Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Αρχισαν..τα οργανα....scratchgate..Or scuffgate...για το iphone 5 black & slate


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:53

Αν γνωριζαμε ποσα 5αρια εχουν παραδοθει και ποσοι παραπονεθηκαν στα fora θα ειχαμε μια εικονα χονδρικα της εκτασης του προβληματος. Αν παραδοθηκαν 5 εκατομμυρια κινητα (λεω εγω) και εχουμε 1000 ατομα που αναφερουν γρατσουνιες, τοτε μιλαμε για ασημαντο ποσοστο και πραγματικη ατυχια. Αν η αναλογια ειναι 100πλασια, υπαρχει θεμα.
Και μη μου πει κανεις οτι πολλοι το πληρωσαν, το πηραν με γρατσουνιες και δεν το αναφεραν πουθενα...ποιος αγοραζει 700€ τηλεφωνο με 4G για ταχυτερο internet και δεν εχει προσβαση στον ιστο? Δε μιλαμε για Μαο-Μαο αλλα για πολιτες προηγμενων χωρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:55

Να πας εκεί να το παραλάβεις. Φαντάσου να πας να τους πεις το παρέλαβα γρατσουνισμένο...Ούτε καν θα σε κοιτάξουν..Εδώ στα @@ τους για άλλα κι άλλα.


Μπα μην το λες στα multirama πήρε laptop η κοπέλα μου και ηταν ξεβαμμένο και της το άλλαξαν !

#168   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:55

απο την στιγμη που υπαρχουν διαμαρτυριες στο site της apple, περαν απο τις φωτος, γιατι να μην ειναι αληθεια?
μην ξεχναμε και το υλικο απο το ipod touch που με το που το εβγαζες απο το κουτι, και το καθαριζες με το πανακι, εκανε 20 γρατσουνιες απο το πανι κα μονο..!
3 μερες χωρις θηκη το ειχα και αν θελω να το πουλησω θα λενε οτι αυτος το πεταγε στα βραχια σαν χταποδι και το καταντησε ετσι.!! :excl:

#169   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:56

Αν γνωριζαμε ποσα 5αρια εχουν παραδοθει και ποσοι παραπονεθηκαν στα fora θα ειχαμε μια εικονα χονδρικα της εκτασης του προβληματος. Αν παραδοθηκαν 5 εκατομμυρια κινητα (λεω εγω) και εχουμε 1000 ατομα που αναφερουν γρατσουνιες, τοτε μιλαμε για ασημαντο ποσοστο και πραγματικη ατυχια. Αν η αναλογια ειναι 100πλασια, υπαρχει θεμα.
Και μη μου πει κανεις οτι πολλοι το πληρωσαν, το πηραν με γρατσουνιες και δεν το αναφεραν πουθενα...ποιος αγοραζει 700€ τηλεφωνο με 4G για ταχυτερο internet και δεν εχει προσβαση στον ιστο? Δε μιλαμε για Μαο-Μαο αλλα για πολιτες προηγμενων χωρων.

αυτοι που στηνονται στις ουρες για να παρουν ενα iphone..αμα τους ερθει με μια μικρη γρατσουνιτσα θα το κανουν γαργαρα αμα ξερουν οτι για να το παραδωσουν πισω θα πρεπει να περιμενουν πανω απο μηνα για να παραλαβουν το καινουριο..

#170   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:56

Αν γνωριζαμε ποσα 5αρια εχουν παραδοθει και ποσοι παραπονεθηκαν στα fora θα ειχαμε μια εικονα χονδρικα της εκτασης του προβληματος. Αν παραδοθηκαν 5 εκατομμυρια κινητα (λεω εγω) και εχουμε 1000 ατομα που αναφερουν γρατσουνιες, τοτε μιλαμε για ασημαντο ποσοστο και πραγματικη ατυχια. Αν η αναλογια ειναι 100πλασια, υπαρχει θεμα.
Και μη μου πει κανεις οτι πολλοι το πληρωσαν, το πηραν με γρατσουνιες και δεν το αναφεραν πουθενα...ποιος αγοραζει 700€ τηλεφωνο με 4G για ταχυτερο internet και δεν εχει προσβαση στον ιστο? Δε μιλαμε για Μαο-Μαο αλλα για πολιτες προηγμενων χωρων.


Θες να πεις κάτι τη φυλή μου ??? :P

#171   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:57

Ρε mark εσυ που φαινεσαι και μετρημενος...τι λες;παιζει να ειναι μουφα καποιες φωτο;καιαπλα να γινεται για ντορο;


Ότι υπάρχει πρόβλημα πιστεύω υπάρχει. Το πόσο εκτεταμένο θα φανεί από τα κρούσματα και από τις συσκευές που πωλήθηκαν.Ένα ανεκτό ποσοστό ελαττωματικών συσκευών είναι 1-2%,παραπάνω είναι πρόβλημα μεγάλο.
Το ότι πήρε μεγάλες διαστάσεις επίσης,το πιστεύω κι αυτό.
Αλλά εγώ αν ήθελα να πάρω iPhone τώρα δεν θα το έπαιρνα με τίποτα με κούριερ γιατί και γρατσουνιές να είχε δεν θα μπορούσα να βρω το δίκιο μου με τίποτα.

Μπα μην το λες στα multirama πήρε laptop η κοπέλα μου και ηταν ξεβαμμένο και της το άλλαξαν !


Άλλο ξεβαμμένο φίλε μου.Δεν γίνεται εσύ να το ξέβαψες εκτός και το έβαζες στο πλυντήριο..:P

Αναρτημένη εικόνα


#172   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:58

αυτοι που στηνονται στις ουρες για να παρουν ενα iphone..αμα τους ερθει με μια μικρη γρατσουνιτσα θα το κανουν γαργαρα αμα ξερουν οτι για να το παραδωσουν πισω θα πρεπει να περιμενουν πανω απο μηνα για να παραλαβουν το καινουριο..

Φιλε μου εδω αφηνουν feedback για καλτσες (!!!) στο Amazon οι Αμερικανοι και εσυ μου λες οτι θα κανουν γαργαρα ελαττωμα στο αντικειμενο του ποθου τους?

#173   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 23/09/2012 - 20:59

Άλλο ξεβαμμένο φίλε μου.Δεν γίνεται εσύ να το ξέβαψες εκτός και το έβαζες στο πλυντήριο.. :P


Μπορεί να το έκανε η κοπέλα με ασετόν :P

#174   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:00

Την εχουμε κατσει κοινως
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#175   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:00

Φιλε μου εδω αφηνουν feedback για καλτσες (!!!) στο Amazon οι Αμερικανοι και εσυ μου λες οτι θα κανουν γαργαρα ελαττωμα στο αντικειμενο του ποθου τους?


Στείλε μου ένα λινκ για τις κάλτσες , θέλω πραγματικά να δω τι γράφουν !!! :P

#176   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:01

εμένα πάντως μου βρωμάει η ιστορία μιας και αυτοί που κανουν review στο youtube δεν εχουν αναφερει τιποτα...

δεν μπορούσαν να βρουν κάτι στραβό και εφυήραν κάτι.. classic..

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#177   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:01

Φιλε μου εδω αφηνουν feedback για καλτσες (!!!) στο Amazon οι Αμερικανοι και εσυ μου λες οτι θα κανουν γαργαρα ελαττωμα στο αντικειμενο του ποθου τους?

ναι το πιστευω για αππλ..το βλεπω καθημερινα στο φορουμ..ειναι λιγοι αυτοι που λενε για παραδειγμα..ενταξει μωρε..οι χαρτες της αππλ δεν ειναι κακοι..εχουν και ωραια χρωματα..ε και θα τους βελτιωσει..πως κανετε ετσι..και αλλα τετοια πολλα πολλα παραδειγματα

#178   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:01

Και σε καποιες φωτο το bezel ειναι ματ και οχι γυαλιστερο.....και στα πρωτα unboxing ουτε ενας δεν παραπονεθηκε.....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#179   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:01

Όσο αργεί η απάντηση της apple για εμένα σημαίνει ότι υπάρχει θέμα

#180   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/09/2012 - 21:02

Και οι χαρτες της αππλε ειναι απλα σκουπιδια!το βλεπεις μπροστα σου..δεν ειναι κατι που κρυβεται

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες