Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:23

εδω λοιπον θα κανω εγω τωρα τον δικηγορο του διαβολου....
εμενα μου φαινεται ολο στημενο.....
τι εννοω;
παμε!!
το ipad 2 εδωσε την θεση του οχι στο ipad 3...αλλα στο ipad(new).....
μμμ.....γιατι οχι 3;
αναρωτηθηκαμε ολοι....
εφτασε η απαντηση χτες 23/10/12.....
new ipad...ουτε 3 ουτε 4....
μας γλυκανε με την retina...a5x...και τσουπ....σου λεει τωρα που τους τρελανα με το iphone 5....και προεκυψαν θεματα με το new ipad (3rd gen) θερμοκρασιες..wifi..light bleeding..
δωσε πονο και new ipad...ουτε 4...ουτε 3...καμμια αναφορα...ασχετα με το 4gen που λενε και φιφες..
αυτη ειναι η γνωμη μου.και δεν μου την αλλαζει κανεις.απεδειξε περιτρανα ποσο φιλοχρηματη ειναι και ποσο δεν διαφερει καθολου απο της υπολοιπες εταιρειες..αυτο ηταν το ατου της...και το γυρισε..λαθος φυλλο διαλεξε απο την τραπουλα....και ο χρονος θα το δειξει...


Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου μα καθόλου bleeding!Τίποτα απολύτως στο απόλυτο σκοτάδι! Με τέρμα φωτεινότητα! Ούτε wifi πρόβλημα,ούτε θερμοκρασίες! Όλα αυτά που αναφέρεις μπορεί να είναι ελαττωματικά,γιατί εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:28

Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου μα καθόλου bleeding!Τίποτα απολύτως στο απόλυτο σκοτάδι! Με τέρμα φωτεινότητα! Ούτε wifi πρόβλημα,ούτε θερμοκρασίες! Όλα αυτά που αναφέρεις μπορεί να είναι ελαττωματικά,γιατί εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα...

παρομοιως.... Μηδενικο bleeding και με 24 χρηση ειτε ειναι gaming ειτε web briswing ειτε ειναι ταινια ειτε ειναι στο φορτιστη φαραλληλα ειτε οχι ποτε δεν ενιωσα να ανεβαζει θερμοκρασιες....

#258   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:43

Μία χαρά το είχα ακούσει.

Και αν ήξερες να διαβάζεις τις αναφορές, θα έβλεπες ότι ΟΛΕΣ έλεγαν ότι θεωρητικά έχει λιγότερη κατανάλωση.

Πρακτικά κανένας δεν κατάφερε να το αποδείξει!


Όποτε γράφεις με κεφαλαία...

http://www.macobserv...fe_over_2_hours

...κατι γίνεται!

#259   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:55

Νομίζω ότι με τις χθεσινές ανακοινώσεις η Apple έδειξε ότι φοβάται .

Η απαξίωση/ εξαφανιση του new IPad με το καινούργιο 4ης γενιας δείχνει ότι θέλει να εχει το πιο τούμπανο tablet στην πιάτσα και να προλάβει τυχον συγκρίσεις με τα προϊόντα της Microsoft & Google .
Επίσης καίγοντας το συγκεκριμένο iPad δημιουργει μια διαβαθμισμενη γκάμα προϊόντων στα tablets
στη σχέση specs / price εισάγοντας το iPad mini .
Εννοείται ότι με την παραπανω κινηση γράφει στα @rx/ τους πελάτες της - ειδικά αυτούς που πήραν το new iPad - όμως αυτο που την νοιάζει ειναι να βάλει νέους πελάτες .Στατιστικα πιο πολλοι νεοι πελατες θα ερθουν τωρα που εχει μεγαλυτερη γκαμα προιοντων στην συγκεκριμενη κατηγορια απο οτι θα φυγουν και χρησιμοποιωντας ακόμα την δυναμική που εχει το brand name της .Τωρα για πόσο θα την εχει ειναι θέμα πολιτικής .Μεχρι στιγμής πάντως - παρουσιαση iPhone 5,iPad mini - δεν τα παει καλα κατα την γνώμη μου .Η απουσία του jobs ειναι αισθητή.

#260   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:57

Αυτό σου λέω.

Το anandtech ήταν αυτο που είπε ότι θα κρατάει παραπάνω, αλλά πρακτικά μετά που το πήραν στα χέρια τους, η διαφορά ήταν πολυ μικρή.

Και δεν άλλαξε επεξεργαστή. Άλλαξε το μέγεθος και την αρχιτεκτονική του.

Και έκανε ένα μοντέλο της -έστω και θεωρητικά- κάπως καλύτερο.

#261   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:00

Ο επεξεργαστής του ipad3 πάντως είχε σοβαρό power leak και ανέβαζε μεγάλες θερμοκρασίες. Αυτό το διαπίστωσαν φαίνεται στα τελικά του στάδια και από το να αλλάξουν έναν επεξεργαστή προτίμησαν να βάλουν αυτή την τεράστια μπαταρία που ούτε macbooks δεν έχουν... Αυτό το σενάριο εν μέρει επιβεβαιώνεται τώρα με την απόσυρσή του.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 24/10/2012 - 17:02

Αναρτημένη εικόνα


#262   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:05

Ο επεξεργαστής του ipad3 πάντως είχε σοβαρό power leak και ανέβαζε μεγάλες θερμοκρασίες. Αυτό το διαπίστωσαν φαίνεται στα τελικά του στάδια και από το να αλλάξουν έναν επεξεργαστή προτίμησαν να βάλουν αυτή την τεράστια μπαταρία που ούτε macbooks δεν έχουν... Αυτό το σενάριο εν μέρει επιβεβαιώνεται τώρα με την απόσυρσή του.

Άσε που δεν είχαν και τον A6 έτοιμο ακόμα προφανώς...

#263   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:08

Μάλλον δεν είχαν αλλά για μένα η τακτική αυτή της μεγαλύτερης μπαταρίας ήταν λίγο φάουλ. Θα μπορούσαν να το καθυστερήσουν λίγο ή να τον έβγαζαν υποχρονισμένο. Τόση κατανάλωση ώστε να βάλουν 11.000mah μπαταρία είναι ανεπίτρεπτη.

Αναρτημένη εικόνα


#264   GPP

GPP

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:13

εγω πσντως πιστευω οτι η apple δεν ειναι αναγκαιο να σκεφτεται τι θα γινει με τη μεταπωλητικη αξια των προιωντων των ηδη υπαρχοντων πελατων της αλλα θελει να ριχνει παντα στην αγορα οτι θα καλυτερο. Και προς Θεου δεν απαξιωνεται τοσο ευκολα μια συσκευη που ειναι κορυφαια στο ειδος της, Εμεις οι ιδιοι την απαξιωνουμε επειδη εχουμε το ψωνιο να τα σκαμε και να παιρνουμε οτι τελευταιο υπαρχει χωρις να σκεφτομαστε αν και με ενα ποηγουμενο μπορουμε να καλυφτουμε,

#265   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:18

Προσωπικά πιστεύω ότι η Apple εχει άγχος να παραμείνει στην κορυφή και για αυτο κάνει λάθη .
Εχει αρχίσει να ακολουθεί την αγορά και τον ανταγωνισμό αντι να πρωτοπορεί .Για τον καταναλωτή αυτο δεν ειναι κακό γιατι οταν δεν θα υπάρχει διαφορα στα προϊόντα τότε θα ειναι θέμα... τιμής .Κάπως έτσι αρχίζει να διαμορφώνεται η κατηγορία των μίνι ταμπλετ .Εκει σίγουρα η apple ΔΕΝ ειναι πρώτη .

#266   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:25

Γεγονος ειναι οτι η εταιρια με τη καταργηση του ipad 3 χαμηλωνει τη μεταπωλητικη αξια του..ναι..αυτη τη μεταπωλητικη αξια που καποιοι σκιζονταν οτι ειναι το μεγαλο υπερατου των προιοντων αππλ.τωρα βλεπω τα ιδια ατομα να κανουν τριπλο τολουπ κοινως κωλοτουμπα..οπως κωλοτουμπα καναν και με την αυξηση του μεγεθους της οθονης του iphone,οπως κωλοτουμπα κανουν και τωρα σιγα σιγα με τη...νεα (παλια) κατηγορια για αλλους της μινι ταμπλετας...

#267   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 24/10/2012 - 18:19

Εγω θα πω κατι και δεν θα επανελθω σε αυτο το topic!Ειμαι πελατης της μαμαςapple απο το πρωτο ipod touch αγορασα 2 iphone 1 touch 1 nano & 1 iPad!Περιμενα το 5αρι με ανυπομωνυσια και δεν με εντυπωσιασε!Δεν παρουσιασε κατι το απιστευτο και το εσπρωξε με μια αναβαθμιση λογισμικου που λιγα εδινε!Τωρα νιωθω κρεμασμενος με το iPad μου και θα ψαξω να το πουλησω!Τοσα χρονια ανεχομαι το καθε κολλημα της Apple και το 1 προβλημα που θα εχει στανταρ καθε μηλο(antenna gate 4,battery gate 4s,γρατζουνιες 5) γιατι ηταν κατι το ξεχωριστο οι συσκευες της!Τωρα ομως κυνηγαει τον ανταγωνισμο δεν κανει αυτο που θελει η ιδια!Πρωτη φορα βλεπω ζωντανα συγκριση Apple συσκευης με ανταγωνιστη!Πιστευω οτι απο τοτε που πεθανε ο οραματιστης η Apple παιζει σε ρηχα νερα!Ελπιζω να μην βγω αληθινος αλλα νομιζω οτι λιγοι πλεον θα ασχολουνται μαζι της και δεν θα ειναι πια οπως ηταν!

#268   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 18:23

Έλεος πια με τον οραματιστή ρε παιδιά χωρίς παρεξήγηση. Ο οραματιστής ήταν CEO μιας εταιρίας η οποία παίρνει αποφάσεις στο διοικητικό της συμβούλιο. Είχε άποψη βαρύνουσας σημασίας αλλά δεν ήταν μόνος. Και ο Jobs να ζούσε τα ίδια θα γίνονταν
γιατί δεν θα αποφάσιζε μόνος. Σταματήστε την καραμέλα του Jobs του οραματιστή, ο Jobs δεν έκανε system design ούτε ανέπτυσσε επεξεργαστές ούτε προγραμμάτιζε το ios.

Αναρτημένη εικόνα


#269   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 24/10/2012 - 18:28

Ειχε ομως μια λογικη πανω στην οποια πρωτοπορουσε τοσα χρονια η Apple!Ελεγε δεν θελω μεγαλητερη απο 3.5 οθονη δεν δεν με νοιαζει να χτυπησω τον ανταγωνισμο αλλα να κανω κατι διαφορετικο και οτι το tablet ειναι εργαλειο και μικροτερο δεν χρειαζεται να ειναι...Και τα 3 αλλαξαν οταν αλλαξε CEO η εταιρεια οπως λες και βλεπουμε τα αποτελεσματα!Η Apple επι Jobs σεβονταν τους πελατες της...

#270   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 18:29

Έλεος πια με τον οραματιστή ρε παιδιά χωρίς παρεξήγηση. Ο οραματιστής ήταν CEO μιας εταιρίας η οποία παίρνει αποφάσεις στο διοικητικό της συμβούλιο. Είχε άποψη βαρύνουσας σημασίας αλλά δεν ήταν μόνος. Και ο Jobs να ζούσε τα ίδια θα γίνονταν
γιατί δεν θα αποφάσιζε μόνος. Σταματήστε την καραμέλα του Jobs του οραματιστή, ο Jobs δεν έκανε system design ούτε ανέπτυσσε επεξεργαστές ούτε προγραμμάτιζε το ios.

Α γειά σου... ακριβώς αυτό που ήθελα να γράψω... Παντού καλλάει κι ένας Τζομπς και όλοι "αναπολούμε τις υπέροχες μερες Τζομπς¨ που ανάθεμα αν τις έζησε κανείς πραγματικά... γιατί οι περισσότεροι έμαθαν την απλ και τα προϊόντα της μετά το τηλέφωνο της εταιρείας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες