Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:24

Είναι σίγουρο αυτο την επιστροφή;
Δλδ δίνεις το νέο iPad και σου δίνουν το 4;
Πληρώνεις κάτι παραπάνω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:29

Αυτο που πειράζει περισσότερο είναι ότι αποσύρει τελείως το iPad 3 κ βγάζει ένα καλύτερο στα σημεία iPad!!!αυτο είναι που ενοχλεί περισσότερο :(
Το ότι αναβαθμίζει ένα μοντέλο της είναι καλοδεχούμενο κ σωστο απλα δεν έπρεπε τόσο νωρις!!!!!

Το αποσύρει γιατι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του 3 με το 4! Οι διάφορες ειναι τελείως ασήμαντες που δεν θα μπορούσαν να δικαιολογήσουν μια μείωση της τάξης των 125-150 ευρω για το 3 αν παρέμενε στην αγορά!
Πάντως το 80% των πελατών που αγόρασαν το 3 τους έχασε! Αποκλείω να σκάσει ο άλλος 700€ για να πάρει το 4 ενώ είχε δώσει αλλα 700 πριν μερικούς μήνες για το 3!
Οσο η κρίση χτυπάει όλο και περισσότερους λαούς, τόσο τα πρόβατα λιγοστεύουν! Οταν θα το καταλάβει απο η Apple και η κάθε Apple, μάλλον θα ειναι αργα!


#333   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:54


Αυτο που πειράζει περισσότερο είναι ότι αποσύρει τελείως το iPad 3 κ βγάζει ένα καλύτερο στα σημεία iPad!!!αυτο είναι που ενοχλεί περισσότερο :(


Παντως νομιζω οτι ειναι λαθος να κατακρινουμε την apple οτι εξαφανισε το iPad3.

Θεωρω πως η τακτικη της εταιρειας πλεον θα περιλαμβανει το συμβατικο iPad και το retina iPad, διαφορετικα θα υπηρχαν πολυ μικρες αποκλισεις στην τιμολογηση αρα και παραπλευρες απωλειες για τα ταμεια της.Το ιδιο θα γινει λογικα και με το iPad mini.
Ο καιρος θα δειξει



#334   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:57

Τι 700 ευρω? Μονο απο το πλαισιο αγοραζετε σαν προβατα?
Εδω και καιρο το ipad εχει 460

Τελευταία επεξεργασία από: MixalhsHe, 25/10/2012 - 10:58


#335   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 25/10/2012 - 11:28

που γινεται αυτο??!!!!!


Αν η αγορα ειχε γινει απο ελληνικο apple store τοτε θα γινοταν αυτο... Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση δεν γινεται! Μιλησα με την apple στο γνωστο τηλεφωνο. εγω αλλαξα το 2 με το new ipad πριν 20 μερες...

#336   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 11:37

Η Apple ξέρει πολύ καλά τι γίνεται στην αγορά ξέρει εκτός από τους πελάτες της που έχουν Ipad 3 και νιώθουν αδικημένοι υπάρχουν και πελάτες της που έχουν Ipad 1 και 2. Η Apple ξέρει ακριβώς τα νούμερα και επέλεξε μια τακτική η οποία 1) Δεν θα διώξει απ αυτήν τους κατόχους του Ipad 1. 2) Σέβεται τους κατόχους του Ipad 2 και δίνει παράταση ζωής στη γερασμένη συσκευή τους. 3) Σε τίμημα των δύο παραπάνω κατηγοριών οι κάτοχοι του Ipad 3 οι οποίοι είναι λιγότεροι αισθάνονται αδικημένοι αλλά δεν θα έπρεπε γιατί έχουν στα χέρια τους μια πραγματικά γαμάτη συσκευή η οποία έχει άνετα άλλον 1,5 χρόνο ζωής και βάλε σύνολο 24 μήνες καθόλου άσχημα δηλαδή. Στον αντίποδα όσοι αγοράσουν τώρα το Ipad 4 (ας το πούμε έτσι) θα έχουν +6 μήνες ζωής στη συσκευή τους σε σχέση με το Ipad 3 τίποτε περισσότερο όλα έχουν μετρηθεί δίκαια από επαγγελματίες του είδους και δεν αδικούν κανέναν παρά μόνο τον εγωισμό κάποιων !!!

#337   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 12:14

Τι 700 ευρω? Μονο απο το πλαισιο αγοραζετε σαν προβατα?
Εδω και καιρο το ipad εχει 460

Φίλε μου γιατι βριζεις ετσι αυθόρμητα! Τα 700€ αναφέρονται στον πολυ τον κόσμο! Εσυ είσαι ψαγμενος, μπράβο σου & καλα κανείς! Δεν μπορείς όμως να βριζεις τον καθένα ο οποίος δεν ειναι ψαγμενος, ο οποίος δουλεύει και δεν εχει χρόνο να ψάχνει στο Ίντερνετ να βρει την καλύτερη τιμη απο Αγγλία, ο οποίος αν του παρουσιαστεί κάποιος ελάττωμα στο προϊόν δεν θέλει να χάνει εργατοωρες για να στέλνει για εγγυήσεις κλπ. Σε αυτόν απευθύνεται το 700€!
Αν είσαι τόσο καλός οπως λες και οχι πρόβατο, βάλε αγγελία και βοήθα τον κόσμο να αγοράσει με 460€ και οχι με 700€.
Αν θες πλήρωσε το κιόλας και πουλά το κάτι παραπάνω...στα πρόβατα!

#338   pancon13

pancon13

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 13:25

Καλά κάνει η Apple και βγάζει συνέχεια καινούργια προιόντα και αναβαθμίσεις στα υπάρχοντα , αφού ο ανταγωνισμός πλέον έιναι πολύ έντονος και πρέπει πάντα να είναι ένα βήμα μπροστά! Οταν έβγαζε ένα iPad το χρόνο καμμία άλλη εταιρία δεν είχε βγάλει κάτι αντίστοιχο , τώρα κυκλοφορούν εκατοντάδες!

#339   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:14

Πάντως αύριο ανοίγουν οι παραγγελίες από το αγγλικό Apple και δεν σας κρύβω πως θα κάνω αγορά μέσω aramex για να μου το φέρει στην πόρτα μου..
Αν όλα πάνε καλά 8-9 Νοεμβρίου θα είναι στην πόρτα μου...
Πρόλαβα και πούλησα το ipad 3 σε καλή τιμή και τώρα βουρ για το νέο


#340   NG73

NG73

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:26

Πάντως αύριο ανοίγουν οι παραγγελίες από το αγγλικό Apple και δεν σας κρύβω πως θα κάνω αγορά μέσω aramex για να μου το φέρει στην πόρτα μου..
Αν όλα πάνε καλά 8-9 Νοεμβρίου θα είναι στην πόρτα μου...
Πρόλαβα και πούλησα το ipad 3 σε καλή τιμή και τώρα βουρ για το νέο

Καλησπέρα,
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά απο αμερική ή αγγλία, μπορείς να εξηγήσεις πως ακριβώς μπορούμε να αγοράσουμε απο εξωτερικο????

#341   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:42

Καλησπέρα,
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά απο αμερική ή αγγλία, μπορείς να εξηγήσεις πως ακριβώς μπορούμε να αγοράσουμε απο εξωτερικο????

Είμαι εκτός μόλις πάω σπίτι θα σου στείλω λιγκ και οδηγίες
Και εμένα άλλος μου το έστειλε

#342   NG73

NG73

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:44

Είμαι εκτός μόλις πάω σπίτι θα σου στείλω λιγκ και οδηγίες
Και εμένα άλλος μου το έστειλε

Ευχαριστώ...θα περιμένω με αγωνία...γιατί αν περιμένω να φερουν το νεο ipad εδω, μαλλόν θα γεράσω...

#343   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:54

Του βαλανε και 12W φορτιστη για να φορτιζει γρηγοροτερα...
http://9to5mac.com/2...r-10w-adapters/

#344   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 25/10/2012 - 16:20

Αν η αγορα ειχε γινει απο ελληνικο apple store τοτε θα γινοταν αυτο... Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση δεν γινεται! Μιλησα με την apple στο γνωστο τηλεφωνο. εγω αλλαξα το 2 με το new ipad πριν 20 μερες...


Εκανα λαθος πιο πριν... ΑΝ υπηρχε Ελληνικο apple store τοτε ισως και να γινοταν αλλαγη με το 4ης γενιας χωρις επιβαρυνση....

#345   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:04

μα πούλησες το 3 για το καινούργιο; βασικά δεν σε κάλυπτε τι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες