Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 12:26

Το οτι η ταμπλετα της Microsoft καθως και το επερχομενο Nexus ισως μπαινουν με δυνατα χαρακτηριστικα στην αγορα? Ειναι ενας λογος αυτος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 12:35

Τώρα δεν θα ξέρουν τι φήμη να βγάλουν,αφού όλα βγήκαν, αυτά που περιμέναμε.....

#228   opados2004

opados2004

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:37

http://howto.cnet.co...he-newer-model/

Στην Ελλάδα θα ισχύει ???

#229   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:44

http://theoatmeal.com/comics/apple

#230   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:49

http://howto.cnet.co...he-newer-model/

Στην Ελλάδα θα ισχύει :huh:


Εννοείται!! :lol:

Από την Ελλάδα μην περιμένεις τίποτα!

#231   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:52

Παιδ

ιά εμένα με ενδιαφέρει το ipad 4 το 64αρι αλλά απο οτι βλέπω μόνο Αμερική θα το διαθέσει για αρχή...
Αν μου το στείλει φίλος από εκεί με curier θα έχω θέμα με το τελωνείο...
Γνωρίζετε κάτι σχετικά???

#232   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:54

http://theoatmeal.com/comics/apple


ακριβως ετσι ομως!!!


ηταν να παω να αγορασω ipad 3 αυτην την εβδομαδα. παλι καλα που δεν προχωρησα στην αγορα. θα περιμενω για το ipad 4 .

#233   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:56

Παιδ
ιά εμένα με ενδιαφέρει το ipad 4 το 64αρι αλλά απο οτι βλέπω μόνο Αμερική θα το διαθέσει για αρχή...
Αν μου το στείλει φίλος από εκεί με curier θα έχω θέμα με το τελωνείο...
Γνωρίζετε κάτι σχετικά :huh:


Ναι, ειναι πολυ πιθανον να το σταματησει το τελωνειο και να πληρωσεις ΦΠΑ + εκτελωνισμο αναλογα με ποια μεταφορικη θα ερθει. Προτιμησε Ευρωπη, αλλιως καποιος να σου το φέρει (για να περασει ώς δικη του συσκευη που την κουβαλαει μαζι του)

#234   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:57

Για μενα παντως,ο μονος λογος που θα αφηνα το 3αρι μου για το ipad 4 θα ηταν να ειναι ελαφρυτερο καθως θεωρω το μονο μειονεκτημα που εχει!αρα παμε για το 5 και βλεπουμε!!!Εκτος αν σας περισσευουν τα λεφτα,οποτε μπορειτε να αναβαθμιζετε καθε λιγο και λιγακι :)

#235   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 13:58

Παιδ
ιά εμένα με ενδιαφέρει το ipad 4 το 64αρι αλλά απο οτι βλέπω μόνο Αμερική θα το διαθέσει για αρχή...
Αν μου το στείλει φίλος από εκεί με curier θα έχω θέμα με το τελωνείο...
Γνωρίζετε κάτι σχετικά :huh:



Από Αγγλία παραγγέλνεις,δίνεις διεύθυνση αποστολής την aramex,και στο στέλνει η aramex.

#236   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/10/2012 - 14:12

Για μενα παντως,ο μονος λογος που θα αφηνα το 3αρι μου για το ipad 4 θα ηταν να ειναι ελαφρυτερο καθως θεωρω το μονο μειονεκτημα που εχει!αρα παμε για το 5 και βλεπουμε!!!Εκτος αν σας περισσευουν τα λεφτα,οποτε μπορειτε να αναβαθμιζετε καθε λιγο και λιγακι :)

Γενικα νομιζω οτι με το ipad (περισσοτερο) ετσι θα γινεται..
Συντομες αναβαθμισεις και μικρες αλλαγες.. Επεξεργαστης, βαρος, υλικα κατασκευης, και διαφορα χαρακτηριστικα που μπορουν να αλλαξουν και να αναβαθμιστουν και ιδου το επομενης γενιας ipad.
Οποτε ακομα και 1-2-3 γενιες πισω ipad να εχεις, δεν θα ειναι τοσο τεραστια η διαφορα οπως στα iphone για παραδειγμα, που το 3GS θεωρειται παλιο και το 3G αρχαιο..
Ετσι κι αλλιως η αληθεια ειναι οτι δεν μπορουν να αλλαξουν κ τοσα πολλα πραγματα απ´την μια μερα στην αλλη.. Η οθονη ειναι στις διαστασεις που πρεπει και η retina κατι παραπανω απο καλη, τα υλικα κατασκευης κορυφαια, τρεχει κατι παραπανω απο καλα, στο σχημα λιγο δυσκολο να υπαρξουν μεγαλες αλλαγες.. Οποτε δεν νομιζω οτι μπορει να δουμε απο μια γενια στην αλλη κατι εντελως διαφορετικο...
Τωρα αν καποιος θελει να παιξει στο παιχνιδι αυτο, να εχει δηλαδη καθε φορα το τελευταιο μοντελο, να ξερει πρωτον οτι απαιτει χρημα και να μην απαιτει ο ιδιος πολλα επιπλεον πραγματα κ διαφορες απο το πρηγουμενης γενιας..

#237   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 14:17

Νομίζω ότι άδικα διαμαρτύρεται ο κόσμος για την "μικρή" αναβάθμιση. Και το iPhone και το iPad δεν είναι προϊόντα διάρκειας 11 μηνών τα οποία "υποχρεωτικά" πρέπει να αντικαθίστανται όποτε βγαίνει "νέο" προϊόν. Υπό αυτήν λοιπόν την έννοια είναι τεράστια αναβάθμιση το iPhone 5 για όποιον είχε το 3gs ή το 4 και είναι τεράστια αναβάθμιση το iPad 4ης γενιάς για όποιον είχε το iPad 1 ή το iPad 2.

Ως προς την πολιτική της εταιρίας με τις αναβαθμίσεις: Αυτές είναι αποτέλεσμα των "κακομαθημένων" καταναλωτών. Όταν βγαίνει το iPhone 5 και την άλλη μέρα υπάρχουν φόρουμ που συζητάνε πως θα είναι το iPhone 6 η εταιρία αναγκαστικά θα προβεί σε μικροαναβαθμίσεις διότι πολύ απλά δεν προλαβαίνει να παρουσιάσει κάτι καλύτερο και δεν χρειάζεται και να ασχοληθεί κιόλας διότι και μια πατάτα από το χωράφι να παρουσιάσει με ένα μήλο κολλημένο από πίσω και την βαπτίσει iPotato 1 θα βρεθούν μερικά εκατομύρια καταναλωτές να την αγοράσουν θα δημιουργηθούν εκατοντάδες φόρουμ να συζητάνε για την πατάτα ενώ χιλιάδες κατασκευαστές θα δημιουργήσουν πατατοθήκες για το "νέο" προϊόν.

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Για εμένα προσωπικά κανένα προϊόν της Apple δεν πρέπει να αντικαθίσταται στον χρόνο. Και ειδικά στα τηλέφωνα το "μαγικό" σύμβολο για να με πείσει να αγοράσω είναι πάντα το "S". Σε κάθε "S" διορθώνουν τις αποτυχίες του προηγούμενου μοντέλου. Όχι γιατι προτιμούν τα S αλλά γιατί τότε έχει καταλαγιάσει η σκόνη και ο πανικός και μπορούν να δούνε πιο καθαρά τι χρειάζεται η συσκευή.

#238   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 14:20

Νομίζω ότι άδικα διαμαρτύρεται ο κόσμος για την "μικρή" αναβάθμιση. Και το iPhone και το iPad δεν είναι προϊόντα διάρκειας 11 μηνών τα οποία "υποχρεωτικά" πρέπει να αντικαθίστανται όποτε βγαίνει "νέο" προϊόν. Υπό αυτήν λοιπόν την έννοια είναι τεράστια αναβάθμιση το iPhone 5 για όποιον είχε το 3gs ή το 4 και είναι τεράστια αναβάθμιση το iPad 4ης γενιάς για όποιον είχε το iPad 1 ή το iPad 2.

Ως προς την πολιτική της εταιρίας με τις αναβαθμίσεις: Αυτές είναι αποτέλεσμα των "κακομαθημένων" καταναλωτών. Όταν βγαίνει το iPhone 5 και την άλλη μέρα υπάρχουν φόρουμ που συζητάνε πως θα είναι το iPhone 6 η εταιρία αναγκαστικά θα προβεί σε μικροαναβαθμίσεις διότι πολύ απλά δεν προλαβαίνει να παρουσιάσει κάτι καλύτερο και δεν χρειάζεται και να ασχοληθεί κιόλας διότι και μια πατάτα από το χωράφι να παρουσιάσει με ένα μήλο κολλημένο από πίσω και την βαπτίσει iPotato 1 θα βρεθούν μερικά εκατομύρια καταναλωτές να την αγοράσουν θα δημιουργηθούν εκατοντάδες φόρουμ να συζητάνε για την πατάτα ενώ χιλιάδες κατασκευαστές θα δημιουργήσουν πατατοθήκες για το "νέο" προϊόν.

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Για εμένα προσωπικά κανένα προϊόν της Apple δεν πρέπει να αντικαθίσταται στον χρόνο. Και ειδικά στα τηλέφωνα το "μαγικό" σύμβολο για να με πείσει να αγοράσω είναι πάντα το "S". Σε κάθε "S" διορθώνουν τις αποτυχίες του προηγούμενου μοντέλου. Όχι γιατι προτιμούν τα S αλλά γιατί τότε έχει καταλαγιάσει η σκόνη και ο πανικός και μπορούν να δούνε πιο καθαρά τι χρειάζεται η συσκευή.

+10000000
Και μι ερώτηση ο α6χ επεξεργάστησ ειναι α6 σαν του iphone η CPU και πιο ισχυρή Gould για να υποστηρίζει την οθόνη ????

#239   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 24/10/2012 - 14:40

Το σημαντικο ειναι το ipad3 να εχει την απαραιτητη υποστηριξη απο την apple και νομιζω πως αυτο θα γινει στον ιδιο βαθμο που θα εχει και το ipad4 καθως βρισκονται πολυ καντα στα τεχνικα χαρακτηριστικα και στη μνημη.Αν δεν γινει αυτο τοτε ναι η apple κατα καποιο τροπο θα εχει αδειασει τους κατοχους του ipad3.

#240   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 14:43

ποια η διαφορα απο 3 σε 4 δηλαδη? ουσιαστικη διαφορα...

Το οτι μας δουλευει η απλ.Το τελευταιο που της ειχε μεινει ηταν οτι
"σεβοταν " τους πελατες της και δεν αλλαζε μοντελο καθε 3 και λιγο
βλεπε σαμμυ..Τωρα οσοι πηραν το 3 προχθες θα τραβανε τα μαλλια
τους για να μην πω τα @@@@@@ τους.Και μαμω τους "σεβασμους"
Βγαλανε την μαπα το 3αρι προχειρα για να μην χασουν οσους περιμεναν
για αναβαθμιση με επεξεργαστη που επιανε φωτια και τωρα πηγαν να το
μαζεψουν.Δεν νομιζω οτι κρατας ετσι μαγαζι φιλαρακο ΤΙΜ...
Στην ουσια εκαψε το 3αρι με αυτη την κινηση.Δεν θα μου φανει παραξενο
αν το τραβηξουν κι απο τα μαγαζια τελειως και αφησουν μονο το 2αρι και
μινι για ''φθηνες λυσεις''.

Τελευταία επεξεργασία από: karajim80, 24/10/2012 - 14:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες