Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προσθήκη IBAN στο Itunes Connect


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 17/11/2009 - 12:56

Καλησπέρα,

θέλω να προσθέσω ένα τραπεζικό λογαριασμό στον itunes connect και όλο μου βγάζει IBAN λάθος. Δοκίμασα και με με τραπεζικό λογαριασμό της εθνικής αλλά και της eurobank. Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει να είναι λάθος!

Μήπως έχετε καμια ιδέα;

Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/11/2009 - 13:11

Καλησπέρα,

θέλω να προσθέσω ένα τραπεζικό λογαριασμό στον itunes connect και όλο μου βγάζει IBAN λάθος. Δοκίμασα και με με τραπεζικό λογαριασμό της εθνικής αλλά και της eurobank. Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει να είναι λάθος!

Μήπως έχετε καμια ιδέα;

Ευχαριστώ!


ΙΒΑΝ (International Bank Account Number)

πρεπει να βαλεις τον κωδικο της Ελλαδας GR16, κολλητα πριν τον αριθμο του λογαριασμου σου.

βασικα δεν ξερω αν το 16 ειναι στανταρ. δες και εδω για Eurobank: http://www.eurobank....id=464&lang=gr#

στη σελιδα τους εχει μετατροπεα αλλα μπορεις να τους παρεις και τηλεφωνο, να σου πουν ποιος αριθμος ειναι.
μαλλον καθε τραπεζα να εχει δικο της ξεχωριστο νουμερο μετα το GR.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 17/11/2009 - 13:19


#3   stratigos

stratigos

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2009 - 13:55

Καλησπέρα,

θέλω να προσθέσω ένα τραπεζικό λογαριασμό στον itunes connect και όλο μου βγάζει IBAN λάθος. Δοκίμασα και με με τραπεζικό λογαριασμό της εθνικής αλλά και της eurobank. Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει να είναι λάθος!

Μήπως έχετε καμια ιδέα;

Ευχαριστώ!



Άνοιξε το βιβλιάριο καταθέσεων σου και μπροστά μπροστά θα πρέπει να το αναγράφει.
Έιναι 27 χαρακτήρες σύνολο για τις ελληνικές τράπεζες , οπότε αν αυτό που έγραψες εσύ είναι μικρότερο ή μεγαλυτερο τότε έλεγξε το πάλι λιγάκι.
Αν δεν έχεις το βιβλιάριο καταθέσεων, τοτε οπως πολυ σωστά επισημαίνει ο φίλτατος mikexs, μπορείς να μπεις στο website της τράπεζας που είσαι πελάτης και θα πρεπει να έχουν ενα λινκ προς τον υπολογισμό ΙΒΑΝ. Υποχρεούνται οι τράπεζες από την Ένωση Ελληνικών Τραπεζών να έχουν IBAN Calculator.

Το ΙΒΑΝ ειναι μοναδικός λογ/μος παγκοσμίως. Αποτελείτε απο τη Χωρα + Τραπεζα + Καταστημα που άνοιξες το λογ/μος σου + Αριθ. Λογαριασμού

#4   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 17/11/2009 - 14:20

Άνοιξε το βιβλιάριο καταθέσεων σου και μπροστά μπροστά θα πρέπει να το αναγράφει.
Έιναι 27 χαρακτήρες σύνολο για τις ελληνικές τράπεζες , οπότε αν αυτό που έγραψες εσύ είναι μικρότερο ή μεγαλυτερο τότε έλεγξε το πάλι λιγάκι.
Αν δεν έχεις το βιβλιάριο καταθέσεων, τοτε οπως πολυ σωστά επισημαίνει ο φίλτατος mikexs, μπορείς να μπεις στο website της τράπεζας που είσαι πελάτης και θα πρεπει να έχουν ενα λινκ προς τον υπολογισμό ΙΒΑΝ. Υποχρεούνται οι τράπεζες από την Ένωση Ελληνικών Τραπεζών να έχουν IBAN Calculator.

Το ΙΒΑΝ ειναι μοναδικός λογ/μος παγκοσμίως. Αποτελείτε απο τη Χωρα + Τραπεζα + Καταστημα που άνοιξες το λογ/μος σου + Αριθ. Λογαριασμού


Έχω το βιβλιάριο και το γράφει, το βάζω αλλα τίποτα! Δε γινονται αυτά τα πράγματα...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες