Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Smart Cover From eBay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:15

Εγω το κόκκινο το χρησιμοποιώ 2 μήνες τώρα (απο τοτε που πηρα το New iPad) και είναι οπως την πρώτη μέρα. Σου ανεβάζω και 2 φωτογραφίες για να το δείς.

Απο τη στιγμη που δεν αφηνει το παραμικρό πανω στο carbon αυτοκολλητο, που ειναι πλαστικη ζελατινα, προφανως δε θα αφηνει και στο μεταλλο.

http://img801.images...4/img0002ub.jpg

http://img40.imagesh...5/img0003oy.jpg

http://img32.imagesh...2/img0004cp.jpg

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:22

Τέλειο, εκπληκτικό !!!!
Εγώ φοβάμαι να μην βγάλει σημάδια στην οθόνη !!!!!
Αν βάλω Screen Protector από επάνω θα έχω πρόβλημα ???

#48   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:25

φιλε καλημερα.παρε το γνησιο σε γαλαζιο για το λευκο ειναι τελειο αυτο πηρα και εγω. οσο για ζελατινα μην πεταξεις λεφτα δεν κολλανε καλα κανουν μπιμπικια χαλιααααααααααα!!πεταμενα 20 ευρω...και οσον αφορα γνησιο η΄ μαιμου cover εχει τρελη διαφορα.μπορει οι μαγνητες να μην καθονται καλα μπορει να αφηνει χρωμα στην οθονη πολλα μπορει για να γλυτωσεις 20 ευρω για ενα μηχανημα που το λιγοτερο εχεις πληρωσει 509 ευρω...



Το θεμα ζελατινας ειναι καθαρα θεμα περασματος, αν δεις τη δικη μου, δε ξεχωριζεις ΚΑΝ οτι φοραει screen protector, οπως και το carbon μου ειναι αψογα αλφαδιασμενο, απλα γιατι εμαθα να τα περναω. Τωρα οτι υπαρχουν μη γνησια που ειναι σκουπιδια, ειναι γεγονος. Αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι ολα οσα δεν ειναι Apple δεν ειναι καλης ποιοτητας. Υπαρχουν 3rd party που ειναι καλυτερης ποιοτητας απο της Apple, οπως συμβαινει με τα ακουστικα που ολοι οι ψαγμενοι περνουν αλλες μαρκες.

Στο smart cover π.χ εκανα δοκιμη το δικο μου συγκριτικα με ενος φιλου το αυθεντικο και το αυθεντικο δε το κρατουσε τοσο γερα ο μαγνητης ωστε να το σηκωνεις και να κρεμιεται το ipad απο τους μαγνητες μονο. Στο δικο μου το κανει αυτο ανετα. Δε λεω φυσικα οτι τα δικα μου ειναι τα τελεια και τα αλλα αχρηστα, απλα εννοω να μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Τέλειο, εκπληκτικό !!!!
Εγώ φοβάμαι να μην βγάλει σημάδια στην οθόνη !!!!!
Αν βάλω Screen Protector από επάνω θα έχω πρόβλημα :huh:



Το πιο φθηνο κινεζικο να παρεις, σημαδια στην οθονh δε θα σου κανει. Ειναι μαλακο, δεν ειναι αιχμηρο πουθενα. Αν ηταν ετσι θα εκαναν σημαδια στην οθονη και τα νυχια σου. Αυτο μη σε φοβιζει. Η ζελατινα προστατευει απο πολλα πραγματα, δε τη βαζεις ομως για να προστατευθεις απο το smart cover...

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 31/05/2012 - 13:25


#49   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:27

Πως γίνεται να κάνει σημάδια στην οθόνη(γυαλί) το πλαστικό;Η ποιότητα σ αυτά είναι οι μαγνήτες και το πλαστικό...

Αναρτημένη εικόνα


#50   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:31

φιλε καλημερα.παρε το γνησιο σε γαλαζιο για το λευκο ειναι τελειο αυτο πηρα και εγω. οσο για ζελατινα μην πεταξεις λεφτα δεν κολλανε καλα κανουν μπιμπικια χαλιααααααααααα!!πεταμενα 20 ευρω...και οσον αφορα γνησιο η΄ μαιμου cover εχει τρελη διαφορα.μπορει οι μαγνητες να μην καθονται καλα μπορει να αφηνει χρωμα στην οθονη πολλα μπορει για να γλυτωσεις 20 ευρω για ενα μηχανημα που το λιγοτερο εχεις πληρωσει 509 ευρω...

Το παιδί εδώ λέει πως το Αφήνει και σημάδια στην οθόνη του iPad
Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι καλώ το Smart Cover από πια πράγματα !!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: holsss, 31/05/2012 - 13:32


#51   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:32

φιλε καλημερα.παρε το γνησιο σε γαλαζιο για το λευκο ειναι τελειο αυτο πηρα και εγω. οσο για ζελατινα μην πεταξεις λεφτα δεν κολλανε καλα κανουν μπιμπικια χαλιααααααααααα!!πεταμενα 20 ευρω...και οσον αφορα γνησιο η΄ μαιμου cover εχει τρελη διαφορα.μπορει οι μαγνητες να μην καθονται καλα μπορει να αφηνει χρωμα στην οθονη πολλα μπορει για να γλυτωσεις 20 ευρω για ενα μηχανημα που το λιγοτερο εχεις πληρωσει 509 ευρω...




Για της ζελατινες που λες..δεν ισχυει με την καμια ομως!!!
Εκτος κ εαν εννοεις τπτ κινεζικες,ε τοτες παω πασο!!Στο νεο μου iPad απο τη πρωτη μερα του εχω φορεσει Mat Folie Screen Protector k Smart Cover Blue....η ζελατινα ειναι σαν να μην υπαρχει πανω στην οθονη,χωρις φυσαλιδες χωρις τπτ.
BTW πηρα της ΜΑΤ απο την Belkin κ της συνιστω ανεπιφυλακτα!

#52   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:36

Δεν υπάρχει τετοια περιπτωση, στο υπογραφω. Κανενα smart cover δε μπορει να σου κανει ζημια στην οθονη. Αλλα στην τελικη αν τοσο το φοβασαι, περνα κι ενα screen protector για να σου φυγει και το αγχος! Σου βαζω και φωτο της οθονης μου με το screen protector για να σου φυγει η ιδέα!

http://img715.images...1/img0005qi.jpg

#53   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:42

Φίλος πως πέρανες Screen Protector στο iPad δες μια Photo να δεις τι δουλειά έκανα εγώ δεν ξέρω να περνάω Screen Protectors !!!!

Αναρτημένη εικόνα

Δεν υπάρχει τετοια περιπτωση, στο υπογραφω. Κανενα smart cover δε μπορει να σου κανει ζημια στην οθονη. Αλλα στην τελικη αν τοσο το φοβασαι, περνα κι ενα screen protector για να σου φυγει και το αγχος! Σου βαζω και φωτο της οθονης μου με το screen protector για να σου φυγει η ιδέα!

http://img715.images...1/img0005qi.jpg

Φοράει Screen Protector η με δουλεύεις αχχααχχααχαχαχαχαχα

#54   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:45

Για τα φουσκωματα στις ακρες, προφανως δε το εχεις κεντραρει σωστα και περισσεύει γι αυτο και φαινεται ετσι.

στο ενδιαμεσο, εκει που κανει φουσκες, αν το πατας με μια πιστωτικη καρτα προς την ακρη και δε φευγει, τοτε εχει παρει κοκο σκονης απο κατω.

Σωζεται η κατασταση βεβαια. Με 2 κομματακια σελοτειπ κολλας το ενα στη ζελατινα στην ακρη και την σηκωνεις, και με το αλλο τσιμπας τον κοκο σκονης που θα ειναι ειτε στην οθονη, ειτε κολλημενος πανω στη ζελατινα στο σημειο που κανει φουσκα. Μολις τον παρεις (κολλαει στο σελοτειπ γιατι εχει πιο δυνατη κολλα απο τη ζελατινα) και αφησεις τη μεμβρανη κατω, θα εχει φυγει η φουσκα

#55   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 31/05/2012 - 13:47

Φιλε δεν την βγαζεις ολοκληρη την ζελατινα με μιας..απο την θηκη της,την βγαζεις κομματι κομματι κ την περνας..κ σε μενα μεσα στο κουτι της Belkin ειχε κ μια πλαστικη καρτουλα που την στρωνεις..κ δεν καθεται καμια φυσαλιδα πανω..

Σου λεω,την εχω βαλει απο της 23.03 κ ειναι σαν να μην φοραει ζελατινα!

#56   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:01

Φίλε μου έκανα μια προσπάθεια !!! σου δείχνω της εικόνες να μου πεις αν τα πήγα καλύτερα !!!!!
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα

#57   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:04

Αυτη εχει ξεχειλωθει τελιως..κοινως αχρηστη ειναι πλεον.

#58   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:06

Βλέπεις κάποιες κοπές στα πλάγια !!!!
είναι γιατί το Screen Protector είναι για iPhone 4

Αυτη εχει ξεχειλωθει τελιως..κοινως αχρηστη ειναι πλεον.

:D Ακριβός !!!!! είδες τι παθαίνεις αν είσαι αρχάριος σε αυτά !!!! :D
Τώρα τη κάνουμε ? θέλω επείγοντος μαθήματα για να μην βγάλει ούτε φουσκάλα !!!!! στο νέο μου iPad !!!!!!!! :DDDDDD

#59   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:09

E αν είναι για iPhone 4 και την έβαλες σε 3GS μην περιμένεις να μπει καλά,έχει άλλο μέγεθος..

Αναρτημένη εικόνα


#60   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:10

E αν είναι για iPhone 4 και την έβαλες σε 3GS μην περιμένεις να μπει καλά,έχει άλλο μέγεθος..

αυτό ειναι iPod Touch ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες