Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch εμφάνιση (λουράκια κ.α)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
397 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2023 - 16:53

Έχετε υπόψη κάποια προτεινόμενη θήκη για Apple Watch 8; Όσες έχω δει προσθέτουν ιδιαίτερα εμφανή όγκο θα έλεγα; Κάποια όσο το δυνατό πιο λεπτή και κατά προτίμηση μαύρη;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2023 - 16:55

Επίσης με τα Watch Faces, μιας και είχα Suunto που μου άρεσε ένα πιο μίνιμαλ και sport look, από όσο είχα δει σε Watch 7, τα της Apple Watch Faces δεν με ενέπνεαν, εκτός κι αν κι εδώ έχετε κάτι να προτείνετε.



#18   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2023 - 17:21

Ένα ευφάνταστο protector που είδα στο AliExpress. Βρε τι σκέφτονται!

https://a.aliexpress.com/_mKrv1VY

#19   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2023 - 17:13

Παραλαβή Spearmint - Sport Band σήμερα.

24b3126abc699b5c9ac0ff1a64fffc20.jpg

Και το σημερινό outfit Storm Gray - Sport Loop με S7 SS Graphite.

a534b558ab229c742fa88ae3e5e7dd54.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   HOBRE

HOBRE

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/02/2023 - 19:11

https://www.amazon.d...product_details 

Συνημμένα αρχεία



#21   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/02/2023 - 20:29

2e το ενα απο το ali.H τιμη για τα γνησια μου φανεται υπερβολικη για ενα κοματι πλαστικο.αλωστε και αυτα μια χαρα ειναι και με καλη εφαρμογη.πλενονται αφοβα και δεν ιδρωνει το χερι το καλοκαιρι σε αυτα με τις τρυπες.

το ρολοι (s5 alu silver cellular) αλωστε δεν αξιζει τοσο οσο τα αντιστοιχα σε γνησια.στο s3 ss ειχα μονο ενα μπρασελε αλλα δεν θα ξαναπαω ποτε σε ss λογω

βαρους και μονο.

Συνημμένα αρχεία



#22   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2023 - 10:44

2e το ενα απο το ali.H τιμη για τα γνησια μου φανεται υπερβολικη για ενα κοματι πλαστικο.αλωστε και αυτα μια χαρα ειναι και με καλη εφαρμογη.πλενονται αφοβα και δεν ιδρωνει το χερι το καλοκαιρι σε αυτα με τις τρυπες.

το ρολοι (s5 alu silver cellular) αλωστε δεν αξιζει τοσο οσο τα αντιστοιχα σε γνησια.στο s3 ss ειχα μονο ενα μπρασελε αλλα δεν θα ξαναπαω ποτε σε ss λογω

βαρους και μονο.

Ποιο βάρος; Το S7 45mm σε αλουμίνιο είναι 38.8gr και σε SS 51.5gr!! Στον καρπό ουσιαστικά δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά. Χρησιμοποιώ παράλληλα αλουμίνιο και ανοιξείδωτο ατσάλι και είναι 101% σίγουρο αυτό που σου λέω.

Καλά για τη διαφορά ποιότητας στην κάσα και στο τζάμι ας μη μιλήσουμε καλύτερα. 

 

Πράγματι, στο Ali είναι τσάμπα τα bands. Η διαφορά ποιότητας όμως είναι κάτι παραπάνω από εμφανής με τα original. Σε ένα έμπειρο μάτι κάνουν μπαμ τα Κινέζικα. Στην υφή τους, στο πόσο εύκολα γυαλίζουν μετά από το πρώτο φόρεμα, στα χρώματα. Ειδικά στο σημείο που κουμπώνουν στο ρολόι είναι μέρα με τη νύχτα. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα από τη στιγμή που δε μπορείς να καταλάβεις διαφορές σε πρώτες ύλες όπως το αλουμίνιο και το ανοξείδωτο ατσάλι.


Τελευταία επεξεργασία από: billviper, 07/02/2023 - 10:46


#23   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/02/2023 - 11:29

Εχω ζησει 3+ χρονια με το ατσαλι στο 3 και περιπου 2 με το αλουμινιο στο 5 και μπορω να καταλαβω πολυ καλα τη διφορα.Ειδικα στο ασημι αλουμινιο που δεν ξεβαφει.Το φοραω καθε μερα

2  καλοκαιρια για κολημβηση στη θαλασσα και δεν εχει καμια φθορα η οξειδωση.Η μεγαλη διαφορα ειναι στο τζαμι του ατσαλινου που δεν εκανε το παραμικρο σημαδι μετα απο τοση χρηση.

Οσο για τα κινεζικα λουρακια σιγουρα δεν εχουν καμια σχεση σε ποιοτητα και εφαρμογη με τα γνησια αλλα αν θελεις να τα αλλαζεις συχνα η διαφορα τιμης ειναι τεραστια.

Οχι δεν δινω 45ε για ενα λουρακι που θα φορεσω 10-20 φορες.Ουτε 700+ για ενα ρολοι που σε 3-4 χρονια θα ειναι παρωχημενο και θα εχει χασει τα 2/3 της αξιας του.

Περασανε οι εποχες που ενα καλο ρολοι ηταν επενδυση και σε συνοδευε πολλα χρονια.



#24   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2023 - 12:08

Μα μίλησες για βάρος και σου παρέθεσα τεχνικά στοιχεία.

Δηλαδή η ποιότητα ενός υλικού είναι το γεγονός αν ξεβάφει ή όχι;

 

Σίγουρα έχουμε διαφορετική καταναλωτική αντίληψη. Σεβαστό αυτό που υποστηρίζεις αλλά προσπαθείς να το περάσεις σαν την άρτια επιλογή (πράγμα που δεν είναι σε καμία από τις δύο περιπτώσεις ρολόι/bands).

 

700+ για ρολόι πάντως που αντέχει 3-4 χρόνια όπως λες τα λεφτά του τα έχει βγάλει. Πρόσεξε, μιλάμε για τεχνολογικό προϊόν. Αν θέλεις ρολόι για επένδυση (που δεν είναι οποιοδήποτε τεχνολογικό προϊόν επένδυση) τότε κοιτάς για Rolex, Vacheron, AP, και ου το καθ' εξής. 

 

Γενικά, τα έχεις πολύ συγκεχυμένα στο μυαλό σου.



#25   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/02/2023 - 12:41

Συμφονω απολυτα.Σίγουρα έχουμε διαφορετική καταναλωτική αντίληψη.Σιγουρα το ατσαλινο ειναι κλασεις ανωτερο σε ποιοτητα υλικων και αισθητικης.

Στο βαρος ομως εχουν τεραστια διφορα,πολυ αισθητη.το αλουμινενιο σχεδον δεν το αισθανεσαι στο χερι,το ατσαλι το νιωθεις ολη μερα.

ειδικα αν το φορας με μεταλικο μπρασελε που επιβαλεται κατα τη γνωμη μου,ναι εινα βαρυ.Για εμενα,που εχω λεπτο καρπο,και με τις δραστηριοτητες που

κανω καθε μερα ηταν ενοχλητικο καποιες φορες.Το αλουμινενιο το φοραω και το ξεχναω,σαν να μην υπαρχει.

44μμ 5σειρα σκετο χωρις λουρακι

Aluminum: 36.5g
Stainless Steel: 47.8g

οχι δεν τα εχω συγκεχυμένα στο μυαλό μου,απλα εχουμε διαφορετικες απαιτησεις.Αλοιμονο αν ειχαμε ολοι τα ιδια γουστα,θα ηταν πολυ βαρετο και μονοτονο.

 



#26   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2023 - 13:01

11 γραμμάρια πάντως δεν είναι μεγάλη διαφορά.

#27   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/02/2023 - 13:24

Εγώ που καταλαβαίνω στα λουράκια διαφορα βάρους μεταξύ απλών και Nike? ( οι τρύπες κάνουν τη διαφορά)[emoji16]


Sent from my iPhone 13pro using Tapatalk

#28   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/02/2023 - 13:31

11g δεν ειναι τιποτα αλλα εχω πολυ λεπτο καρπο,και με ενοχλουσε.επρεπε να το εχω πολυ σφιχτο για να μην κουνιεται.

Αν στο μελλον δεν παω σε garmin fenix 7s,θα παω σιγουρα στο μικρο 41μμ το 45μμ μου ειναι τεραστιο.Εκτος και αν βγαλουν μεχρι τοτε

το ultra σε μικροτερο.

Συνημμένα αρχεία



#29   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2023 - 16:26

Εντύπωση μου κάνει που καταλαβαίνεις τα 11 γραμμάρια. Προσωπικά, με ίσως και μικρότερο καρπό από εσένα (160mm) δε τα καταλαβαίνω.
Επίσης, να ξέρεις στον καρπό σου κάθεται μια χαρά το 44αρι. Και θα το καταλάβεις βγάζοντας φωτογραφία μπροστά από καθρέπτη με τον αγκώνα και τον πήχη σε ορθή γωνία. Τα 40mm θα σου είναι μικρό 100%.

Charcoal Sport Loop για σήμερα.

8788ed16f942b47ef16c714edfab77d8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 08/02/2023 - 09:45

Με διαφορά το καλύτερο λουράκι από άποψη κουμπώματος και άνεσης.

 


Τελευταία επεξεργασία από: Grisos, 08/02/2023 - 09:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες