Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 27 ψήφοι

Absinthe 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2522 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2251   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/06/2012 - 15:50

τελικα πετυχε το reset. σευχαριστω πάααααρα πολυ φιλε μου


ανοιξε?

εισαι πολυ τυχερος. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2252   kostakissss

kostakissss

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@kostakiss1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:23

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην 5.0.1 σε iphone4 με jb και σκέφτομαι να αναβαθμίσω.Επειδη για αρκετό καιρό δεν παρακολούθησα τα σχετικά με jb κτλ....θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια:
1) σε περίπτωση που οτιδήποτε πάει στραβά με το absinthe, το downgrade γίνεται ακόμη με την custom 5.0.1 που έχω δημιουργήσει μέσω redsnow ή έχει υπάρξει καμιά αλλαγή και υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, όπως παλιότερα π.χ στην 4.x.x ? και
2) αν γίνουν όλα κατ'ευχήν ξαναεπαναλαμβάνω στην 5.1.1 την ίδια διαδικασία για custom firmware ως καβάντζα,πάλι μέσω redsnow ή δεν είναι απαραίτητο;
Φυσικά η απάντηση στο 2ο ερώτημα μου, εξατράται άμεσα από την απάντηση στο 1ο...
Ευχαριστώ και πάλι καλησπέρα...

#2253   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:26

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην 5.0.1 σε iphone4 με jb και σκέφτομαι να αναβαθμίσω.Επειδη για αρκετό καιρό δεν παρακολούθησα τα σχετικά με jb κτλ....θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια:
1) σε περίπτωση που οτιδήποτε πάει στραβά με το absinthe, το downgrade γίνεται ακόμη με την custom 5.0.1 που έχω δημιουργήσει μέσω redsnow ή έχει υπάρξει καμιά αλλαγή και υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, όπως παλιότερα π.χ στην 4.x.x ? και
2) αν γίνουν όλα κατ'ευχήν ξαναεπαναλαμβάνω στην 5.1.1 την ίδια διαδικασία για custom firmware ως καβάντζα,πάλι μέσω redsnow ή δεν είναι απαραίτητο;
Φυσικά η απάντηση στο 2ο ερώτημα μου, εξατράται άμεσα από την απάντηση στο 1ο...
Ευχαριστώ και πάλι καλησπέρα...


1)Η custom που εχεις φτιαξει με τον οδηγο του kdelios ισχυει κανοινικα.Μπορεις να κανεις κανονικα downgrade.

2)Με το τελευταιο redsnow κατα πασα πιθανοτητα γινεται να φτιαξεις custom αλλα δεν σου χρειαζεται αφου η 5.1.1 υπογραφεται τωρα.

ολα αυτα αν το κινητο σου ειναι ελληνικο αλλιως πρεπει να πας με custom για να μην αναβαθμισεις την baseband.

#2254   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:28

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην 5.0.1 σε iphone4 με jb και σκέφτομαι να αναβαθμίσω.Επειδη για αρκετό καιρό δεν παρακολούθησα τα σχετικά με jb κτλ....θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια:
1) σε περίπτωση που οτιδήποτε πάει στραβά με το absinthe, το downgrade γίνεται ακόμη με την custom 5.0.1 που έχω δημιουργήσει μέσω redsnow ή έχει υπάρξει καμιά αλλαγή και υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, όπως παλιότερα π.χ στην 4.x.x ? και
2) αν γίνουν όλα κατ'ευχήν ξαναεπαναλαμβάνω στην 5.1.1 την ίδια διαδικασία για custom firmware ως καβάντζα,πάλι μέσω redsnow ή δεν είναι απαραίτητο;
Φυσικά η απάντηση στο 2ο ερώτημα μου, εξατράται άμεσα από την απάντηση στο 1ο...
Ευχαριστώ και πάλι καλησπέρα...



Καλησπέρα,

1. Μπορείς να κάνεις Downgrade αν έχεις την Custom.

2. Μπορείς να δημιουργήσεις μία Custom για να την έχεις ως "πισινή" μελλοντικά

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 16/06/2012 - 23:28


#2255   kostakissss

kostakissss

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@kostakiss1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:32

Ναι,εννοώ οτι αυτός παραμένει ο τρόπος... Δεν έχει αλλάξει κάτι; Και επιπλέον ασχέτως που το jb θα γίνει με absinthe,την custom όμως πάλι με το redsnow θα την φτιάξω,έτσι;

#2256   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:33

Ναι,εννοώ οτι αυτός παραμένει ο τρόπος... Δεν έχει αλλάξει κάτι; Και επιπλέον ασχέτως που το jb θα γίνει με absinthe,την custom όμως πάλι με το redsnow θα την φτιάξω,έτσι;


ναι με το redsnow,δεν εχει αλλαξει κατι.με το ιδιο τροπο.

μπρορεις να κανεις jb και με το redsnow αν θες.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 16/06/2012 - 23:35


#2257   kostakissss

kostakissss

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@kostakiss1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:38

ναι με το redsnow,δεν εχει αλλαξει κατι.με το ιδιο τροπο.

μπρορεις να κανεις jb και με το redsnow αν θες.

Στην 5.1.1 με redsnow? Δεν το ήξερα αυτό... Προφανώς θα έχουν βγάλει κάποιο update.. Ποια έκδοση είναι για να την κατεβάσω;

#2258   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:39

Στην 5.1.1 με redsnow? Δεν το ήξερα αυτό... Προφανώς θα έχουν βγάλει κάποιο update.. Ποια έκδοση είναι για να την κατεβάσω;


εδω εισαι

#2259   kostakissss

kostakissss

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@kostakiss1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:40

Ωραία...Πιάνω δουλειά λοιπόν.. Ευχαριστώ πολυ για τις άμεσες απαντήσεις και καλό υπόλοιπο σε όλους..!!!!

#2260   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:41

Ωραία...Πιάνω δουλειά λοιπόν.. Ευχαριστώ πολυ για τις άμεσες απαντήσεις και καλό υπόλοιπο σε όλους..!!!!


τιποτα να εισαι καλα.

#2261   DimEmper

DimEmper

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2012 - 16:03

Νέος στο χώρο των iDevices και έχοντας ένα iPad 3 WiFi 4G 32GB σκέπτομαι να κάνω UnTethered Jailbreak iOS 5.1.1 με το Absinthe 2.0.4. Ήθελα να ρωτήσω τον nikosgnr ποια είναι τα “αρνητικά” του θέματος, δεδομένου της “ελευθερίας” που παρέχεται και αν η επίδοση μετά το Jailbreak του iPad θα επηρεαστεί.

#2262   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/06/2012 - 16:18

Νέος στο χώρο των iDevices και έχοντας ένα iPad 3 WiFi 4G 32GB σκέπτομαι να κάνω UnTethered Jailbreak iOS 5.1.1 με το Absinthe 2.0.4. Ήθελα να ρωτήσω τον nikosgnr ποια είναι τα “αρνητικά” του θέματος, δεδομένου της “ελευθερίας” που παρέχεται και αν η επίδοση μετά το Jailbreak του iPad θα επηρεαστεί.


Kαταρχάς καλώς ήρθες.

Mε το JB μιλάμε ουσιαστικά για "απελευθέρωση" της συσκευής. Είτε είναι iPhone είτε είναι iPad.

Διαφορά στην απόδοση δε θα έχεις. Αρκεί να βάζεις μόνο ο,τι χρειάζεσαι και προσοχή με τα Cracked.

Δες και αυτό.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2263   DimEmper

DimEmper

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2012 - 17:23

Kαταρχάς καλώς ήρθες.

Mε το JB μιλάμε ουσιαστικά για "απελευθέρωση" της συσκευής. Είτε είναι iPhone είτε είναι iPad.

Διαφορά στην απόδοση δε θα έχεις. Αρκεί να βάζεις μόνο ο,τι χρειάζεσαι και προσοχή με τα Cracked.

Δες και αυτό.


Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντησή σου!

Θα το κάνω το JB αύριο..

#2264   peolinio

peolinio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2012 - 18:17

Καλα αποτελεσματα

#2265   L3on

L3on

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2012 - 00:48

Μια ερώτηση ρε παιδιά... Όταν κάνω restore και set up as new και μετά update σε 5.1.1, τις εφαρμογές από cydia που έχω αγορασμένες πρέπει να τις ξαναγοράσω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες