Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπορεί να δανείσει κάποιος μια Gevey Sim για 5λεπτά?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   panagath

panagath

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2012 - 17:36

Μπορεί να δανείσει κάποιος μια Gevey Sim για 5λεπτά για να τεστάρω στο iphone 4 ότι δουλεύει για να παραγγείλω μία?

Πήρα ένα iphone 4 από ebay και ενώ έλεγε ότι είναι unlocked, δεν είναι. Είναι στην 4.3.3 με ββ 4.10.01 αλλά θέλω να δοκιμάσω ότι θα κάνω δουλειά , μην παραγγείλω gevey και μου μείνει στο χέρι.

Είμαι Αθήνα κέντρο, αν μπορεί κάποιος να βρεθούμε για 2-3 λεπτά να τη βάλω να δω ότι δουλεύει . Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/07/2012 - 17:38

Μπορεί να δανείσει κάποιος μια Gevey Sim για 5λεπτά για να τεστάρω στο iphone 4 ότι δουλεύει για να παραγγείλω μία?

Πήρα ένα iphone 4 από ebay και ενώ έλεγε ότι είναι unlocked, δεν είναι. Είναι στην 4.3.3 με ββ 4.10.01 αλλά θέλω να δοκιμάσω ότι θα κάνω δουλειά , μην παραγγείλω gevey και μου μείνει στο χέρι.

Είμαι Αθήνα κέντρο, αν μπορεί κάποιος να βρεθούμε για 2-3 λεπτά να τη βάλω να δω ότι δουλεύει . Ευχαριστώ.

Δουλευει

#3   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/07/2012 - 17:39

Γιατί πιστεύεις πως ίσως να μην δoυλεύει?

#4   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/07/2012 - 17:39

Αν ο πάροχος προσφέρει unlock να το κάνεις και αν αφήσεις τη gevey.

Αναρτημένη εικόνα


#5   block83

block83

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/07/2012 - 17:15

i had purchased a gevey ultra sim card and was working properly for about six months,2 days ago lost signal and after 2 trys to regain my signal the message no sim card installed poped up and since then my gevey isnt workin,my sim card is ok coz i tried it without gevey and is recognisable by the phone,i rebooted,i cleaned sim tray but still nothin,,i would appreciate if u could help me or give me some ideas to solve it,im in greece and only think if coz of heat maybe caused the problem,my phone is 4.3.5 on 4.10.01,would appreciate if u could help me..

#6   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2012 - 19:19

Γεια χαρα παιδια,και γω σημερα μολις παρελαβα μια τετοια καρτα που λενε οτι ξεκλειδωνει το τηλεφωνο,βεβαια εγω εχω ενα αλλο θεμα,μου το εστειλε φιλος απο την Σουηδια και ηταν κλειστο στη ζελατινα χωρις καν να γινει εναρξη του τηλεφωνου,ομως με τον γνωστο τροπο μπορεσα και ειδα οτι εχει την 5.1.1 και μοντεμ το 2.0.12 και μιλωντας με τον ιδιοκτητη της εταιρειας που εισαγει τις εν λογω καρτες μου ειπε οτι ανοιγει το δικο μου στα φιρμγουεαρ που εχει το τηλεφωνο μου,οδηγιες προς ναυτιλομένους ομως για το πως και ποια βηματα πρεπει κατα σειρα να κανω δεν βρηκα πουθενα οσο και να εψαξα,μηπως καποιο απο τα παιδια μπορει να ριξει ενα χερι βοηθείας?Ευχαριστω προκαταβολικα

#7   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/07/2012 - 19:30

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ μήπως και τα καταφέρεις.

Αλλά αν το iPhone δεν είναι ενεργοποιημένο, τότε θα χρειαστείς SIM του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

#8   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2012 - 19:54

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ μήπως και τα καταφέρεις.

Αλλά αν το iPhone δεν είναι ενεργοποιημένο, τότε θα χρειαστείς SIM του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ μήπως και τα καταφέρεις.

Αλλά αν το iPhone δεν είναι ενεργοποιημένο, τότε θα χρειαστείς SIM του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.


ευχαριστω πολυ,παω να το τσεκαρω και ενημερωνω

Τελευταία επεξεργασία από: erpeto, 27/07/2012 - 19:55


#9   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:11

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ μήπως και τα καταφέρεις.

Αλλά αν το iPhone δεν είναι ενεργοποιημένο, τότε θα χρειαστείς SIM του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.


ολα καλα αλλα κολλησα εκει που λεει carrier code και θελει εναν επταψηφιο,που μπορω να τον βρω αυτον??εγω που εχω vodafone ας πουμε??

#10   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:16

ολα καλα αλλα κολλησα εκει που λεει carrier code και θελει εναν επταψηφιο,που μπορω να τον βρω αυτον??εγω που εχω vodafone ας πουμε??


Δεν θελει τον κωδικό της Vοdafone αλλά του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

Τον κωδικό μπορείς να τον βρεις μέσα από τον οδηγό. Έχει σχετικό link. ;)

#11   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:33

Δεν θελει τον κωδικό της Vοdafone αλλά του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

Τον κωδικό μπορείς να τον βρεις μέσα από τον οδηγό. Έχει σχετικό link. ;)

Δεν θελει τον κωδικό της Vοdafone αλλά του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

Τον κωδικό μπορείς να τον βρεις μέσα από τον οδηγό. Έχει σχετικό link. ;)

Δεν θελει τον κωδικό της Vοdafone αλλά του παρόχου που έχει κλειδώσει το iPhone.

Τον κωδικό μπορείς να τον βρεις μέσα από τον οδηγό. Έχει σχετικό link. ;)



Ευχαριστω και παλι,μολις το ανοιξω κερναω καφεδες :)

δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγαζει την παραθεση διπληγ και τριπλη,κατι παιζει......

#12   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:44

ρε Νικο για ριξε μια βοηθεια ρε φιλε γιατι ειμαι και λιγο γκαβος,ψαχνω ψαχνω και τιποτα γαμωτο,μηπως μπορεις να μου πεις που βρισκεται το λινκ με τους παροχους??

το βρηκα θενκς




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες