Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:11

Ναι το κατάστημα έχει πολυ σωστή συμπεριφορά. Μακάρι κάποια στιγμή και οι εταρίες courier να αρχίσουν να σεβονται αυτα που μεταφέρουν. Απο τη δική μου εμπερία στο κατάστημά μου, είχα σπασμένα που παραδώθηκαν με πατημασιά απο μπότα πανω στο φάκελο! Και αυτος που το πάτησε δεν ειχε καν την ευαισθησια να πει "ωχ εκανα ζημια, να ενημερωσω τον αποστολέα", πηγε απλα και το παρέδοσε κομματιασμένο... Τι να πεις

Επιβεβαιώνεται η καλή τους φήμη. Άλλοι (ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε) και μεγαλύτεροι στο χώρο θα το έκαναν γαργάρα...


Το συγκεκριμένο γαργάρα δε θα μπορουσε να το κανει κανεις, γιατι φροντισα με την παραλαβη να τραβηξω φωτο του κουτιου με τις ζελατινες και το χτυπημα στη γωνια. Δε θα μπορουσε να μου πει οτι το εριξα εγω η κατι τετοιο. Αυτο βεβαια δε μειωνει την σωστη αντιμετωπιση του e-mac

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:14

Το συγκεκριμένο γαργάρα δε θα μπορουσε να το κανει κανεις, γιατι φροντισα με την παραλαβη να τραβηξω φωτο του κουτιου με τις ζελατινες και το χτυπημα στη γωνια. Δε θα μπορουσε να μου πει οτι το εριξα εγω η κατι τετοιο. Αυτο βεβαια δε μειωνει την σωστη αντιμετωπιση του e-mac


Δε θέλω να δυσφημίσω συγκεκριμένο μεγάλο κατάστημα(και να έχω πρόβλημα) αλλιώς θα σου έλεγα τι αντιμετώπιση είχε ο αδερφός μου με σπασμένο laptop. Πολύ ακριβότερο το λαπτοπ και το πήγε αυτοπροσώπως το μηχάνημα με τις ζελατίνες από το κουτί πριν το ανοίξει την ίδια μέρα.
Του είπαν να τα βρει με την κούριερ.
Βάλαμε δικηγόρο για να ξεμπερδέψει.
Γι αυτό σου λέω , ότι είναι κύριοι και δεν κάνουν το αυτονόητο όλοι.

Μπράβο τους.

Αναρτημένη εικόνα


#723   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:21

Ε καλα αυτο ειναι απαραδεκτο. Εγω επειδη τυχαινει και ασχολουμαι με ηλεκτρονικο εμποριο στεναχωρεθηκα για το καταστημα γιατι ολα ηταν σωστα, πακεταρισμα κτλ.

Με την courier δεν εχει καμια δουλεια να μιλαει ο πελατης, ο εμπορος εχει τη συνεργασια μαζι τους και αυτος θα βγαλει ακρη. Ο πελατης πρεπει να εξυπηρετηθει το συντομοτερο.

Σε δικες μου περιπτωσεις με σπασμενα, εκανα πανω απο 2-3 μηνες να παρω την αποζημιωση, φανταζεσαι να περιμενε ο πελατης τοτε να του αντικατασταθει; :)

#724   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:25

Ε αν περίμενε ο πελάτης 2-3 μήνες προφανώς θα τα έριχνε και στο κατάστημα και στη μεταφορική και καλά θα έκανε.
Στην περίπτωση που σου λέω πάνω πήρε πάνω από μήνα γιατί το κατάστημα δεν αναγνώριζε τίποτα και δεν είχε κάνει και καλό πακετάρισμα...

Ζώα τελείως δεν σέβονται τίποτα.

Αναρτημένη εικόνα


#725   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:55

Νομιζω οτι σε περιπτωση αποστολης προιοντων μεσω κουριερ μεταφορικων εταιριων γενικα την ευθυνη της απωλιας,της φθορας ή οτιδηποτε αλλο την επωμιζεται ο παραληπτης..

#726   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2012 - 15:00

Νομιζω οτι σε περιπτωση αποστολης προιοντων μεσω κουριερ μεταφορικων εταιριων γενικα την ευθυνη της απωλιας,της φθορας ή οτιδηποτε αλλο την επωμιζεται ο παραληπτης..


Αν ειναι ποτε δυνατον αυτο! Ο παραληπτης τι φταιει αν η μεταφορικη δε προσεξει το δεμα, η αν ο αποστολεας δεν εχει πακεταρει σωστα το αντικειμενο;

Γιατι ναι μεν πρεπει να εχει ευθυνη γι αυτο που μεταφερει η μεταφορικη, αλλα την ευθυνη πακεταρισματος την εχει ο αποστολεας. Αν π.χ εγω στειλω ενα back cover που ειναι απο γυαλι σε ενα απλο φακελο, ειναι 99% σιγουρο οτι θα σπασει στη μεταφορα. Γι αυτο αναγκαστικά πληρωνω αρκετα εξτρα σε εξοδα συσκευασιας, ωστε να το στειλω σε χαρτονινο κουτακι και μεσα τυλιγμενο με φυσαλιδες. Αν με τετοιο πακεταρισμα το σπασει η μεταφορικη, τοτε σιγουρα εχει ευθυνη. Ο παραληπτης σε ολα αυτα δεν εχει καμια σχεση

#727   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/11/2012 - 15:36

Εννουσα οτι ο παραληπτης εχει την ευθυνη να τα βρει με τη μεταφορικη..δε το διατυπωσα σωστα πριν

#728   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2012 - 15:39

Οχι, και παλι. Η δουλεια του σωστου εμπορου ειναι να αντικαταστησει το σπασμενο στον πελατη του, και επειτα να τα βρει αυτος με τη μεταφορικη, πραγμα το οποιο παντα παιρνει αρκετο χρονο.

#729   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/11/2012 - 15:40

Αν ότι κατάστημα θέλει να σε ευχαριστήσει θα αναλάβει αυτο. Το κατάστημα επιλέγει το κούριερ συνήθως κι όχι ο παραλήπτης. Επίσης αν το κατάστημα δεν έχει πακεταρει καλά φέρει (σχεδόν) αποκλειστική ευθύνη!

Αναρτημένη εικόνα


#730   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/11/2012 - 16:14

Πάντως επειδή το τσεκαρισα για κάποιο φίλο που ρώτησε πριν μερικά ποστ για να φορτίσει από το 20 % περίπου έκανε 4 ωρες...
Και αυτή ήταν η τρίτη φόρτιση που έκανα...
Οπότε από τελείως άδειο πάμε για πάνω από 5 ώρες...
Βέβαια να πω πως η μπαταρια του είναι καλύτερη από του 3...

#731   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 19/11/2012 - 16:20

Δε θέλω να δυσφημίσω συγκεκριμένο μεγάλο κατάστημα(και να έχω πρόβλημα) αλλιώς θα σου έλεγα τι αντιμετώπιση είχε ο αδερφός μου με σπασμένο laptop. Πολύ ακριβότερο το λαπτοπ και το πήγε αυτοπροσώπως το μηχάνημα με τις ζελατίνες από το κουτί πριν το ανοίξει την ίδια μέρα.
Του είπαν να τα βρει με την κούριερ.
Βάλαμε δικηγόρο για να ξεμπερδέψει.
Γι αυτό σου λέω , ότι είναι κύριοι και δεν κάνουν το αυτονόητο όλοι.

Μπράβο τους.


Πες μου οτι λες για το πλαισιο...τους τα εχω μαζεμενα πες μου και εσυ κατι παραπανω χαχα...

Ενα μπραβο και απο εμενα στο καταστημα..ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ...

#732   iparout

iparout

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/11/2012 - 20:19

Το iPad 4 τρεχει iOS 6, ετσι δεν ειναι; Υπάρχει πιθανότητα downgrade σε iOS 5; Ή οποίος το πάρει ξεχνάει jailbreak μέχρι να σπάσουν το iOS 6;

#733   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/11/2012 - 20:21

Το iPad 4 τρεχει iOS 6, ετσι δεν ειναι; Υπάρχει πιθανότητα downgrade σε iOS 5; Ή οποίος το πάρει ξεχνάει jailbreak μέχρι να σπάσουν το iOS 6;


Και να υπήρχε τέτοια δυνατότητα δεν υπάρχει ios <6 για ipad 4. Όταν βγει jailbreak θα το κάνεις, αλλιώς πάπαλα.
Λογικά με 6.0.1 θα το πάρεις.

Αναρτημένη εικόνα


#734   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/11/2012 - 20:31

Πάντως επειδή το τσεκαρισα για κάποιο φίλο που ρώτησε πριν μερικά ποστ για να φορτίσει από το 20 % περίπου έκανε 4 ωρες...
Και αυτή ήταν η τρίτη φόρτιση που έκανα...
Οπότε από τελείως άδειο πάμε για πάνω από 5 ώρες...
Βέβαια να πω πως η μπαταρια του είναι καλύτερη από του 3...

Το συγκρίνεις με 3G αντίο στίχο μοντέλο η με wifi?

#735   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/11/2012 - 20:38

Το συγκρίνεις με 3G αντίο στίχο μοντέλο η με wifi?

Είχα το ipad 3 μόνο wifi και η σύγκριση είναι με αυτό...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες