Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

εφαρμογή λεξικού μέσω web service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2012 - 15:07

έχω πάρει για πτυχιακή να φτιάξω πρόγραμμα που να υλοποιεί τις βασικές λειτουργίες του site www.multimedu.com το οποίο είναι ένα λεξικό.. Δηλαδή αναζήτηση λέξης, προσθήκη λέξης κτλ.

Με βάση και αυτόν τον οδηγό http://www.devx.com/.../43209/0/page/4 κατάφερα να κάνω την αναζήτηση αλλά τελειώνοντας ο οδηγός παρουσιάζει μία λύση με παρουσίαση των αποτελεσμάτων σε alert πράγμα που εμένα δε με διευκολύνει (ψάχνοντας έναν όρο μπορεί να βρει 5-6 αποτελέσματα και τα πετάει σε απανωτά alerts). Θέλω η αναζήτηση να μου δίνει τα αποτελέσματα σε πίνακα έτσι ώστε μετά ο χρήστης από τον πίνακα να διαλέγει τι τον ενδιαφέρει, να το επιλέγει και να εμφανίζεται επόμενη οθόνη με τις λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο όρο κτλ.

Πως μπορώ να το κάνω αυτό με βάση την υλοποίηση του οδηγού πιο πάνω?

Στο screenshot βλέπετε πως είναι αυτή τη στιγμή το project.. Πατώντας search θέλω σε κάθε γραμμή του πίνακα να μπαίνει από ένα αποτέλεσμα.. Αν πατήσω "app" να εμφανίζει στην πρώτη γραμμή "apple" στη δεύτερη "application" κτλ

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: mat_pep, 05/05/2012 - 15:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iKostis

iKostis

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:01

Βρήκες άκρη ή όχι ακόμα;; Αν και κανονικά δε πρέπει να σε βοηθήσουμε γιατί είσαι fan των HTC :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες