Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Premium Service ή μήπως όχι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:46

Αύριο η μεθαύριο θα σας πω κι εγώ την δική μου Οδύσσεια με το Macbook pro μου, το οποίο είναι στο Service 2η φορά...

Θα ανοίξω καινούργιο Topic, μπορεί στο Bla Bla γιατί θα κράξω.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:48

Ώπααα...Τι έπαθε το macbook pro?
Document το πήγες να φανταστώ;

Αναρτημένη εικόνα


#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:59

Ώπααα...Τι έπαθε το macbook pro?
Document το πήγες να φανταστώ;


Όχι, είναι σε άλλο επίσημο του Χαλανδρίου...

Λίγο περιληπτικά για το πως έχει η κατάσταση, μου είχε πέσει λίγη coca cola στα βελάκια (όντως λίγη...) και κόλλαγαν τα κουμπιά παρόλο που δούλευε μια χαρά το μηχάνημα.

Επειδή κόλλαγαν είπα να ρίξω ίσα ίσα λίγο καθαρό οινόπνευμα για να ξεκολλήσουν...Για κάποιο λόγο το πληκτρολόγιο έκανε conflict και δεν άνοιγε το mac book.

Ο μόνος τρόπος για να το ανοίξω ήταν να του ξεκουμπώσω την μπαταρία να περιμένω 10 δεύτερα και ύστερα να την κουμπώσω (πράγμα που το έγραψα στο service όταν το πήγα την πρώτη φορά).

Επίσημη απάντηση την οποία έχω και σε έγγραφο και θα ανεβάσω??? : Logic board + keyboard με κόστος 1.453 ευρώ και ότι αυτοί δεν μπορούν να το κάνουν να bootarei.

Πληρώνω τα 40 ευρώ της ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ και έρχομαι σπίτι.

Πιστεύω με ξέρετε όλοι για τις εγχειρίσεις μου και με το που γυρίζω το λύνω όλο...(Έχω φωτογραφίες επίσης) coca cola στην μητρική για κανένα λόγο...Επίσης να ξέρετε ότι είναι τέτοια η κατασκευή του πληκτρολογίου οπως το είδα που για να πάει στην μητρική θα πρέπει να χύσεις όλο το μπουκάλι της coca cola...


Όντως το πληκτρολόγιο είχε και δεν κατάφερα να το σώσω...

Η λύση η δική μου που δεν έχω χαρτί ηλεκτρονικού και πιστοποιημένου από την apple??? Να ξεκουμπώσω το πληκτρολόγιο από την μητρική.

Ο υπολογιστής δούλευε και δουλευει μια χαρά...Τους πήρα τηλ κι έγινε χαμός...Λάθος διάγνωση κύριε, τι να κάνουμε...

Εντέλει τον πήγα πάλι διότι είχα δώσει και τα 40 τα οποία θα αφαιρεθούν για την αλλαγή πληκτρολογίου και λογικά θα τον πάρω αύριο.

Δεν μου έκαναν καν πρόταση για δωρεάν αντικατάσταση...

Τα συμπεράσματα δικά σας...
Once You Go Mac You Never Go Back

#4   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:02

Όχι, είναι σε άλλο επίσημο του Χαλανδρίου...

Λίγο περιληπτικά για το πως έχει η κατάσταση, μου είχε πέσει λίγη coca cola στα βελάκια (όντως λίγη...) και κόλλαγαν τα κουμπιά παρόλο που δούλευε μια χαρά το μηχάνημα.

Επειδή κόλλαγαν είπα να ρίξω ίσα ίσα λίγο καθαρό οινόπνευμα για να ξεκολλήσουν...Για κάποιο λόγο το πληκτρολόγιο έκανε conflict και δεν άνοιγε το mac book.

Ο μόνος τρόπος για να το ανοίξω ήταν να του ξεκουμπώσω την μπαταρία να περιμένω 10 δεύτερα και ύστερα να την κουμπώσω (πράγμα που το έγραψα στο service όταν το πήγα την πρώτη φορά).

Επίσημη απάντηση την οποία έχω και σε έγγραφο και θα ανεβάσω :huh: : Logic board + keyboard με κόστος 1.453 ευρώ και ότι αυτοί δεν μπορούν να το κάνουν να bootarei.

Πληρώνω τα 40 ευρώ της ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ και έρχομαι σπίτι.

Πιστεύω με ξέρετε όλοι για τις εγχειρίσεις μου και με το που γυρίζω το λύνω όλο...(Έχω φωτογραφίες επίσης) coca cola στην μητρική για κανένα λόγο...Επίσης να ξέρετε ότι είναι τέτοια η κατασκευή του πληκτρολογίου οπως το είδα που για να πάει στην μητρική θα πρέπει να χύσεις όλο το μπουκάλι της coca cola...


Όντως το πληκτρολόγιο είχε και δεν κατάφερα να το σώσω...

Η λύση η δική μου που δεν έχω χαρτί ηλεκτρονικού και πιστοποιημένου από την apple??? Να ξεκουμπώσω το πληκτρολόγιο από την μητρική.

Ο υπολογιστής δούλευε και δουλευει μια χαρά...Τους πήρα τηλ κι έγινε χαμός...Λάθος διάγνωση κύριε, τι να κάνουμε...

Εντέλει τον πήγα πάλι διότι είχα δώσει και τα 40 τα οποία θα αφαιρεθούν για την αλλαγή πληκτρολογίου και λογικά θα τον πάρω αύριο.

Δεν μου έκαναν καν πρόταση για δωρεάν αντικατάσταση...

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Εγω ενα θα πω.
"Μενουμε Ελλαδα"

#5   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:02

Άσχετοι το λιγότερο,κακοήθεις και απατεώνες το πιο ρεαλιστικό.
Αποκλείεται να μην έκαναν αυτό που έκανες εσύ.Με την πρώτη ανωμαλία logic board με τέτοιο κόστος.

Πόσο θα πληρώσεις το πληκτρολόγιο;Νομίζω θα τσούξει κι εκεί λίγο η τιμή.
Ποιο είναι αυτό το σέρβις;

Εγγύηση πάπαλα ε;

Αναρτημένη εικόνα


#6   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:05

Άσχετοι το λιγότερο,κακοήθεις και απατεώνες το πιο ρεαλιστικό.
Αποκλείεται να μην έκαναν αυτό που έκανες εσύ.Με την πρώτη ανωμαλία logic board με τέτοιο κόστος.

Πόσο θα πληρώσεις το πληκτρολόγιο;Νομίζω θα τσούξει κι εκεί λίγο η τιμή.
Ποιο είναι αυτό το σέρβις;

Εγγύηση πάπαλα ε;


Στα 200 θα μου πάει διότι αλλάζει και το αλουμίνιο όλο από πάνω. Εγγύηση ούτως η άλλως από την στιγμή που έπεσε coca cola δεν το καλύπτει.

Το κατάστημα με ένα google search για επίσημο service στην περιοχή που ανέφερα και το έχετε!

Το γαμώτο είναι ότι αν ήταν κάποιος που δεν πιάνουν τα χέρια του και δεν ασχολείται, θα πλήρωνε 1.500 χιλιάρικο για ζημιά 200 ευρώ η θα το πέταγε...

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 10/09/2012 - 16:07

Once You Go Mac You Never Go Back

#7   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:14

Για την System... λες ξέρω. Μου ΄χει τύχει και μένα κάτι παρόμοιο.
Δεν "το ΄χουν" οι guys εκεί.

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:15

Για την System... λες ξέρω. Μου ΄χει τύχει και μένα κάτι παρόμοιο.
Δεν "το ΄χουν" οι guys εκεί.


Yeap!! Ότι και να πεις είναι λίγο πραγματικά. Σεβασμός στον πελάτη, μηδέν...

Το λιγότερο που θα μπορούσαν να κάνουν για να καλύψουν την ξεφτίλα τους ήταν να μου αλλάξουν δωρεάν το πληκτρολόγιο αλλά μέχρι και εκεί θέλουν να βγάλουν λεφτά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:26

Το πληκτρολόγιο δεν δούλευε αν το καθαριζες εκει που βραχηκε;;Το δοκιμασες;
Ένας λόγος που θέλω να πάρω Apple care είναι αυτός,με την πρώτη βλάβη βγάζουν Off κάτι ακριβο για να τα τσεπωσουν.Με το Apple care θα κάνουν σωστή διάγνωση αλλιώς πληρώνουν απο την τσέπη τους.
Το λιγότερο που μπορούσαν να κάνουν είναι αυτο που λες και με τη συμπεριφορά τους δείχνουν ότι έκαναν εσκεμμένη διάγνωση..

Έπρεπε να το πας στο άλλο που λέγαμε πάντως κι εγώ για το συγκεκριμένο service δεν έχω ακούσει καλα λόγια...

Το retina Εχει δυνατότητα να αλλάξει πληκτρολόγιο;;;

Αναρτημένη εικόνα


#10   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:30

Το πληκτρολόγιο δεν δούλευε αν το καθαριζες εκει που βραχηκε;;Το δοκιμασες;
Ένας λόγος που θέλω να πάρω Apple care είναι αυτός,με την πρώτη βλάβη βγάζουν Off κάτι ακριβο για να τα τσεπωσουν.Με το Apple care θα κάνουν σωστή διάγνωση αλλιώς πληρώνουν απο την τσέπη τους.
Το λιγότερο που μπορούσαν να κάνουν είναι αυτο που λες και με τη συμπεριφορά τους δείχνουν ότι έκαναν εσκεμμένη διάγνωση..

Έπρεπε να το πας στο άλλο που λέγαμε πάντως κι εγώ για το συγκεκριμένο service δεν έχω ακούσει καλα λόγια...

Το retina Εχει δυνατότητα να αλλάξει πληκτρολόγιο;;;


Mark φαντάζομαι πως ναι έχει από την στιγμή που θα το λύσεις όλο όμως :(

Συγνώμη που δίνω άλλο link αλλά το έχω ανοίξει και σε άλλο forum το θέμα και έχω βάλει και φωτογραφίες και άλλα αποδεικτικά.

http://www.maclife.g...arly-2011/page2

Αν δεις και στις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει το πληκτρολόγιο είναι στο πάτο και καλύπτεται πολύ καλά από μία μαύρη μεμβράνη που για να πάει οτιδήποτε στην μητρική είναι πολύ δύσκολο. Δεν λέω αδύνατο, αλλά πολύ δύσκολο...

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 10/09/2012 - 16:33

Once You Go Mac You Never Go Back

#11   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:41

Θα ανοίξω δικό μου κατάστημα με Apple μου φαίνεται να τελειώνουμε χα χα.

Πέρα από την πλάκα πριν έρθει η κρίση ήταν μέσα στα σχέδια μου :P
Once You Go Mac You Never Go Back

#12   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:44

Μη σου πω Apple Store. Έναν στρατηγικό επενδυτή χρειάζεσαι και είσαι έτοιμος. B)

#13   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:44

Το διάβασα όλο το τοπικ Δημήτρη..Αφού δεν μπόρεσαν να το ανοίξουν πως θα το αλλάξουν τώρα το πληκτρολόγιο;
Πως τους εμπιστεύτηκες;Γιατι δεν έπαιρνες με πολυ πιο λίγα ένα πληκτρολόγιο να το αλλάξεις μόνος σου;
Φανταζομαι θα το εψαξες..

Ελπίζω να κανείς κάποια αναφορά στην Apple.Είναι επικίνδυνοι οι άνθρωποι και παίζουν με περιουσίες σε τέτοιους καιρούς...

Αναρτημένη εικόνα


#14   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:54

Το διάβασα όλο το τοπικ Δημήτρη..Αφού δεν μπόρεσαν να το ανοίξουν πως θα το αλλάξουν τώρα το πληκτρολόγιο;
Πως τους εμπιστεύτηκες;Γιατι δεν έπαιρνες με πολυ πιο λίγα ένα πληκτρολόγιο να το αλλάξεις μόνος σου;
Φανταζομαι θα το εψαξες..

Ελπίζω να κανείς κάποια αναφορά στην Apple.Είναι επικίνδυνοι οι άνθρωποι και παίζουν με περιουσίες σε τέτοιους καιρούς...


Mark το έκανα μόνο και μόνο επειδή είχα δώσει ήδη τα 40 + του ότι θα μου κόψουν τα εργατικά 90 ευρώ κατα αυτούς (ξέχασα να το αναφέρω αυτό).

Τον υπολογιστή τον πήγα σήμερα ανοιχτό στο κατάστημα και ο τεχνικός έμεινε με το στόμα ανοιχτό και καλά πως δουλεύει χα χα χα.

Στο eBay που κοίταξα ένα καλό θα μου πήγαινε κοντά στα 100 ευρώ, οπότε είπα δεν μαμιέται...

Ε μετά αν πάλι μου πούνε κανένα κουλό αύριο θα κάνω μήνυση. Τους το είπα και σήμερα πως είστε τυχεροί που δεν σας κάνω.

Το χαρτί φυσικά με την διάγνωση τους για 1.453 το έχω κρατήσει για παν ενδεχόμενο :)

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 10/09/2012 - 16:55

Once You Go Mac You Never Go Back

#15   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:57

Σου κάνουν και χάρη Δλδ...αν κάποιος Δλδ θέλει να αλλάξει πληκτρολόγιο θέλει ένα 300αρι στο νερό...Καλα κάνω κι έχω εξωτερικό όσο είμαι σπιτι...

Στην apple σκέφτεσαι να το κοινοποιησεις;;;
Blacklist οι συγκεκριμένοι λοιπόν...

Ενημέρωσε αύριο αν θες..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/09/2012 - 16:58

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες