Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

[Οδηγός] Πώς διαμορφώνουμε τη Lockscreen


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
286 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:01

οποτε τωρα, τι γκρι πλαισιο σου βγαζει ;



Κανονικα. Χωρις λς ειναι ετσι. Αναρτημένη εικόνα



Εμενα οταν με πειρνουν τηλ ειναι ετσι. (Εχει κοπει το τηλ, ηθελα να το κανω και ση προηγ αλλα δε μπορω να κανω επεξεργασια)
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:04

η αλλαγη προκυπτει απο το fix που περασες πριν
αν σ ενοχλει, τσετικαρε το θεμα στο winterboard (respring) κ θα γινει οπως πριν

#138   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:24

η αλλαγη προκυπτει απο το fix που περασες πριν
αν σ ενοχλει, τσετικαρε το θεμα στο winterboard (respring) κ θα γινει οπως πριν



Εβαλα και το αρχικο θεμα χωρις το φιξ και τα ιδια. Γινοταν και στη 5.χ αυτο; Γτ μπορει να ειναι αλλο ενα bug του winter. Δεν εοναι οτι με πειραζει αλλα ελεγα μηπως εκανα κατι εγω λαθος. Αναρτημένη εικόνα

#139   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:28

Εβαλα και το αρχικο θεμα χωρις το φιξ και τα ιδια. Γινοταν και στη 5.χ αυτο; Γτ μπορει να ειναι αλλο ενα bug του winter. Δεν εοναι οτι με πειραζει αλλα ελεγα μηπως εκανα κατι εγω λαθος.


μαλλον παραμετροποιηση του tweak που εχεις περασει ειναι, κ οχι απο το Winterboard

βλεπεις, το Winterboard ειναι απο τα παλιοτερα εργαλεια που εχουν βγει, οποτε με δεδομενο αυτο θα επρεπε να υπολογιστουν οι παραμετροι του tweak
παντως δεν το βρισκω σοβαρο προβλημα

#140   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:32

μαλλον παραμετροποιηση του tweak που εχεις περασει ειναι, κ οχι απο το Winterboardβλεπεις, το Winterboard ειναι απο τα παλιοτερα εργαλεια που εχουν βγει, οποτε με δεδομενο αυτο θα επρεπε να υπολογιστουν οι παραμετροι του tweak
παντως δεν το βρισκω σοβαρο προβλημα


Ναι μπορει και εκεινο να φταιει. Οχι δεν ειναι προβλημα αλλα νομιζα οτι την εκανα εγω τη μακακια. Ας φτιαξουν της ειδοποιεισεις και ας το αφησουν αυτο. :Ρ να σαι καλα για το χρονο σ.

#141   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2013 - 16:48

καλησπέρα εχω ενα iphone 5 και απο χτες παιδεύομαι να κανω την lockscreen μου να μοιαζει οπως τα android αλλα το αποτελεσμα που βγαζω δεν ειναι τοσο ωραιο οπως το βλεπω σε βιντεακια στο youtube κλπ..., με λιγα λογια αυτο που θελω να κάνω ειναι να εμφανίζεται η ωρα σαν ημερολόγιο πανω πανω μαζι με τον καιρό και από κατω να έχει κάποιες ιδοποιησεις κλπ...

Εχω μπερδευτει με τα διάφορα tweaks οπως intelliscreenX 6 , winterboard, lockinfo κλπ...

#142   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2013 - 17:40

Καθε αρχη κ δυσκολη
εμεις θα την κανουμε πιο ευκολη

Το intelliscreenX κ το LockInfo ειναι tweaks για την Lockscreen
Το Winterboard ειναι μια πλατφορμα λειτουργιας θεματων (οχι tweak) που δινει δυνατοτητες και για την Lockscreen αλλα και για την Homescreen

Για ειδοποιησεις στην Lockscreen σαν αυτες που ειπες, με χρηση του Intelli ή του LockInfo, περνας τα tweaks αυτα και μετα ορισμενα θεματα εχουν προσθετα εικονιδια που μπορουν να τα συμπληρωσουν (ορισμενα ομως, οχι ολα, κ απ οτι ξερω για Lockinfo, για intelli δεν μπορω να πω γτ δεν το χρησιμοποιω) η οψη που θα εχεις (εκτος απο το φοντο) θα ειναι σχετικα σταθερη
Το Winterboard απο την αλλη μπορει να σου παρουσιαζει ημερολογιο, καιρο, rss κτλ, δεν εχει ειδοποιησεις, αλλα μπορεις να αλλαζεις τα θεματα πολυ ευκολα

#143   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/02/2013 - 18:10

λοιπον υελω μια χαρη απο καποιον που ξερει κατι απραπανω... προσπαθω να βρω το κωδικο για τη καλαματα και οταν παω το zipcode η τη πολη μου βγαζει αυτο... unable to retrieve your location.. αν μπορει καποιος να με βοηθησει να το βρω η να μου δωσει το κωδικο.... στο default weather του ιφον το βρισκει κανονικα....

#144   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2013 - 18:13

λοιπον υελω μια χαρη απο καποιον που ξερει κατι απραπανω... προσπαθω να βρω το κωδικο για τη καλαματα και οταν παω το zipcode η τη πολη μου βγαζει αυτο... unable to retrieve your location.. αν μπορει καποιος να με βοηθησει να το βρω η να μου δωσει το κωδικο.... στο default weather του ιφον το βρισκει κανονικα....


zip codes ισχυουν για τους αμερικανους μονο
GRXX0036 για Καλαματα

#145   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2013 - 19:33

κατεβασα το liveweather lockscreen αλλα δεν εμφανίζεται τιποτα στην lockscreen και ουτε μπορω να βρω κάποια ρύθμιση. Μπορειτε να βοηθησετε?

#146   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/02/2013 - 19:35

zip codes ισχυουν για τους αμερικανους μονο
GRXX0036 για Καλαματα


Ναι αλλα οταν ειχα ψαξεις της χαλκιδας μου το ειχε εμφανισει κανονικα νομιζω. Τεσπα. Σε ευχαριστω πολυ και παλι.

#147   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2013 - 20:11

κατεβασα το liveweather lockscreen αλλα δεν εμφανίζεται τιποτα στην lockscreen και ουτε μπορω να βρω κάποια ρύθμιση. Μπορειτε να βοηθησετε?


δοκιμασε λιγο αυτο εδω, κ πες μου αν δουλευει

#148   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 00:51

δοκιμασε λιγο αυτο εδω, κ πες μου αν δουλευει


δουλεψε σε ευχαριστώ.

#149   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 01:22

αυτο που ψαχνω τωρα ειναι που παω ακριβως για να αλλαξω τον κωδικο της πολης και αντι για milan να μου δειχνει Corfu

#150   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/02/2013 - 01:59

αυτο που ψαχνω τωρα ειναι που παω ακριβως για να αλλαξω τον κωδικο της πολης και αντι για milan να μου δειχνει Corfu


ανοιξε το LockBackground.html βρες το var locale κ αλλαξε το σε GRXX0068, save κ respring

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες