Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad Event 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
480 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   koukli

koukli

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:48

Σαν ζεστο ψωμι θα πουλησει το μονο σιγουρο.....ειμαι χρηστης και φανατικος της apple χρονια τωρα απο την προ i εποχη της.Πιστευω οτι για να βγει καποιος στην αποψινη σκηνη που εγινε η εκδηλωση θα επρεπε να εχει υπογραψει οτι θα αναφερει τη λεξη retina τουλαχιστων 15 φορες το λεπτο.δε λεω μεγαλη διαφορα.αλλα ο ανθρωπος βλεπει τα πραγματα με το μυαλο και οχι με τα ματια.στα πρωτα 10 λεπτα να σιγουρα θα παθεις την πλακα σου αλλα απο εκει και μετα ο ενθουσιασμος θα ξεπεραστει.παρτε στα χερια σας ενα 3gs και μετα απο 10 λεπτα χρησης θα καταλαβετε τι εννοω.οπως το 720p 1080i 1080p κτλ.....ολα ειναι θεμα marketing στην εποχη μας.πιστευω οτι οι κατοχοι ipad 2 δεν θα πρεπει να ανησυχουν.παντως αυτο που μου μενει απο την σημερινη παρουσιαση ειναι οτι η apple δεν επεισε.....


100% σωστός

σήμερα ήταν από τις λίγες φορές που πραγματικά βαρέθηκα σε παρουσίαση...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   Dimitris83

Dimitris83

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:DIMITRIS_VOROI

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:48

ΠΟΣΟ αργό μου φαινεται τώρα το iPad 2... Σέρνεται... και αυτή η οθόνη που έχει? Απαπα! Οθόνη είναι αυτή?... χάλια χάλια! :lol:
Eνώ το "New iPad"! Και τη ρετίνα του την έχει... και τη γρηγοράδα του την έχει... αυτό είναι iPad, Όχι σαν το άλλο το '2' το μαϊμούνι... :lol:

#348   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:50

Αυτοί που ωφελούνται απο τη μετα πώληση του ipad2 ειναι αυτοί που έχουν 32/ 34 gb.

εγω το πουλησα το 32GB κανα μηνα πριν και τωρα ειμαι ετοιμος για το 3...

#349   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:50

Σαν ζεστο ψωμι θα πουλησει το μονο σιγουρο.....ειμαι χρηστης και φανατικος της apple χρονια τωρα απο την προ i εποχη της.Πιστευω οτι για να βγει καποιος στην αποψινη σκηνη που εγινε η εκδηλωση θα επρεπε να εχει υπογραψει οτι θα αναφερει τη λεξη retina τουλαχιστων 15 φορες το λεπτο.δε λεω μεγαλη διαφορα.αλλα ο ανθρωπος βλεπει τα πραγματα με το μυαλο και οχι με τα ματια.στα πρωτα 10 λεπτα να σιγουρα θα παθεις την πλακα σου αλλα απο εκει και μετα ο ενθουσιασμος θα ξεπεραστει.παρτε στα χερια σας ενα 3gs και μετα απο 10 λεπτα χρησης θα καταλαβετε τι εννοω.οπως το 720p 1080i 1080p κτλ.....ολα ειναι θεμα marketing στην εποχη μας.πιστευω οτι οι κατοχοι ipad 2 δεν θα πρεπει να ανησυχουν.παντως αυτο που μου μενει απο την σημερινη παρουσιαση ειναι οτι η apple δεν επεισε.....

Αυτό το η Apple δεν έπεισε το ακούω εδώ και 10 keynotes.

Από την παρουσίαση του 3GS!

Ακόμα και στο 4 κάποιοι το ίδιο έλεγαν...

Και όσο για αυτό που λες με τη Retina δεν έχεις δίκιο...

Ειδικά όταν μιλάμε για μία συσκευή που προορίζεται και για e-book reader.

#350   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:51

Όντως η αλήθεια είναι πως σήμερα δεν έπεισε.

#351   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:51

E όχι κ δεν εντυπωσίασε ρε παιδιά! Τί έπρεπε να βάλουν για να εντυπωσιάσει? Του έβαλαν μια πάρα πολύ καλή οθόνη, νομίζω αρκεί.

#352   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:52

Τι έπρεπε να κάνει για να πείσει δηλαδή ρε παιδιά?

Συγκεκριμένα πράγματα πείτε μου...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/03/2012 - 22:52


#353   chakabam

chakabam

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@ovvodesign
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:53

Αυτό το η Apple δεν έπεισε το ακούω εδώ και 10 keynotes.

Από την παρουσίαση του 3GS!

Ακόμα και στο 4 κάποιοι το ίδιο έλεγαν...

Και όσο για αυτό που λες με τη Retina δεν έχεις δίκιο...

Ειδικά όταν μιλάμε για μία συσκευή που προορίζεται και για e-book reader.


Συμφωνώ κι εγώ.
Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις ανάγκες και τα θέλω του(και τα μπορώ του) και πράττει ανάλογα .

#354   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:54

Ίσως δεν έπεισε κάποιους γιατί λείπει πια ο μεγάλος ηγέτης...

#355   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:56

Να δούμε αν θα αναβαθμιστεί σύντομα κ το xcode....

#356   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:57

Δεν υπαρχει ανθρωπος που δεν θα το ειχε μετανοιώσει.
Οποιος λεει το αντιθετο απλα κοροιδευει τον ιδιο του τον εαυτο....


Φίλε λόγου του ότι επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά το ίδιο τροπάριο, απλά να σου αναφέρω ότι και γω είμαι από αυτούς που αγόρασαν το 2 , τον περασμένο Δεκέμβριο, και ΟΧΙ δεν το μετάνιωσα που το αγόρασα τότε και δεν έχω καμία διάθεση να κοροϊδεύω τον εαυτό μου.

Αν δεν το είχα κάνει τότε , το σίγουρο είναι ότι δεν θα αγόραζα αυτή την περίοδο το new iPad για τον λόγο ότι είναι άγνωστο πλέον το πότε και το αν γίνει πότε Jailbreak (και είναι κάτι που έμενα προσωπικά μου είναι απαραίτητο).

Όσο αναφορά δε για την μείωση τιμής του 2, με την ιδία λογική φίλε μου ενδεχομένως το 2 σε κάνα 6μηνο μπορεί να πέσει και άλλο η τιμή του (η ως μεταχειρισμένο). Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνουμε , να περιμένουμε και άλλο τόσο. Και εν πάση περιπτώσει για να το αγοράσουμε τότε πάει να πει ότι το χρειαζόμασταν και καλώς το πήραμε. Οπότε καλό είναι τέτοιου είδους γνώμες να τις κρατάμε για τους εαυτού μας.

Φιλικά πάντα.

#357   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:59

Το τέλειο έγινε τελειότερο! Η νέα έκδοση του iPad θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι το τέλος του μήνα! Οι ανταγωνιστές (λέμε τώρα) έχουν ανακοινώσει εδώ και καιρό τα προϊόντα τους αλλά ακόμα δεν τα έχουμε στα χέρια μας.

Ίσως καταφέρω να πάρω και γω τώρα ένα iPad! Μάλλον κάνα μεταχειρισμένο δυαράκι. Λεφτά για τέτοια έξοδα δυστυχώς δεν διαθέτω, αλλά με λίγη υπομονή και οικονομία κάπως θα τα καταφέρω!

#358   musiclover

musiclover

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:59

Σαν κάτοχος ipad 2 δεν ενθουσιάστηκα τόσο ώστε να πω πως πρέπει να αγοράσω το νέο ipad, το ipad 2 είναι άλλωστε ένα άριστο μηχάνημα και μια καλύτερη ανάλυση και κάμερα δεν αρκεί να με πείσει να το αλλάξω.

Όσον αφορά τα γραφικά,είμαι σοβαρός gamer και παίζω σε PC και PS3, καλά και τα παιχνιδάκια του ios αλλά είναι μόνο για να περνά η ώρα στο δεκάλεπτο.

#359   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:00

Όσο αναφορά δε για την μείωση τιμής του 2, με την ιδία λογική φίλε μου ενδεχομένως το 2 σε κάνα 6μηνο μπορεί να πέσει και άλλο η τιμή του (η ως μεταχειρισμένο). Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνουμε , να περιμένουμε και άλλο τόσο. Και εν πάση περιπτώσει για να το αγοράσουμε τότε πάει να πει ότι το χρειαζόμασταν και καλώς το πήραμε. Οπότε καλό είναι τέτοιου είδους γνώμες να τις κρατάμε για τους εαυτού μας.


Γιατί να κρατάει την άποψή του για την πάρτη του? Τί σου είπε δηλαδή? Ούτε σε πρόσβαλε ούτε τίποτα. Άποψή του κ άποψή σου, σεβαστές κ οι δύο.

#360   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:01

Φανταστείτε τι γίνεται αυτή τη στιγμή στην Samsung (ειδικά αν αληθεύει η σύγκριση νάμεσα σε A5X-Tegra 3).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες