Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλως σας βρηκα :)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 10:55

Χαιρετω ολα τα μελη του IphoneHellas. Του iphone ενος κινητου, που με εκανε να στραφω για πρωτη φορα σε αγορα προιοντος της apple, και απο οτι φαινεται θα ξανακανω μια τετοια αγορα. Ισως καποιο Macbook κτλ. Το iphone μου ειναι 3gs 16g και φυσικα white, γιατι οπως δεν θα παιρνα μια ferrari σε αλλο χρωμα εκτος απο το κοκκινο, ετσι δεν θα μπορουσα να παρω και αλλο χρωμα iphone εκτος του ασπρου. Αλλα τελος παντων, γουστα ειναι αυτα, αυτη ειναι η γνωμη μου. Ειμαι κατοχος του κινητου εδω και 2 εβδομαδες περιπου και ειμαι καταευχαριστημενος. Δεν σκεφτομαι να το κανω jailbreak, γιατι αν ηταν να το εχω σπασμενο, θα μπορουσα να στραφω και στην αγορα ενος αλλου κινητου, οπως ericsson, samsung κτλ. και με το jailbreak εχω την αισθηση οτι χανω ολη αυτη την μαγεια που σου προσφερει η apple. Ειναι σαν να παιρνω mac και να του περναω μεσα windows. Ε δεν γινεται! Ποιος ο λογος να παρω mac οταν μπορω να παρω ενα αλλο pc πολυ πιο φθηνο και με windows? Για την εμφανιση, για το design, για την 'μαγεια' της Apple? Ναι, η μαγεια χανεται ομως αν δεν ειναι και εσωτερικα apple;) Αυτο που λεω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη, ειναι υποκειμενικο αλλα πιστευω να με καταλαβαινετε. Αυτα τα λιγα απο μενα, ελπιζω να εχουμε ωραιες και ατελειωτες συζητησεις πανω στο αγαπημενο μας κινητο :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:22

Φιλε μου Γιώργο καλως ορισες στην παρεα μας.

ezgif_com_crop_2.gif


#3   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:29

Καλως σας βρηκα :)

#4   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:32

Καλως σας βρηκα IPH:)

Τελευταία επεξεργασία από: georgeVLS, 13/11/2009 - 11:35


#5   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:33

Καλώς ήρθες Γιώργο!

Good things come to those who wait...


#6   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:44

Για το jailbrake κάνεις τεράστιο λάθος...
Μόνο όταν το κάνεις θα καταλάβεις τι έχανες... Αν θες να έχεις την ferrari σου φιμωμένη με περιοριστή ταχύτητας στα 80 km/h, ΟΚ δικαίωμά σου... Γιατί αυτό ακριβώς κάνεις!
Άλλα με το jailbrake απλά απογειώνει το iPhone...

#7   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 19:21

Σεβαστη η γνωμη σου kdelios, αλλα εγω δεν το βλεπω ετσι. Και οσο για το θεμα που εθεσες με την ferrari για μενα, το iphone ειναι μια normal ferrari, και το iphone με jailbreak ειναι μια ferrari tuning. Τι να το κανεις αν ειναι λιγο γρηγορο παραπανω, ενω χαλας τον τελειο ηχο της και την τελεια αισθητικη της βαζωντας της εξατμισεις, αεροτομες και spoilers?? :D

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12707 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/11/2009 - 21:12

Καλως ηρθες.ελεγα και εγω ακριβως το ιδιο αλλα οταν απο περιεργεια εκανα jb ειδα τι ακομα περισσοτερο μπορει να μου προσφερει αυτο το κινητο...δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις να το κανεις...και εγω οπως προειπα δεν ηθελα...ολα ξαναγινονται οπως πριν απλα με ενα restore...

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 13/11/2009 - 21:12


#9   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 22:44

Καλως σας βρηκα.

Εδω δεν ειναι iphonehellas εδω ειναι jailbreakhellas! :D ! Αστειευομαι φυσικα. Κοιτα επειδη τωρα το πηρα το κινητο και απο οτι ξερω στο iphone 3gs το jailbreak δεν ειναι οτι καλυτερο μεχρι στιγμης, μεχρι να βρεθει λυση ωστε να μην χρειαζεται ξαναεγκατασταση ολο το κολπο καθε φορα που κλεινει, τωρα σε λιγες μερες θα μπορεσω να εχω στα χερια μου ενα jb iphone, ενος φιλου μου. Αρα το μονο που μενει ειναι να το testαρω και να αποφασισω. Σας ευχαριστω πολυ παντως ολους σας που με καλοδεχτηκατε και για τις αποψεις σας :)

Και κατι τελευταιο, αν κανω jailbreak το κινητο σβηνονται οι επαφες μου, μουσικη, επαφες κτλ?

#10   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2009 - 17:13

Καλώς ήρθες...

#11   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2009 - 17:30

Καλώ ήρθες στην παρέα. Όσο για το jb μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μην λες έλεγε η γιαγιά μου ;)

#12   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 19:52

Καλως σας βρηκα :) Δικιο εχει η γιαγια σου, εχει εδω και μιση ωρα που το εκανα :>

#13   bomberakos

bomberakos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 23:08

Καλώς βρεθήκαμε




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες