Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τι πρέπει να ξέρετε πριν αγοράσετε από τον electronic king


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
860 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/09/2014 - 19:17

Δηλαδή λες να μην ανησυχώ ; Ζημιά μπορώ να του κάνω απο το PayPal ; Γιατί το πήρα εκτός eBay και δεν εχω το feedback αν μου τα αλλάξει :/
Απο χθες που έβαλα την παραγγελία εχω αγχώθει απίστευτα ..:/

Κοίτα και όσο το έψαχνα πριν πάρω, δεν έχω βρει κανέναν να πει "δεν μου το έστειλε ποτέ". Απλά όσο αγοράζεις μέσα από το ebay είναι πιο εύκολο να ανοίξεις case. Πιθανότατα, κρίνοντας από αυτά που διαβάζω εδώ έχεις buyer's protection, αλλά δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι η διαδικασία.

 

Το σίγουρο είναι ότι θα στο στείλει κάποια στιγμή οπότε (ειδικά για τα λεφτά που γλίτωσες) δεν έχεις ιδιαίτερο λόγο να αγχώνεσαι. Τώρα αν όντως έχει αλλάξει τακτικές, σε λίγες ώρες/μέρες θα σου έρθει το tracking χωρίς να κάνεις κάτι εσύ. Αν κάνει ο,τι και πιο παλιά θα πρέπει να τον πιέσεις λίγο αλλά κάποια στιγμή θα το έχεις σίγουρα. Σου λέω και πάλι, σε κανέναν δεν έχει τύχει να μην το στείλει καθόλου. 

 

Αν πιστεύεις ότι θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, ψάξε περισσότερο αν υπάρχει κάτι του paypal που να σε καλύπτει αλλά δεν θα το χρειαστείς :) 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/09/2014 - 19:23

Αν την τεταρτη μερα το μεσημερι αφου πληρωσες δεν εχεις παραλαβει τοτε να ξεκινας να αγχωνεσαι και να του στειλεις αλλα δεν νομιζω
Επισης καποιο παιδι εχει και το τηλ του για whats up messenger θα το βρεις σε ενα τοπικ
Τον ειχες ρωτησει πριν το πληρωσεις αν το εχει διαθεσιμο και ετοιμο για αποστολη και σου ειπε ναι ετσι??

#348   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/09/2014 - 20:13

Κοίτα και όσο το έψαχνα πριν πάρω, δεν έχω βρει κανέναν να πει "δεν μου το έστειλε ποτέ". Απλά όσο αγοράζεις μέσα από το ebay είναι πιο εύκολο να ανοίξεις case. Πιθανότατα, κρίνοντας από αυτά που διαβάζω εδώ έχεις buyer's protection, αλλά δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι η διαδικασία.
 
Το σίγουρο είναι ότι θα στο στείλει κάποια στιγμή οπότε (ειδικά για τα λεφτά που γλίτωσες) δεν έχεις ιδιαίτερο λόγο να αγχώνεσαι. Τώρα αν όντως έχει αλλάξει τακτικές, σε λίγες ώρες/μέρες θα σου έρθει το tracking χωρίς να κάνεις κάτι εσύ. Αν κάνει ο,τι και πιο παλιά θα πρέπει να τον πιέσεις λίγο αλλά κάποια στιγμή θα το έχεις σίγουρα. Σου λέω και πάλι, σε κανέναν δεν έχει τύχει να μην το στείλει καθόλου. 
 
Αν πιστεύεις ότι θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, ψάξε περισσότερο αν υπάρχει κάτι του paypal που να σε καλύπτει αλλά δεν θα το χρειαστείς :)

 

Θα περιμένω μέχρι Δευτέρα γιατί είχε πει πως αν πληρώσω μέχρι Παρασκευή θα το στείλει Δευτέρα , τι να πω ..θα περιμένω μέχρι Δευτέρα γιατί μπορεί και να αγχώνομαι και χωρίς λόγο αφού ειναι και σκ :/
Δεν ειναι οτι φοβάμαι οτι θα χάσω τα χρήματα αλλά εχω μείνει και χωρίς υπολογιστη και για να πάρω απο τον αμέσως φθηνότερο θα περάσει κανάς μήνας :/

 

Αν την τεταρτη μερα το μεσημερι αφου πληρωσες δεν εχεις παραλαβει τοτε να ξεκινας να αγχωνεσαι και να του στειλεις αλλα δεν νομιζω
Επισης καποιο παιδι εχει και το τηλ του για whats up messenger θα το βρεις σε ενα τοπικ
Τον ειχες ρωτησει πριν το πληρωσεις αν το εχει διαθεσιμο και ετοιμο για αποστολη και σου ειπε ναι ετσι??


Με το παιδί που εχει το what's app του , τον Σπύρο το κανόνισα αλλά φοβάμαι μην μου τα αλλάξει τώρα ο βασιλιάς ..
Είπε πως θα το στείλει Δευτέρα αλλά θα το στείλει ; Επίσης θα το στείλει από Αγγλία όπως είχαμε πει ; Οταν πλήρωσα το invoice με ρώτησε για ποιο αντικείμενο πλήρωσα , του είπα εγώ το τάδε και μετά δεν απάντησε σε εμένα αλλά έστειλε στον Σπύρο τα στοιχεία μου.. Απο εκεί και πέρα αγνοείται η τύχη του βασιλιά .. Θα δω και Δευτέρα τι θα γίνει και αν δεν στείλει ομως το μονο που μπορώ να κάνω ειναι να πάρω τα χρήματα μου , οχι να του αφήσω κακό feedback όπως θα έκανα αν το ειχα πάρει απο eBay ... Βλακεία μου και ελπίζω να μην με καθυστερήσει και να τηρήσει την συμφωνία "τιμή και ημερομηνία αποστολής " ..

#349   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/09/2014 - 21:00

OMFG ρε πόσες φορες πρεπει να σου το πω ; :Ρ Χαλαρωσε παιδί μου :Ρ Σου λεω δεν αγοράζεις απο την λαϊκή απο τον μεγαλύτερο πωλητή Mac στο eBay αγοράζεις :Ρ 



#350   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/09/2014 - 21:50

Για να δούμε ρε συ Σπύρο .. Ελπίζω να το στείλει Δευτέρα

#351   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/09/2014 - 22:21

Καλα αρχίσαμε , δεν μου δίνει tracking no Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411417047.335335.jpg   86.09KB   53 λήψεις

Τον ρώτησα αν το εχει δώσει στην FedEx και καμία απάντηση , μάλλον άρχισε πάλι τα κόλπα του .
Όσοι σκέφτεστε να πάρετε κάντε το μέσω eBay για να έχετε το "χαρτί" του feedback . Αλλα νομίζω πως καλα τα είπε ο συμφορουμιτης στο 1ο ποστ, δώστε κατι παραπάνω για αγορά απο αλλού και χαλάλι αν ειναι να δουλέψουν όλα ρολόι .

#352   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2014 - 22:36

Κοίτα, εφόσον δε στο στέλνει, δεν τον έχει ούτε ο ίδιος στα χέρια του.Πιθανόν περιμένει εισαγωγή.

 

Απλά προσπάθησε να τον πιέζεις όσο πιο πολύ μπορείς.

 

Βέβαια,οπως είπαν και άλλα παιδιά, μην αγχώνεσαι.Όπως και να 'χει θα στο στείλει.

 

Μπορεί να είναι λίγο "πρήχτης" αλλά τα χρήματα που κερδίζεις,νομιζω,ειναι αρκετά για να αντέξεις την αναμονή.

 

 



#353   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/09/2014 - 22:56

δεν ξερω για εσας παιδια.εγω απο την δευτερη μερα τον απειλησα με case kai dispute.δεν του χαρισα.μετα επαθε κοκομπλοκο το πειπαλ.και αργησε +2 μερες...στην τελικη δευτερα παραγειλα.τεταρτη εκανα την πληρωμη με 3-4 απανωτα μηνυματα.παρασκευη το ειχα.μην του χαρισεις.απειλες στα ισια ρε συ.



#354   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:08

Και εγώ αυτό θα κάνω θα αρχίσω να απειλώ αν δεν το στείλει μέχρι αύριο γιατί τον ρώτησα "ποτε πρέπει να πληρώσω για να το στείλεις Δευτέρα ;" και είπε Παρασκευή, όπως και πλήρωσα οπότε μου έδωσε να καταλάβω πως το εχει ετοιμοπαραδωτο.
Σε τέτοια συναλλαγή θέλω άριστη επικοινωνία και οχι ψέματα..
Να κάθομαι τώρα μέσα στα μεσάνυχτα να δω αν με δουλεύει ο βασιλιάς :/

#355   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:12

εχει αριστη επικοινωνια μεχρι να τον πληρωσεις..και εγω ειχα μεινει σεκος οπως απανταγε.αμεσωτατα πραγματικα...αλλα μολις πηρε τα λεφτακια του απανταγε μια φορα την μερα και αν.εε τοτε τα πηρα και επειδη το αγχος για ενα λαπτοπ δεν το δεχομαι τον αρχισα αμεσως...και απο οτι καταλαβα το εστειλε εξπρες το δεματακι.δεν επρεπε να το παρεις εκτος ebay.τα λεφτα σου δεν τα χανεις.απλως θα σου σπασουν τα νευρα μεχρι να ερθει.τι παραγειλες?



#356   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:18

Ναι βλακεία μου η αλήθεια ειναι που δεν το πήρα απο eBay αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια .. Δεν μπορώ να πιέσω όσο θέλω τώρα και δεν θέλω να ενοχλώ και τον Σπύρο ( το παιδί που με βοήθησε με τον βασιλιά ) οπότε απο αύριο αρχίζω να λεω για dispute αλλά θα μου πει "κανε" γιατί δεν χάνει και τίποτα ..
Το mgxc2 πήρα ..

#357   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:19

Δηλαδή λες να μην ανησυχώ ; Ζημιά μπορώ να του κάνω απο το PayPal ; Γιατί το πήρα εκτός eBay και δεν εχω το feedback αν μου τα αλλάξει :/
Απο χθες που έβαλα την παραγγελία εχω αγχώθει απίστευτα ..:/

 

Αν έχεις πληρώσει με Pay Pal και εκτος  ebay να είναι, έχεις κάλυψη.

 

Τώρα ο Βασιλιάς γνωστός για τις μικροκομπινες στιλ ΄΄ναι το έχω ετοιμοπαράδοτο''   και να είναι ακόμα σε αποθήκη στην Αμερική.

 

Ρωτα και τον @MarcKnopfler να σου πει και αυτός τι τράβηξε!

 

Πάντως το μηχάνημα θα το πάρεις. Με λίγη παραπάνω ταλαιπώρια, λίγα παραπάνω τηλεφωνήματα, λίγα νευράκια τεντωμένα ...όλα θα γίνουν στο τέλος. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/09/2014 - 23:20

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#358   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:25

Αν έχεις πληρώσει με Pay Pal και εκτος  ebay να είναι, έχεις κάλυψη.
 
Τώρα ο Βασιλιάς γνωστός για τις μικροκομπινες στιλ ΄΄ναι το έχω ετοιμοπαράδοτο''   και να είναι ακόμα σε αποθήκη στην Αμερική.
 
Ρωτα και τον @MarcKnopfler να σου πει και αυτός τι τράβηξε!
 
Πάντως το μηχάνημα θα το πάρεις. Με λίγη παραπάνω ταλαιπώρια, λίγα παραπάνω τηλεφωνήματα, λίγα νευράκια τεντωμένα ...όλα θα γίνουν στο τέλος. ;-)



Δεν ανησυχώ για τα χρήματα , απλά το χρειάζομαι άμεσα και επίσης δεν μου αρέσει το δουλεμα, έκανα τα αδύνατα δυνατά για πληρώσω Παρασκευή έτσι ώστε να το στείλει Δευτέρα και αυτός νιρβάνα και δουλεμα .. Τέλος πάντων θα δείξει τώρα ποτε θα το στείλει.
Μέχρι στιγμής έχουμε + καλή τιμή
- δουλεμα

#359   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/09/2014 - 23:37

Το θέμα είναι να το συνειδητοποιήσεις, και να μην χαλιεσαι για την όποια αργοπορία του Μακ. 

 

Αν καταλάβεις ότι τελικά το μηχάνημα θα το πάρεις στα σίγουρα, απλά ίσως κάτι μερούλες παραπάνω από ότι το υπολόγιζες, τότε θα γινεις και εσύ νιρβάνα σαν και αυτόν.

 

Τώρα το δούλεμα αλήθεια είναι κανενός μας δεν του αρέσει.  

 

Στο δίνει φθηνότερο, αλλα όποτε μπορεί  αυτός.

 

Δυστηχως αυτά έχουν τα ντιλ 'κάτω από το τραπέζι'. Εννοώ όταν δεν έχεις κάποια επίσημη κάλυψη από αγορά σε site τυπου ebay, οπου θα μπορούσες να επικαλεστείς και ένα χρονοδιάγραμμα αποστολης αν ήθελες να ακυρώσεις. (ότι δεν το τήρησε)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/09/2014 - 23:40

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#360   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/09/2014 - 00:05

Δεν θέλω να το ακυρώσω , αυτό το κάνω και απο PayPal , απλά να το εχω κατι για να τον πιέσω να το στείλει γρήγορα και να κόψει το δουλεμα :/
Θα ενημερώσω για όποια εξέλιξη γιατί απο ο,τι βλέπω θελουν αρκετοί και ειναι λογικό με τέτοιες τιμές .. :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες