Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3G Makeover


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   3GN00b

3GN00b

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 15/05/2012 - 21:43

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι νέο μέλος της κοινότητας,κάτοχος iPhone 3G(jailbreak,έκδοση 3.1.2),και γενικά άσχετος με την αναβάθμιση-βελτίωση του κινητού μου(ίσως λίγο άσχετος και με τη χρήση και τις ικανότητες του για να είμαι ειλικρινής!).Έχω κατεβάσει ορισμένες εφαρμογές στο τηλέφωνο μου(Cydia,SBSettings,Winterboard,τα βασικά δηλαδή).Αυτό που θα ήθελα είναι να αναβαθμίσω το τηλέφωνο μου με νεότερη έκδοση(εάν δεν παρουσιάζεται πρόβλημα στην απόδοση του βέβαια)και να κατεβάσω και μερικές χρήσιμες εφαρμογές,είτε αφορούν αρχειοθέτηση,είτε μουσική,οτιδήποτε είναι must-have για ένα iPhone.Τί με συμβουλεύετε να κάνω,και ποιές εφαρμογές θα ικανοποιήσουν τις ανάγκες μου?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2012 - 22:04

Το 3G σου πάει μέχρι τη 4.2.1. Απλά να ξέρεις πως είναι "βαριά".

Η απόφαση όμως είναι δική σου. Για 'μενα αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, μενεις εκεί. μιας και η 3.1.3 είναι η καλύτερη για το 3G.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   nikolasgreveneiro

nikolasgreveneiro

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iOS Fan Boy

Δημοσίευση 15/05/2012 - 22:09

μπορεισ να του βαλεις το whited00r το οποιο εχει χαρακτηριστικα του iOS 4..αλλα το λογισμικο σου 8α παραμεινει το ιδιο..

#4   3GN00b

3GN00b

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 16/05/2012 - 10:08

Για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να "σέρνεται" το τηλέφωνό μου!Αλλά μάλλον θα μπω στον πειρασμό να το αναβαθμίσω σε έκδοση 4.1,καθώς πολλά tweaks που μου αρέσουν απαιτούν νεότερη έκδοση.Όσον αφορά το whited00r θα το ψάξω περαιτέρω και στα forums.Καμία χρήσιμη και ενδιαφέρουσα εφαρμογή(κάθε τύπου)έχετε να μου προτείνετε?

#5   nikolasgreveneiro

nikolasgreveneiro

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iOS Fan Boy

Δημοσίευση 17/05/2012 - 01:04

ειπεσ εχεις ηδη τα Cydia,SBSettings και το winterboard..το installous το εχεισ..?

#6   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/05/2012 - 01:23

Για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να "σέρνεται" το τηλέφωνό μου!Αλλά μάλλον θα μπω στον πειρασμό να το αναβαθμίσω σε έκδοση 4.1,καθώς πολλά tweaks που μου αρέσουν απαιτούν νεότερη έκδοση.Όσον αφορά το whited00r θα το ψάξω περαιτέρω και στα forums.Καμία χρήσιμη και ενδιαφέρουσα εφαρμογή(κάθε τύπου)έχετε να μου προτείνετε?

Zephyr, folderenhancer, ifile, fakeclockup η speed intensifier (θα σου χρειαστουν..), remove background η killbackground, springtomize, iphonedelivery, kuaidial, f.lux, applocker, protube, celeste, quicklock, callbar, swipeselection..
Ειναι μονο λιγα απο αυτα που μπορεις να προσθεσεις (ολα απο cydia φυσικα) και σιγουρα θα σου φανουν χρησιμα. Αναζητησε τα στο forum εδω η στο youtube για να δεις τι ακριβως κανει το καθενα. Μονο ελεγξε πρωτα πριν τα βαλεις ποια ειναι συμβατα με την εκδοση που θα βαλεις.

#7   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 17/05/2012 - 01:48

Μέγα λάθος φίλε μου να πας στην 4.χ.χ!!!!!

Μόνο που θα το ανοίξεις θα το καταλάβεις, μείνε εκεί που είσαι γιατί μόλις κάνεις update τότε θα έχεις ένα τελείως διαφορετικό κινητό ΠΑΝΤΑ προς το χειρότερο.

2 iPhone 3G είχα και το τελευταίο ήταν στην 4.2.1 jailbreak. Είναι απίστευτα ΑΡΓΟ!!!!!!

Αααα και ξέχνα τα θέματα(winterboard) γιατί θα γίνει ακόμη πιο αργό!!

To 1o 3G το είχα από την 2.x.x jailbreak και πιο αργό από 4.χ.χ δεν υπήρξε πότε!!!

Τελευταία επεξεργασία από: dsmpampis, 17/05/2012 - 01:51





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες