Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:53

To μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα δεν είναι ότι έβγαλε νέο ipad αλλά ότι κατάργησε το 3 και άφησε στην αγορά το 2. Αν ήθελε αναβάθμιση ας έκανε κάτι σοβαρό κι όχι ψευτοαναβάθμιση και να κράταγε το προηγούμενο μοντέλο στην αγορά.

Απλά με αυτό που έκανε επιβεβαίωσε τα προβλήματα του ipad 3. Θερμοκρασία, cpu power leak κτλ + η μπαταρία που έβαλε που είναι 1,5 φορά οι μπαταρίες των macbooks σε ταμπλέτα για να καλύψει το λάθος με τη CPU.

Προσοχή: Δε λέω ότι το ipad 3 δεν είναι καλό, λέω ότι ήταν φάουλ που το κατήργησε. Επίσης φάουλ είναι που θα δώσει νέο φορτιστή στο 4 και δεν θα δώσει στους κατόχους του 3. Και στο 3 κάνει ώρες να φορτίσει.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:10

To μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα δεν είναι ότι έβγαλε νέο ipad αλλά ότι κατάργησε το 3 και άφησε στην αγορά το 2. Αν ήθελε αναβάθμιση ας έκανε κάτι σοβαρό κι όχι ψευτοαναβάθμιση και να κράταγε το προηγούμενο μοντέλο στην αγορά.

Απλά με αυτό που έκανε επιβεβαίωσε τα προβλήματα του ipad 3. Θερμοκρασία, cpu power leak κτλ + η μπαταρία που έβαλε που είναι 1,5 φορά οι μπαταρίες των macbooks σε ταμπλέτα για να καλύψει το λάθος με τη CPU.

Προσοχή: Δε λέω ότι το ipad 3 δεν είναι καλό, λέω ότι ήταν φάουλ που το κατήργησε. Επίσης φάουλ είναι που θα δώσει νέο φορτιστή στο 4 και δεν θα δώσει στους κατόχους του 3. Και στο 3 κάνει ώρες να φορτίσει.

Ειμαι ετοιμος να το παρω σε σουπερ τιμη απο USA ( το 3 εννοω) και μου εχεις γ@μησ31 την ψυχολογια :P

#363   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:12

Αν σε καλύπτει και σε καλή τιμή να το πάρεις...Εννοείται..Κι εγώ θα το έπαιρνα.

Αναρτημένη εικόνα


#364   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:13

Μην τον ακους βρε τον Mark....ακου εμενα που το εχω το εργαλειο.Ο Μαρκ οτι διαβαζει το πεταει εδω σαν δεδομενο.Ονειρευεται θερμοκρασιες,εξωγηινες μπαταριες και αλλα φον Νταινικεν κολπα :P

#365   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:15

Αν σε καλύπτει και σε καλή τιμή να το πάρεις...Εννοείται..Κι εγώ θα το έπαιρνα.

:)

Μαζευομαστε βλεπω παλι σιγα σιγα...

#366   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:15

Μην τον ακους βρε τον Mark....ακου εμενα που το εχω το εργαλειο.Ο Μαρκ οτι διαβαζει το πεταει εδω σαν δεδομενο.Ονειρευεται θερμοκρασιες,εξωγηινες μπαταριες και αλλα φον Νταινικεν κολπα :P

Καλώς τότε. :D Εγώ δε λέω ότι δεν αξίζει αλλά το απαξίωσε η ίδια η Apple. Ότι ανεβάζει θερμοκρασίες είναι δεδομένο, το έχω δει για να το λέω.. ;)
Στο επόμενο θα βάλει ένα υποσταθμό της ΔΕΗ για μπαταρία..

Tip:να το πουλήσεις να πάρεις το 4, να σου δώσει και δώρο το νέο μαμάτο φορτιστή..:P

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 26/10/2012 - 02:17

Αναρτημένη εικόνα


#367   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:18

και εγω το εχω εις διπλουν μαλιστα(μεσα στην οικογενεια)και το ξεσκισμα που εχουν φαει δεν περιγραφεται.Θερμοκρασια γιοκ...ρητα και κατηγορηματικα.Παντως τα ειχα διαβασει και εγω αυτα που λες αλλα ειλικρινα δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο απο πλευρας ζεστης.

#368   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:20

:)

Μαζευομαστε βλεπω παλι σιγα σιγα...


Ξέρεις τι με χαλάει; Ότι έχω συνηθίσει το γαμώios και με καλύπτει απόλυτα και η μαμά Apple κάνει τα πάντα για να με χαλάσει. Γι αυτό έχω νεύρα με το μάγειρα και τους sous chef του.. :D

+ ότι έχω και το macbook και είναι ο απόλυτος συνδυασμός και χαλιέμαι να χαλάσω τη συνεργασία αυτή..:P

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 26/10/2012 - 02:20

Αναρτημένη εικόνα


#369   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:22

Ξέρεις τι με χαλάει; Ότι έχω συνηθίσει το γαμώios και με καλύπτει απόλυτα και η μαμά Apple κάνει τα πάντα για να με χαλάσει. Γι αυτό έχω νεύρα με το μάγειρα και τους sous chef του.. :D

+ ότι έχω και το macbook και είναι ο απόλυτος συνδυασμός και χαλιέμαι να χαλάσω τη συνεργασία αυτή..:P

Μην απολογεισαι σε μενα... Ο Τζομπς εκει πανω ολα τα βλεπει και αργα η γρηγορα ολοι μας θα λογοδοτησουμε σε Αυτον

#370   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:26

Σωστός.Σ αυτόν και στον Chuck Norris.

Αναρτημένη εικόνα


#371   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 26/10/2012 - 03:21

εγω παντως ανεβηκα στη ταρατσα...ουρλιαξα δυνατα και μου εφυγαν τα νευρα και οι στεναχωριες!!!

Το 3 με το 4 ειναι αδερφακια. οποτε μολισ ψοφησει το ενα θα ψοφησει και το αλλο μη σκατε! Ηθελε απλα η apple να αλλαξει τις ημερομηνιες που θα βγαζει συσκευες... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 26/10/2012 - 03:21


#372   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:12

Και για μας που το θελουμε από χθες πρέπει να ψαχτουμε εκτός συνόρων.
Σήμερα ανακοινώθηκε ότι μπορείς να το προπαραγγειλεις από την apple uk αν δεν κάνω καθώς.
Μόλις πάω σπίτι θα σώμα τι παίζει γιατί το πρωί το site τους δεν λειτουργούσε
Σύντομα κοντά σας έλεγε η σελίδα για το iPad 4
Και φυσικά για να ισχύσουν όλα τα παραπάνω χρειάζεται και η βοήθεια τις aramex.

Τελευταία επεξεργασία από: galanakop, 26/10/2012 - 14:13


#373   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:29

Εχω το 3 και είμαι πολύ χαρούμενος εδώ και ενα μήνα σκέφτηκα να το δοσω να επερνα το 4 αλλα δεν αξίζει γνώμη μου, θα περιμένω να βγει το 5 και τότε θα πάρω εκείνων που σίγουρα θα εχει πολλά διαφορετικά πράγματα...

#374   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:30

Το 3 με το 4 ειναι αδερφακια. οποτε μολισ ψοφησει το ενα θα ψοφησει και το αλλο μη σκατε! Ηθελε απλα η apple να αλλαξει τις ημερομηνιες που θα βγαζει συσκευες...


Ίσως να χεις δίκιο. Αλλά αν βγούν τα πρώτα benchmarks και επιβεβαιώσουν ότι το 4 έχει διπλάσια απόδοση από το 3... τότε δεν βλέπω να ψοφάνε μαζί...

#375   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:34

Ναι σίγουρα δεν λέω σου λέω το σκέφτηκα αλλα ενα μήνα το έχω δεν αξίζει ούτε και έπρεπε τόσο γρήγορα να κάνει κάτι τέτοιο η apple αλλα τέλος πάντων μόλις βγει με το καλό το 5 θα πάρω το 5 που θα είναι σφαίρα και σίγουρα όχι μόνο σε επεξεργαστη αλλα και πολλά αλλα, σιγά μην αλλάξω το 3 για δυο διάφορες που εχει με το 4 δεν τα έχασα ακόμα... Φυσικά αυτά που λέω είναι η γνώμη μου έτσι....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες