Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch απο Αμερική με Ελληνική κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 25/04/2015 - 17:42

Καλησπέρα σας. Εχω μια ξαδέρφη στην Αμερική και σκεφτομαι να αγοράσω το Apple Watch απο το site της Apple και να βάλω ως διεύθυνση, την διεύθυνση της ξαδέρφης μου έτσι ώστε να παει εκει. Υπάρχει δυνατότητα να πληρώσω απο το site με την χρεωστική Visa που εχω της Πειραιώς ή όχι. Και αν όχι υπάρχει άλλη λύση; Σας ευχαριστώ πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/04/2015 - 17:47

Αν δε την δεχθει, στειλτης τα χρηματα μεσω paypal για να μπορεσει να στο αγορασει. Επισης μην στο στειλει απο Αμερικη μετα γιατι πολυ πιθανο να στο σταματησει τελωνειο εδω και να σου βγει ακριβοτερα απο οσο θα κανει εδω!



#3   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 25/04/2015 - 20:10

Λογικά θα ερθει καλοκαίρι εδώ και θα το κρατάει.
1) Άμα θέλει να στείλει υπάρχει τρόπος να μην το σταματήσουν;
2) Άμα το κρατάει μαζι της υπάρχει περίπτωση να το σταματήσουν στο αεροδρόμιο; Να το εχει στην αποσκευή της ή μαζι της στο αεροπλάνο σε χειραποσκευή; Κάτι εχω ακούσει οτι σταματάνε αμα ειναι κλειστά στην κούτα τους.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 25/04/2015 - 20:11


#4   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/04/2015 - 20:41

Αν το εχει μαζι της, απλα καλου κακου να το εχει ξεσφραγισει για να μην υπαρχει καμια πιθανοτητα να το σταματησουν. Αν στο στειλει απο αμερικη, ειναι πολυ πιθανο να το ελεγξουν στο τελωνειο και να πληρωσεις ΦΠΑ και εκτελωνισμο



#5   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/04/2015 - 21:28

Να σου το στείλει με USPS . Δεν θα περάσει τελωνειο κατα 99 %

#6   pitgrapher

pitgrapher

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@pitgrapher
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 11:42

Αν πληρώσεις με την πιστωτική σου το πιθανότερο είναι να μπορείς να κάνεις την αγορά χωρίς πρόβλημα, και να σταλεί στην ξαδέλφη σου ως διεύθυνση αποστολής.

 

Σχετικά με την USPS και τα συναφή δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι για πακέτα όγκου περνάνε από X-Ray. Κατά πόσο ασφαλής διαδικασία είναι δεν ξέρω.

 

Αν στο φέρει η ξαδέλφη σου τότε μπορεί να βάλει την συσκευασία στην βαλίτσα της και όλα τα παρελκόμενα (manuals, καλώδιο κ.λ.π.), στην χειραποσκευή της. Το ρολόι να το φορέσει κανονικά σαν να είναι δικό της ή να το βάλει σε κάποια τσέπη, επάνω της. Σωματική έρευνα γίνεται όταν διαπιστώσουν ότι κουβαλάει παράνομα πράγματα (ναρκωτικά, όπλα κ.λ.π.). Αν γίνει έλεγχος, σίγουρα θα της ανοίξουν της βαλίτσες και την χειραποσκευή και αυτά για να δουν τσιγάρα ή ποτά. Αν το φοράει στο χέρι είναι ακόμα καλύτερο γιατί μπορεί να ισχυριστεί ότι είναι δικό της (αν και εφόσον εντοπίσουν το κουτί και δείξουν "ενδιαφέρον").



#7   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/04/2015 - 13:00

μπορείς να το κανείς αλλά καλύτερα να βάλεις μια κανονική πιστωτική.

η αππλε με το που κανείς την παραγγελία θα ζητήσει προεγκριση της κάρτας και μπορεί να ζητήσει και όλο το ποσό, μετά ξανά το πιστώνει στον λογαριασμό σου.

αυτό μπορεί να το ξανακάνει αναπασα στιγμή όσες φορές θέλει μέχρι την τελική χρέωση λίγο πριν στείλει το ρολόι.

θα πρέπει να έχεις πάντα όλο το ποσό του ρολογιού στον τραπεζικό σου λογαριασμό και κάτι παραπάνω για την ισοτιμία του δολαρίου.

μπορείς να μπεις με τον αππλε λογαριασμό σου και να δηλώσεις σαν διεύθυνση αποστολής όποιο άτομο εσύ θέλεις στην χώρα αποστολής αφού πρώτα επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις δώρο στον παραλήπτη.

http://store.apple.com/us/help/gifting

ελπίζω να βοήθησα.

όπως και να έχει κάνοντας την προπαραγγελια θα ξέρεις σχεδόν αμέσως αν εγκρίθηκε η όχι.

και μεγια σου.

το σημαντικό είναι να έχεις πάντα το ποσό μέσα στον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένη η χρεωστική σου.



#8   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/04/2015 - 13:10

Λογικά θα ερθει καλοκαίρι εδώ και θα το κρατάει.
1) Άμα θέλει να στείλει υπάρχει τρόπος να μην το σταματήσουν;
2) Άμα το κρατάει μαζι της υπάρχει περίπτωση να το σταματήσουν στο αεροδρόμιο; Να το εχει στην αποσκευή της ή μαζι της στο αεροπλάνο σε χειραποσκευή; Κάτι εχω ακούσει οτι σταματάνε αμα ειναι κλειστά στην κούτα τους.

έχει περάσει προ πολλού η εποχή της τρομοκρατείτας στα τελωνεία. μπορεί να το φέρει σφραγισμένο και να πει αν ποτέ της γίνει έλεγχος πως είναι προσωπικό αντικείμενο... δεν πρέπει ντε και καλά να το φοράει. βέβαια σαν σωστοί πολίτες ας αρχίσουμε επιτέλους να πυρώνουμε επιτέλους και κάνα φόρο στην άμοιρη την χώρα μας που πάει κατά διαόλου.

10 20 ευρώ δεν είναι δα και τόσα χρήματα.. ξοδεύουμε τεράστια ποσά σε γκατζετ και σκαρφιζόμαστε τα χίλια δυο για να αποφύγουμε το μικροποσο του τελωνείου..






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες