Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:41

Ίσως να χεις δίκιο. Αλλά αν βγούν τα πρώτα benchmarks και επιβεβαιώσουν ότι το 4 έχει διπλάσια απόδοση από το 3... τότε δεν βλέπω να ψοφάνε μαζί...

καλα σιγουρα! Αλλα ολη η διαφορα ειναι ο κονεκτορας και ο επεξεργαστης. Δεν ειναι τρελλη η διαφορα οπως πχ ipad 2/ipad 3!
Γι'αυτο λεω οτι θα "πεθανουν" σχεδον μαζι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:43

Ίσως να χεις δίκιο. Αλλά αν βγούν τα πρώτα benchmarks και επιβεβαιώσουν ότι το 4 έχει διπλάσια απόδοση από το 3... τότε δεν βλέπω να ψοφάνε μαζί...

Καλα αυτο με τιποτα, εαν εισαι παλιος χρηστης iDevices θα ξερεις οτι τα benchmarks ειναι το τελευταιο που απασχολει την apple.
Κι αυτο , λογω της αρτιας μεχρι στιγμης συνεργασιας hardware/software

#378   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 21:51

Εγώ πάντως παιδιά σήμερα το παραγγελία από την apple uk και στο απαντητική email μου λενε για δυο εβδομάδες από σήμερα.
Μέσω aramex η όλη διαδικασία

#379   NG73

NG73

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:37

Εγώ πάντως παιδιά σήμερα το παραγγελία από την apple uk και στο απαντητική email μου λενε για δυο εβδομάδες από σήμερα.
Μέσω aramex η όλη διαδικασία

Ποσο θα σου βγει συνολικα?

#380   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 23:24

Ποσο θα σου βγει συνολικα?

750 ευρώ μαζί με μια θήκη το 64gb wifi

#381   Aleman

Aleman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 09:40

Ποτε κυκλοφορεί το iPad 4 για να παραγγείλω το iPad 5? Υπολογίζω σε 6 μήνες να έχω λεφτά για πέταμα!!!!

#382   pettop

pettop

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Twitter:@PetridisP
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/10/2012 - 11:16

Καταρχάς κάθε αναβάθμιση προϊόντος είναι θεμιτή και προς το συμφέρον του καταναλωτή! Τέλη Σεπτεμβρίου πήρα και εγώ το iPad 3 32GB 3G και φυσικά όταν έμαθα ότι βγαίνει το iPad 4 έπαθα σοκ.. Αλλά αν το σκεφτούμε πιο ήρεμα και λογικά το πρόβλημα μας είναι που δεν έχουμε το καινούριο και όχι ότι δεν μας αρέσει αυτό που πήραμε η ότι έχασε την μεταπωλητικη αξία του. Θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση τουλάχιστον 2 μηνών ότι βγαίνει νέο προϊόν με σταδιακή μείωση των τιμών η και κάποιον προσφορών του προηγούμενου μοντέλου που υπάρχει σε στοκ. Το να μην θελουμε την εξέλιξη για να ήμαστε πάντα εμείς πρώτοι δεν είναι λογικό γιατί αν τώρα προγραμματιζαμε την αγορά μας και προλαβαίναμε το iPad 4 μια χαρά χαρούμενοι θα ήμασταν που είναι καλύτερο.. ;) Πίκρα και εγώ νιώθω αλλά η λογική πάνω απ´ όλα! ;)

#383   electro

electro

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:33

Καταρχάς κάθε αναβάθμιση προϊόντος είναι θεμιτή και προς το συμφέρον του καταναλωτή! Τέλη Σεπτεμβρίου πήρα και εγώ το iPad 3 32GB 3G και φυσικά όταν έμαθα ότι βγαίνει το iPad 4 έπαθα σοκ.. Αλλά αν το σκεφτούμε πιο ήρεμα και λογικά το πρόβλημα μας είναι που δεν έχουμε το καινούριο και όχι ότι δεν μας αρέσει αυτό που πήραμε η ότι έχασε την μεταπωλητικη αξία του. Θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση τουλάχιστον 2 μηνών ότι βγαίνει νέο προϊόν με σταδιακή μείωση των τιμών η και κάποιον προσφορών του προηγούμενου μοντέλου που υπάρχει σε στοκ. Το να μην θελουμε την εξέλιξη για να ήμαστε πάντα εμείς πρώτοι δεν είναι λογικό γιατί αν τώρα προγραμματιζαμε την αγορά μας και προλαβαίναμε το iPad 4 μια χαρά χαρούμενοι θα ήμασταν που είναι καλύτερο.. ;) Πίκρα και εγώ νιώθω αλλά η λογική πάνω απ´ όλα! ;)


Πολύ σωστά τα είπες! Συμφωνώ απόλυτα!

Να ρωτήσω κάτι όμως, έμαθε κανείς αν όντως θα ισχύσει η ανταλλαγή εδώ στην Ελλάδα που είπαν;

#384   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:56




Πολύ σωστά τα είπες! Συμφωνώ απόλυτα!

Να ρωτήσω κάτι όμως, έμαθε κανείς αν όντως θα ισχύσει η ανταλλαγή εδώ στην Ελλάδα που είπαν;


Εστειλα χθες στην apple αρνητικο feedback με mail και βλεπουμε... Δε περιμενω κατι... Απλα ηθελα να πω οτι ειναι μ@λ@κες και οτι με ξενερωσαν με την ολη φαση!

Τελευταία επεξεργασία από: cbpiaa, 27/10/2012 - 12:59


#385   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:58

Απο οτι ειδα στο αγγλικο store τα μοντελα με 4g θα βγουν τελη Νοεμβρη...Οποτε υπομονη 1,5 μηνα τουλαχιστον...

#386   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:03

Απο οτι ειδα στο αγγλικο store τα μοντελα με 4g θα βγουν τελη Νοεμβρη...Οποτε υπομονη 1,5 μηνα τουλαχιστον...

Σωστά.
Διαθεσιμα θα είναι μόνο τα wifi από την αρχή.

#387   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2012 - 03:44

Δεν έχω iPad και λέω να πάρω ποτέ έρχεται Ελλάδα; Ελπίζω Δεκέμβρη αρχές!

#388   pettop

pettop

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Twitter:@PetridisP
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 08:07

Πολύ σωστά τα είπες! Συμφωνώ απόλυτα!

Να ρωτήσω κάτι όμως, έμαθε κανείς αν όντως θα ισχύσει η ανταλλαγή εδώ στην Ελλάδα που είπαν;

Δυστυχώς αυτό ίσχυε για ένα συγκεκριμένο κατάστημα της apple στην Αμερική δεν είναι γενικά πολιτική της apple. Οπότε στην Ελλάδα θεωρώ ότι είναι απίθανο κάποιο κατάστημα να ακολουθήσει την τακτική του προαναφερθέν καταστήματος στην Αμερική!

#389   GREGORY1975

GREGORY1975

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 09:32

Προς κατόχους iPad3. Καταλαβαίνω την πικρία κατόχων 3ης γενιάς κι εγω ειμαι κάτοχος. Πολλοί έσπευσαν να βγάλουν πωλητηριο το3αρι και έριξαν τις τιμές και κάτω απο 400 για το base model.
Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ εκτός απο τη πίκρα ότι βγήκε το 4αρι νωρίς μην δίνεται το 3αρι τόσο χαμηλά. Το ipad4 ούτε με σφαίρες δεν θα κάνει βασική έκδοση 509 ευρώ. Δείτε το iPhone 5 ....πιστεύω min ipad4 στο Ελλαντα η τιμή θα είναι 580 ευρω. Οπότε 380 που πουλάνε κάποιοι αύριο θα χτυπιουνται.
Επίσης σκέφτεται λίγο πονηρά ρε παιδιά. Το ipad3 βγαίνει εκτός ΟΚ Αρα retina και καλο επεξεργαστη παίρνεις στο ipad4 στα 580 ευρω ή μόνο σε μτχ iPad 3.
Υπομονή και όχι σπασμοδικες κινήσεις ο θυμωμένος κάθεται μετανιωμένος....

Τελευταία επεξεργασία από: GREGORY1975, 28/10/2012 - 09:34


#390   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2012 - 09:40

Μια ερωτηση για φίλω που πάει στο λονδίνο για μια εβδομάδα...
Ανακοινωσαν οτι την πεμτη η παρασκευη θα πωλείται στα καταστηματα της apple uk...
Nα παει κατευθείαν στο καταστημα να το παρει η θα πρέπει να τους παρει τηλ για να του το φερουν...
Ξερετε πως γίνεται η διαδικασία???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες