Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τι πρέπει να ξέρετε πριν αγοράσετε από τον electronic king


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
860 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/02/2015 - 21:53

Τότε μήπως τα κανει ο σαμ μόνος του; Δεν ξερω :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   f1ndm3h

f1ndm3h

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2015 - 02:54

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Ψήνομαι και εγώ να τσιμπήσω MBP. Λόγω της δουλειάς που κάνω θαρρώ ότι θα μου προσφέρει τρελό boost στο productivity μου και φυσικά πολλές ανέσεις.

 

Γενικά όμως θεωρώ ότι είναι πανάκριβο και θέλω να αποφύγω να δώσω 1800 για να το πάρω από Ελλάδα. Ο king φαίνεται δίκοπο μαχαίρι κατά τη γνώμη μου ΕΙΔΙΚΑ αν ξεχαστείς και δεν το παίξεις καλά με την paypal. Θέλω να πω σε περίπτωση που γίνει π#$στιά θα πρέπει να έχεις αποδεικτικά στοιχεία, να ανοίξεις dispute και να ζητήσεις τα λεφτά πίσω χωρίς να μπλέξεις με το να το στείλεις πίσω κτλ κτλ.

 

Είναι κάτι από τα παραπάνω λάθος? Πιστεύετε ότι αμα τους εξηγήσω από πριν ότι δεν σηκώνω πολλά πολλά να στείλουν επακριβώς το μοντέλο που θέλω?

 

Τέλος, με την λίγη εμπειρία που έχω με paypal.. φαντάζομαι πως αν κρατήσω logs από το ebay listing, τα μηνύματα που θα του στείλω, tracking numbers, photos κτλ θα μου δώσει η Paypal refund χωρίς πολλά πολλά αν γίνει μαλακία.

 

Τι λέτε?



#618   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2015 - 06:36

 Λόγω της δουλειάς που κάνω θαρρώ ότι θα μου προσφέρει τρελό boost στο productivity μου και φυσικά πολλές ανέσεις.

 

 

 

Έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ ;.


vires acquirit eundo


#619   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 08/04/2015 - 09:46

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Ψήνομαι και εγώ να τσιμπήσω MBP. Λόγω της δουλειάς που κάνω θαρρώ ότι θα μου προσφέρει τρελό boost στο productivity μου και φυσικά πολλές ανέσεις.

 

Γενικά όμως θεωρώ ότι είναι πανάκριβο και θέλω να αποφύγω να δώσω 1800 για να το πάρω από Ελλάδα. Ο king φαίνεται δίκοπο μαχαίρι κατά τη γνώμη μου ΕΙΔΙΚΑ αν ξεχαστείς και δεν το παίξεις καλά με την paypal. Θέλω να πω σε περίπτωση που γίνει π#$στιά θα πρέπει να έχεις αποδεικτικά στοιχεία, να ανοίξεις dispute και να ζητήσεις τα λεφτά πίσω χωρίς να μπλέξεις με το να το στείλεις πίσω κτλ κτλ.

 

Είναι κάτι από τα παραπάνω λάθος? Πιστεύετε ότι αμα τους εξηγήσω από πριν ότι δεν σηκώνω πολλά πολλά να στείλουν επακριβώς το μοντέλο που θέλω?

 

Τέλος, με την λίγη εμπειρία που έχω με paypal.. φαντάζομαι πως αν κρατήσω logs από το ebay listing, τα μηνύματα που θα του στείλω, tracking numbers, photos κτλ θα μου δώσει η Paypal refund χωρίς πολλά πολλά αν γίνει μαλακία.

 

Τι λέτε?

Φίλε μου μιλάς για τρελά σενάρια. Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις είναι να περιμένεις 3-4 μέρες παραπάνω από το συνηθισμένο σε περίπτωση που δεν έχει stock. Αυτό που λες ότι είναι δίκοπο μαχαίρι δεν ισχύει ούτε για πλάκα. Όποιο μοντέλο παραγγείλεις, αυτό θα πάρεις. Παλιότερα είχε τύχει να στείλει λάθος μοντέλο αλλά έχω τουλάχιστον 1 χρόνο να ακούσω για τέτοιο περιστατικό.



#620   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/04/2015 - 10:22

Ακριβώς απόλυτα ασφαλές είναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

#621   f1ndm3h

f1ndm3h

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2015 - 13:01

Έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ ;.

Nop, ψάχνω να βρω κάναν γνωστό από δω και από εκει. Θα δείξει :D

 

Φίλε μου μιλάς για τρελά σενάρια. Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις είναι να περιμένεις 3-4 μέρες παραπάνω από το συνηθισμένο σε περίπτωση που δεν έχει stock. Αυτό που λες ότι είναι δίκοπο μαχαίρι δεν ισχύει ούτε για πλάκα. Όποιο μοντέλο παραγγείλεις, αυτό θα πάρεις. Παλιότερα είχε τύχει να στείλει λάθος μοντέλο αλλά έχω τουλάχιστον 1 χρόνο να ακούσω για τέτοιο περιστατικό.

Ακριβώς απόλυτα ασφαλές είναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Ok, thanks :)



#622   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2015 - 11:19

Καλημερα Σκεφτομαι να αγορασω η το νεο macbook 12ιντσων η το νεο macbook pro 13" 2015
Στο καταστημα του king βλεπω μονο παλιοτερα μοντελα κ οχι τα καινουργια του 2015

IPhone 15 pro - Macbook air m2


#623   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2015 - 11:23

Καλημερα Σκεφτομαι να αγορασω η το νεο macbook 12ιντσων η το νεο macbook pro 13" 2015
Στο καταστημα του king βλεπω μονο παλιοτερα μοντελα κ οχι τα καινουργια του 2015

στειλε του μειλ με το τι ψαχνεις ακριβως και θα σου απαντησει



#624   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2015 - 11:39

Μαλιστα. Και απο τα 2059ε του σκρουτζ για το Apple MacBook Pro 13inch with Retina 2.9 GHz - 512GB - MF841
Και τα 1699ε του σκρουτζ για το MacBook Pro 13inch with Retina - 2.7 GHz - 256GB - MF840 ποια υεωρεις καλυτερη εφικτη τιμη μπορω να πετυχω με παζαρι οπως γραφεται και με αποδειξη ;;
Επισης για το νεο macbook 12" ποια η γνωμη σας;μου αρεσει που ναι τοσο ελαφρυ δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα για τη μια θυρα εκτος βεβαια του επιπλεον κοστους των περιπου 70-80 ευρω για καποιο connector απλα με προβληματισε στα πρωτα reviews στο youtube πως λενε πως ο επεξεργαστης του ισως ειναι θεμα και περισσοτερο απο ολα εγω θελω να φυγω απ την φιλοσοφια των windows του δεν αποκρινεται και του lag που πατας να ανοιξει ενας φακελος κ μετρας μεχρι το 10 για να ανοιξει
Η γνωμη σας;

IPhone 15 pro - Macbook air m2


#625   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2015 - 11:56

για τις τιμες δες πρωτα αυτες που θα σου πει αυτος οταν τα εχει και αν και μετα θα σου πουν τα παιδια εδω μεχρι που μπορεις να το πας.Εσυ ζητα του συγκεκριμενα μοντελα που θες αυτο αυτο και αυτο και ποσο θα κοστισει.

Τωρα για τα αλλα που ρωτας....αν η φορητοτητα ειναι το Α και το Ω τοτε να πας στο νεο macbook χωρις να σκεφτεις τιποτα αλλο.. Αν δεν ειναι και τοσο σημαντικη αλλα οχι και αμελητεα τοτε η αποψη μου ειναι να πας στα 13αρια τα pro τα οποια σιγουρα ειναι πολυ πιο δυνατα μηχανηματα και θα σε ικανοποιησουν απολυτα και σε βαθος χρονου.



#626   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/04/2015 - 01:16

Καλημερα Σκεφτομαι να αγορασω η το νεο macbook 12ιντσων η το νεο macbook pro 13" 2015
Στο καταστημα του king βλεπω μονο παλιοτερα μοντελα κ οχι τα καινουργια του 2015


Σου απάντησε ο king για τιμές στα early 2015;

#627   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2015 - 01:43

Είσαι αρχηγός,τώρα μόλις το είδα... Καλά τα λες και κυρίως αυτό που λες στο τέλος.
ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ,ΑΝ ΠΑΡΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ LEXOTANIL ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ.

Εμένα με δούλευε 5-6 μέρες,μου έλεγε είναι καθοδόν. Τον απείλησα ότι θα κάνω case στο ebay και τότε τον έστειλε-βιάστηκε δεν ξέρω κι εγώ τι.
Δεν έχει στοκ συνήθως και παίρνει τα λεφτά προκαταβολικά ενώ απαγορεύεται από το eBay να μην το αναφέρει. Γι αυτό και αργεί και περιμένει το καράβι για να στείλει.



#628   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2015 - 10:22

Σου απάντησε ο king για τιμές στα early 2015;

Ναι μου ειπε για αυτο μοντελο Apple MacBook Pro 13inch with Retina - 2.7 GHz - 256GB - MF840 μαζι με τα μεταφορικα 1750$ το οποιο σημαινει Με τις τωρινες ισοτιμιες 1653 ευρω οταν χθες πηγα ρωτησα στο istorm στο river west κ αν το παρω στο ονομα της ξαδερφης μου που φοιτητρια θα το παρω το ιδιο 1691€ Και εως 12 ατοκες δοσεις
Το θεμα ειναι να το παρεις απο αμερικη το ιδιο στο σαιτ της apple 1499$ Δηλ 1413€
Κ δεν ξερω στην ανερικη αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο σρουτζ που να το δινει κ ακομα χαμηλοτερα
Παντως τεραστιες διαφορες

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 11/04/2015 - 10:30

IPhone 15 pro - Macbook air m2


#629   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/04/2015 - 13:46

Ναι μου ειπε για αυτο μοντελο Apple MacBook Pro 13inch with Retina - 2.7 GHz - 256GB - MF840 μαζι με τα μεταφορικα 1750$ το οποιο σημαινει Με τις τωρινες ισοτιμιες 1653 ευρω οταν χθες πηγα ρωτησα στο istorm στο river west κ αν το παρω στο ονομα της ξαδερφης μου που φοιτητρια θα το παρω το ιδιο 1691€ Και εως 12 ατοκες δοσεις
Το θεμα ειναι να το παρεις απο αμερικη το ιδιο στο σαιτ της apple 1499$ Δηλ 1413€
Κ δεν ξερω στην ανερικη αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο σρουτζ που να το δινει κ ακομα χαμηλοτερα
Παντως τεραστιες διαφορες


Δηλαδή αυτο που εχει 1499$ στην Αμερική ( χωρις vat) ο king το δίνει 1750$ all in; Εχει ανεβάσει τις τιμές αισθητά αν ισχύει αυτο..

Το adorama και bh κανουν καλές εκπτώσεις στους μακ κατα διαστήματα ;)

#630   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2015 - 15:05

Δηλαδή αυτο που εχει 1499$ στην Αμερική ( χωρις vat) ο king το δίνει 1750$ all in; Εχει ανεβάσει τις τιμές αισθητά αν ισχύει αυτο..
Το adorama και bh κανουν καλές εκπτώσεις στους μακ κατα διαστήματα ;)

Ναι οπως το γραφω
Δεν εκανα καποιο παζαρι η πρωτη τιμη που μου δωσε ηταν αυτη

IPhone 15 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες