Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το iTunes 8 (App Store)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 01/12/2008 - 02:06

Γεια σας παιδιά!

Μόλις απέκτησα ένα iPhone 3G 8gb και πριν το αποκτήσω έκανα συνεχώς research για το τι θα του βάλω και δημιουργήθηκε το παρακάτω πρόβλημα...

Δε μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα free από App Store μου λέει το εξής όταν του κάνω Sync
(Some of the applications in your iTunes library, including "το πρόγραμμα", were not installed on the iPhone "user name" becouse you are not authorized for them on this computer).

Η αλήθεια είναι πως έκανα στη δουλειά μου login apo Mac με τοn λογαριασμό μου και κατέβασα τα apps και τα έφερα σπίτι να τα βάλω... άλλα μετά που τα πέρασα στο φάκελο που βλέπει το iTunes δε έγινε τπτ, και μου βγάζει το παραπάνω μην. και κάτι ακόμα πολλά προγραματάκια τα έκανα delete από το folder "Applications" του iTunes και τα έσωσα σε ένα φάκελο (χ) για τυχών format να τα έχω κάπου, μάλλον έκαμα μεγάλη πατάτα.

Και όταν του λέω να τα ξανά κατεβάσει μου λέει πως τα έχω κάνει ήδη percharge και αν θέλω να τα ξανά κάνω και του λέω ΟΚ!

Τώρα δε μπορώ να κάνω τπτ γ' αυτό... έβγαλα το iTunes και οτι φάκελο βρήκα στο σκληρό που έχει να κάνει με iTunes και App Store καθάρισα την Registry με πρόγραμμα (CCleaner) αλλά και manually, όμως μάλλον δε βρήκα τον φάκελο που κρατάει αρχείο για τα Applications η κάτι το οποίο θα το κάνει reset.

Αν κάποιος ξέρει έναν τρόπο για να μπορέσω να διορθώσω την πατάτα που έκανα παρακαλώ πείτε μου γιατί δε μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό....

***(Σκεφτικά να κάνω uninstall το iTunes από τι δουλειά... αλλά δε ξέρω αν θα πιάσει)

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/12/2008 - 02:08

Εκανες καποιο search στο forum φιλε μου?
Για δοκιμασε να κανεις στο itunes:
Store-->Authorize Computer

#3   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 01/12/2008 - 02:18

Δεν έκανα κάποιο search στο forum η αλήθεια είναι αυτή...

Βρήκα κάτι μισό να το δοκιμάσω....


ΝΑΙ!!! Δούλεψε!!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!

Να σε καλά.......

:D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες