Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
377 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   dare789

dare789

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2010 - 14:50

Παιδιά 1 φορά το μήνα είναι αναγκαία η αποφόρτηση! Και ακόμα καλύτερα μόλις αποφορτήσει να μείνει 8 ώρες άδειο για να καθίσουν τα στοιχεία της μπαταρίας. (λίγο δύσκολο αλλά αξίζει τον κόπο)
Αυτό είναι το κανονικό battery calibration και καλό είναι να το κάνουν και οι χρήστες mac book.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 03:11

Εγώ πού το εχω καμιά φορά όλο το βράδυ στην μπρίζα πειράζει ?

#108   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 08:29

Δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία στο iPhone.. Απλά καλό θα ήταν να αποφορτιζεται μια φορά το μήνα και να είναι κλειστό για όλο το βράδυ ώστε να συστελοντσι και στοιχεία της μπαταρίας..

#109   nikos1968

nikos1968

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2010 - 10:38

Ειμαι κατοχος του iPhone 3GS μια εβδομαδα,ειναι ενα απιστευτο κινητο οτι καλυτερο εχω δει στα 15 χρονια που χρησιμοποιω κινητα.Ζω στην Αυστραλια εδω και 3 χρονια αλλα προτιμησα να το παρω απο VODAFONE GREECE μεσω ταχυδρομειου να βοηθησω λιγο την οικονομια της χωρας μας.Το ηξερα οτι θα αντιμετωπισω προβλημα με την μπαταρια,1.5 μερα στην αναμονη και περιπου 6 ωρες χρησης μου βγαζει.Η ερωτηση μου ειναι αν αξιζει να αγορασω το Dexim Blue Pack case με ενσωματωμενη μπαταρια σου δινει καποιες ωρες επιπλεον χρησης. Υπαρχει καποιο μελος εδω που να το εχει αυτο και αν ναι ποια ειναι η κριτισκη του?Ειναι τοσο ογκωδη και αχαρο τελικα?

#110   Vidas

Vidas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:15

Παιδιά γεια σας και από μένα,Μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία.Επειδή όταν το συνδέω με το PC ξεκινάει να φορτίζει γίνεται να το απενεργοποιήσουμε αυτό?Αν ναι πώς?

#111   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:23

Παιδιά γεια σας και από μένα,Μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία.Επειδή όταν το συνδέω με το PC ξεκινάει να φορτίζει γίνεται να το απενεργοποιήσουμε αυτό?Αν ναι πώς?


σε non-jailbroken συσκευη δυστυχως δεν γινεται..

#112   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:23

Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό να γίνει..

ezgif_com_crop_2.gif


#113   Vidas

Vidas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:50

Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό να γίνει..


Και τι κάνουμε γιαυτό ρε παιδιά?Δεν επιβαρύνεται η μπαταρία?Εγώ για παράδειγμα το πείρα εχθές και πριν προλάβει να αποφορτιστεί ξαναφορτίστηκε από το PC.Έχετε καμιά λύση?

#114   Vidas

Vidas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 12:45

Παιδιά μια ερώτηση.Πως βλέπουμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο background για να τις κλείσουμε.Επίσης σήμερα στις 7 το πρωί άνοιξα το τηλ μετά από την πρώτη Πλήρες φόρτιση.Μέχρι και τις 1,30 το μεσημέρι ασχολούμαι με τις Επαφές μέσα από το κινητό.Τροποποιούσα τα ονόματα,τα τηλέφωνα για να είναι όλα με Ονοματεπώνυμο γιατί τα είχα όπως νάνε.Είναι λογικό να έχει πέσει στο 35%?

Τελευταία επεξεργασία από: Vidas, 23/04/2010 - 12:45


#115   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 12:49

αν απο τις 7 ως τη 1.30 το εκανες ασταματητα ναι ειναι λογικο..ειναι 6.30 ωρες ασταματητης χρησης..κατι αλλο..εχεις δει τις συμβουλες στο φορουμ για την εξοικονομιση της μπαταριας? :)

#116   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/04/2010 - 12:49

Παιδιά μια ερώτηση.Πως βλέπουμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο background για να τις κλείσουμε.Επίσης σήμερα στις 7 το πρωί άνοιξα το τηλ μετά από την πρώτη Πλήρες φόρτιση.Μέχρι και τις 1,30 το μεσημέρι ασχολούμαι με τις Επαφές μέσα από το κινητό.Τροποποιούσα τα ονόματα,τα τηλέφωνα για να είναι όλα με Ονοματεπώνυμο γιατί τα είχα όπως νάνε.Είναι λογικό να έχει πέσει στο 35%?

Φιλε μου εαν εχεις clean συσκευη να ξερεις οτι μονο οι εφαρμογες:Mail.app,Safari.app,iPod.app,Messages.app μενουν ανοιχτες στο παρασκηνιο.Εαν τωρα εχεις jb συσκευη μπορεις να κατεβασεις το backgrounder+multifm0w απο το Cydia και μπορεις να βαζεις οποια εσυ θες εφαρμογη και να τις κλεινεις ολες.Εχεις ανοιχτα μηπως 3G,notifications,Wi-Fi,φωτεινοτητα(σε μικρο βαθμο) κλειστα και παλι σου κανει τα ιδια?

#117   Vidas

Vidas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 13:09

Όχι παιδιά τις έχω κάνει τις συμβουλές για εξοικονόμηση.Και ναι ασταμάτητα τα έκανα όλα αυτά από το πρωί.Οπότε λογικά θα είναι φυσιολογικό.Απλά ρώτησα μήπως τρέχει τίποτα από πίσω και μου ρίχνει την μπαταρία.Το κινητό είναι ολοκαίνουριο και δεν έχω πειράξει τίποτα ακόμα γιατί έχω έκδοση 3.1.3.

#118   Vidas

Vidas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 13:15

Paris1986 Αυτές οι εφαρμογές που λες τρώνε πολλή μπαταρία?Γίνεται να τις κλείσουμε?

#119   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/04/2010 - 13:25

Paris1986 Αυτές οι εφαρμογές που λες τρώνε πολλή μπαταρία?Γίνεται να τις κλείσουμε?

Καπως γινεται αλλα δεν θυμαμαι ακριβως την αλληλουχεια των κουμπιων φιλε μου.Θα το βρω και θα σου το πω...

#120   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2010 - 03:56

γινεται μονο με την αληλλουχεια κουμπιων που σου ειπε ο Παρης αφου δεν εχεις jailbroken device και καποιο προγραμμα που καθαριζει τη μνημη που συνηθως ειναι επιπληρωμης..λοιπον,οι εφαρμογες αυτες που μενουν στο background ειναι safari/ipod/τηλεφωνο/mail το τηλεφωνο ας το εξερεσουμε δεν πειραζει..τις αλλες για να τις κλεισεις και να μην τρεχουν background
ανοιγεις την εφαρμογη πχ mail
μολις ανοιξει πατας και το κρατας πατημενο το power button ωσοτου βγαλει μνμ slide to unlock
μολις βγαλει το μνμ λοιπον το αφηνεις το power οπως ειπαμε και πατας το home button ωσοτου κλεισει η εφαρμογη
και πλεον εχει κλεισει οριστικα και δεν καταναλωνει τη μνημη σου

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 24/04/2010 - 04:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες