Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:04

αν εδινες τα ζεστα σου λεφτουδακια χθες βραδυ και σημερα μαθαινες οτι κοβετε η κυκλοφορια του ipad3 και βγαινει το 4 με "διπλασιας ταχυτητας επεξεργαστικη ισχυ" και στα λεφτα που πηρες εσυ το 3αρι, τοτε δεν νομιζω να σου φαινοταν το ιδιο λογικη κινηση αυτη της apple.εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λενε...
οσο για το ipad mini θα ηταν πολυ καλη επιλογη αν ισχυε η τιμη κατω απο τα 300 ευρω.θα εσπαγε τα ταμεια και θα γινοταν μονοπωλειο εναντι των nexus k galaxy tab...οταν με 200 ευρω παιρνεις android tablet δεν βρισκω τον λογο να παρει κανεις στα 400 το ipad mini.η κινηση για ipad mini ειναι για κοπελιες που τους λες πουλαω iphone 3g 200 ευρω και σου λενε πωωωω τελεια το θελω!!!μονο και μονο που ειναι iphone, ασχετος ετους και δυνατοτητων.δεν το λεω τυχαια το ειδα και το ακουσα με τα ιδια μου τα αυτια και ματια.επισης απευθυνετε στους τρελους apple fun που θελουν προιοντα της με λιγα λεφτα " σχετικα " σε σχεση με τα 500 και 700 που κανει το ipad το κανονικο.
τελος θεωρω τελειος ακυρη την κινηση της να κοψει το ipad3 και να αφησει το ipad 2.Aδειαζει στιγνα τους πελατες της...μονο που δεν ειπαν: ΤΣΑ! ΣΑΣ ΤΗΝ ΦΕΡΑΜΕ!!!


Σε τι γλωσσα γραφεις;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:10

Το μονο καλο ειναι οτι το νεο iPad 3ης γεννιας θα ειναι ενα συλλεκτικο κομματι

#303   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:13

Γι αυτό το πουλάς;Δε θέλεις συλλεκτικά; Εσύ δεν έλεγες ότι μην πάρετε το 4 γιατί θα βγει το 5 οσονούπω με καλύτερα χαρακτηριστικά; Τώρα γιατί το πουλάς;;:)

Αναρτημένη εικόνα


#304   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:15

Εγώ πιστεύω θα έχουν μειώσει τη μπαταρία για να το κάνουν πιο ελαφρύ λίγο...Θα το δούμε όταν το ανοίξει το ifixit αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι αυτή...

Θα το ξέραμε, αφού έχει δώσει τα specs.

Τα βάρη είναι ακριβώς τα ίδια.

#305   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:15

Παιδια οσοι εχετε το ipad 3 μη κανετε το λαθος και τα πουλησετε για το 4, διοτι σε λιγο καιρο η apple θα το απαξιωσει και αυτο τελειως, βγαζοντας το ipad 5,το οποιο θα φοραει τον Α6Χ η τον Α7 επεξεργαστη quad core, με διπλασια ισχυ απο το ipad 4 και μεγαλυτερη μνημη ram , 8 mega pixel camera με led flash, μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας και τοτε να δω οσους θα εχoυν δωσει ηδη το ipad 3 για να παρουν το pad 4 οπου μετα η apple θα τους βαλει ξανα στο τρυπακι να δωσουν το παλιο και να παρουν το καινουργιο.....


Αναρτημένη εικόνα


#306   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:35

Γι αυτό το πουλάς;Δε θέλεις συλλεκτικά; Εσύ δεν έλεγες ότι μην πάρετε το 4 γιατί θα βγει το 5 οσονούπω με καλύτερα χαρακτηριστικά; Τώρα γιατί το πουλάς;; :)

Καταρχην εγω το ipad το δικο μου το εβαλα για πουλημα απο το καλοκαιρι στη χρυση ευκαιρια στα 700 ευρω χωρις καμια διαπραγματευση στη τιμη ...Ο λογος που το εβαλα για πουλημα ειναι οτι το αγορασα τον απριλιο και τον ιουλιο εμεινα ανεργος και πληρωνω ακομη δοσεις.Απλα με αφορμη οτι βγηκε το ipad 4 και οτι ακομη δε το εχω πουλησει γιατι ολοι μου κανανε παζαρια στη τιμη αποφασισα για πρωτη φορα να το βαλω και στο iphone hellas.Αυτο που με εκνευρισε περισσοτερο ειναι οτι το αγορασα 900 ευρω και ηλπιζα οτι θα το πουλησω 700 μεχρι να βγει το επομενο την ανοιξη του 2013.Βλεποντας την apple χθες ξαφνικα να καταργει το pad 3 και να βγαζει το 4 στην ιδια τιμη,εμεινα μλκς.Αυτα εχω να πω κι οποιος θελει ας με πιστεψει....

#307   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:39

Καταρχην εγω το ipad το δικο μου το εβαλα για πουλημα απο το καλοκαιρι στη χρυση ευκαιρια στα 700 ευρω χωρις καμια διαπραγματευση στη τιμη ...Ο λογος που το εβαλα για πουλημα ειναι οτι το αγορασα τον απριλιο και τον ιουλιο εμεινα ανεργος και πληρωνω ακομη δοσεις.Απλα με αφορμη οτι βγηκε το ipad 4 και οτι ακομη δε το εχω πουλησει γιατι ολοι μου κανανε παζαρια στη τιμη αποφασισα για πρωτη φορα να το βαλω και στο iphone hellas.Αυτο που με εκνευρισε περισσοτερο ειναι οτι το αγορασα 900 ευρω και ηλπιζα οτι θα το πουλησω 700 μεχρι να βγει το επομενο την ανοιξη του 2013.Βλεποντας την apple χθες ξαφνικα να καταργει το pad 3 και να βγαζει το 4 στην ιδια τιμη,εμεινα μλκς.Αυτα εχω να πω κι οποιος θελει ας με πιστεψει....


γενικα οι μεγαλες χωρητικοτιτες ειναι πιο δυσκολες να πουληθουν!

#308   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:39

Δεν το είπα για να απολογηθείς,προφανώς εσύ ότι θες κάνεις με το μηχάνημά σου. Απλά μου φάνηκε περίεργο που έλεγες είναι άσκοπο να πας στο 4 και μην πουλήσετε το 3, και το είδα στις Αγγελίες κατά τύχη.
Συγγνώμη.
ΠΡοφανώς πρέπει να κάνεις παζάρια όμως, είναι πολλά τα 700 πλέον. Αυτή η κίνηση μείωσε την αξία του ipad 3 γιατί ήδη η Apple το θεωρεί ξεπερασμένο.
Καλή πώληση.

Αναρτημένη εικόνα


#309   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 01:36

Δεν το είπα για να απολογηθείς,προφανώς εσύ ότι θες κάνεις με το μηχάνημά σου. Απλά μου φάνηκε περίεργο που έλεγες είναι άσκοπο να πας στο 4 και μην πουλήσετε το 3, και το είδα στις Αγγελίες κατά τύχη.
Συγγνώμη.
ΠΡοφανώς πρέπει να κάνεις παζάρια όμως, είναι πολλά τα 700 πλέον. Αυτή η κίνηση μείωσε την αξία του ipad 3 γιατί ήδη η Apple το θεωρεί ξεπερασμένο.
Καλή πώληση.

Αυτο ειναι που με εκνευρισε περισσοτερο ειναι οτι ξαφνικα εν μια νυχτι το ipad 3 εξαφανηστηκε...Εγω ουτως η αλλως ετσι πως ηρθαν τα πραγματα θα το πουλησω εστω και με χαμηλοτερη τιμη...
Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι εγω ο ιδιος κατηγορουσα στους φιλους μου τα iphone διοτι η apple οταν εβγαζε ενα κινητο πχ το 3g μετα απο ενα χρονο εβγαζε το ιδιο ξανα κινητο,αναβαθμιζοντας και διορθωνοντας οτι προβληματα παρουσιαζε το προηγουμενο. 3G -> 3GS, 4 ->4S, 5 και παει λεγοντας...Αλλα ομως εστω κι ετσι τιμουσε τα προιοντα της για ενα ευλογο χρονικο διαστημα του ενος χρονου.Αλλα ομως το να βγαζεις ενα κορυφαιο μοντελο και ξαφνικα να το καταργεις επειδη θελεις να εχει Lightning connector λες και τωρα το ανακαλυψαν,αυτο ξεπερναει καθε προηγουμενο.
Αυτο σημαινει οτι δε σεβεται τους καταναλωτες που την τιμησαν με τα χρηματα τους & δευτερον χανει τη μεταπωλητικη του αξια ενα καταργημενο προιον(γιατι εδω που λεμε τα προιοντα της apple ειναι τα μονα που φημιζονται για τη μεταπωλητικη τους αξια)Παντως εμενα αυτη η κινηση της apple μου δινει την εντυπωση οτι εχουν χασει τη μπαλα και οτι υπαρχει ελλειψη συντονισμου και σωστης διαχειρησης λογω οτι ο ανταγωνισμος τρεχει και αυτοι εχουν εχουν πανικοβληθει για να προλαβουν οτι μπορουν....!!!

#310   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 01:37

Φίλε rromeodim θα διαβάσεις τώρα το ποστ. Δεν γκρινιάζω για το iPhone 5 αλλά γι αυτό γκρινιάζω:

http://9to5mac.com/2...r-10w-adapters/

Δίνει με το ipad 4 αυτόν τον πιο γρήγορο φορτιστή. Με το 3 που κάνει ώρες να φορτίσει δεν πρέπει να τον δώσει; Τουλάχιστον αυτό πρέπει να το κάνει. Δωρεάν φορτιστές τουλάχιστον στους κατόχους ipad 3.

Αναρτημένη εικόνα


#311   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 01:49

Η Apple που εχει ολα τα προιοντα της πανακριβα θα κανει και δωρα..Αυτη περιμενει να λαβει απο εμας...... και οχι εμεις απο αυτη....!!!!
Θα δεις ποσο θα τον πουλαει το νεο της φορτιστη μολις κυκλοφορησει...!!!

#312   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 02:24

Φίλε rromeodim θα διαβάσεις τώρα το ποστ. Δεν γκρινιάζω για το iPhone 5 αλλά γι αυτό γκρινιάζω:

http://9to5mac.com/2...r-10w-adapters/

Δίνει με το ipad 4 αυτόν τον πιο γρήγορο φορτιστή. Με το 3 που κάνει ώρες να φορτίσει δεν πρέπει να τον δώσει; Τουλάχιστον αυτό πρέπει να το κάνει. Δωρεάν φορτιστές τουλάχιστον στους κατόχους ipad 3.

Δεν θελουμε γρηγορους φορτιστες βρε ....ειμαστε large ατομα,της τα χαριζουμε :P
Παντως σοβαρα τωρα,ναι ισως θα μπορουσε να το κανει αλλα και παλι μπαχαλο δεν θα γινοταν?Εγω μενω στο οτι εγινε μια κακη κινηση για τους καταναλωτες απαραιτητη ομως για την apple ετσι οπως ερχονται τα πραγματα.Η τεχνολογια δεν ειναι κατι που ειναι προνομιο του ενος....δυνατοτητες εχουν ολοι και πια πρωτοπορος εισαι για πολυ λιγο.Σε πολυ λιγο χρονο σε εχουν φτασει και πιθανον ξεπερασει οι ανταγωνιστες σου.Αυτο παλια μπορει να απαιτουσε και δεκαετιες για να γινει αλλα σημερα με τα μεγεθη που υπαρχουν δεν αντεχεις πολυ στην κορυφη...απορω που η apple αντεξε και τοσο.
Δεν ειναι ευκολο να ικανοποιεις εκατομμυρια πελατες σου,που τους εχεις κακομαθει κιολας,να ικανοποιεις τους μετοχους σου και να μην κανεις λαθη.Οταν κινεισαι σε τοσο υψηλο επιπεδο καποια πραγματα ειναι αναποφευκτα.
Σκεψου τι ηταν καποτε η apple και που εφτασε.Ιλιγγος σε πιανει.Σαφως και η κριτικη χρειαζεται και μαλιστα πρεπει να ειναι αυστηρη οταν προκειται για τοσο ακριβα προιοντα αλλα επ'ουδενι δεν προκειυαι ποτε να τη βαλω πανω απο τη καθημερινη απολαυση που μου δινουν καποιες συσκευες μικρες η μεγαλες

ΥΓ Να πω και μια παρατηρηση που εχω κανει...διακρινω ενα αγχος σε πολλα ατομα εδω μεσα που δεν μου αρεσει καθολου.Ενα αγχος που μεταφραζεται σε λαθος παθος.Αυτο δεν ειναι καλο πραγμα.Δεν ειναι του παροντος και σιγουρα οι πιο πολλοι δεν δινουν σημασια αλλα δυστυχως ετσι ειναι

#313   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/10/2012 - 02:31

Παντως νομιζω οτι ειναι λαθος να κατακρινουμε την apple οτι εξαφανισε το iPad3.

Θεωρω πως η τακτικη της εταιρειας πλεον θα περιλαμβανει το συμβατικο iPad και το retina iPad, διαφορετικα θα υπηρχαν πολυ μικρες αποκλισεις στην τιμολογηση αρα και παραπλευρες απωλειες για τα ταμεια της.Το ιδιο θα γινει λογικα και με το iPad mini.
Ο καιρος θα δειξει

#314   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 02:40

ΥΓ Να πω και μια παρατηρηση που εχω κανει...διακρινω ενα αγχος σε πολλα ατομα εδω μεσα που δεν μου αρεσει καθολου.Ενα αγχος που μεταφραζεται σε λαθος παθος.Αυτο δεν ειναι καλο πραγμα.Δεν ειναι του παροντος και σιγουρα οι πιο πολλοι δεν δινουν σημασια αλλα δυστυχως ετσι ειναι


Αν εννοείς πάθος κατά της Apple και άγχος που μεταφράζεται σ αυτό το πάθος μάλλον έχεις κάνει λάθος διάγνωση..Τουλάχιστον οσον αφορά εμένα.
Απλά έχω μάθει όσο και να πηγαίνω κάποια προϊόντα μιας εταιρίας και ακόμα και αν είμαι κάτοχος προϊόντων της να ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά. Δε θεωρώ ότι είναι πάθος το να κατακρίνουμε κάποιες κινήσεις μιας εταιρίας.
Προφανώς σε αυτά που λες για την απότομη άνοδο και τη διαχείρισή της έχεις δίκιο..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 25/10/2012 - 02:43

Αναρτημένη εικόνα


#315   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 03:01

Αν εννοείς πάθος κατά της Apple και άγχος που μεταφράζεται σ αυτό το πάθος μάλλον έχεις κάνει λάθος διάγνωση..Τουλάχιστον οσον αφορά εμένα.
Απλά έχω μάθει όσο και να πηγαίνω κάποια προϊόντα μιας εταιρίας και ακόμα και αν είμαι κάτοχος προϊόντων της να ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά. Δε θεωρώ ότι είναι πάθος το να κατακρίνουμε κάποιες κινήσεις μιας εταιρίας.
Προφανώς σε αυτά που λες για την απότομη άνοδο και τη διαχείρισή της έχεις δίκιο..

Δεν εννοουσα κατι τετοιο...καμμια σχεση.Εξαλλου ειπα η κριτικη πρεπει να υπαρχει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες