σχεση με τον ηχο των pro 1st gen.
-πολυ καλυτερο ANC
- θήκη θα βαλω την παλια της νομαντ που εχω, ταιριαζει πληρως απλως κλεινει το ηχειο αλλα δε με ενδιαφερει. Η δερματινη θηκη της νομαντ οπως εχει παλιωσει αυτη τη στιγμη ειναι κοσμημα και η νομαντ μεχρι στιγμης δεν εχει βγαλει κανουρια .
Εν κατακλειδι , αν αξιζει η μεταβαση απο τα παλια pro στα νεα , η απαντηση ειναι ναι


Μεγειά.

Στο αυτί σου φαίνονται ακριβώς τα ίδια με τα προηγούμενα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#108   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/10/2022 - 17:35

Αν και εχω τα 1st gen 8 μηνες μονο, εκανα την κινηση και τα αγορασα επειδη απο τις κριτικες ολοι λενε για καλυτερο ηχο σε συγκριση με τα πρώτα.
Εν συντομία:
-παρα πολυ βολικη η φορτιση στον φορτιστη του apple watch
-σαφώς κι εμφανώς καλύτερος ηχος ακροασης απο τα προηγουμενα, επιτελους εχω εναλλακτικη σε σχεση με τα φοβερα -αλλα δυσχρηστα sony xm3. Ειχα αγορασει στη μιση τιμη τα σονυ xm3 και ο ηχος τους ηταν αλλο επιπεδο σε σχεση με τον ηχο των pro 1st gen.
-πολυ καλυτερο ANC
- θήκη θα βαλω την παλια της νομαντ που εχω, ταιριαζει πληρως απλως κλεινει το ηχειο αλλα δε με ενδιαφερει. Η δερματινη θηκη της νομαντ οπως εχει παλιωσει αυτη τη στιγμη ειναι κοσμημα και η νομαντ μεχρι στιγμης δεν εχει βγαλει κανουρια .
Εν κατακλειδι , αν αξιζει η μεταβαση απο τα παλια pro στα νεα , η απαντηση ειναι ναι

Δοκίμασε αν με τη nomad φορτίζουν με το φορτιστή του Apple Watch να μας πεις εντυπώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#109   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/10/2022 - 21:24

Μεγειά.

Στο αυτί σου φαίνονται ακριβώς τα ίδια με τα προηγούμενα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι κανενα προβλημα, εβαλα κατευθειαν το L μεγεθος οπως στα προηγουμενα και ολα οκ.

 

Δοκίμασε αν με τη nomad φορτίζουν με το φορτιστή του Apple Watch να μας πεις εντυπώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Λοιπον εδω εχουμε θεματακι. Αρχιζει να φορτιζει (θελει λιγο να βρεις το sweet spot) , αλλα μετα απο λιγο σταματαει η φορτιση δυστυχως .

Θα το κοιταξω κι αυριο να το τσεκαρω 100%. Χωρις θηκη φυσικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τιον φορτιστη του apple watch.



#110   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/10/2022 - 16:59

Ήρθαν σήμερα και τα δικά μου από Amazon με ups μετά από ένα μικρό tour Τσεχία , Γερμανιία ,Ιταλία Αθήνα , Θεσσαλονίκη...Παραγγελία 30/9 και παράδοση έδινε για 12/10. Μία μέρα νωρίτερα αλλά δεν ήξεραν πως να φάνε το χρόνο ...Τιμή με μεταφορικά 250€. Αν και κάτοχος των pro gen1 τα πήρα γιατί ήθελα την εύρεση για τη θήκη και γιατί επίσης θεωρώ πολύ χρήσιμη τη ρύθμιση του ήχου. Διάβασα ότι έχουν και καλύτερες επιδόσεις και ψήθηκα! Λοιπόν έχουν όντως διαφορά! Μεγάλη ευκολία η αυξομείωση του ήχου που εμένα μου φάνηκε εύχρηστη . Το λέω γιατί σε reviews κάποιοι υποστήριζαν ότι θέλει πίεση κτλ. Νομίζω ότι έχουν καλύτερα μπάσα από τα προηγούμενα και επιτέλους αν και με τα large καπάκια στα αυτιά μου κάθονται καλύτερα. Επίσης μου φαίνονται μακρύτερα αλλά δεν πρόλαβα να τα βάλω δίπλα -δίπλα με τα gen1. Μόνο τις θήκες.Φορτίζουν στο φορτιστή του Apple Watch και σε βάση MagSafe πχ στο αυτοκίνητο τέλεια! 

Συνημμένα αρχεία



#111   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/10/2022 - 21:46

Παρήγγειλα αυτή τελικά..
Μόλις έρθει θα ενημερώσω.

https://amzn.eu/d/g0WnZf0

Ήρθε η θήκη. Την έστειλαν με DHL express, χωρίς να το έχω ζητήσει εγώ..
Φαίνεται αρκετά καλή. Το πάνω μέρος είναι με αυτοκόλλητο για να μην φεύγει και θέλει λίγο πασπάτεμα μέχρι να ευθυγραμμιστεί τελείως με το κάτω. Ασύρματο φορτιστή δεν έχω για να δοκιμάσω συμπεριφορά.

9954c723814b9821e4962299e7b2f4ff.jpg
b57d7006d78d429b5d68c6f56b126b50.jpg
eb2b1ced14b18934aa62ab1dfd4bedb2.jpg

#112   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 13/10/2022 - 09:19

Υπάρχουν θήκες για τα AirPods Pro 2 στην Ελλάδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#113   vagelisrc

vagelisrc

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2022 - 11:41

Υπάρχουν θήκες για τα AirPods Pro 2 στην Ελλάδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα, 

 

Ναι, στο Gadgetistas.gr πήρα εγώ μία της ESR στα 8,00 E.

 

Πολύ καλή εφαρμογή και με γατζάκι.



#114   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 01/11/2022 - 11:38

Καλημερα, ψαχνω για ενα επιπλεον ζευγαρι XS eartips για τα airpods pro 2, καμια ιδεα που μπορω να βρω, γιατι εχω φαει τον τοπο και δεν..



#115   vaggelisst

vaggelisst

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2022 - 14:41

Καλημερα, ψαχνω για ενα επιπλεον ζευγαρι XS eartips για τα airpods pro 2, καμια ιδεα που μπορω να βρω, γιατι εχω φαει τον τοπο και δεν..

Κάνε ένα κόπο και επικοινώνησε με Document μήπως έχουν ETA.

Διαφορετικά, κοίταξε Amazon για non Apple eartips αν υπάρχουν σε XS.

 

AirPods Pro 2nd Gen Silicone Tips Extra Small

#116   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2022 - 11:51

Update στην 5B58, που έρχεται να διορθώσει το Audio Drifting (μετατώπιση του ήχου πρός/πίσω, αλλά και λάθος συγχρονισμός με τα βίντεο) που είχε αναφέρει αρκετός κόσμος και ταυτόχρονα να "πετσοκόψει" ακόμη περισσότερο το ήδη πονεμένο ANC.

______

* Tip για πιο εύκολη διαδικασία:

• Φορεμένα τα ακουστικά και μουσική να παίζει για 30 - 40".

• Τα ακουστικά μετά στη θήκη και η θήκη στο ρεύμα.

• Τα αφήνουμε εκεί για τουλάχιστον 30 - 45'.

 

Επίσης όσοι είστε με Mac και με το τελευταίο Monterey Update αρκεί να συνδέσεται τα ακουστικά με καλώδιο.

 

og__eui2mpgzwyaa_overview.png?2022101209


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/11/2022 - 11:59

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#117   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 09/11/2022 - 12:19

Εγώ πήγα να το κάνω, αλλά το είχαν πάρει ήδη..

#118   FrancisUnderwood

FrancisUnderwood

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/11/2022 - 11:43

A small Airpods pro 2 review.

 

Λοιπόν…
 
Ας μιλήσουμε για το τρέξιμο, για μένα ήταν πάντα σχεδόν θρησκευτική εμπειρία, έβαζα τα ακουστικά μου συνήθως βραδινές, ώρες και πήγαινα στις παρυφές του Υμηττού σε ένα μικρό και άγνωστο (τότε ) για τον πολύ κόσμο γήπεδο ποδοσφαίρου. Ταξίδευα ανάμεσα στην μουσική και τις σκέψεις μου.Τα χρόνια πέρασαν όπως γίνεται πάντα το μέρος έγινε γνωστό, στρώθηκε τάπητας και από τους 5-10 που μαζευόμασταν , γέμισε κόσμο, νέοι , γέροι, παιδιά, κατέκλυζαν τον χώρο καθημερινά αλαλάζοντας και χαλώντας την ηρεμία του υποφαινόμενου…
 
Present Day – Χθες το βράδυ αφού «κατάφερα» να βγάλω τα airpods pro 2 από την θήκη τους, τα έβαλα στα αυτιά μου με μια μικρή αγωνία αν φανούν αντάξια των προσδοκιών και βέβαια του υψηλού κόστους τους. Album : Midnights (3am edition) Taylor Swift – (θεϊκό έχω φάει κόλλημα…)Ας δοκιμάσω λοιπόν το περίφημο ANC σκέφτηκα πριν κάνω tap στο play. Ξαφνικά ένα snap και τα πάντα γύρω μου σίγησαν, σχεδόν απόκοσμη αίσθηση ήμουν σε ένα γεμάτο γήπεδο με κόσμο, και το μόνο που άκουγα ήταν η αναπνοή μου… Δεύτερο ευχάριστο σοκ η ποιότητα του ήχου, δεν είμαι audiophile και θα ήταν άδικο να κάνω σύγκριση με τα airpods πρώτης γενιάς , αλλά η διαφορά ήταν απλά τεράστια με ότι είχα ακούσει μέχρι σήμερα. Ζεστός «γεμάτος» ήχος με καμία αλλοίωση ακόμη και στα υψηλά – η apple μου λέει ότι θα κουφαθώ συνέχεια με notifications…- αλλά μου αρέσει να ακούω δυνατά την μουσική μου – Συγκλονισμένος λοιπόν ευχάριστα απόλαυσα μετά από πολύ καιρό το αγαπημένο μου χόμπι…
 
Επιστροφή στο σπίτι χαρούμενος αλλά εξαντλημένος βάζω στο apple tv κάτι να δοκιμάσω και το Spatial Audio , επέλεξα το  Causeway , έβαλα τα ακουστικά και χμμ πως να το περιγράψω ήταν σχεδόν uncanny , ήμουν εκεί «μέσα» στο σετ, κάθε ήχος ομιλία, με μια καθαρότητα που δεν μπορώ να περιγράψω απλά πρέπει να το ακούσει κάποιος για να το πιστέψει. Είχα να νιώσω έτσι με κάποιο gadget από την απόκτηση του iphone X που ένιωθες πραγματικά ότι κρατάς κάτι ξεχωριστό που θα οδηγήσει τα δεδομένα στις επόμενες γενιές συσκευών όπως και έγινε..
 
Final Verdict : Apple Wow Factor 10/10, Ήχος απίστευτος, κινηματογραφική εμπειρία μοναδική. Κατά: Δεν βγάινουν εύκολα απο την θήκη  :P  :P
 
D.

Τελευταία επεξεργασία από: FrancisUnderwood, 11/11/2022 - 11:50


#119   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2022 - 21:30

A small Airpods pro 2 review.

Λοιπόν…

Κατά: Δεν βγάινουν εύκολα απο την θήκη :P :P

D.


Πιάνεις το AirPod μέσα στη θήκη του, στρίβεις και ταυτόχρονα τραβάς !

#120   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2022 - 21:50

Πιάνεις το AirPod μέσα στη θήκη του, στρίβεις και ταυτόχρονα τραβάς !


Και αν έχεις χοντρά δάχτυλα σαν τα δικά μου, βαθύ κάθισμα για να τα μαζέψεις από το δρόμο, όχι μονοκόμματο σκύψιμο.
Μην χαλάσουμε και τη μέση μας μαζί με τα ακουστικά!
[emoji23][emoji23]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)