Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 uk locked


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:16

Περιπου ιδια κατασταση αντιμετωπισα κ εγω (αγορασα iphone 4 κλειδωμενο στην O2 και ξεκλειδωτο με sam) . Μετα απο συμβουλες φιλων του φορουμ μεχρι κ επιστολη στην O2 εκανα για unlock αλλα τζιφος... Δεν απανταγε κ στα τηλεφωνα ο τυπος που μου το πουλησε.. Τελικα μετα βασανων ( κ απειλων) τον βρηκα κ το πηρε πισω.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fonsde

fonsde

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:44

σορυ για το off topic. Τα unlocked κινητα γινετε να block?

#18   TrObAs

TrObAs

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:48

εχω μπλέξει μάλλον που δεν το κοίταξα διαβάστε συζήτησηπου εκανε και εγω ο βλακας δεν το πήρα χαμπαρι!
http://www.iphonehel...97#entry1123597

#19   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:51

σορυ για το off topic. Τα unlocked κινητα γινετε να block?


Blocked από το δίκτυο/πάροχο εννοείς?

εχω μπλέξει μάλλον που δεν το κοίταξα διαβάστε συζήτησηπου εκανε και εγω ο βλακας δεν το πήρα χαμπαρι!
http://www.iphonehel...97#entry1123597


Δεν έκανες σωστή έρευνα αγοράς αλλά και πάλι μην στέκεσαι μόνο σε αυτό. Και ανίδεος να ήσουν στο να ψάξεις το ιστορικό, απλά στάσου στο "ότι δεν είναι ξεκλείδωτο".

Είναι κλειδωμένο και σαν κλειδωμένο πρέπει να πωληθεί.

#20   fonsde

fonsde

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:52

ναι νικο. Ειμαι uk και θελω να παρω ενα used αλλα μην μου βγει blocked μετα

#21   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:52

Αν είναι δηλωμενο lost σε δούλεψε φίλε... Και στο πούλησε και ακριβά για iPod..
Πρηξτον στα τηλέφωνα να το πάρει πίσω...

Αναρτημένη εικόνα


#22   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:54

ναι νικο. Ειμαι uk και θελω να παρω ενα used αλλα μην μου βγει blocked μετα


Αν είσαι UK, τότε έλεγξε το με το http://www.checkmend.com

Μην προχωρήσεις σε αγορά αν δεν είναι καθαρό.

#23   TrObAs

TrObAs

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:06

τον βρηκα μεσα στο forum γιατι λεει εχασε το κινητο του και μου λεει δεν δεχετε επιστροφη με τιποτα γιατι ηταν ξεκαθαρη η αγγελια σας φαινεται εσας σωστη

῾iPhone 4 8gb, μαύρο, ενός χρόνου.. σε άριστη κατάσταση μόνο ένα αδιάκριτο κτύπημα έχει που αν δεν το δείξω, δεν θα το δείτε. είναι unlock με sam - Vodaphone UK. firmware 5.1.1, jailbreak. ΑΘΗΝΑ῾

δεν αναφερεται πουθενα η baseband και τον ρωτησα και γι αυτη και ακομα δεν μπορει να θεωρηθει unlocked με sam unlock γιατι ξεκλειδωνει μονο με την συγκεκριμενη sim ασε που δεν αναφερει τιποτα για το οτι ειναι lost

#24   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:10

270 εδωσα και δεν δέχομαι για την αγνοια καποιου να τηνπληρώσω εγω. Και εγω κάνω πωλήσεις αλλά είμαι ακριβής και ξέρω τι και πως γι αυτό που δίνω ώστε να μην μπώ στην διαδικασία

φίλε συγνώμη αλλα αν σου είπε απο την αρχή για ξεκλείδωμα με SAM και δέχτηκες τη συνναλαγή, τότε φέρεις και εσύ μερίδιο ευθύνης, γιατί δε ρώτησες πρωτού αγοράσεις τί παίζει με το sam?

#25   TrObAs

TrObAs

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:17

τον ρωτησα παιρνει update κανονικα , εχεις κρατησει baseband και μου εστειλε νωριτερα δεν την εκανα την διαδικασια εγω ενας φιλος στον πειραια εδω μου εστειλε την gevey ultra η οποια με την baseband 4.12.01 που εχει η συσκευη δεν λειτουργει αυτο μου φαινεται οτι δειχνει πολλα.

#26   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:18

Οτιδήποτε άλλο λέγεται εκτός απο official unlocked είναι ημιμετρο κι αν δεν ξέρεις είναι επικίνδυνο. Έπρεπε να ρωτήσεις στο είπα και πριν. Φέρεις ευθύνη κι εσύ. Τώρα αν δεν το παίρνει πίσω δύσκολα τα πράγματα.. Μάλλον έχεις ένα ακριβο iPod..
Και δεν το πήρες και φθηνα για Κλειδωμενο και δηλωμενο lost... Με 300 έπαιρνες ελληνικό και 16αρι εύκολα...

Αναρτημένη εικόνα


#27   TrObAs

TrObAs

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:25

Δεν το πιστευω αυτο που επαθα , μιλησα με την γενικη αν μπορει να μην ολοκληρωθει η πληρωμη και μου ειπαν οτι αν δεν εχουν κατατεθει στον λογαριασμο του μπορει να παγωσει η διαδικασια δεν ξερω παιδια ναι να φταιω το καταλαβαινω αλλα αν ειναι δηλωμενο lost πιος ειναι ο απατεωνας ??

Ρε π&@στη μου ειναι 270 ευρω και δηλωμενο χαμενο που δεν αναφερετε πουθενα και βγαινω εγω ο μλκς της υποθεσης....

#28   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:31

Δεν το πιστευω αυτο που επαθα , μιλησα με την γενικη αν μπορει να μην ολοκληρωθει η πληρωμη και μου ειπαν οτι αν δεν εχουν κατατεθει στον λογαριασμο του μπορει να παγωσει η διαδικασια δεν ξερω παιδια ναι να φταιω το καταλαβαινω αλλα αν ειναι δηλωμενο lost πιος ειναι ο απατεωνας ??

Ρε π&@στη μου ειναι 270 ευρω και δηλωμενο χαμενο που δεν αναφερετε πουθενα και βγαινω εγω ο μλκς της υποθεσης....

Δεν ξερω τι ειπατε σε μηνυματα...αλλα απο τον τιτλο καταλαβαινεις οτι ειναι κλειδωμενο και που..οπως καταλαβαινεις και οτι δεν θα δουλεψει με την καρτα σου λογω sam...ολα αυτα φυσικα αρκει να ξερεις..το οτι δεν ηξερες ομως δεν κανει τον πωλητη να φταιει...επισης το οτι ειναι δηλωμενο σαν χαμενο ο πωλητης παλι μπορει να μην το ηξερε αφου το δουλευε με sam...αρα δεν τον ενοιαζε..εσυ επρεπε να τα ρωτησεις ολα αυτα πριν το αγορασεις

#29   TrObAs

TrObAs

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:33

αυτος λεει οτι ειναι καινουργιο μηπως παιζει εστω official unlock

#30   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:33

Δεν το πιστευω αυτο που επαθα , μιλησα με την γενικη αν μπορει να μην ολοκληρωθει η πληρωμη και μου ειπαν οτι αν δεν εχουν κατατεθει στον λογαριασμο του μπορει να παγωσει η διαδικασια δεν ξερω παιδια ναι να φταιω το καταλαβαινω αλλα αν ειναι δηλωμενο lost πιος ειναι ο απατεωνας ??

Ρε π&@στη μου ειναι 270 ευρω και δηλωμενο χαμενο που δεν αναφερετε πουθενα και βγαινω εγω ο μλκς της υποθεσης....

φίλε είναι δύσκολο αυτό που θα σου πώ, αλλα δυστηχώς την πάτησες, ο δικός σου σίγουρα σε κορόιδεψε, αλλα όχι ακριβώς, σου είπε τη μισή αλήθεια...το τηλ ναι μεν κάνει update αλλα μόνο με την δική του κάρτα, με τη δική σου είναι τούβλο. Σου προτείνω να του ζητήσεις να σου δώσει τη σίμ του και να κάνετε μεταβίβαση τον αριθμό του σε σένα. Γιατί προφανώς το τηλ δε το παίρνει πίσω, δεύτερον η γενική δεν είναι δυνατόν να δεχτεί αυτό που ζητάς (θα έχει πρόβλημα ο υπάλληλος), τρίτον αν είναι κλειδωμένο στη Vodafone και στην μαύρη λίστα τότε πραγματικά την πάτησες...μία λύση για να το δουλέψεις χωρίς την κάρτα του είναι το gmate, αλλα πρέπει να σκάσεις ένα 70αρι τουλάχιστον...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες