Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτηση για αγορα Macbook


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/07/2012 - 15:56

Καλησπέρα… θέλω να αγοράσω ένα macbook και είμαι ανάμεσα στο Macbook pro (101) και το Macbook air (231). Οι απαιτήσεις που έχω δεν είναι μεγάλες.. μόνο για προγραμματισμό το θέλω ίσως και για λίγη παραγωγή μουσικής. Επίσης επειδή έχω ακόμα την ιδιότητα του φοιτητή ψάχνομαι και για καμία έκπτωση (ρώτησα isquare δίνει μόνο 3%).Ξέρετε από πιο κατάστημα συμφέρει πιο πολύ να το αγοράσω? Και κατά την γνώμη σας ποιο μοντέλο θα ήταν ιδανικότερο για μένα? Ευχαριστώ.. (έχω και κάτι άλλες ερωτησουλες στην συνεχεία…. :P )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/07/2012 - 19:19

κανεις??

#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/07/2012 - 19:45

Καλησπέρα, για εμένα πάρε το Macbook pro από την άποψη ότι μπορείς να τους κάνεις αναβάθμιση κάποια στιγμή σε σκληρό δίσκο & μνήμη ram.

Είναι και πιο δυνατό σαν μηχάνημα φυσικά.

Κοίτα αν θες και στο eBay τον πωλητή Electronic King που έχει πάρα πολύ καλές τιμές.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 11/07/2012 - 19:45

Once You Go Mac You Never Go Back

#4   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/07/2012 - 22:27

οταν λες οποιαδηποτε στιγμη εννοεις εκτος εγγυησης προφανως ετσι? Απλα το air εχει ssd σκληρο και μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη! αυτο με εχει βαλει σε διλημμα!

θα θελα να το παρω απο Ελλαδα καλυτερα.. απο ποιο μαγαζι προτεινεις?

#5   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/07/2012 - 23:10

οταν λες οποιαδηποτε στιγμη εννοεις εκτος εγγυησης προφανως ετσι? Απλα το air εχει ssd σκληρο και μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη! αυτο με εχει βαλει σε διλημμα!

θα θελα να το παρω απο Ελλαδα καλυτερα.. απο ποιο μαγαζι προτεινεις?


Όχι, εννοώ οποιαδήποτε στιγμή θέλεις εσύ και ας είσαι μέσα στην εγγύηση. Η Apple επιτρέπει στον χρήστη να κάνει αλλαγή σκληρού και μνήμης ram χωρίς να χαθεί η εγγύηση.

Το κατάστημα φίλε μου είναι καθαρά τυπικό κομμάτι. Όποιο σε βολεύει εσένα καλύτερα και κάνει άτοκες δόσεις π.χ.
Once You Go Mac You Never Go Back

#6   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/07/2012 - 01:03

σιγουρο αυτο? δλδ μπορω να παρω και στον ενα μηνα ενα σκληρο ssd ας πουμε και να τον φορεσω χωρις να χαθει η εγγυηση? και το λογισμικο πως θα το περασω στον νεο σκληρο? υπαρχει συμβατοτητα με συγκεκριμενους σκληρους? ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε..

#7   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2012 - 05:12

Φιλε εγώ έκανα ελλαγη σκληρου σε SSD και οτια πήγα στο Apple Store για αλλαγη μπαταριας με ρώτησε άλλαξες σκληρο ? Μάλιστα.... ΟΚ μου είπε και άλλαξε μπαταρια και δεν με χρέωσε

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/07/2012 - 09:09

σιγουρο αυτο? δλδ μπορω να παρω και στον ενα μηνα ενα σκληρο ssd ας πουμε και να τον φορεσω χωρις να χαθει η εγγυηση? και το λογισμικο πως θα το περασω στον νεο σκληρο? υπαρχει συμβατοτητα με συγκεκριμενους σκληρους? ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε..


100% σίγουρο φίλε μου. Υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να περάσεις το λειτουργικό, μην σε ανησυχεί αυτό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#9   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/07/2012 - 14:32

α ωραια ευχαριστω παιδια.. τελικα σε pro θα παω..
τωρα απο θεμα εγγυησης το apple care ξερω οτι μπορω να το αγορασω οποιαδηποτε στιγμη στο πρωτο ετος απο την αγορα του mac. αν παρω το macbook απο ενα απλο καταστημα και οχι απο premium reseller θα υπαρχει θεμα μετα να αγορασω το apple care πχ απο isquare? Επισης θυμαστε απο προηγουμενα χρονια αν το σεπτεμβρη που ανοιγουν τα πανεπιστημια βγαινει καμια προσφορουλα για mac? αν ειναι να περιμενω η να το αγορασω τωρα?

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 12/07/2012 - 14:32


#10   ismartbs

ismartbs

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 14:58

Αν μπορείς περίμενε λιγο, κάποιες μεγάλες αλυσίδες βάζουν προσφορές ανα διαστήματα, τον Σεπτέμβρη είναι πολή πιθανό να βάλουν κάτι σ'αυτά τα είδη...

#11   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/07/2012 - 15:02

κοιτα υπαρχει ηδη μια προσφορα στα 70 ευρω(δωρο) που βρηκα.. λετε να υπαρξει κατι πιο ψηλα? για το apple care γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 12/07/2012 - 15:04


#12   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 12/07/2012 - 15:06

κοιτα υπαρχει ηδη μια προσφορα στα 70 ευρω που βρηκα.. λετε να υπαρξει κατι πιο ψηλα? για το apple care γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

Για προσφορά μεγαλύτερη δεν νομίζω να βρεις... Όπως είπες κάνουν 3%... Στην Αμερική έχουν μεγαλύτερες εκπτώσεις και έχουν ξεκινήσει ήδη οι προσφορές... Εδώ είναι άστα να πάνε... Πιστεύω είναι καλύτερα να το πάρεις τώρα...

#13   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/07/2012 - 15:10

βασικα ναι κ ποιο το νοημα να περιμενω.. το πολυ να δωσουν κανα πολυμηχανημα δωρο! :P γι αυτο ρωταω μηπως θυμαται κανεις καμια καλη προσφορα απο περυσι μηπως και επαναληφθει..

φιλε ξερεις εσυ μηπως να μου απαντησεις σε αυτο που ρωτησα πιο πανω? δλδ αν αγορασω απο ενα απλο καταστημα το mac και μετα απο μηνες παρω το apple care απο το isquare θα υπαρχει προβλημα?

επισης ξερει κανεις ποιοι ssd σκληροι ειναι συμβατοι με το macbook?

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 12/07/2012 - 15:11


#14   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 12/07/2012 - 15:16

βασικα ναι κ ποιο το νοημα να περιμενω.. το πολυ να δωσουν κανα πολυμηχανημα δωρο! :P γι αυτο ρωταω μηπως θυμαται κανεις καμια καλη προσφορα απο περυσι μηπως και επαναληφθει..

φιλε ξερεις εσυ μηπως να μου απαντησεις σε αυτο που ρωτησα πιο πανω? δλδ αν αγορασω απο ενα απλο καταστημα το mac και μετα απο μηνες παρω το apple care απο το isquare θα υπαρχει προβλημα?

επισης ξερει κανεις ποιοι ssd σκληροι ειναι συμβατοι με το macbook?

Για το AppleCare δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω πάρει... Αλλά για τον ssd μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις... Δεν υπάρχει πρόβλημα...

#15   ismartbs

ismartbs

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 15:17

'Εχω βάλει σ'ένα macbook pro mid 2010, αυτό τον ssd
SAMSUNG 830 Series 2.5-Inch 128GB

και δουλεύει τέλεια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες