Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:06

Φίλε μου γιατι βριζεις ετσι αυθόρμητα! Τα 700€ αναφέρονται στον πολυ τον κόσμο! Εσυ είσαι ψαγμενος, μπράβο σου & καλα κανείς! Δεν μπορείς όμως να βριζεις τον καθένα ο οποίος δεν ειναι ψαγμενος, ο οποίος δουλεύει και δεν εχει χρόνο να ψάχνει στο Ίντερνετ να βρει την καλύτερη τιμη απο Αγγλία, ο οποίος αν του παρουσιαστεί κάποιος ελάττωμα στο προϊόν δεν θέλει να χάνει εργατοωρες για να στέλνει για εγγυήσεις κλπ. Σε αυτόν απευθύνεται το 700€!
Αν είσαι τόσο καλός οπως λες και οχι πρόβατο, βάλε αγγελία και βοήθα τον κόσμο να αγοράσει με 460€ και οχι με 700€.
Αν θες πλήρωσε το κιόλας και πουλά το κάτι παραπάνω...στα πρόβατα!


Ενιωσες ασχημα που σε ειπα προβατο? Μια χαρα ειναι τα προβατακια ....αν δεν καταλαβαινεις οταν λεμε στην ελλαδα προβατα εννουμε τον τροπο που λειτουργουν πραγματικα δεν μπορω να σε βοηθησω.
Αν θεωρουμε ψαγμενος επειδη μπαινω στο skroutz τοτε τι να πω ο θεος μαζι σου,
Ελληνα σταματα να τα βλεπεις ολα χρημα...δεν με ενδιαφερει να βγαλω λεφτα ουτε να κοροιδευψω εναν συνανθρωπο μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:17

Ξέρουμε πότε θα έρθει στην Ελλάδα?

Εγώ πάντως δεν νομίζω να βγει τον μάρτιο-απρίλιο άλλο. Ακόμα και οι φαν-υποστηριχτές πόσα να αγοράσουν ξανά? Αν το κάνουν απλά δεν θα κάνουν πωλήσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 25/10/2012 - 17:18


#348   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:21

Ενιωσες ασχημα που σε ειπα προβατο? Μια χαρα ειναι τα προβατακια ....αν δεν καταλαβαινεις οταν λεμε στην ελλαδα προβατα εννουμε τον τροπο που λειτουργουν πραγματικα δεν μπορω να σε βοηθησω.
Αν θεωρουμε ψαγμενος επειδη μπαινω στο skroutz τοτε τι να πω ο θεος μαζι σου,
Ελληνα σταματα να τα βλεπεις ολα χρημα...δεν με ενδιαφερει να βγαλω λεφτα ουτε να κοροιδευψω εναν συνανθρωπο μου!

Συνέχισε να ζεις στο κόσμο σου! Στα 5000 iPad που πουλήθηκαν πόσοι το πήραν μέσω σκρουτζ;;;για πες μας!!!!
Δεν σε ενδιαφέρει να τον κοροιδεψεις, αλλα τον κοροιδευεις.
Μαζι μου ειναι ο θεός, μαζι σου δεν ξέρω αν ειναι που κοιτάξεις να βγάλεις απο τη μύγα ξιγκι!

#349   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:26

μα πούλησες το 3 για το καινούργιο; βασικά δεν σε κάλυπτε τι;

Δεν πουλησα το 3. Το 2 πουλησα και πηρα το 3... Χαχαχαχα!

#350   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:33

Οριστεί και η διευκρίνηση που λέει ότι στο σκρουτζ εχει 460€ εντελώς ψευδή! Το πιο φτηνό ειναι αυτο.
http://www.e-mac.eu/...emid=29&lang=el
Και αυτη ειναι η όλη διαδικασία που κάποιος θα πρέπει να ανατρέξει σε περίπτωση προβλήματος.
http://www.e-mac.eu/...emid=61&lang=el
Και πάλι καλα να είσαι Αθήνα, η υπόλοιπη ελλαδα τι πρέπει να κάνει;

#351   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:46

Τίποτα δεν έχει χάσει πάει το δίνει στο μαγαζί πίσω και χωρίς χρέωση παίρνεις καινούριο.


γιατι το λες αυτο ? το ακουσες καπου οτι θα ισχυσει κατι τετοιο και στην ελλαδα? ειμαι κατωχος ipad 3 64 + cellular 10-12 μερες τωρα και εχω ψιλοξενερωσει .

#352   flicker

flicker

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:57

Ευχαριστώ πολύ την apple που με "επέλεξε" για να κάνω το user acceptance test του iPad 3. Είμαι δύο μηνών κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και πρώτη φορά αγοραστής apple προϊόντος. Μία μόλις μέρα μετά την παρουσίαση αισθάνομαι "περιχαρής" κάτοχος ενός είδους που εξαφανίστηκε πριν καν ενηλικιωθεί. Μπορώ ακόμη να ατενίζω στα ράφια το iPad 2 αλλά το δικό μου/μας προώρισται να είναι κάτι μετά το 2, πριν το mini και προάγγελος του 4 που τελικά το πήρε ο διάολος.
Ισως σε μερικούς φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω. Αλλο τόσο μου φαίνονται και μένα αυτά τα mumbo jumbo περί ανταγωνισμού και ότι η εταιρεία πρέπει να πάει μπροστά. Λες και την κρατούσα εγώ πίσω. Και ποιος καθορίζει τον ανταγωνισμό. Μήπως τα πράσινα καραφλοτριμέτωπα όντα που βλέπουμε σε ταινίες του hollywood? Κοιτάξτε να δείτε πως θα διαμορφώσω εγώ τον ανταγωνισμό σε λίγο.
Οφείλω πάντως να καταθέσω χωρίς φόβο και πάθος ότι ήταν από τα καλύτερα που μπορούσα να αγοράσω. Φινέτσα, λεπτότητα, χαρακτήρα, ταχύτητα σκέψης και μία μοιραία σαγήνη που με έκανε να θέλω και άλλα apple προϊόντα. Ηδη είχα αρχίσει να διαμορφώνω μία λίστα προτεραιότητας. Ευτυχώς όμως, συνέβη τώρα, και με έκανε να συνειδητοποιήσω ότι έχω ακόμα εγωισμό. Και θα τον χρησιμοποιήσω.....σε πρώτη φάση για να ικανοποιήσω το εγώ μου και γιατί γουστάρω τη "δύναμη" που έχω να διαμορφώνω καταστάσεις. Ισως από τα λίγα πράγματα που μας έμεινε σε τούτο τον τόπο είναι ο εγωισμος.
Επειδή λοιπόν η apple με θυσίασε για την microsoftogooglesamsung θα θυσιάσω και εγώ τα χρήματά μου στα microsoftogooglesamsung lab ελπίζοντας ότι πολύ σύντομα θα βγει μια καλύτερη ανάλυση που θα αφήσει πίσω του την retina, και φυσικά αγκαλιάζοντας ότιδήποτε άλλο καινοτόμο προκύψει. Αντε....καιρός να πιω μέχρι τότε μια καλή ρετ(σ)ίνα. Στην υγειά σας.

#353   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:23

Και οι microsoftogooglesamsung γραμμένο θα σ'έχουν. Όλες κοιτάνε το κέρδος. Μην νομίζεις οτι η samsung,google είναι καλύτερες.Μην σε χαλάει καθόλου.δεν έκανε και καμία σοβαρή αναβάθμιση.

#354   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:24

Ευχαριστώ πολύ την apple που με "επέλεξε" για να κάνω το user acceptance test του iPad 3. Είμαι δύο μηνών κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και πρώτη φορά αγοραστής apple προϊόντος. Μία μόλις μέρα μετά την παρουσίαση αισθάνομαι "περιχαρής" κάτοχος ενός είδους που εξαφανίστηκε πριν καν ενηλικιωθεί. Μπορώ ακόμη να ατενίζω στα ράφια το iPad 2 αλλά το δικό μου/μας προώρισται να είναι κάτι μετά το 2, πριν το mini και προάγγελος του 4 που τελικά το πήρε ο διάολος.
Ισως σε μερικούς φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω. Αλλο τόσο μου φαίνονται και μένα αυτά τα mumbo jumbo περί ανταγωνισμού και ότι η εταιρεία πρέπει να πάει μπροστά. Λες και την κρατούσα εγώ πίσω. Και ποιος καθορίζει τον ανταγωνισμό. Μήπως τα πράσινα καραφλοτριμέτωπα όντα που βλέπουμε σε ταινίες του hollywood? Κοιτάξτε να δείτε πως θα διαμορφώσω εγώ τον ανταγωνισμό σε λίγο.
Οφείλω πάντως να καταθέσω χωρίς φόβο και πάθος ότι ήταν από τα καλύτερα που μπορούσα να αγοράσω. Φινέτσα, λεπτότητα, χαρακτήρα, ταχύτητα σκέψης και μία μοιραία σαγήνη που με έκανε να θέλω και άλλα apple προϊόντα. Ηδη είχα αρχίσει να διαμορφώνω μία λίστα προτεραιότητας. Ευτυχώς όμως, συνέβη τώρα, και με έκανε να συνειδητοποιήσω ότι έχω ακόμα εγωισμό. Και θα τον χρησιμοποιήσω.....σε πρώτη φάση για να ικανοποιήσω το εγώ μου και γιατί γουστάρω τη "δύναμη" που έχω να διαμορφώνω καταστάσεις. Ισως από τα λίγα πράγματα που μας έμεινε σε τούτο τον τόπο είναι ο εγωισμος.
Επειδή λοιπόν η apple με θυσίασε για την microsoftogooglesamsung θα θυσιάσω και εγώ τα χρήματά μου στα microsoftogooglesamsung lab ελπίζοντας ότι πολύ σύντομα θα βγει μια καλύτερη ανάλυση που θα αφήσει πίσω του την retina, και φυσικά αγκαλιάζοντας ότιδήποτε άλλο καινοτόμο προκύψει. Αντε....καιρός να πιω μέχρι τότε μια καλή ρετ(σ)ίνα. Στην υγειά σας.


Στην υγεια σου φιλε μου, αν και ολα αυτα τα θεωρω λιγο υπερβολικα :-)

Και εγω πριν δυο μηνες πηρα το ipad, αλλα δεν βρισκω κανεναν λογο να μην το χαιρομαι, επειδη η εταιρια αποφασισε να το αναβαθμισει.

Αν τις τελευταιες δυο μερες δηλαδη δεν ειχα δει τηλεοραση, δεν ειχα μπει στο ιντερνετ, δεν ειχα μαθει τελοσπαντων τι ειχε γινει στο event, δε θα συνεχιζα να χαιρομαι την συσκευη μου οπως τον προηγουμενο καιρο; Γιατι να μην συνεχισω να το κανω τωρα;

Ετσι κι αλλιως μπορει να το ειπαν 4gen, αλλα απλα ειναι οτι κανουν και στα αυτοκινητα καθε Χ χρονια με μικρες αλλαγες, κοινως facelift. Δεν ειναι νεο μοντελο.
Θα εδινες ποτε το αυτοκινητο σου για να παρεις το ιδιο με καποιες μικρες αλλαγες; Οχι. Δεν απευθυνεται σε σενα ετσι κ αλλιως.
Θα στεναχωριοσουν που θα εβλεπες οτι ανανεωθηκε το μοντελο; Δεν νομιζω..

Για αυτο συνεχιζει να κυκλοφορει το iPad 2, ως κατι διαφορετικο, εναλλακτικο και πιο φτηνο και το δικο μας ξαφνικα "εξαφανιστηκε" απο τα ραφια.

Τα υπολοιπα που λες καλα ειναι, συμφωνω και εγω οτι γενικοτερα πρεπει να ειμαστε πιο συνειδητοποιημενοι ως καταναλωτες, απλα μην μπερδευουμε και καποια πραγματα.

Η συσκευη σου λοιπον συνεχιζει να ειναι το ιδιο "καλυτερο πραγμα που μπορεις να αγορασεις" οπως λες και εσυ, και το εχεις ηδη. Κοιταξε να το χαρεις λοιπον, οπως κανουμε ολοι :-)
Τωρα αν σε ενδιαφερει τα 20-30-50 ευρω που θα χασεις απο την μεταπωλητικη αξια, αν το χαρεις οσο διαστημα το κρατησεις και "τα βγαλει τα λεφτα του" που λεμε, δεν θα σε νοιαξει και τοσο. Ετσι κι αλλιως αυτες οι συσκευες εχουν την καλυτερη μεταπωλητικη αξια απο καθε αλλη.


#355   gkorres

gkorres

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:38

Ευχαριστώ πολύ την apple που με "επέλεξε" για να κάνω το user acceptance test του iPad 3. Είμαι δύο μηνών κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και πρώτη φορά αγοραστής apple προϊόντος. Μία μόλις μέρα μετά την παρουσίαση αισθάνομαι "περιχαρής" κάτοχος ενός είδους που εξαφανίστηκε πριν καν ενηλικιωθεί. Μπορώ ακόμη να ατενίζω στα ράφια το iPad 2 αλλά το δικό μου/μας προώρισται να είναι κάτι μετά το 2, πριν το mini και προάγγελος του 4 που τελικά το πήρε ο διάολος.
Ισως σε μερικούς φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω. Αλλο τόσο μου φαίνονται και μένα αυτά τα mumbo jumbo περί ανταγωνισμού και ότι η εταιρεία πρέπει να πάει μπροστά. Λες και την κρατούσα εγώ πίσω. Και ποιος καθορίζει τον ανταγωνισμό. Μήπως τα πράσινα καραφλοτριμέτωπα όντα που βλέπουμε σε ταινίες του hollywood? Κοιτάξτε να δείτε πως θα διαμορφώσω εγώ τον ανταγωνισμό σε λίγο.
Οφείλω πάντως να καταθέσω χωρίς φόβο και πάθος ότι ήταν από τα καλύτερα που μπορούσα να αγοράσω. Φινέτσα, λεπτότητα, χαρακτήρα, ταχύτητα σκέψης και μία μοιραία σαγήνη που με έκανε να θέλω και άλλα apple προϊόντα. Ηδη είχα αρχίσει να διαμορφώνω μία λίστα προτεραιότητας. Ευτυχώς όμως, συνέβη τώρα, και με έκανε να συνειδητοποιήσω ότι έχω ακόμα εγωισμό. Και θα τον χρησιμοποιήσω.....σε πρώτη φάση για να ικανοποιήσω το εγώ μου και γιατί γουστάρω τη "δύναμη" που έχω να διαμορφώνω καταστάσεις. Ισως από τα λίγα πράγματα που μας έμεινε σε τούτο τον τόπο είναι ο εγωισμος.
Επειδή λοιπόν η apple με θυσίασε για την microsoftogooglesamsung θα θυσιάσω και εγώ τα χρήματά μου στα microsoftogooglesamsung lab ελπίζοντας ότι πολύ σύντομα θα βγει μια καλύτερη ανάλυση που θα αφήσει πίσω του την retina, και φυσικά αγκαλιάζοντας ότιδήποτε άλλο καινοτόμο προκύψει. Αντε....καιρός να πιω μέχρι τότε μια καλή ρετ(σ)ίνα. Στην υγειά σας.

Καλησπέρα.

Πιστεύω όμως ότι θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι κάθε "τεχνολογικό αντικείμεν" - pc-tv-auto κτλ αξιολογούνατι απο το χρήστη τους λαμβάνοντας πιστέυω σαν γνώμωνα αν τον εξυπηρετεί ...

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρεπει να έχουν και τα κουρφαία specs (αυτό λέγετε λαγνεία για specs και το μόνο που κάνει είναι να δημιουργεί ευφήμερο κορεσμό / γι΄αυτό, άλλωστε, βλέπεις πολύ κόσμο να κρατά με πείσμα μια συσκευή για χρόνια... διότι έχει λατρέψει τις ευκολίες που του έχει προσφέρει... δε στενοχωριέται αν έχουν ξεπερασθεί κατά λίγες ονομαστικές μονάδες κάποια χαρακτηριστικά...).

Έτσι, μάλλον αυτοί που έχουν αγοράσει το iPad "3" να αισθάνονται άσχημα γιατί ότι και να λέμε είναι άσχημο να σου δίνουν στήν ίδια τιμή κάτι το οποίο κατά κάτι έστω πως να το πω ποιό φρέσκο ,σύχρονο, ποιό λειτουργικό ποιο new

Φαντάσου τι θα έπρεπε να κάνει το καταναλωτικο κοινό που αγοράζει κάτι που ανανεώνεται
Κάθε ημέρα θα έπρεπε να παρατηρούμε εξαγριωμέν πλήθη να κάνουν έφοδο στις αντιπροσωπείες και να διαλύουν το σύμπαν...

Φιλικά στο λέω: αναθεώρησε λίγο το κριτικό πνεύμα που έχεις για επουσιώδη θέματα.

Υ.Γ εδώ και έναμιση μήνα προσπαθώ να πάρω το ipad απο αναβάθμιση αλλά ο πάροχος δεν το είχε φέρει .Αρα τώρα θα περιμένω πιστεύω αλλο τόσο για το 4 .


#356   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:38

Γιατί σώνει και καλά πρέπει να έχουμε το τελευταίο μοντέλο;;; Γιατί;;;!!! Και αν θέλουν κάποιοι να έχουν το εκάστοτε τελευταίο μοντέλο ε τότε ας τα σκάσουν να παρουν το 4 ανεξάρτητα του πότε πήραν το 3.. Όλο γκρίνια είμαστε ομως..

#357   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:01

Να ρωτήσω κάτι a6 chip a6X chip μόνο στην κάρτα γραφικών έχουν διάφορα για να υποστηρίζει την ανάλυση του iPad ????

#358   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:11

Οριστεί και η διευκρίνηση που λέει ότι στο σκρουτζ εχει 460€ εντελώς ψευδή! Το πιο φτηνό ειναι αυτο.
http://www.e-mac.eu/...emid=29&lang=el
Και αυτη ειναι η όλη διαδικασία που κάποιος θα πρέπει να ανατρέξει σε περίπτωση προβλήματος.
http://www.e-mac.eu/...emid=61&lang=el
Και πάλι καλα να είσαι Αθήνα, η υπόλοιπη ελλαδα τι πρέπει να κάνει;


Τι πινεις και δεν μας δινεις.

http://www.skroutz.g...-iPad-16GB.html

#359   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:43

Τι πινεις και δεν μας δινεις.

http://www.skroutz.g...-iPad-16GB.html


Η τιμή που είχε βάλει το παλικάρι ήταν wifi+4g 16GB! Εσένα δείχνει 460€ με σκέτο wifi! :)

#360   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:50

Τωρα γιατι μαλωνετε? αυτο που εκανε η αππλε θα το εκανε και το κανει βεβαιως και η google samsung και ολοι! Ναι κε εμενα με ψιλοχαλασε ΑΛΛΑ απλα εκανε οτι κανουν ολοι οι υπολοιποι! Δηλαδη νεα ναυαρχιδα καθε 6-8 μηνες! Ε και? εγω ειμαι απολυτως ευχαριστημενος με το new ipad που τωρα δεν ειναι νιου βεβαια αλλα οοοοκ! Δεν τρεχει και κατι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες