Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 27 ψήφοι

Absinthe 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2522 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1711   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/05/2012 - 11:36

Είναι συμβατές οι εφαρμογές του cydia απο την 5.0.1? Αν όχι, υπάρχει κάποια λίστα με τις συμβατές εφαρμογές;


Υπαρχει λιστα ποιες εφαρμογες ειναι συμβατεσ με το 4 και με το 4s!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1712   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/05/2012 - 11:38

Είναι συμβατές οι εφαρμογές του cydia απο την 5.0.1? Αν όχι, υπάρχει κάποια λίστα με τις συμβατές εφαρμογές;



Κοίτα ΕΔΩ.

Νίκο το Set Hosts To Cydia On Exit είναι ξέτσεκαρισμένο .. στο δικό μου by default


Ωραία... Αφού σε πετάει στην Apple τότε είναι καθαρά! Επιλέγεις την .IPSW του iOS 5.1.1 σωστά;;;

Κάνε ένα Reboot το PC και δοκίμασε πάλι.

#1713   Solitude

Solitude

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 11:38

Confirming οτι δουλευει μια χαρα.. προς το παρον δεν εχω ασυμβατοτητες στα Cydia Apps που χρησιμοποιουσα στην 5.0.1 .. Ολα καλα!

#1714   stelios2809

stelios2809

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/05/2012 - 11:55

thanx πολυ. κάνει install τώρα για να δουμε.
Ερώτηση : μέσω ifunbox τράβηξα τα setup απο ότι είχα κατεβάσει απο το installous. (διπλά αρχεία)
αν τα ξαναρίξω στον αντιστοιχο νέο φάκελο θα μπορώ να τα install?

#1715   cyan

cyan

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:19

Καημερα κι απο μενα. Μια ερωτηση. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος να του κολλαει και να μπαινει σε safe mode, οταν κανει κλήσεις;
Μου το εχει κανει σημερα σε καθε κληση που εχω πραγματοποιησει. Θελει οπωσδηποτε restart μετα, αλλα και παλι μολις τελειωσω την κληση μου,
κολλαει και ξαναξεκιναει το springboard απο την αρχη.

Ευχαριστω.

#1716   jerry007

jerry007

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:20

Διάβασα γύρω στις 15 σελίδες και έχω μπλέξει τα μπούτια μου :P

Σχετικά με το update σε iPhone 4S με 5.0.1. Untethered

Είπαμε ότι το κάνουμε Restore, setup as new και μετα JB.

Σχετικά με το backup τώρα. Για τις εφαρμογές διάβασα οτι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το pkgbackup, για τα υπόλοιπα δεδομένα του κινητού το backup να το κάνω σε iCloud ή με τον οδηγό στο πρώτο post;

#1717   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:21

Καημερα κι απο μενα. Μια ερωτηση. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος να του κολλαει και να μπαινει σε safe mode, οταν κανει κλήσεις;
Μου το εχει κανει σημερα σε καθε κληση που εχω πραγματοποιησει. Θελει οπωσδηποτε restart μετα, αλλα και παλι μολις τελειωσω την κληση μου,
κολλαει και ξαναξεκιναει το springboard απο την αρχη.

Ευχαριστω.


πηγαινε sbsettings/mobile substrate addons και κλεισε ολους τους διακοποτες.δες αν κρασαρει.μετα ανοιγε τους ενα εναν και οταν κρασαρει φταιει το τελευταιο που ανοιξες.το κανεις απεγκατασταση με ανοιχτο το διακοπτη.

Διάβασα γύρω στις 15 σελίδες και έχω μπλέξει τα μπούτια μου :P

Σχετικά με το update σε iPhone 4S με 5.0.1. Untethered

Είπαμε ότι το κάνουμε Restore, setup as new και μετα JB.

Σχετικά με το backup τώρα. Για τις εφαρμογές διάβασα οτι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το pkgbackup, για τα υπόλοιπα δεδομένα του κινητού το backup να το κάνω σε iCloud ή με τον οδηγό στο πρώτο post;


θα κανεις backup οπως λεει ο οδηγος.το pkgbackup ειναι για τα tweaks και τα repo απο cydia.

τα αλλα οπως τα λες.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 28/05/2012 - 12:22


#1718   cyan

cyan

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:39

πηγαινε sbsettings/mobile substrate addons και κλεισε ολους τους διακοποτες.δες αν κρασαρει.μετα ανοιγε τους ενα εναν και οταν κρασαρει φταιει το τελευταιο που ανοιξες.το κανεις απεγκατασταση με ανοιχτο το διακοπτη.




Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δυστυχως. Εκανα κι απεγκατασταση οτι ειχα περασει απο cydia, αλλα δεν..

#1719   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:41

Στο 4S στην 5.0.1 παιδια εμενα η μπαταρια δεν κραταει ουτε μια μερα με κανονικη χρηση (λιγο απ ολα δλδ). Στην 5.1.1 ειναι καλυτερα τα πραγματα;;;;;

#1720   cyan

cyan

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:48

Στο 4S στην 5.0.1 παιδια εμενα η μπαταρια δεν κραταει ουτε μια μερα με κανονικη χρηση (λιγο απ ολα δλδ). Στην 5.1.1 ειναι καλυτερα τα πραγματα;;;;;


Για μενα ηταν σε καλυτερη κατασταση η μπαταρια στην 5.0.1. Τωρα στο 3gs κραταει οντως μια μερα.

#1721   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:54

Για μενα ηταν σε καλυτερη κατασταση η μπαταρια στην 5.0.1. Τωρα στο 3gs κραταει οντως μια μερα.


Γενικοτερα ξερω οτι η 5.0.1 (στο 4S τουλαχιστον) ειχε θεμα με την μπαταρια και αυτο φτιαχτηκε στην 5.1 (οποτε λογικα και στην 5.1.1). Δεν μπορει να ειναι χειροτερα. Δεν γινεται το 4S να κραταει λιγοτερο απο το 4 και το 3gs....

#1722   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:56

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δυστυχως. Εκανα κι απεγκατασταση οτι ειχα περασει απο cydia, αλλα δεν..


Κανε μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και δες.

#1723   jerry007

jerry007

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:58

πηγαινε sbsettings/mobile substrate addons και κλεισε ολους τους διακοποτες.δες αν κρασαρει.μετα ανοιγε τους ενα εναν και οταν κρασαρει φταιει το τελευταιο που ανοιξες.το κανεις απεγκατασταση με ανοιχτο το διακοπτη.



θα κανεις backup οπως λεει ο οδηγος.το pkgbackup ειναι για τα tweaks και τα repo απο cydia.

τα αλλα οπως τα λες.


Λοιπόν έχω το backup από το pkgbackup, υπάρχει διαφορά ανάμεσα στον οδηγό, και να κάνω κατευθείαν backup στο icloud από το κινητό;

#1724   Mimi

Mimi

    iPH Addict

  • 799 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:59

Καλησπερα παιδια προσπαθησα να το βαλω σημερα ολα καλα...αλλα καποια στιγμη μου ελεγε στν οθονη του iphone κατι για τν χωρο...υπηρχε το εικονιδιο του cydia τωρα δν υπαρχει και εχουν εξαφανιστει και καποια εικονιδια :(

#1725   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/05/2012 - 13:00

παιδες καλημερα.εχω το εξης προβλημα.μολις ανοιξω το cydia και παω στa source μολις πατησω ανανεωση μου κατεβαζει συνεχεια πακετα και κανει εννημερωση βασης δεδομενων.ολα πηγαινουν καλα αλλα συνεχεια μου κανει ανανεωσεις χωρις μαλλον να ανανεωνει τιποτα.κανω κατι λαθος?δεν εχω κατεβασει κανενα source παρα μονο αυτα που εχει μεσα bydefault δηλαδη το bigboss,repo666 kai telesphoreo
ευχαριστω πολυ


απο το πρωι παντως εξακολουθει και μου κανει το ιδιο πραγμα ακριβως.μολις ανοιγω το cydia παει μονο του και κανει ανανεωση και ενημερωση πακετων στα source

Τελευταία επεξεργασία από: sakjim, 28/05/2012 - 13:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες